Nijer Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Nijer Turistik Vize

  Tarafımıza ulaştırılması gereken Nijer Vizesi için gerekli evrak, belgeler

  1-    Pasaport ve pasaport fotokopisi
  2-    2 adet biyometrik fotoğraf
  3-    Kimlik fotokopisi
  4-    Otel rezervasyonu
  5-    Uçak rezervasyonu
  6-    Davetiye/Dilekçe (Seyahat amacına uygun olarak yazılacak)
  7-    Başvuru formu

  Vize çıkış süresi: 2-5 iş günü

  Önemli notlar: 

  Nijer vize başvurları için Konsolosluğa şahsen gelmenize gerek yoktur. Kurumumuz tüm işlemlerinizi sizin adınıza sürdürür ve sonuçlandırmaktadır. 

  Yukarıda belirtilen evrakların tarafımıza kargo, kurye veya 3. bir kişi aracılığı ile ulaştırılması yeterlidir. Kargo ve Kurye aracılığı ile alınacak hizmetlere dair masraflar başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. 

  Nijer vize başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve vize hakkında verilecek kararlar Nijer Büyükelçiliğinin inisiyatifi altındadır. 


  Nijer Ticari Vize

  Lütfen size gönderdiğimiz Nijer Ticari  vize teklifinin çıktısını alarak, aşağıdaki evraklarla birlikte bize gönderin.

  [*] Pasaport (En az 6 ay geçerli olmalı)

  [*] 2 adet biometrik fotoğraf (3,5 cm X 4,5 cm)

  [*] Nüfus cüzdanı fotokopisi

  [*] Nijer’deki firmadan alınmış Davetiye mektubu (Mail yoluyla gelebilir)

  [*] Başvuru formu

  [*] Otel ve uçak rezervasyonu

  Vize çıkış süresi: 7 iş günü (Konsolosluk resmi tatil günlerini ve yabancı pasaport sahiplerini kapsamaz)

  Önemli Notlar,

  • Nijer vize başvuruları için Nijer Büyükelçiliği’ne şahsen gelinmesine gerek bulunmamaktadır. Kurumumuz elçilikteki tüm işlemlerinizi yürütme konusunda yetkilidir.
  • Nijer vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Nijer Büyükelçiliği’nin inisiyatifi altındadır. Kurumumuzun, vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar ve vize başvurunuzun sonuçlanma süresi hakkında karar verme yetkisi yoktur.
  •  Başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenir ve işlem iptali halinde ücret iadesi bulunmaz.
  • Yukarıda belirtilmiş evrakların aşağıdaki adresimize ulaştırılması yeterlidir.
  • Kargo ve Kurye ile alınan hizmet ücretleri vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

  Nijer Vizesi Önemli Notlar 2021

  Nijer Vize İşlemleri

  Nijer ülkesinde kısa süreli seyahatler adına vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri adına yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri ya da firmaları tarafından kabul edilmektedir. Nijer seyahatini gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, Nijer vizesi işlemine tabi tutulmaktadır. Nijer konsolosluğunun Express vize uygulaması bulunmazken, Nijer vize başvuru işlemleri ise maksimum 8 iş günü içerisinde sonuç almaktadır.

  Nijer vize işlemleri ise bu ülkeye yapılacak olan seyahat tarihinden minimum20 gün içerisinde başlanması şarttır. Nijer vize başvuruları ise büyükelçilik vize bölümünden gerçekleştirilmektedir. Nijer vize prosedürleri için uğraşmamak adına vize almak ve konsolosluğa şahsen gitmesine gerek kalmadan ihtiyaç doğrultusunda olan vize kategorisi alınabilmektedir. Nijer vizesi adına süratle vize başvurusu yapılması gereken durumlarda, acil durumlar için vize merkezi temsilcileri ile irtibat kurulması gerekmektedir.

  Vize talebinde bulunacak olan kişi, Nijer vizesi başvuru evraklarını doğru bir şekilde organize ederek Nijer konsolosluğuna ya da konsolosluğun yetkilendirilmiş olduğu vize merkezlerine, Nijer vizesi talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Nijer vize işlemlerini yeni alınmış olan pasaport ile gidilmesi tavsiye edilmektedir. On yıldan daha eski olan pasaportu ile başvuru işlemleri ne yazık ki gerçekleştirilememiş dedir. Aynı şekilde yıpranmış ya da hasar görmüş pasaportlar ile de vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

  Başvuruların önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir şekilde başvuruyu gerçekleştirebilmek için vize merkezleri ile muhakkak iletişime geçilmesi gerekmektedir. Nijer Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerini onaylamış olabilmektedir, bunun yanı sıra ülkeye girişte ise ülkede bulmasını görevlerini sorumluluğundadır. Öneriler şartlara uyumayan pasaportlar, her daim seyahatin başarısız bir şekilde geçmesine neden olmaktadır.

  Nijer Vize Başvurularında Hazırlanması Gereken Evraklar Nelerdir?

  • Pasaport: pasaportun başvurudan önce son on yıl içerisinde alınmış çipli bir pasaport olması gerekmektedir. Nicel vize başvurularının gerçekleşebilmesi adına pasaporta en az iki adet sayfanın boş bulunması gerekmektedir. İki adet boş sayfanın bulunmasının nedeni ise bizim işlenebilir olması açısından önemlidir. Nijer’e seyahat edecek olan kişiler, seyahat bitim tarihinden itibaren pasaportun geçerlik tarihini Nijer vizesini bitim tarihi ile uyumlu olmasına dikkat etmektedir. Nijer vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir deforme izleri, resim ya da okunaklı kısmının kalmamış ve tahriş olmuş pasaportta ile yapılan başvurular konsolosluk tarafınca kabul edilmemektedir.
  • Nijer vizesi fotoğraf: Nijer vizesi adına çekilecek olan iki adet fotoğrafı son bir ay önce içerisinde çekilmiş olmasına dikkat edilmektedir. Konsolosluk tarafından belirtilmiş olan ölçülere ve arka fonu beyaz olmasına dikkat edilmektedir. Kişi fotoğraf çekimi sırasında herhangi bir mimik hareketinde bulunmamaktadır. Başvurudan bir ay önce yeni çekilmiş olan fotoğrafta kişinin son halini yansıtacak bir şekilde olması büyük bir önem arz etmektedir.
  • Başvuru formu: Seyahat edecek kişinin sadece imzalaması yeterlidir.
  • Kimlik fotokopisi: Kişinin kimlik numarasının bulunması şarttır.
  • Ulaşım bilgileri: Kişi uçak ile seyahat planlıyor ise, Türkiye sınırları içerisinde çıkış ve seyahat dönüşünü gösteren bir rezervasyon kodunu bulunması gerekmektedir. Otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahate çıkacak olan kişiler ise otobüs firması tarafından gidiş ve dönüş bilet rezervasyonunu kesinlikle ibraz etmesi gerekmektedir. Rezervasyonu temin edemeyenler için istenilmesi halinde, bize tarafından geçici bir rezervasyon işlemi yapılabilmektedir.
  • Otel rezervasyon: Kişinin kalacak olan adres bilgilerini içermesi muhakkak gerekmektedir. Vize talep dilekçesi: kişi sigortalı olarak çalışıyor ise şirketin yetkilisinin tarafından antetli bir kâğıda İngilizce dilinde yazılmış dilekçe olması şarttır. Şirketin kaşesinin bulunması gerekmektedir. Nijer vizesinin güncel harç bedeli ise 140 Euro olarak belirlenmektedir.

  Nijer Vize Ücretleri 

  Nijer vizesinin güncel harç bedeli ise 140 Euro olarak belirlenmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir