Slovenya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021 - Eraytur
Slovenya Vizesi

Slovenya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Slovekya seyahati düşünen kişiler öncelikle seyahat amacını belirlemelidir. Seyahat amacı belirlendikten sonra vize tipinizi seçmelisiniz. Slovenya`ya seyahatinde yolcuların genellikle turistik vize tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Umuma Mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vize işlemine tabi tutulmaktadır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri ise Slovenya vize işleminden muaftır.

Slovenya vize başvurusunu tamamlayarak Schengen vizesine sahip olabilirsiniz. Aldığınız Slovenya C tipi çok girişli vize sayesinde diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Eğer çok girişli Schengen vizesine sahipseniz, ilk giriş yapmak istediğiniz ülkenin vizesini almanız gereklidir. Bu durum konaklama tarihleri eşit olduğu zaman geçerlidir.

Slovakya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Slovenya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Slovenya vizesi almak için hazırlamanız gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları hazırlamadan Slovenya vize başvurusu yapamazsınız.

Slovenya vizesi ne kadar sürede çıkar?

Slovenya vize başvurularının açıklanma süresi vize türlerine ve konsolosluğun çalışma yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Başvuru sonuçları ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Slovenya vizesi almak zor mu?

Slovenya vizesi almak için gereken belirli şartlar ve evraklar vardır. Vize başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurmanız, başvuru için gereken belgeleri eksiksiz teslim etmeniz ve gelirinizin ülkede geçinmek için yeterli olması durumunda kolaylıkla vize alabilirsiniz.

Slovenya vize veriyor mu?

Slovenya, ülkesine gelecek olan Türk vatandaşlarına gelme amacına göre vize vermektedir. Seyahat, eğitim, çalışma gibi vize türleri mevcuttur.
Slovenya vizesi için gerekli evraklar tercih ettiğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca vize süresine ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre ek belgeler talep edilebilir.

Slovenya vizesi için istenen temel evraklar aşağıdaki şekildedir.

 • Pasaport
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Biometrik Fotoğraf
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Ulaşım Rezervasyon Belgesi
 • Konaklama Rezarvasyon Belgesi
 • Slovenya Vize Başvuru Formu
 • Masrafların Nasıl Karşılanacağınız İfade Eden Belgeler
 • Pasaportta Vize İşlenmiş Sayfaların Kopyası

Bu evraklar Slovenya vizesi için gerekli olan standart belgeler arasında yer almaktadır. Bu belgelerin sayı ve diğer detayları hakkında bilgi almak için vize şirketiniz ile görüşebilirsiniz.

Eğer çiftçi, işveren veya diğer meslek sahibiyseniz ek belgeler ibraz etmeniz gerekecektir. Bu belgeler hakkında bilgi almak için vize merkeziniz ile iletişim kurabilirsiniz.

Evrakların hazırlanması işlemleri hakkında bilgi sahibi değilseniz ek hizmet alabilirsiniz. Ek hizmet sayesinde evrakların hazırlanmasında vize danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

Slovenya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/slovenya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvuru Formu

Slovenya, Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için Schengen vize başvuru formu doldurmalısınız. Başvuru formunu dolduracağınız zaman bilgilerin gerçek olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra eksik bilgi vermemelisiniz.

Slovenya vize başvuru formu dolduracağınız zaman 21. Bölümünde seyahat amacınızı belirtmelisiniz. Bu kısımda seyahat amacınızı gösteren kategori seçimi yapmalısınız. Örnek, turistik seyahat planlıyorsanız turistik kutucuğunu işaretlemelisiniz.

Formun 22. Bölümünde ise seyahat edeceğiniz ülkeler hakkında detaylı bilgi talep edilmektedir. Bu bölümde hangi ülkelere seyahat edeceğinizi açık bir şekilde belirtmelisiniz. Sonraki 23. Bölümde ise ilk hangi Schengen ülkesine giriş yapacağınız sorulmaktadır.

Schengen vize başvuru formunda yazdığınız iletişim bilgilerinin doğru olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca Slovenya Konsolosluğu tarafından ek evrak talep edilebileceğini de bilmelisiniz. Bu gibi durumlarda başvuru sahibine verilen iletişim bilgileri ile ulaşılmaktadır. Dolayısıyla iletişim kısmında sorun yaşamamak için güncel iletişim bilgileri vermelisiniz.

Schengen vizesini doldurduktan sonra 37. Bölümde imza atmanız istenecektir. İmzanızın pasaporttaki imza ile aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Reşit olmayan bireylerin ise velileri tarafından imza atılmalıdır. Başvuru formu mutlaka imza atıldıktan sonra sunulmalıdır.

Vize başvuru formu doldurmak için vize acentelerinden ücretli destek alabilirsiniz. Başvuru formunu indirmek için vize şirketinizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Slovenya kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/slovenya-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Slovenya Vize Randevusu

Slovenya vize randevusu almadan önce başvuru yapacağınız vize türü seçilmelidir. Vize türü seyahat amacınıza uygun olmalıdır. Vize tipinizi seçtikten sonra randevu alma işlemini başlatabilirsiniz. Fakat vize tipinizi yanlış seçmeniz başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir. Bu nedenle seyahat amacınıza uygun vize tipini seçmeye dikkat etmelisiniz.

Randevu almadan önce gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Evrakları hazırladıktan sonra randevu alabilirsiniz. Slovenya vize randevusu almak için Konsolosluğa müracaat edebilirsiniz. Aynı zamanda vize acentelerinden online bir şekilde destek alabilirsiniz. Ayrıca Vize merkezleri sayesinde internet üzerinden kısa sürede randevu alabilirsiniz.

