Pakistan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Pakistan Vizesi

Pakistan Vize Formu ve Dilekçe

 

Pakistan vize formu ve dilekçe, Pakistan vize talebinde bulunan kişilerin hazırlaması gereken temel evraklardır. Vize formu ve dilekçe ile vize başvuru sahipleri kişisel bilgilerini yetkili makamlara ileterek Pakistan vizesi talebinde bulunurlar. Bu iki temel belge uzman vize danışmanlarının gözetiminde hazırlanmalıdır.

Pakistan Schengen Vize Başvuru Formu

Pakistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Pakistan  Vize Başvuru Formu PDF

Pakistan Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Pakistan Vize  Dilekçe Örneği

Pakistan Vize Formu ve Dilekçe

Pakistan vize formu, Pakistan dış temsilcilikleri vize bölümünde hazırlanmış, vize başvuru sahibinin bilgilerini toplamayı amaçlayan vize başvuru formudur. İnternetten çıktısı alınarak doldurulan Pakistan vize başvuru formu, doğru bilgilerle tamamen doldurulmalıdır. Verilen kişisel bilgiler kesinlikle doğru olmalı ve eksiksiz olarak düzenlenmelidir.

Pakistan vize talep dilekçesi Pakistan dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılan bir talep dilekçesidir. Vize dilekçesinde Pakistan seyahati ile ilgili bilgiler verilir, seyahat amacına göre belirlenen vize türünün verilmesi talep edilir.

Pakistan vize formu ve dilekçesi Pakistan vize evrakları başvuru dosyasında mutlaka bulunmalıdır. Vize başvuru merkezlerinde vize danışmanları tüm belgeleri kontrol eder ve başvuru formu-dilekçede şeklen ve içerik hata yapılmasının önüne geçer.

Pakistan Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Pakistan vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulmalı ve vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile onaylanmalıdır. Vize başvuru formundaki tüm alanlar doğru bilgilerle doldurulmalıdır, verilen bilgiler diğer evraklardaki bilgilerle çelişmemelidir. Pakistan vizesi başvuru merkezleri uzman vize danışmanları belgelerin hatasız hazırlanmasına katkı sağlar.

Pakistan vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Pakistan vize talebinde bulunan kişinin bilgileri- Pakistan’a gidecek kişinin kimlik bilgileri verilir.
 • Pakistan seyahatinde kullanılacak pasaport bilgileri- Pakistan’a girişte kullanacak pasaport türü, tarihi, numarası verilir.
 • Pakistan vize talebinde bulunan şahsın iş bilgileri- Pakistan seyahati yapacak kişinin çalışma durumu, iş bilgileri verilir.
 • Pakistan vizesi isteyen kişinin seyahat ayrıntıları- Pakistan seyahatinin tarihleri ve gidilecek yerler yazılır.
 • Pakistan’daki konaklama bilgileri- Pakistan’daki otel bilgileri verilir.
 • Pakistan’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Pakistan’dan davetiye gönderen kişi bilgileri yazılır.

Pakistan vize formu doldurulduktan sonra Pakistan vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır, vize başvuru dosyası hazırlandıktan sonra Pakistan vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri başlatılır.

Pakistan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Pakistan vize dilekçesi Pakistan konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılır, İngilizce ve Türkçe olarak yazılabilir. Vize dilekçesinde seyahat ayrıntıları ve kişisel bilgiler yer almalıdır. Pakistan vize talep dilekçesi seyahat türlerine göre farklı olarak düzenlenir.

Pakistan vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer almalıdır:

 • Pakistan seyahatinin amacı
 • Pakistan seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Pakistan seyahatinin ayrıntıları
 • Pakistan’a ulaşım bilgileri ve konaklama bilgileri
 • Pakistan seyahatinin nasıl finanse edileceği
 • Pakistan seyahati finansmanında sponsor varsa sponsor kişi ya da kurumun bilgileri
 • Pakistan’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri
 • Pakistan vize başvurusunda bulunan kişinin adresi, telefonu ve diğer iletişim bilgileri

Pakistan ticari vize dilekçeleri şirket antetli kağıdında yazılır, şirket bilgileri ve Pakistan’da iş yapılacak firma bilgileri verilir. Vize başvuru sahibinin şirketteki yeri belirtilir, ticari vize talep dilekçesini şirket yetkilisi imza ve kaşe ile onaylar.

Pakistan vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyasına eklenmek durumundadır. Tüm belgeler vize uzmanlarında son kez denetlenmeli ve vize başvuru dosyası vize başvuru merkezleri koordinasyonunda Pakistan dış temsilcilikleri vize bölümüne iletilmelidir.

Pakistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/pakistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×