Pakistan Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Pakistan Turistik Vize

  Pakistan Turistik Vize başvurularınız için tarafımıza ulaştırılması gereken evrakların listesi;

  [*] Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
  [*] 2 adet vesikalık fotoğraf 
  [*] Kimlik Fotokopisi
  [*] İngilizce Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
  [*] Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık, en az 5000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  [*] 30.000 € teminatlı Seyahat sağlık sigortası – Kurumumuzdan satın alabilirsiniz.

  [*]Pakistantan’dan satın alınmış tur


  Vize Çıkış Süresi: 7-10 İş günü

  Önemli Notlar:

  • Pakistan vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
  • Alınmış olan Pakistan vizeleri tek girişli bir vize kategorisi olacaktır. 
  • Pakistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Pakistan Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.
  • Yukarıda belirtilmiş evrakların aşağıda ki adresimize ulaştırmanız yeterlidir.
  • Kargo ve Kurye aracılığı hizmeti alabilirsiniz. Söz konusu durumda bu hizmetin masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

  Pakistan Ticari Vize

  Tarafımıza Ulaştırılması Gereken Pakistan Ticari Vize Evrak Listesi aşağıdadır, 

  1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
  2. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Beyaz Fon üzeri) 
  3. Kimlik Fotokopisi
  4. Davetiye (Pakistan Ticaret Odası onaylı)
  5. İngilizce Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve ıslak imzalı)
  6. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  7. Şirket evrakları( imza sirküsü, vergi levhası, faaliyet belgesi, sicil gazetesi)
  8. Otel ve Uçak rezervasyonu (tarafımızdan yapılmaktadır)

  Vize Çıkış Süresi: 7-10 İş günü

  Önemli Notlar:

  • Pakistan vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
  • Pakistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Pakistan Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır.
  • Yukarıda bulunan belgeleri aşağıda ki adresimize ulaştırmanız yeterlidir.
  • Kargo ve Kurye aracılığı hizmeti alabilirsiniz. Söz konusu durumda bu hizmetin masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

  Pakistan Vizesi Önemli Notlar 2021

  Pakistan Vizesi

  Kişi sayfa içerisinde bulunan bilgileri okuyarak vize işlemleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmektedir.

  Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

  Kişinin umuma mahsus pasaport sahipleri Pakistan biz işlemlerine tabi tutulmaktadır. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise Türkiye ve Pakistan arasındaki vize anlaşması gereğince 90 güne kadar Pakistan vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Ancak bu arada pasaporta sahip kişiler, Pakistan vize başvurularına vize merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilme hakkına sahiptir.

  Pakistan vize müracaatlarında bölge ayrımı olmaksızın Ankara Pakistan vize işlemleri vize merkezi Ankara şubesinde, İstanbul ve çevresi illerinde ikamet edenlerin ve merkezi İstanbul aracılığı sayesinde Pakistan dış temsilciliklerine başvuru evraklarını iletmeleri gerekmektedir. Pakistan vizesi adına talep edilen gerekli evrakları kişi göndermeden önce temsilcilikler ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Biz evrakları güncellenebilmekte ya da kişiye özel evraklar talep edilen Pakistan vize işlemlerinde Pakistan ticari ya da Pakistan aile ziyareti vizesi başvurularında bulunmak isteyen kişiler ilgili kişi ve kurumdan gönderilen davetiye belgesi ile başvuru yapmaktadırlar.

  Konsolosluğun turist vizesi adına Pakistan’daki turizm firmalarından davet mektubu talep etmektedir. Davetiyesi bulunmayan başvurular ise kabul edilmemektedir. Kişinin başvuruda bulunmuş olduğu Pakistan vize türüne göre davetiyeyi nereden temin edileceğine dair bilgiyi de bize Merkez temsilciliklerinden öğrene bilmektedir. Seyahat nedenle uygun hisse türünün gerektirdiği evraklarla ilgili yazıları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  İngilizce dilinde hazırlanmış olan vize talep dilekçesi, vize başvuru formu büyük harflerle doldurmuş İngilizce Pakistan yazı formu, Kişinin iki adet güncel biyometrik fotoğrafı, davetiye, ticari vize adına görüşme de bulunacak firmadan gönderilmiş olan davetiye, uçak ve otel bilet rezervasyonlarını fotokopi çıktısı.

  Pakistan Vize Başvuru Formu

  Pakistan ülkesinin ne zaman başvuru formu, konsolosluk tarafından hazırlanmış olan resmî bir formdur. Bu nedenden dolayı bu formu doldururken kişinin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Pakistan vize başvuru formu Konsolosluğun başvuru yapan kişi hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. Akabinde önemi oldukça büyüktür.

  Bunun yanı sıra Pakistan konsolosluğuna vize müracaatında bulunulan kişi resmî bir belge niteliği taşımasından kaynaklanarak bilgilerin yanlış ya da doğru olmaması durumunda vize sonucunda olumsuz bir etki rol oynamaktadır. Pakistan Konsolosluğu’nun talep ettiği başvuru formu, büyük harflerle ve net bir şekilde okunaklı olacak bir biçimde doldurulmalıdır.

  Düzenlemeli ve gerekli bölümleri istenmekte olan talep edilen bilgiler doğru bir şekilde yazılmalıdır. Pakistan vizesi formunun İngilizce ve Türkçe dillerinde hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenden kaynaklanacak her iki dilde de doldurulabilir fakat unutulmamalıdır ki Pakistan vize talep dilekçesi yalnızca İngilizce dilinde yazılmaktadır. Pakistan vize formunda verilmiş olan bilgiler kimlik ve pasaporttaki bilgiler ile uyumlu olmalıdır.

  Pakistan vizesi başvuru formunu doldurur iken son derece dikkatli olunmasını tavsiye edilmektedir. Hata yapıldığı zaman yeni formu özenle doldurup iletilmesi gerekmektedir. Kişinin Pakistan vizesi başvuru formuna dair merak ettiği her şey merkezi aracılığı ile bilgilendirilmektedir. Bize merkezi kişi ile şahsen gerekli evrakların düzenlemesini yapmaktadır. Merkezde bulunan tecrübeli ve profesyonel ekip yardımı ile formlar doldurulur.

  Pakistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

  Pakistan vizesinin kaç günde çıkmasının yanıtı vize talebine göre değişebilmektedir. Ancak, evrakların doğru bir şekilde hazırlanması ve dosyanın teslim edilme tarihinden itibaren üç ila beş gün içerisinde bize sonuç kararı sağlanmaktadır. Ancak Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak bu sürede değişiklikler meydana gelebilmekte.  

  Pakistan Vizesi Ücreti 2021

  Vize SüresiVize TipiToplam Ücret
  3 Ay / 30 GünTuristik170 USD
  3 Ay / 30 GünEvraksız – Turistik300 USD
  3 Ay / 30 GünTicari205 USD
  3 Ay / 30 GünEvraksız – Ticari300 USD

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir