Suudi Arabistan Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Vize Reddi ve Çözümü

Suudi Arabistan vize reddi Suudi Arabistan dış temsilcilikleri vize bölümünce vize başvuru dosyalarının değerlendirilmesi sonucu verilen olumsuz bir karardır. Vize reddi kararı sonrasında vize başvuru sahiplerinin Suudi Arabistan sınırları içine girişine müsaade edilmez.

Avusturya Vize Reddi ve Çözümü

Suudi Arabistan Vize Reddi ve Çözümü

Suudi Arabistan vize reddi Suudi Arabistan vize evrakları vize başvuru dosyasında yapılan hatalar ve vize başvuru sahibinin kişisel durumunun vize kriterlerine uymaması sonucu verilir. Vize başvuru sahipleri başvuru yapmadan önce Suudi Arabistan vize kriterlerini uzman vize danışmanlarından öğrenmeli ve kişisel konumlarını değerlendirerek vize başvurularını başlatmalıdır.

Suudi Arabistan vize veriyor mu?

Diplomatik Pasaport dışında kalan tüm pasaport türlerine dair vizenin zorunlu olduğu belirtilir ve başvurularınız değerlendirilir.

Suudi Arabistan vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Pazartesi – Perşembe günleri arasında belirtilen saatler içerisinde yetkili mercilerden başvurularınızı yapmanız mümkün olacaktır.

Suudi Arabistan turist vize hangi ülkelere?

Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez Arap Ülkeleri üzerinden seyahate geçmek için vizenizi almanız gerekir.

Suudi Arabistan vize başvuru merkezleri aracılığı ile Suudi Arabistan vize işlemleri hatasız bir şekilde tamamlanmakta ve vize reddi kararı gibi olumsuz bir sonucun önü alınmaktadır. Uzman vize danışmanları vize başvuru sürecinde her türlü yardımı ve desteği vize başvuru sahibinden esirgemez.

Suudi Arabistan Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Suudi Arabistan vize reddi kararı Suudi Arabistan konsoloslukları vize bölümünde yapılan değerlendirmeler sonucu verilir, vize başvuru dosyaları vize yetkilileri tarafından titizlikle değerlendirilir.

Suudi Arabistan vize reddi kararının verilme nedenleri şunlardır:

  • Suudi Arabistan formu ve Suudi Arabistan vize talep dilekçesinde yapılan hatalar, uygun şekilde belgelerin düzenlenmemesi
  • Suudi Arabistan vize başvuru dosyasında eksik evrak bulunması, verilen belgelerde hatalı ve birbiriyle uyuşmayan bilgiler bulunması
  • Suudi Arabistan seyahatinin sonrasında vize başvuru sahibinin ülkesine geri döneceğine ilişkin güvence verememesi, aile bağlarının ve iş bağlarının yeterli bulunmaması
  • Suudi Arabistan seyahatinin finansal yönünün vize başvuru sahibince karşılanamaması, banka hesap bakiyesinde yetersiz bakiye, düzenli gelir bulunmaması
  • Suudi Arabistan’a gidecek kişinin genel sağlık sorunları, bulaşıcı hastalığının bulunması
  • Suudi Arabistan seyahat sağlık sigortasının yanlış bir şekilde düzenlenmesi
  • Suudi Arabistan’a gidecek kişinin ağır suçlarının bulunması, suç organizasyonlarıyla bağı olması, Suudi Arabistan kamu düzenini tehdit ediyor olması

Suudi Arabistan’a gitmeyi planlayan kişilerin kişisel durumlarının vize kriterlerine uygunluğu vize uzman danışmayla görüşmeden sonra belirlenir ve vize başvuru işlemleri süratle başlatılır.

Suudi Arabistan Vize Reddi Çözümü

Suudi Arabistan vize reddi kararı Suudi Arabistan dış temsilcilikleri vize bölümü yetkililerinin değerlendirmesi sonucu verildikten sonra bir yazı ile vize başvuru sahibine bildirilir. Vize başvuru sahibi bir dilekçe yazarak bu karara itiraz edebilir, bir sonuç alamazsa kararı temyize götürebilir.

Suudi Arabistan vize reddi kararı verildikten sonra ödenen Suudi Arabistan vize ücreti bedelleri geri iade edilmez. Vize başvuru sahipleri tekrar başvurularında vize ücretleri bedelleri tekrar ödenmelidir, bu nedenle vize başvuruları uzman vize danışmanı desteğinde vize merkezlerinde gerçekleştirilmelidir.

Eraytur ve Global Visa Services Gaziantep ve Ankara vize merkezlerinde Suudi Arabistan vize işlemleri kaliteli bir şekilde tamamlanmaktadır. Ülkemizin her yerinden vize başvuruları kabul edilerek vize başvuru dosyaları hazırlanır ve Suudi Arabistan dış temsilcilikleri ile koordinasyon kurularak vize başvuru işlemleri hızlıca gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×