Suudi Arabistan Vize Ücreti - Eraytur
Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan vize ücreti Suudi Arabistan dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harç bedelleri yanında vize başvuru merkezi hizmet bedellerinden oluşur. Vize başvuru sahibi vize harç ücretlerini dolar üzerinden nakit olarak Suudi Arabistan vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/suudi-arabistan-vize-basvuru-merkezleri/ofislerinde ödeyebilir. Hizmet bedelleri ise dolar karşılığı Türk lirası olarak tahsil edilir.

Sudan Vize Ücreti

Suudi Arabistan Vize Ücreti

2023 yılında ilan edilen Suudi Arabistan vize harç ücret bedelleri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Suudi Arabistan 3 Aylık Ticari vize harç ücreti tek girişli
138 USD
  • Suudi Arabistan 3 Aylık Ziyaret vize harç ücreti tek girişli
138 USD
  • Suudi Arabistan 3 Aylık Ticari vize harç ücreti çok girişli
250 USD
  • Suudi Arabistan Umre ve Hac vize harç ücreti
420 USD

 

Suudi Arabistan için vize gerekiyor mu?

Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus pasaportlara dair vize zorunlu olarak belirtilir.

Suudi Arabistan Türklere vize veriyor mu?

Diplomatik pasaport hamili olanlar muaf kabul edilir ve diğerleri için vize prosedürlerine yer verilir.

Umre vizesi kaç TL 2021?

Çipli pasaport sistemine yer verilir ve ödenmesi gereken tutar ortalama 500 SAR olarak değerlendirilir.

Suudi Arabistan vize ücreti sadece vize harç bedellerinden oluşmaz. Vize başvuru sahibi vize başvuru merkezi hizmet bedellerini ve ek hizmet ücretlerini ödemek durumundadır. Suudi Arabistan vizesi almak isteyen kişiler Suudi Arabistan vize evrakları >> eraytur.com/suudi-arabistan-vize-evraklari/ vize başvuru dosyasını hazırlayarak vize başvurusunu başlatırlar.

Suudi Arabistan Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Suudi Arabistan vize ücreti Suudi Arabistan dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harç ücreti temel alınarak oluşturulur. Vize harç ücretini ödeyen kişinin vize başvuru işlemleri vize uzman danışmanı gözetiminde süratle başlatılır.

Suudi Arabistan vize ücreti hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

  • Suudi Arabistan vize ücreti başkasına satılamaz veya devredilemez.
  • Suudi Arabistan vize ücretleri sadece Suudi Arabistan vize işlemlerinde kullanılır.
  • Suudi Arabistan vize ücretleri sadece Suudi Arabistan’ın talep edilen vize türünde kullanılır.
  • Suudi Arabistan vize reddi >> eraytur.com/suudi-arabistan-vize-reddi/ kararının ardından ödenen vize ücret bedelleri geri iade edilmez.
  • Vize başvuru sahipleri yeni vize başvurularında Suudi Arabistan vize harç ücretini ve vize başvuru merkezi hizmet bedellerini yeniden ödemek durumundadır.
Vize başvuru sahipleri vize uzman danışmanları gözetiminde vize başvuru merkezlerinde Suudi Arabistan vize ücreti ödendi dekontunu vize başvuru dosyasına ekler ve vize işlemlerini başlatır. Suudi Arabistan vizeleri için yapılacak işlemler Eraytur Gaziantep ve Ankara şubelerinde kaliteli bir şekilde tamamlanmaktadır. Ülkemizin her yerinden Suudi Arabistan vizesi başvuruları kabul edilmektedir.
Suudi Arabistan Vize Fiyatları

Suudi Arabistan vize ücreti son güncellenmiş hali bilinmemektedir ancak zam olacağı ihtimali üzerinde durulmaktadır. Henüz Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki vize işlemleri başlamamıştır ve ancak temmuz ayının son günleri olacağı söylenmiştir.

Suudi Arabistan vize veriyor mu diye merak edilmektedir ancak elbette vize vermektedir. Ancak Suudi Arabistan’a vize alabilmek için davet edilmeniz gerekir. Bu sayede gidebilirsiniz ve davetin geçerli bir sebebi olmalıdır.

Buna örnek olarak Suudi Arabistan’a çalışmaya gitmek verilebilmektedir. Suudi Arabistan’da bir şirkette çalışabilirsiniz ancak şirket sizin için bir davet mektubu yazmalıdır.

Suudi Arabistan’ın vize uygulamadığı ülkeler de vardır ancak Türkiye bu grupta yer almaz ve vizenin 90 günlük muafiyeti de bulunmaz. Bu nedenle her şekilde vize alınmalıdır.

Bunlara örnek olarak Suudi Arabistan çalışma vizesi verilebilmektedir. Suudi Arabistan’a davet yolu ile gittikten sonra oradan çalışma vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan vize fiyatları ise değişmektedir. Ticari vize için 250 dolar istendiği bilinmekte olup bunun son güncellemeler ile artacak olması mümkündür. Suudi Arabistan ticari vizeleri ile bilinir ve ücreti bu olmaktadır.

Suudi Arabistan Hac vize ücreti 2020 yılında ne kadar idi oldukça merak edilmektedir. Her şeyin toplamında umre ve hac ziyaretleri için 420 dolar kadar ödenmiştir. Bu sene ise henüz bilgiler yayınlanmamış olup güncellenmeye açıktır.

Umre vizesi kaç TL 2021 yılında da merak edilmek ile birlikte geçen yıla göre hesaplama yapmak da mümkündür. Çok ciddi bir fark olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×