Randevu sürecini hızlandırmak için VIP hizmette alabilirsiniz. Birçok vize şirketi tarafından VIP hizmet sunulmaktadır. Bu hizmet sayesinde kısa sürede randevu alabilirsiniz. Fakat hızlı randevu almak için ekstra ücret ödemelisiniz.

Vize randevusunu aldıktan sonra belirlenen tarihte vize ofisine gitmelisiniz. Ofise giderek gerekli belgeleri ibraz etmelisiniz. Ardından vize ücretini ödemeli ve başvuru sürecini sonlandırmalısınız.

Slovenya vize randevusu almayı bilmiyorsanız vize acentelerinden destek alabilirsiniz. Ek ücret ödeyerek hızlı bir şekilde randevu alabilirsiniz. Randevu genel olarak online bir şekilde alındığı için bu süreçte zorlanabilirsiniz.

Slovenya Vize Ücretleri

Vize başvuru ücreti vize kategorisine ve başvuru sahibinin yaşına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca vize başvuru prosedürü çalıştığınız firmaya göre farklılık gösterebilir.

Slovenya vize ücreti başvuru sırasında ödenmelidir. Vize ücretleri ise tercih ettiğiniz vizeye göre değişecektir. Aynı zamanda vize süresine göre daha fazla ücret ödemelisiniz.

Slovenya vize tiplerine uygun olarak belirlenen vize ücretleri aşağıdaki şekildedir.

 • Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi – 80 Euro
 • Tır şoförü Vizesi – 80 Euro
 • Turistik Vize – 80 Euro
 • Ticari Vize – 80 Euro
 • Kültürel veya Spor Etkinlikleri Vizesi – 80 Euro
 • Eğitim amaçlı ziyaret vizesi – Ücretsiz
 • Bilimsel araştırma vizesi – 80 Euro
 • Eşi AB ya da AET aile üyesi olanlar – Ücretsiz (Slovenya`da oturum izni olmalıdır)
 • Slovenya vatandaşlarının akrabaları – 80 Euro

Gördüğünüz üzere vize ücretleri yukarıdaki şekilde değişmektedir. Ancak belirtilen ücretler kur değişimi sebebiyle farklı olabilir. Bu nedenle en güncel vize ücretleri için vize firmanız ile görüşmelisiniz.

Bunların yanı sıra ek hizmetler alabilirsiniz. Ek hizmet alarak başvuru sürecinin daha hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Ek hizmet almak için ekstra ücret ödemelisiniz. Alacağınız hizmete uygun olarak ödemeniz gereken ücretler aşağıdaki gibidir.

 • Fotokopi ücreti – 1 TL
 • SMS Hizmeti – 4 TL
 • VİP ücreti – 50 Euro
 • Fotoğraf Hizmeti – 25 TL
 • Kurye Hizmeti – 10 Euro
 • Başvuru Formu Doldurma – 7 Euro

Bu ücretler çalıştığınız şirkete göre daha farklı olabilir. Ancak ortalama fiyat aralığı belirttiğimiz şekildedir.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya vizesinin çıkış süresi birçok unsurdan etkilenebilir. Fakat vizenin çıkış süresi ortalama 15 iş günü olarak belirlenmiştir. Ancak bazı sebeplerde dolayı bu süreç daha uzun olabilir.

Peki Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Slovenya vizesinin çıkış süresi net olarak bilinmemektedir. Çünkü Başkonsolosluk ve Büyükelçiliklerde resmi tatiller sebebiyle süreç uzayabilir. Aynı zamanda konsolosluğun kapalı olduğu günlerde de gecikme yaşanabilir.

Gecikmeleri göz önüne alarak işlemlere daha erken başlamalısınız. Vize işlemlerine seyahat tarihinden en az 1 ay önce başlamanız önerilmektedir. Hatta Slovenya vize başvuru işlemini seyahat tarihinden 3 ay önce yapabilirsiniz. Fakat belirtilen tarihten önce yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Schengen başvurusunda herhangi sorun olmadığı taktirde başvuru sonucu seyahat tarihinden 2 gün önce çıkmaktadır. Fakat yabancı uyruklu kişilerin vize sonuçlanma süresi daha fazla olacaktır. 

Seyahat gününe 15 veya daha az süre kaldığı zaman vize işlemleri yetişmeyebilir. Konsolosluktan ekstra evrak talep edilmesi durumunda gecikme yaşanabilir. Bunun yanı sıra konsolosluğun yoğun olması sebebiyle vize işlemi daha geç sonuçlanabilir. Bunun yanı sıra gerek duyulduğu taktirde mülakata çağrılabilirsiniz. Bu sebeple seyahat tarihinden 15 gün önce başvuru yapmanız önerilmemektedir.

Vizenin çıkma sürecini kolaylaştırmak adına evraklarınızı ek belgeler ile destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda evrakları sorunsuz bir şekilde hazırlamanız sürecin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Slovenya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/slovenya-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Sık Sorulan Sorular

Slovenya vizesi almak zor mu?

Slovenya vizesi, seyahat amacı doğru olarak hazırlanır ve ilgili evraklar tam ve eksiksiz olarak konsolosluğa teslim edilir ise çok zor değildir.

Slovenya vizesi schengen midir?

Slovenya vizesi alan başvuru sahipleri aynı zamanda bir schengen vizesi almış olurlar , vizelerinin çok girişli olması halinde vizeyi doğru kullanmak kaydı ile diğer schengen ülkelerine’de seyahat edebilirler.

Slovenya vizesi nasıl alınır?

Slovenya vizesi için öncelikle ücretsiz online randevu alınmalı, sonrasında schengen vize için istenilen evraklar hazırlanmalıdır. Randevu günü hazırlanan dosyanın başvuru merkezine teslim edilmesi ile birlikte başvuru tamamlanmış olur. Vize verme yetkisi sadece konsolosğa aittir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×