Suudi Arabistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021 - Eraytur
Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Suudi Arabistan Arap yarımadasında yerleşmektedir. Bu ülkeyi seyahat etmek isteyen Bordo, Yeşil ve Gri pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşları ise 3 aylık vize işleminden muaftır.

Birçok ülkede seyahat sırasında turistik, ticari vize tipleri arasında seçim yapmanız gerekir. Fakat Suudi Arabistan vize tipleri daha farklıdır. Suudi Arabistan`da Umre Vizesi, Hac Vizesi ve Ticari vize seçenekleri sunulmaktadır.

Sierra Leone Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Suudi Arabistan Vize Başvuru Merkezleri

Vize türleri arasında seyahat amacınıza uygun olanı seçmelisiniz. Örnek, Hac ibadetine gitmek istiyorsanız Hac Vizesi almalısınız. Eğer Hac vizesi almayı planlıyorsanız tüm işlemlere en az 1 ay öncesinde başlamalısınız.

Suudi Arabistan vize işlemleri ne zaman başlıyor?

Suudi Arabistan, 2020 yılında virüs salgını sebebi ile vize vermemiştir. 2021 yılında ise vize işlemlerini kısıtlı bir şekilde yürütmektedir.

Suudi Arabistan vize veriyor mu?

Suudi Arabistan, dini turizm amacıyla gelecek olan yabancı uyruklu kişilere kısıtlı bir şekilde vize vermeye başlamıştır. Çalışma, eğitim ve aile birleşimi gibi amaçlarla gidecek olan Türk vatandaşlarına vize verilmeye başlamıştır.

Arabistan vize ücreti ne kadar?

Arabistan 3 aylık tek girişli vize ücreti 138 dolar olarak belirlenmiştir. Umre vizesi için ödenmesi gereken vize ücreti 500 SAR’dır.
Umre ziyareti planlayan kişiler ise Umre vizesi almalıdır. Bu vize 1 aylık verilmektedir. Umre ziyareti sırasında Kâbe ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu vizeyi 45 yaş altında olan kadınlar eşlerinin veya babalarının yerine alabilir.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan vizesi almayı planlıyorsanız öncesinde gerekli evrakları hazırlamalısınız. Bu evrakları hazırlamadan başvuru yapmanız mümkün olmayacaktır.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar listesi aşağıdaki şekildedir.

 • Pasaport (Pasaport çipli olmalı ve en az 1 yıl geçerli olmalıdır. Ayrıca içerisinde boş sayfaları bulunmalıdır).
 • Biometrik Fotoğraf (2 Adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf)
 • Vize Başvuru Formu (Suudi Arabistan vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır. Form seyahatinizi destekleyen evraklar ile uyuşmalıdır).
 • Nüfus Cüzdanı kopyası (Kimlik belgesinde T.C numarası okunabilir olmalıdır).
 • Davetiye (Gelen aile, arkadaş ziyareti veya ticari davetiye hazırlanmalıdır).
 • Ulaşım ile ilgili evraklar (otobüs, uçak ve otel biletleri ya da rezervasyon belgeleri sunulmalıdır).
 • Vize Talep Dilekçesi (Sigortalı çalışan iseniz şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılan dilekçe hazırlamalısınız. Dilekçe İngilizce şirket kaşeli ve imzalı olmalıdır).
 • Sağlık Sigortası (En az 30.000 Euro değerinde sağlık sigortanız olmalıdır).
 • Banka Hesap Dökümü (Başvuru sürecinden maksimum 7 gün önce alınan hesap hareketlerinin özetini sunmalısınız. Hesap hareketleri son 6 ayı kapsamalıdır).
 • İş yeri belgeleri (Oda faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası vb. gerekli işyeri belgelerini hazırlamalısınız).

Bunlara ek olarak çiftçiler ve faiz geliri sağlayanlar ek belge sunmalıdır. Talep edilen ek belgeler aşağıdakilerdir.

