Suudi Arabistan Form ve Dilekçe - Eraytur
Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Arabistan Form ve Dilekçe

Suudi Arabistan form ve dilekçe Suudi Arabistan vize başvurularında vize başvuru sahibi tarafından hazırlanması gereken evraklardır. Vize başvuru sahipleri kişisel bilgilerini, mali bilgilerini ve Suudi Arabistan seyahati bilgilerini bu iki form aracılığı ile Suudi Arabistan dış temsilciliklerine iletir.

 

Suudi Arabistan form vize başvuru formu olarak bilinir, Suudi Arabistan dış temsilcilikleri ve Suudi Arabistan vize başvuru merkezleri ofislerinden elde edilir. Çıktısı alınarak doldurulan vize formu doğru bilgiler içermeli ve eksiksiz olarak işlenmelidir. Vize başvuru sahibinin onayından sonra Suudi Arabistan vize başvuru formu vize başvuru dosyasına eklenir.

Suudi Arabistan Form ve Dilekçe

Umre vizesi için 500 SAR ödeme yapmanız gerekmektedir.

Suudi Arabistan vize talep dilekçesi Suudi Arabistan konsolosluğuna hitaben yazılır, seyahat amacını ve tarihlerini belirtir. Farklı Suudi Arabistan vize türlerinde ayrı biçimlerde hazırlanan vize talep dilekçesi uzman vize danışmanları eşliğinde hazırlandığında hatasız bir biçimde düzenlenecektir.

Suudi Arabistan form ve vize talep dilekçesi vize kriterlerine uygun bir biçimde hazırlandıktan sonra Suudi Arabistan vize evrakları başvuru dosyasına eklenerek, vize başvuru işlemleri vize başvuru merkezleri üzerinden tamamlanır.

Suudi Arabistan Form Doldurulması Gereken Alanlar

Suudi Arabistan form Suudi Arabistan konsolosluğu ya da vize başvuru merkezlerinden elde edilmelidir. İnternetten çıktısı alınarak doldurulan vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız bilgilerle işlenmelidir. Vize başvuru sahibi Suudi Arabistan vizeleri hakkında uzman vize danışmanı desteği alarak olumsuz sonuçların önüne geçebilir.

Suudi Arabistan form doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Suudi Arabistan vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, adresi ve telefonu
 • Suudi Arabistan seyahatinin ayrıntıları, gezinin başlangıç ve bitiş tarihleri, gezi esnasında gidilecek yerler
 • Suudi Arabistan vize talebinde bulunan kişinin meslek bilgileri, çalışma durumu, çalıştığı yerin bilgileri
 • Suudi Arabistan’da konaklanacak yerin adı ve adresi rezervasyon bilgileri
 • Suudi Arabistan’dan davetiye gönderen aile bireyi bilgileri veya kurum, firma yetkilisinin bilgileri

Suudi Arabistan form dolduran kişi vize talep dilekçesini hazırladıktan sonra vize başvuru dosyasını uzman vize danışmanlarının kontrolüne sunar, bir olumsuz durum yoksa Suudi Arabistan vize ücreti bedellerini ödeyerek vize başvuru sürecini başlatmış olur.

Suudi Arabistan Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Suudi Arabistan vize talep dilekçesi Suudi Arabistan dış temsilciliklerine hitaben yazılır, ıslak imza ile onaylanır. Vize başvuru sahibi kişisel bilgilerini, finans bilgilerini, seyahat amacını ve tarihlerini Suudi Arabistan konsoloslukları vize bölümüne resmi yazı ile bildirmiş olur.

Suudi Arabistan vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer alır:

 • Suudi Arabistan seyahatinin amacı ve talep edilen vize türü dilekçede bulunur.
 • Suudi Arabistan seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri, ulaşım ve konaklama detayları, gidilecek yerler bildirilir.
 • Suudi Arabistan gezisinin finansal ayağının nasıl karşılanacağı belirtilir, sponsor kişinin ya da kurumun bilgileri verilir.
 • Suudi Arabistan vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, adresi ve diğer iletişim bilgileri verilir.

Suudi Arabistan ticari vize dilekçesi şirket antetli kağıdında yazılarak sunulur, şirket yetkilisinin onayı gereklidir. Suudi Arabistan’da iş yapılacak firma bilgileri verilmelidir, iş planının ayrıntıları ve gidilecek organizasyonlar, fuar ve seminerler belirtilir.

Suudi Arabistan form ve vize talep dilekçesi vize başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanı desteğinde hatasız bir biçimde düzenlenmektedir.

Bir Yorum

 1. Suudi Arabistan’da çalışmak istiyorum pasaport var daha önce oraya gelmiştim yurtdışı tır şoföruyum Suudi Arabistan’da çalışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×