Pakistan Vize Evrakları: Yeni Liste [2022] - Eraytur
Pakistan Vizesi

Pakistan Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Pakistan’a kısa süreli seyahatte bulunacak Bordo pasaport sahipleri vize almak durumundadır. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu olanlar 90 günü aşmayan seyahatleri için vize ödemek durumunda değildirler. Pakistan vize evrakları olarak bilinen vize için gerekli belgeleri tamamlayan kişiler vize işlemlerini başlatabilirler.

Özbekistan Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Pakistan Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Pakistan kısa süreli vizelerinde e-vize işlemi bulunmaktadır. Vize başvurusunda bulunanlar elektronik ortamda daha az evraklar vize başvurusunda bulunabilirler. İstenen belgeler renkli bir şekilde taranarak sisteme yüklenebilecek dosya formatlarıyla kaydedilir ve vize başvurusu kolaylıkla tamamlanır.

Pakistan için vize gerekli mi?
Pakistan’a yapılacak seyahatlerde bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur. Ancak yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 30 günlük ziyaretler için vizeden muaftırlar.
Pakistan vize başvuru ücreti ne kadar?
Pakistan kısa dönem (30 günlük) eğitim, ziyaret ve turistik vizeleri 170 USD’dir. Ancak 1 yıllık ticari ve çalışma vizeleri 520 USD olarak belirtilmiştir.
Pakistan vize kalktı mı?
Hayır, umuma mahsus olan bordo pasaport sahiplerinin bu ülkeye yapacakları seyahatlerde vize uygulaması halen devam etmektedir.
Pakistan kısa süreli vizeleri için genellikle turistik ve ticari amaçlı vize başvuruları yapılır. Seyahat amaçlarına göre vize başvurusu yapanlardan farklı belgeler istenir. Pakistan vize evraklarını tamamlayan kişiler vize başvuru merkezlerinden vize başvurularını konforlu bir ortamda gerçekleştirmektedirler.

Pakistan Vize Evrakları- E-vize İçin İstenen Belgeler

İnternet ortamından Pakistan kısa süreli vizelerine rahatça başvuru yapılabilmektedir. E-vizeler mail yoluyla vize başvuru sahiplerine iletilir ve sistemle kayıtlı olduğundan sınır geçişlerinde görevliler tarafından görülür. Yine de e-vizenin bir çıktısını almak faydalı olacaktır.

Pakistan E-Vize için istenen belgeler şunlardır:

 • Pakistan vize başvuru formu- Elektronik Pakistan vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır.
 • Pasaport- Geçerlilik süresi 6 ay olan pasaportun kişisel bilgilerinin olduğu resimli sayfası taranarak sisteme yüklenir.
 • Fotoğraf- Son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik nitelikteki fotoğraf taranarak sisteme yüklenir.
 • Ulaşım ve konaklama belgeleri- Gidiş-dönüş uçak biletinin ve konaklama rezervasyonlarının onaylı belgeleri taranır ve sisteme yüklenir.

Pakistan Turistik Vize Evrakları

Pakistan’a kısa süreli turistik seyahat yapacak kişiler vize başvuru merkezleri üzerinden Pakistan vize evrakları dosyasında belgelerini sunarak başvuru yapabilirler. Turistik vize için istenen belgeler şunlardır:

 • Pasaport ve fotokopileri- 6 ay geçerli pasaport aslı ve renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Pakistan vize başvuru formu- İngilizce doldurulan vize başvuru formu doğru bir şekilde eksiksiz doldurulmalıdır.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf- Biyometrik 2 fotoğraf beyaz arka fonlu olarak çektirilmelidir.
 • Kimlik belgesi fotokopisi- Kimlik belgelerin fotokopileri çekilmeli, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmalıdır.
 • Pakistan vize talep dilekçesi- Vize talep dilekçesi İngilizce doldurulur, seyahat tarihleri ve amacı belirtilir
 • Banka hesap özeti- Kişilerin şahsi banka hesap özetleri imzalı ve kaşeli olarak bankaca hazırlanır.
 • Sağlık sigorta poliçesi- 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortası başvuru merkezlerinde düzenlenir.

Pakistan Ticari Vize Evrakları

Pakistan’a ticari bir gerekçeyle seyahat edecek işyeri sahipleri ve çalışanlar Pakistan vize evrakları dosyasında şu belgeleri bulundururlar:

 • Pasaportlar- Seyahat bitiminden sonra 6 ay geçerli pasaport ve eski pasaportların fotokopileri verilir.
 • Kimlik belgeleri- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi verilir, vukuatlı nüfus kaydı örneği barkotlu olarak sunulur.
 • Pakistan vize başvuru formu- Başvuru formu doğru bilgilerle hatasız ve tam olarak doldurulmalıdır.
 • Pakistan vize dilekçesi- İngilizce yazılan dilekçede seyahatin iş amaçlı olduğu belirtilir. Firmanın antetli kağıdında yazılır.
 • 2 adet fotoğraf- Biyometrik nitelikte 2 fotoğraf vize başvuru dosyasına eklenir.
 • Pakistan ticari davetiye- Pakistan şirketi tarafından hazırlanan ticari davetiye firma başlıklı kağıdına yazılır, şirket yetkilisinin imzası ve kaşe taşımalıdır.
 • Firma evrakları- Eski olmayan şirket belgeleri verilir, şirket faaliyet belgesi, vergi levha ve sicil gazete fotokopisi, imza sirküleri hazırlanmalıdır.
 • Seyahat evrakları- Ulaşım ve konaklama rezervasyonları verilmelidir.