 • Çiftçilik Belgesi (Belge son 3 ay içerisinde sunulmalıdır. Ziraat odalarından alınan mesleki onay belgesi ibraz edilmelidir).
 • Faiz Geliri Sağlayanların Hesap Ekstresi (Son 6 aya ait bankadan alınan vadeli hesap ekstresi sunulmalıdır. Kira gelirleri olması durumunda kiraların bankaya yattığını gösteren 6 aylık banka ekstresini sunmalısınız).
Suudi Arabistan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/suudi-arabistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vizesi almak için öncelikle gerekle evrakları hazırlamış olmalısınız. Sonrasında vize başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunu dolduracağınız zaman tüm bilgileri eksiksiz girmeye özen göstermelisiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Türk veya İngiliz dilinde yazılabilir. Ayrıca Türkçe dolduracağınız zaman Türkçe karakterler kullanabilirsiniz. Başvuru formunun okunabilir ve büyük harflerle doldurulması gereklidir.

Başvuru formunda vereceğiniz bilgiler, resmi ve uluslararası boyutta incelenecektir. Bu nedenle bilgilerin gerçeği yansıtması oldukça önemlidir. Ayrıca başvuru formunda geçen bilgiler evraklardaki bilgiler ile desteklenmelidir.

Başvuru formundaki bilgilerin yanlış girilmesi vize başvuru sürecinin başarısız sonuçlanmasına sebep olacaktır. Ayrıca hakkınızda ceza işlemi uygulanabilir. Bilgilerin yanlış girilmesi Suudi Arabistan`a giriş ve çıkışlarınızın zorlaşmasına sebep olabilir. 

45 Yaşın altında olan bekar kadınlar tek başına Suudi Arabistan vizesi başvurusu gerçekleştiremez. Bu yaş aralığında olan bekar kadınlar, 1. Derece erkek akrabaları ile vize alabilir.

Suudi Arabistan çalışma vizesi alan bireyler ise ülkeye giriş yaptıktan 3 ay sonra oturma izni almalıdır.

Suudi Arabistan kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/suudi-arabistan-form-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Suudi Arabistan Vize Randevusu

Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra randevu almalısınız. Randevu almak için Suudi Arabistan Konsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda vize başvurularınızı seyahat acenteleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vize randevusunu kolay bir şekilde almak için vize şirketlerini tercih edebilirsiniz. Vize şirketleri genellikle online bir şekilde randevu almanıza olanak sağlamaktadır. Yani, internet üzerinden sizden istenen bilgileri doldurarak randevu alabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra ne zaman gelmeniz gerektiği hakkında bilgi verilecektir. Bu bilgi mail yoluyla iletilecektir. Başvuru sahibinin ise belirtilen saatte vize şirketine gitmesi gereklidir. Önceden belirlenen saatte yetişmediğiniz taktirde randevunuz iptal edilecektir.

Vize şirketinin ofisine gittikten sonra sizden istenen evrakları takdim etmelisiniz. Bu evrakları sunduktan sonra vize ücretini ödemeli ve başvurunu sonlandırmalısınız.

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan vize ücretleri seyahat amacınıza ve tercih ettiğiniz vize türüne göre değişebilir. Aynı zamanda seyahat sürenize uygun olarak daha fazla ücret ödemelisiniz.

Suudi Arabistan vize ücreti sürekli güncellenmektedir. 2020 Yılında vize şirketleri tarafından Umre ve Hac vizeleri için 420 Dolarlık ücret talep edilmektedir. Bu ücretin içerisine danışmanlık ve tüm konsolosluk harçları dahildir.

Eğer Ticari vize almayı planlıyorsanız 250 dolar ödemeniz gerekecektir. Suudi Arabistan seyahatlerinde en çok tercih edilen vize türü ticari vizedir. Sonuçlanma süresi ortalama 4 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. Ticari başvuru yapılacağı zaman hazırlanması gereken en önemli belge davetiye olacaktır. Bu belgenin onaylı ve güncel olması gereklidir.

Belirtilen fiyatlar çalıştığınız vize şirketine göre ufak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda kur değişiminden etkilenerek fiyatlar daha farklı olabilir. Bu nedenle en güncel vize ücretleri için vize şirketiniz ile görüşmeniz önerilmektedir.

Suudi Arabistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/suudi-arabistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Suudi Arabistan Vize

Suudi Arabistan’a çalışmaya gitmek son yıllarda tercih edilen bir durum olsa da bunun için birtakım şartlar gerekir. Bu şartları karşılamak ise önem arz etmektedir. Suudi Arabistan kolay kolay vize veren bir ülke olmayıp bu açıdan ince eleyip sık dokumaktadır.

Suudi Arabistan vize çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni ise Suudi Arabistan ticari vize olmaktadır. Ticari eylemleri ile bilinen Suudi Arabistan bu konuda pek çok farklı ülkeden insan ile çalışmaktadır. Bunlar uzatılabilir vizeler olabileceği gibi genellikle ilk aşamada kısa süreli vizeler olmaktadır. Ancak ticari amaç doğrultusunda uzatılması mümkündür.

Suudi Arabistan vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Vize her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vize almak zorundadır. Suudi Arabistan vize başvurularını en geç 1 hafta içerisinde açıklamaktadır ve 5 iş günü olarak belirtmektedir. Bu çok başarılı bir süre olup her türlü işiniz için erkenden vize alarak erkenden Suudi Arabistan’a gidebilmek mümkündür.

Suudi Arabistan’ın bir diğer önemli vizesi ise çalışma vizesidir. Suudi Arabistan çalışma vizesi de çokça tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise ticaretin bolluğu nedeni ile özellikle inşaat gibi sektörlerde insan ihtiyacının çok fazla olmasıdır. Burada en çok mühendisler ve inşaat işçileri görülmektedir.

Suudi Arabistan giriş çıkış yasağı ne zaman bitiyor merak edilmektedir. Temmuz ayının sonunda bittiği düşünülmekte olup bu nedenle vize ücretli de merak konusu olmuştur.

Suudi Arabistan vize ücreti 2021 henüz belirtilmese de çokça merak edilmektedir. Fiyatların artıp artmadığı ilgi konusu olmuştur.

Suudi Arabistan vize haberleri takip edilerek bu konuda daha fazla bilgi alınması da mümkündür.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan vize sonuçlanma süresi vize türüne göre değişmektedir. Suudi Arabistan vizesinin çıkma süresi başvuru sürecindeki evrakların eksiksiz teslim edilmesine bağlıdır. Eğer evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edildiyse süreç uzamadan en kısa sürede sonuçlanacaktır.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Vizenin sonuçlanma süresi ortalama 4 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. Normal şartlarda sorunsuz bir başvuru işlemi müracaatınızdan 4 – 5 gün sonra sonuçlanır. Fakat Suudi Arabistan Konsolosluğunda yaşanan yoğunluk sebebiyle bu süreç uzayabilir.

Vizenin sonuçlanması bayram günleri ve ek evrak talep sebebiyle gecikebilir. Bazı durumlarda başvuru sahibinden ek belge talep edilmektedir. Sizden talep edilen belgeleri ise eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz gereklidir. Ayrıca belgelerin yeniden hazırlanması vize sürecinin uzamasına sebep olacaktır.

Suudi Arabistan vize süresi bazı sebeplerden dolayı uzayabilir. Bunu göz önüne alarak işlemlere en az 1 ay önce başlamalısınız.

Suudi Arabistan`a Gitmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Suudi Arabistan`a seyahat edecek kişilerin bilmesi gereken önemli kurallar bulunmaktadır. Seyahat etmek isteyenlerin belirlenen kurallara uyması şarttır.

Ülkeye giriş şartlarının sağlanmaması durumunda vizeniz reddedilecektir. Bu nedenle tüm kuralları uymanız gereklidir. Suudi Arabistan Vizesi almadan önce dikkat edilmesi gereken kurallar aşağıdaki gibidir.

 • Vize başvuruları konsolosluk tarafından Pazartesi – Perşembe saat 09:00 ila 15:00 arasında kabul edilir. Cuma günleri vize hizmeti alamazsınız. 
 • Pasaportunuzda İsrail vizesi damgası varsa, başvuru süreciniz olumsuz sonuçlanacaktır.
 • Tek başına başvuru yapan 45 yaşın altında bekar kadınların başvurusu direkt olumsuz sonuçlanır. Bu yaşında altında olan bekar kadınlar, Diş İşleri Bakanlığından alınan davetiye ile Suudi Arabistan`a seyahat edebilir.
Suudi Arabistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/suudi-arabistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Arabistan’a Gitmek İçin Gerekenler

Suudi Arabistan Türkiye için vize uygulayan ülkelerden bir tanesidir. Suudi Arabistan’a gitmek isteyenler ilk olarak vize için başvuru yapmaları gerekir. Suudi Arabistan vize veriyor mu? Türkiye için kırmızı, yeşil ve gri pasaport sahipleri için Suudi Arabistan tarafından vize uygulaması yapılmaktadır. Arabistan’a gitmek için gerekenler arasında en önemli adım vize almaktır.

