Slovenya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Slovenya Vizesi

Slovenya Vize Formu ve Dilekçe

Slovenya vize formu ve Slovenya vize talep dilekçesi Slovenya vize başvurularında vize başvuru sahibi tarafından hazırlanması gereken evraklardır. Vize başvuru formu ve Slovenya vize talep dilekçesi ile vize başvuru sahibi kişisel ve mali bilgilerini, Slovenya seyahatinin ayrıntılarını Slovenya dış temsilcilikleri vize bölümü yetkililerine sunar.

 

Slovenya Schengen Vize Başvuru Formu
Slovenya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
Slovenya  Vize Başvuru Formu PDF
Slovenya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği
Slovenya Vize  Dilekçe Örneği
VFS Global Slovenya Vize Başvuru Formu

Slovenya Vize Formu ve Dilekçe

Slovenya vize formu Schengen vize kriterlerine uygun hale getirilmiş bir vize başvuru formudur. Slovenya dış temsilcilikleri ve Slovenya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/slovenya-vizesi-basvuru-merkezleri/ vasıtasıyla çıktısı alınarak doldurulan vize başvuru formundaki bilgiler güncel, eksiksiz, hatasız olmalıdır. Uzman vize danışmanı desteğinde hazırlanmış vize başvuru formlarında hata oranı düşecektir.

Slovenya vize talep dilekçesi Slovenya konsolosluklarına hitaben yazılan bir vize talep dilekçesidir. Vize başvuru sahibinin talep ettiği Slovenya vize türüne göre farklı şekilde hazırlanan vize talep dilekçelerinde vize başvuru sahibinin kişisel ve finans bilgileri, seyahat ayrıntıları yer alır.

Slovenya Vize Formu Doldurulması Gerekli Alanlar

Slovenya vize formu Schengen vize başvuru formu olarak bilinir, İnternetten çıktısı alınarak doldurulan formdaki ilgili alanlar dikkatlice doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Uzman vize danışmanı desteği alınarak doldurulması tavsiye edilen vize formu vize başvuru sahibi tarafından imza ile onaylanır.

Slovenya vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Slovenya vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, adresi, iletişim bilgileri forma yazılır.
 • Slovenya seyahatinde kullanılacak pasaportun alınış tarihi, bitiş tarihi, türü ve numarası forma işlenir.
 • Slovenya vize talebinde bulunan kişilerin tüm aile bireyi bilgileri verilmelidir.
 • Slovenya seyahatinin ayrıntıları vize başvuru formuna işlenir, seyahatin başlangıç-bitiş tarihleri, konaklama ve ulaşım bilgileri, başka Schengen ülkesine gidilecekse o ülkeye giriş-çıkış tarihleri belirtilir.
 • Slovenya vize talebinde bulunan kişilerin eski Schengen vizeleri ve önceki seyahat bilgileri verilmelidir.
 • Slovenya seyahatinin masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilir, varsa sponsor bilgileri verilmelidir.
 • Slovenya seyahati öncesi parmak izi verilip verilmediği onaylanmalıdır.
 • Slovenya vize talebinde bulunan kişinin AB, AET ve İsviçre vatandaşı aile bireyleri varsa onların bilgileri verilir.
 • Slovenya vize talebinde bulunan kişin çalışma durumu, mesleği, çalıştığı kurum ya da şirket bilgileri, gelir bilgileri verilmelidir.

Slovenya vize formu doldurulduktan sonra, uygun ve geçerli bir dilde Slovenya vize talep dilekçesi yazılarak Slovenya vize evrakları >> eraytur.com/slovenya-vize-evraklari/ vize başvuru dosyasına bu belgeler eklenir.

Slovenya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Slovenya vize talep dilekçesi Slovenya dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben AB resmi dillerinde ya da Türkçe yazılabilir. Vize talep dilekçesinde Slovenya seyahatinin amacı ve bilgileri verilmelidir. Farklı vize türlerinde farklı şekilde yazılan Slovenya vize talep dilekçesi uzman vize danışmanı desteğinde kaleme alınmalıdır.

Slovenya vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer alır:

 • Slovenya seyahatinin amacı ve seyahatin kesin tarihleri
 • Slovenya seyahatinin ayrıntıları, gidiş ve dönüş tarihleri, gidilecek yerler, Schengen vize bölgesi diğer ülkelere geçilecekse o seyahatin bilgileri
 • Slovenya seyahatinin finansmanını karşılama yöntemi, bir sponsor aracılığı ile masraflar karşılanacaksa sponsor kişi-kurum bilgileri
 • Slovenya vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri

Slovenya ticari vize talep dilekçeleri daha resmi bir şekilde düzenlenir, şirket antetli kağıdında hazırlanmalıdır. Ticari vize talep dilekçesini şirket yetkilisi kaşe ve imza ile onaylar, Slovenya şirketinin bilgileri verilir.

Slovenya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/slovenya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×