Nijer Vize Evrakları: Yeni Liste [2021] - Eraytur
Nijer Vizesi

Nijer Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Batı Afrika ülkesi Nijer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Sadece diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almak zorunda değildir. Nijer vize evrakları turistik ve ticari kısa süreli vizesi almak isteyen kişilerin tamamlaması gereken evraklardır. Vize belgelerini tamamlayan kişiler vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirler.

Nepal Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Nijer Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Nijer vizeleri Turistik vize ve Ticari vize olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu vize türleri bir aylık ya da üç aylık olarak verilmekte, çok girişli veya tek girişli olarak düzenlenmektedir. Nijer sınırlarında kapı vizesi uygulaması yoktur, acil ekspres vize uygulaması da bulunmaz.

Nijer vizesi nasıl alınır?

Nijerya vizesi almak isteyen kişiler hangi vize türü için başvuruda bulunacaksa bunun için istenen evraklar ile birlikte müracaatlarını Nijerya Konsolosluklarına gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda yetkilendirilen  vize başvuru merkezleri de müracaat kabul etmektedir.

Nijer vize istiyor mu?

Nijerya ile Türkiye arasında; bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri için vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu yüzden kısa süreli seyahatler için bu pasaport grubuna sahip olan kişilerin vize almaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Nijer vize evraklarını tamamlamak isteyen kişiler turistik vize ve ticari vize için istenen belgelerin listesini vize başvuru merkezlerinden edinebilir.

Nijer Vize Evrakları-Turistik Vize

Nijer’e turistik seyahatte bulunacak kişiler Turistik Vize alabilmek için şu Nijer vize evrakları ile birlikte vize başvuru merkezlerine başvurmalıdır:

 • Pasaport ve pasaport fotokopisi- 6 ay geçerli pasaport ve renkli fotokopileri vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf- İki adet biyometrik özellikteki  fotoğraf dosyada bulunmalıdır. Fotoğraf ebatları 35mmx45mm boyutlarında olmalıdır.
 • Kimlik renkli fotokopileri- Kimlik belgelerinin renkli fotokopileri çektirilmelidir.
 • Seyahat rezervasyonları- Otel ve uçuş rezervasyonları belgelendirilmelidir.
 • Nijer Vize başvuru formu- Başvuru formundaki bilgiler doğru olmalıdır, form eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Nijer vize talep dilekçesi- Vize talep dilekçesinde seyahatin amacı net olarak belirtilmelidir.
 • Nijer vize davetiyesi- Vize davetiyesi vize başvurusu yapan kişi adına düzenlenir.

Nijer Ticari Vize

Nijer’e iş yatırımları yapmak ve iş toplantılarına katılmak için gidecek işverenler ve çalışanlar Nijer vize evrakları ile Nijer Ticari vize başvurusunda bulunurlar. Nijer Ticari vize için istenen belgeler şunlardır:

 • Pasaport ve fotokopiler- Seyahat tarihinin bitiminden itibaren 6 ay geçerli pasaport ve fotokopileri verilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf- 35x45mm boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf çektirilmelidir.
 • Kimlik belgeleri- Kimlik kartlarının önlü arkalı renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Nijer ticari davetiye mektubu- Şirketin başlıklı kağıdında ticari davetiye mektubu Nijer’deki şirket tarafından hazırlanır.
 • Nijer ticari vize başvuru formu- Nijer vize başvuru formu vize başvuru merkezlerinde doldurulabilir.
 • Nijer ticari vize dilekçe- Ticari vize dilekçesi çalışılan ya da sahip olunan şirketin antetli kağıdında yazılır. İmza ve kaşe bulunmalıdır.
 • Şirket ve SGK bilgileri, gelir belgeleri- Güncel şirket evrakları (faaliyet belgesi, vergi levhası, ticaret sicil gazete, imza sirküleri vb.), SGK işe giriş bildirgesi, tescil ve hizmet dökümü verilmelidir. Maaş bordroları ve şirket hesap dökümü onaylı olmalıdır.
 • Seyahat rezervasyonları- Uçak bileti ve otel rezervasyonları belgelendirilmelidir.

Nijer Vizesi Önemli Notlar 2021

Nijer Vize İşlemleri

Nijer ülkesinde kısa süreli seyahatler adına vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri adına yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri ya da firmaları tarafından kabul edilmektedir. Nijer seyahatini gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, Nijer vizesi işlemine tabi tutulmaktadır. Nijer konsolosluğunun Express vize uygulaması bulunmazken, Nijer vize başvuru işlemleri ise maksimum 8 iş günü içerisinde sonuç almaktadır.