Suudi Arabistan’ın vize uygulamadığı ülkeler arasında Kuveyt, Bahreyn, Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler yer alır. Bu ülkeler arasında vatandaşlar ulusal kimlik kartları ile dolaşım sağlayabilir.

Suudi Arabistan’a çalışmaya gitmek için de mutlaka vize alınması gerekir. Suudi Arabistan Konsolosluğuna teslim edilmesi gereken evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır.

Suudi Arabistan çalışma vizesi almak için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması gereken bu form ile birlikte davet mektubu da gereklidir. Özellikle çalışma için vize almak isteniyorsa davet mektubu şarttır. Vize için alınacak davet mektubu için Suudi Arabistan konsolosluğunun veri sistemine iletilmelidir. Konsolosluğa bağlı acentelere de davet mektubu iletilebilir.

Suudi Arabistan turistik vize alarak hac ve umre ziyaretleri gerçekleştirilebilir. Bunun için de vize başvuru formu, pasaport, kimlik fotokopisi, 2 adet arkası beyaz vesikalık fotoğraf ve vukuatlı nüfus kayıt örneği gereklidir. Konsolosluğa ya da bir umre- hac acentesine başvuru yapılarak işlemler hızlandırılabilir.

Suudi Arabistan vize fiyatları ortalama olarak 420 dolardır. Danışmanlık ve harç ücretleri dahil olan bu ücret ödendikten sonra ortalama 1 hafta içerisinde vize başvurusu sonuçlanır.

Arabistan’a giriş yasağı şu an günümüzde bulunmuyor. Covid-19 nedeniyle bir dönem “Arabistan’a seferler durduruldu” haberi Suudi Arabistan tarafından verilmişti. Günümüzde ise PCR testi ile seferler devam etmektedir.

Suudi Arabistan Turist Vizesi

Suudi Arabistan turist vizesi yoktur. Yani turistik bir amaçla seyahat edemezsiniz. Ancak başka bir amaç doğrultusunda gidip gezebilmeniz mümkündür. Burada ise birinin sizi davet etmesi gerekir ki bu durumda da Suudi Arabistan’da birini tanıyor olmanız gerekmektedir.

Suudi Arabistan’ın vize uygulamadığı ülkeler de bulunmaktadır. Ancak Türkiye bu grupta yer almaz bu nedenle eğer Suudi Arabistan’a gitmek istiyorsanız vizeniz olmalıdır.

Bunun için ilk olarak Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından istenen belgeler de eklenmeli ve dosya tam bir şekilde teslim edilmelidir.

Suudi Arabistan turist vizesi fiyatları bilinmez çünkü hali hazırda böyle bir vize yoktur ve başka bir sebep nedeni ile davet edilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle diğer vizenin ücretini ödersiniz ancak giderseniz eğer turistik olarak da gezebilmeniz mümkündür.

Suudi Arabistan turist vizesi ücreti sıkça sorulsa da böyle bir vize olmadığını birden fazla kez belirtmek gerekmektedir. Gezme ve seyahat amaçlı olarak Suudi Arabistan’a gitmek ve orada bu amaç ile vakit geçirmek mümkün değildir.

Suudi Arabistan’da birden fazla vize çeşidi olsa da Suudi Arabistan turistik vize yoktur. Bunu bilerek vize almanız gerekir. Aynı zamanda ülkeye biri davet etmeden girmek mümkün değildir. Bu nedenle oradan birini tanımak şarttır. Bu davet resmi bir davet olmalıdır.

Suudi Arabistan Umre vizesi dini bir amaç ile gerçekleştirilmektedir ve seyahat olarak algılanmaz bu nedenle turistik bir vize olarak da görülmemesi nedeni ile bu vizeden faydalanabilmek mümkün hale gelmiştir. 

Suudi Arabistan’a Çalışmaya Gitmek

Suudi Arabistan iş ilanları son zamanlarda ilgi görmektedir. Ancak başvuru işlemlerini buradan yürütüp ancak işe alındıktan sonra çalışma vizesi ile oraya gidebilmektesiniz. Suudi Arabistan bu konuda katı olup muhakkak bir davetiye görmek istemektedir.