Pakistan Vizesi Önemli Notlar 2022

Pakistan Vizesi

Kişi sayfa içerisinde bulunan bilgileri okuyarak vize işlemleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmektedir.

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Kişinin umuma mahsus pasaport sahipleri Pakistan biz işlemlerine tabi tutulmaktadır. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise Türkiye ve Pakistan arasındaki vize anlaşması gereğince 90 güne kadar Pakistan vizesi işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Ancak bu arada pasaporta sahip kişiler, Pakistan vize başvurularına vize merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilme hakkına sahiptir.

Pakistan vize müracaatlarında bölge ayrımı olmaksızın Ankara Pakistan vize işlemleri vize merkezi Ankara şubesinde, İstanbul ve çevresi illerinde ikamet edenlerin ve merkezi İstanbul aracılığı sayesinde Pakistan dış temsilciliklerine başvuru evraklarını iletmeleri gerekmektedir. Pakistan vizesi adına talep edilen gerekli evrakları kişi göndermeden önce temsilcilikler ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Biz evrakları güncellenebilmekte ya da kişiye özel evraklar talep edilen Pakistan vize işlemlerinde Pakistan ticari ya da Pakistan aile ziyareti vizesi başvurularında bulunmak isteyen kişiler ilgili kişi ve kurumdan gönderilen davetiye belgesi ile başvuru yapmaktadırlar.

Konsolosluğun turist vizesi adına Pakistan’daki turizm firmalarından davet mektubu talep etmektedir. Davetiyesi bulunmayan başvurular ise kabul edilmemektedir. Kişinin başvuruda bulunmuş olduğu Pakistan vize türüne göre davetiyeyi nereden temin edileceğine dair bilgiyi de bize Merkez temsilciliklerinden öğrene bilmektedir. Seyahat nedenle uygun hisse türünün gerektirdiği evraklarla ilgili yazıları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pakistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/pakistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngilizce dilinde hazırlanmış olan vize talep dilekçesi, vize başvuru formu büyük harflerle doldurmuş İngilizce Pakistan yazı formu, Kişinin iki adet güncel biyometrik fotoğrafı, davetiye, ticari vize adına görüşme de bulunacak firmadan gönderilmiş olan davetiye, uçak ve otel bilet rezervasyonlarını fotokopi çıktısı.

Pakistan Vize Başvuru Formu

Pakistan ülkesinin ne zaman başvuru formu, konsolosluk tarafından hazırlanmış olan resmî bir formdur. Bu nedenden dolayı bu formu doldururken kişinin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Pakistan vize başvuru formu Konsolosluğun başvuru yapan kişi hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. Akabinde önemi oldukça büyüktür.

Bunun yanı sıra Pakistan konsolosluğuna vize müracaatında bulunulan kişi resmî bir belge niteliği taşımasından kaynaklanarak bilgilerin yanlış ya da doğru olmaması durumunda vize sonucunda olumsuz bir etki rol oynamaktadır.

Pakistan Konsolosluğu’nun talep ettiği başvuru formu, büyük harflerle ve net bir şekilde okunaklı olacak bir biçimde doldurulmalıdır.

Düzenlemeli ve gerekli bölümleri istenmekte olan talep edilen bilgiler doğru bir şekilde yazılmalıdır. Pakistan vizesi formunun İngilizce ve Türkçe dillerinde hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenden kaynaklanacak her iki dilde de doldurulabilir fakat unutulmamalıdır ki Pakistan vize talep dilekçesi yalnızca İngilizce dilinde yazılmaktadır. Pakistan vize formunda verilmiş olan bilgiler kimlik ve pasaporttaki bilgiler ile uyumlu olmalıdır.

Pakistan vizesi başvuru formunu doldurur iken son derece dikkatli olunmasını tavsiye edilmektedir. Hata yapıldığı zaman yeni formu özenle doldurup iletilmesi gerekmektedir. Kişinin Pakistan vizesi başvuru formuna dair merak ettiği her şey merkezi aracılığı ile bilgilendirilmektedir. Bize merkezi kişi ile şahsen gerekli evrakların düzenlemesini yapmaktadır. Merkezde bulunan tecrübeli ve profesyonel ekip yardımı ile formlar doldurulur.

Pakistan kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/pakistan-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Pakistan vizesinin kaç günde çıkmasının yanıtı vize talebine göre değişebilmektedir. Ancak, evrakların doğru bir şekilde hazırlanması ve dosyanın teslim edilme tarihinden itibaren üç ila beş gün içerisinde bize sonuç kararı sağlanmaktadır. Ancak Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak bu sürede değişiklikler meydana gelebilmekte.  

Pakistan Vizesi Ücreti 2022

Vize Süresi Vize Tipi Toplam Ücret
3 Ay / 30 Gün Turistik 170 USD
3 Ay / 30 Gün Evraksız – Turistik 300 USD
3 Ay / 30 Gün Ticari 205 USD
3 Ay / 30 Gün Evraksız – Ticari 300 USD
Pakistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/pakistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×