Nijer vize işlemleri ise bu ülkeye yapılacak olan seyahat tarihinden minimum20 gün içerisinde başlanması şarttır. Nijer vize başvuruları ise büyükelçilik vize bölümünden gerçekleştirilmektedir. Nijer vize prosedürleri için uğraşmamak adına vize almak ve konsolosluğa şahsen gitmesine gerek kalmadan ihtiyaç doğrultusunda olan vize kategorisi alınabilmektedir. Nijer vizesi adına süratle vize başvurusu yapılması gereken durumlarda, acil durumlar için vize merkezi temsilcileri ile irtibat kurulması gerekmektedir.

Vize talebinde bulunacak olan kişi, Nijer vizesi başvuru evraklarını doğru bir şekilde organize ederek Nijer konsolosluğuna ya da konsolosluğun yetkilendirilmiş olduğu vize merkezlerine, Nijer vizesi talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Nijer vize işlemlerini yeni alınmış olan pasaport ile gidilmesi tavsiye edilmektedir. On yıldan daha eski olan pasaportu ile başvuru işlemleri ne yazık ki gerçekleştirilememiş dedir. Aynı şekilde yıpranmış ya da hasar görmüş pasaportlar ile de vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Başvuruların önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir şekilde başvuruyu gerçekleştirebilmek için vize merkezleri ile muhakkak iletişime geçilmesi gerekmektedir. Nijer Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerini onaylamış olabilmektedir, bunun yanı sıra ülkeye girişte ise ülkede bulmasını görevlerini sorumluluğundadır. Öneriler şartlara uyumayan pasaportlar, her daim seyahatin başarısız bir şekilde geçmesine neden olmaktadır.

Nijer vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/nijer-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Nijer Vize Başvurularında Hazırlanması Gereken Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport: pasaportun başvurudan önce son on yıl içerisinde alınmış çipli bir pasaport olması gerekmektedir. Nicel vize başvurularının gerçekleşebilmesi adına pasaporta en az iki adet sayfanın boş bulunması gerekmektedir. İki adet boş sayfanın bulunmasının nedeni ise bizim işlenebilir olması açısından önemlidir. Nijer’e seyahat edecek olan kişiler, seyahat bitim tarihinden itibaren pasaportun geçerlik tarihini Nijer vizesini bitim tarihi ile uyumlu olmasına dikkat etmektedir. Nijer vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir deforme izleri, resim ya da okunaklı kısmının kalmamış ve tahriş olmuş pasaportta ile yapılan başvurular konsolosluk tarafınca kabul edilmemektedir.
 • Nijer vizesi fotoğraf: Nijer vizesi adına çekilecek olan iki adet fotoğrafı son bir ay önce içerisinde çekilmiş olmasına dikkat edilmektedir. Konsolosluk tarafından belirtilmiş olan ölçülere ve arka fonu beyaz olmasına dikkat edilmektedir. Kişi fotoğraf çekimi sırasında herhangi bir mimik hareketinde bulunmamaktadır. Başvurudan bir ay önce yeni çekilmiş olan fotoğrafta kişinin son halini yansıtacak bir şekilde olması büyük bir önem arz etmektedir.
 • Başvuru formu: Seyahat edecek kişinin sadece imzalaması yeterlidir.
 • Kimlik fotokopisi: Kişinin kimlik numarasının bulunması şarttır.
 • Ulaşım bilgileri: Kişi uçak ile seyahat planlıyor ise, Türkiye sınırları içerisinde çıkış ve seyahat dönüşünü gösteren bir rezervasyon kodunu bulunması gerekmektedir. Otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahate çıkacak olan kişiler ise otobüs firması tarafından gidiş ve dönüş bilet rezervasyonunu kesinlikle ibraz etmesi gerekmektedir. Rezervasyonu temin edemeyenler için istenilmesi halinde, bize tarafından geçici bir rezervasyon işlemi yapılabilmektedir.
 • Otel rezervasyon: Kişinin kalacak olan adres bilgilerini içermesi muhakkak gerekmektedir. Vize talep dilekçesi: kişi sigortalı olarak çalışıyor ise şirketin yetkilisinin tarafından antetli bir kâğıda İngilizce dilinde yazılmış dilekçe olması şarttır. Şirketin kaşesinin bulunması gerekmektedir. Nijer vizesinin güncel harç bedeli ise 140 Euro olarak belirlenmektedir.

Nijer Vize Ücretleri 

Nijer vizesinin güncel harç bedeli ise 140 Euro olarak belirlenmektedir.

Nijer vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/nijer-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×