Suudi Arabistan çalışma vizesi yaş sınırı bulunur. 18 yaşın üstündeki her birey çalışabilir ancak 50 yaş sınırı vardır. Yani 50 yaşın üzerinde burada çalışmanız mümkün olmamaktadır. Hali hazırda çalışıyor iseniz kalabilirsiniz ancak 50 yaşından sonra çalışma vizesi başvurusu yapamazsınız.

Suudi Arabistan çalışma vizesi aldıktan sonra ikame olarak adlandırılan oturum izni de alabilirsiniz. Bunun için Suudi Arabistan ikame fiyatı 2020 merak edilmektedir. Net bir fiyat vermek mümkün olmayıp en iyi bilgi konsoloslukta yer almaktadır ancak vize işlemleri henüz başlamamıştır.

Suudi Arabistan vize ücreti 2021 yılı güncellemesi gelmemiştir. Bunun sebebi ise yukarıda belirtildiği gibi henüz vize işlemlerinin başlamamış olmasıdır. Eski miktar ile aynı kalacak mı veya değişecek mi bilinmemektedir.

Suudi Arabistan’a çalışmaya gitmek son yıllarda tercih edilen bir durum olup kazancı nedeni ile bu durum tercih edilmektedir. Ancak bu süreçte yapacağınız iş ve ülkenin sizin alanınıza ihtiyacı olup olmaması önem arz etmektedir.

Suudi Arabistan vize başvurusu yaptıktan sonra henüz sonuçlanmadı ise sorgulama işlemi de yapabilirsiniz. Suudi Arabistan vize sorgulama işlemi ile vizenizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Ancak bilinmelidir ki Suudi Arabistan turistik vize yoktur bu nedenle davet edilmelidir ve kişi iş esnasında turistik eylemini gerçekleştirebilmektedir.

Suudi Arabistan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Suudi Arabistan çalışma vizesi nasıl alınır?

Suudi Arabistan’a çalışmak için gitmek isteyen vatandaşlar öncelikle çalışma yerini ayarlamalı ve gelen davetiye üzerine Suudi Arabistan konsolosluğu’na başvuru yapmalıdırlar.

Suudi Arabistan vize ücretleri ne kadar?

Suudi Arabistan vize ücretleri seyahat sağlık sigortaları ile birlikte 170 usd ile 250 usd arasında değiştmektedir.

Suudi Arabistan turist vizesi varmı dır?

Suudi Arabistan için turist vize uygulaması bulunmamaktadır, Genel anlam’da seyahatler ticari olmakta veya umre vizesi şeklinde uygulanmaktadır.

Umre Vizesi Kaç Tl 2021

Umre turları için 1 yıl süreli çipli pasaportlar kabul edilmektedir, umre vizesi fiyatları her yıl değişmektedir, vize harcı ve hizmet bedeli olmak üzere transfer ve konaklama bedelleri dışında yaklaşık olarak 500 SAR umre vize bedeli ödenmektedir.

14 Günlük Umre Fiyatları Nedir

Suudi Arabistan’a gitmek isteyen Türk vatandaşları tercih edecekleri tur şirketine göre 7 günlük ya da 14 günlük şekilde farklı tercihlerde bulunur. Vize işlemleri buna göre belirlenir ve ücretlendirme gerçekleştirilir, her birey için vukuatlı nüfus kayıt örneği bulundurmalıdır.

Umre Vizesi Kaç TL 2020

Umre ve hac vizeleri için danışmanlık ve konsolosluk harçları dahil ödenen 2020 fiyatı 420 dolardır. Vize başvurusunun yapılmasının ardından işlemler 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır, umre vizesi sadece 30 gün için geçerlidir.

Suudi Arabistan Vize Fiyatları Ne Kadardır

Suudi Arabistan vize ücretleri vize türüne ve başvuru yapan kişinin yaşına göre farklıdır. Konsolosluk harcı ve harici servis sağlayıcı bedeli tek giriş 1160.55 TL’dir. Bunun üzerine 252. 29 TL hizmet bedeli, seyahat sağlık sigortası gibi ücret ilave edilmektedir.

Suudi Arabistan'ın Vize Uygulamadığı Ülkeler

Suudi Arabistan Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi ülkeleri, Bahreyn, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt vatandaşları için ülkeye girişlerde vize şartı aramaz. Bunun dışındaki AB ülkeleri de dahil tüm ülke vatandaşları vize almak zorundadır.

Suudi Arabistan Turist Vizesi Nedir

Suudi Arabistan’da turistik vize uygulaması bulunmaz, Suudi Arabistan’a ziyaret amaçlı gitmek isteyenler davetiye yazısı oluşturmalı, davetiye ülkede bulunan kişi ya da kurum tarafından alınmalıdır. Davetiyesi olmayanların ülkeye giriş yapması ya da seyahat etmek söz konusu değildir.

Suudi Arabistan Pasaport Fiyatları 2020

Suudi Arabistan’a gitmek isteyenler için pasaport fiyatları her yıl güncellenmektedir. Hac ya da umre ziyareti için alınması gereken pasaport için belirlenmiş olan ücretler seyahat sağlık sigortası ile birlikte 170 USD ile 250 USD arasında değişir.

Suudi Arabistan Vize Ücreti 2021 Ne Kadar

Vize başvurusu yapanın yaşı ile alınacak olan vizenin türüne göre fiyatlar değişkenlik göstermiş olsa da genel olarak alınan konsolosluk harcı ve harici servis sağlayıcı bedeli 1160 TL şeklindedir. Buna sağlık sigortası ve hizmet bedeli de eklenmektedir.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi 2021

Suudi Arabistan Çalışma vizesi alabilmek için öncelikle davetiye mektubunun bulunması gerekmektedir davetiye mektubu olmayanların vize talebi olumsuz sonuçlanır. Çalışma vizesi tek girişli ya da çok girişli olarak verilir ve çalışma vizesinin geçerlilik süresi bir yıldır.

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan vize ücreti ticari ve ziyaret olarak yapılmış olan sınıflandırmanın ardından istenir. Bunlar 3 aylık süreyi kapsar ve tek giriş hakkı vermektedir.138 dolar ödemek gerekiyor.

Vize Ücreti

Vize ücreti ödeme işlemlerinde Türk Lirası kullanımı konusunda hiçbir sıkıntı söz konusu değildir. Banka havalesi yapabilirsiniz. Ancak Euro ya da dolar ile ödeme gerçekleştirilecekse nakit verilmesi gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Fiyatları

Suudi Arabistan vize fiyatları 3 aylık kalma üzerinden hesaplanmıştır. 138 dolarlık ücretin farklı yöntemlerle ödenmesinin ardından işlemler de tamamlanır.

Suudi Arabistan Hac Vize Ücreti 2020

Gerek hac gerekse umre vizesi için ödenmesi gereken ücret 420 dolar olarak tanımlanmıştır. Başvuru işlemleri yapabilmek adına bunun yatırılması şarttır.

Suudi Arabistan'ın Vize Uygulamadığı Ülkeler

Dört ülkeye Suudi Arabistan vize uygulamaz. Bunlar; Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve son olarak Umman’dır.

Suudi Arabistan'a Çalışmaya Gitmek

Çalışmak için bu ülkeye gideceklerin; dilekçe doldurması şarttır. Pasaport, 2 fotoğraf, barkod, davetiye, geçici iş sözleşmesi, mühendisler için onaylı diploma fotokopisi, SGK işe giriş belgesi, sağlık raporu, sabıka kaydı, davet yapan firmanın şehadetnamesi istenir.

Suudi Arabistan Turist Vizesi

Turist vizesi almak adına bir davetiyenizin olması şarttır. Pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, davetiye, hesap dökümü belgelerinin bulunması gerekiyor.

Suudi Arabistan Çalışma Vizesi

Çalışma vizesi almak için Suudi Arabistan’daki şirketten davet elde edilmelidir. Mesleki belgeler ve sağlık raporunun tamamlanması esastır. Aynı zamanda kimlik bilgileri, barkod ve fotoğraflar da sunulmak zorundadır.

Suudi Arabistan Vize Yasağı

Ülkeye hac ve umre ibadeti için giriş yapmak isteyenlere şu an için hiçbir şekilde vize verilmemektedir.

Hac Vizesi Ücreti

420 dolar olarak talep edilmektedir. Konsolosluk ya da aracı kurum üzerinden ödenebilir.

Suudi Arabistan Vize

Suudi Arabistan vize işlemleri, sadece ilgili ülkeden edinilmiş olan davetiye ya da mektup üzerinden tamamlanır.

Suudi Arabistan Vize Veriyor Mu

Suudi Arabistan, uzun bir süre boyunca devam eden vize yasağını kaldırdı. Oturum süreleri de uzatıldı.

Suudi Arabistan Vize Fiyatları

Vize fiyatı en düşük 138 dolar şeklindedir. Bunun ödenme işlemi TL’nin yanı sıra hem Dolar hem de Euro üzerinden yapılır.

Suudi Arabistan'ın Vize Uygulamadığı Ülkeler

Kuveyt, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn vatandaşları bu ülkeye vizesiz gidebilirler.

Suudi Arabistan Turistik Vize

Turistik vize için pasaport, davetiye, nüfus kayıt örneği, başvuru formu, biyometrik fotoğraf istenmektedir. Bunlar gerek konsolosluk gerekse bizim aracılığımızla sunulur.

Suudi Arabistan Giriş Çıkış Yasağı

Suudi Arabistan tarafından getirilmiş olan ve Covid pandemisi kaynaklı giriş ile çıkış yasağı konusunda esnemeye gidilmiştir. Ancak bu durum şu an için hac ve umre ziyaretlerini kapsamamaktadır. Sadece vize başvurusu yapılmaktadır. Oturumların da uzatılmış olduğunu ifade etmek lazım.

Suudi Arabistan'a Çalışmaya Gitmek

Çalışmak için bu ülkeye gidecek olanların, davetiye almaları şarttır. Bunu Suudi Arabistan’daki firmanın yollanması gerekiyor. Aynı işletmenin her türlü bilgisi de sunulur. Ayrıca çalışacak kişinin profesyonel alanına göre diploma, ehliyet gibi diğer evraklar da talep edilir. Sağlık raporu, gerekli testlerin tamamlanmasının ardından vize için başvuru işlemleri tamamlanır.

Suudi Arabistan Vize Yasağı

Vize yasağı, Suudi Arabistan tarafından uzun bir süreden beri uygulanmaktaydı. Gerek hac gerekse umre için bu ülkeye giriş ve çıkışlar kapatılmıştır. Yeni yapılan açıklama sonrasında ise ibadet haricindeki vizeler için esnetme yoluna gidilmiştir.

Suudi Arabistan Vize Haberleri

Bir süredir işlem yapmayan konsolosluk, vize başvurusu yapmış ve randevu talep etmiş olan kişilere dönmeye başlamıştır.

Arabistan Vize Fiyatları

Suudi Arabistan, eğitim, çalışma, turistik, dini turizm gibi farklı vize türleri verir. Arabistan vize fiyatları başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Arabistan vize ücreti 170 USD-250 USD arasında değişiklik gösterir. Umre ziyareti için vize başvurusunda bulunan kişilerin, başvuru ücreti ve vize harcı ile birlikte 450 USD ödeme yapması gerekir.

Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurusu, konsolosluktan randevu alınarak yapılmaktadır. Çalışma vizesi başvurusu ücretleri 170 USD olarak belirlenmiştir.

Türkiye, Suudi Arabistan’ın vize uygulamadığı ülkeler arasında yer almaz. Bu nedenle ülkeye ziyaret, aile birleşimi, çalışma veya eğitim almak için gidecek tüm Türk vatandaşlarının vize alması gerekir.

Suudi Arabistan vize başvurularının sonuçları 15 iş günü içerisinde açıklanır. Sonuçlar, Suudi Arabistan vize sorgulama adresinden öğrenilebilir.

Suudi Arabistan vize veriyor mu: Suudi Arabistan, 2021 yılında eğitim, çalışma ve seyahat gibi vize türlerinin tümünü vermektedir.

Suudi Arabistan’a çalışmaya gitmek için öncelikle ülkede bir kurumla anlaşılması gerekir. Çalışma vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, mesleki yeterlilik belgesi ve yabancı dil sertifikasına sahip olmalıdır.

Suudi Arabistan turist vizesi ülkede 90 günden kısa süre kalmak isteyenlerin başvuru yapabileceği vize türüdür. Vize ücreti 180 USD olarak belirlenmiştir. Vize başvurusu için doğrudan Arabistan konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.

Suudi Arabistan vize türlerinden birini alacak olan kişiler öncelikle Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurarak randevu almalıdır. Başvuru formu çıktısı ve istenen diğer belgelerle birlikte, randevu tarihinde vize merkezine müracaat edebilirsiniz.

Arabistan Vize

Suudi Arabistan, Türkiye’ye vize şartı koyan ülkelerden biridir. Ülkeye gitmek için Arabistan vize türlerinden birinin alınması zorunludur. Eğitim, çalışma, ticari, seyahat, aile ziyareti ve hac-umre gibi vize çeşitleri vardır.

Arabistan vizeleri ne zaman açılacak: Suudi Arabistan, 2021 yılında vize başvurularını açmıştır. Ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Sadece hac vizeleri, kısıtlı sayıda kişilere verilmektedir.

Suudi Arabistan vize veriyor mu: Suudi Arabistan, ülkesinde eğitim almak isteyen, çalışmak isteyen veya ziyaret amaçlı bulunmak isteyen kişilere 2021 yılında vize vermektedir.

Suudi Arabistan umre vizesi inanç turizmi için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Umre ziyaretinde bulunacak kişilerin, Arabistan konsolosluğuna müracaat etmesi gerekir. 45 yaşından küçük bekar kadınların vize başvurusunu yalnız yapmasına izin verilmez. Bunun dışında gerekli evrakların hazırlanması ve seyahatten 15 gün önce başvuru yapılması gibi şartları vardır.

Suudi Arabistan, İnanç turizmi için verdiği vizelere virüs sebebi ile kısıtlama getirmiştir. Bu amaçla vize almak isteyen kişilerin Suudi Arabistan vize haberleri ve konsolosluk açıklamalarını takip ederek başvurular açıldığında işlem yapması gerekir.

Suudi Arabistan çalışma vizesi ülkede mesleğine devam etmek isteyenlere verilen vize türüdür. Bu vizeyi almak için gerekli evraklarla birlikte mesleki yeterlilik belgeleri ve yabancı dil sertifikası gibi ek belgelerin de teslim edilmesi gerekir.

Suudi Arabistan vize ücreti 2021 yılı için 420 dolar olarak belirlenmiştir.

Suudi Arabistan’da eğitim almak isteyen Türk vatandaşları, Suudi Arabistan öğrenci vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bu vizeye başvuru yapacak kişilerin öncelikle Suudi Arabistan’da bir eğitim kurumundan onay alması gerekir.

Suudi Arabistan Pasaport Fiyatları 2020

Bilinmelidir ki fiyatlar güncel fiyatlar değildir ve bir hatta iki sene öncesine aittir çünkü Suudi Arabistan ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki vize işlemleri henüz başlamamıştır ve başladığında ücretler güncellenecektir. Suudi Arabistan pasaport fiyatları 2021 yılında henüz belirlenmemiş olup bir önceki fiyatlara zam yapılması beklenmektedir.

Suudi Arabistan özellikle dini ziyaret nedeni ile vize alınan bir ülkedir. Bu nedenle Suudi Arabistan Hac vize ücreti 2020 merak edilmektedir. Ancak bu konuda net bir fiyat verilmemekte olup her sene zam yapılmaktadır. Aynı zamanda birtakım kafileler ile giden insanlar bu aşamada birden fazla ücret de ödemektedir.

Aynı şey Umre ziyaretleri için de geçerlidir. Umre vizesi kaç TL 2021 sonuçları merak edilse de TL bazında bir hesap yapmak kur farkı nedeni ile doğru olmayacaktır.

Suudi Arabistan vize fiyatları hakkında net bir bilgi alabilmek de mümkün olmamaktadır. Bu ücretler abartı olmamak ile birlikte bu bilgisizlik sık sık değişmesi ve birçok vize tipine göre ayrılmasından kaynaklıdır.

Suudi Arabistan pasaport fiyatları 2020 yılı da merak edilmektedir çünkü son seneye ait bir veri olmaması nedeni ile insanlar bir önceki senenin rakamlarının olacağını düşünmektedir

Tüm bu harcamalara konsolosluk pasaport harçları 2021 yılında da dahildir. Bu her sene için geçerlidir ve genellikle var olan ücret zaten konsolosluk harç ücretidir.

Aynı zamanda pasaport yenileme işlemleri için bir seçenek de bulunmaktadır. Cidde başkonsolosluğu pasaport yenileme işlemlerinizi buradan yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×