Nijer Vizesi: 2023 Kimler Vizesi Alabilir? - Eraytur
Nijer Vizesi

Nijer Vizesi: 2023 Kimler Vizesi Alabilir?

Nijer pek çok Afrika ülkesi gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Bu sebeple vize almak zorundasınız. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler istenilen belgeleri doğru bir şekilde teslim etmelidir.

Nijer Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Nijer seyahatiniz için gidiş amacınıza uygun bir seyahat vizesi almanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize alabilmiş olsanız bile ülke sınırları içerisindeyken sorun yaşayabilirsiniz.

Nijer ülke girişi için aşı uygulaması gereklidir. Sağlık merkezlerine başvurarak Uluslararası Aşı Sertifikasına sahip olmak için sarıhumma aşısı yaptırmış olmanız gerekir. Afrika civarlarında bu tarz birçok hastalık sık bir biçimde görülebilmektedir. Aşı yapıldığına dair aldığınız belgenin tüm gezi boyunca yanınızda olması gerekmektedir.

Nijer Vize İşlemleri

Nijer ülkesinde kısa süreli seyahatler adına vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri adına yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri ya da firmaları tarafından kabul edilmektedir. Nijer seyahatini gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, Nijer vizesi işlemine tabi tutulmaktadır.

Nijer konsolosluğunun Express vize uygulaması bulunmazken, Nijer vize başvuru işlemleri ise maksimum 8 iş günü içerisinde sonuç almaktadır.

Nijer vize işlemleri ise bu ülkeye yapılacak olan seyahat tarihinden minimum 20 gün içerisinde başlanması şarttır. Nijer vize başvuruları ise büyükelçilik vize bölümünden gerçekleştirilmektedir.

Nijer vize prosedürleri için uğraşmamak adına vize almak ve konsolosluğa şahsen gitmesine gerek kalmadan ihtiyaç doğrultusunda olan vize kategorisi alınabilmektedir. Nijer vizesi adına süratle vize başvurusu yapılması gereken durumlarda, acil durumlar için vize merkezi temsilcileri ile irtibat kurulması gerekmektedir.

Vize talebinde bulunacak olan kişi, Nijer vizesi başvuru evraklarını doğru bir şekilde organize ederek Nijer konsolosluğuna ya da konsolosluğun yetkilendirilmiş olduğu vize merkezlerine, Nijer vizesi talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Nijer vize işlemlerini yeni alınmış olan pasaport ile gidilmesi tavsiye edilmektedir.

On yıldan daha eski olan pasaportu ile başvuru işlemleri ne yazık ki gerçekleştirilememiş dedir. Aynı şekilde yıpranmış ya da hasar görmüş pasaportlar ile de vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Başvuruların önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir şekilde başvuruyu gerçekleştirebilmek için vize merkezleri ile muhakkak iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Nijer Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerini onaylamış olabilmektedir, bunun yanı sıra ülkeye girişte ise ülkede bulmasını görevlerini sorumluluğundadır. Öneriler şartlara uyumayan pasaportlar, her daim seyahatin başarısız bir şekilde geçmesine neden olmaktadır.

Nijer vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/nijer-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Nijer Vize Başvurularında Hazırlanması Gereken Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport: pasaportun başvurudan önce son on yıl içerisinde alınmış çipli bir pasaport olması gerekmektedir. Nicel vize başvurularının gerçekleşebilmesi adına pasaporta en az iki adet sayfanın boş bulunması gerekmektedir. İki adet boş sayfanın bulunmasının nedeni ise bizim işlenebilir olması açısından önemlidir. Nijer’e seyahat edecek olan kişiler, seyahat bitim tarihinden itibaren pasaportun geçerlik tarihini Nijer vizesini bitim tarihi ile uyumlu olmasına dikkat etmektedir. Nijer vize başvurularında sayfaları yırtık, herhangi bir deforme izleri, resim ya da okunaklı kısmının kalmamış ve tahriş olmuş pasaportta ile yapılan başvurular konsolosluk tarafınca kabul edilmemektedir.
 • Nijer vizesi fotoğraf: Nijer vizesi adına çekilecek olan iki adet fotoğrafı son bir ay önce içerisinde çekilmiş olmasına dikkat edilmektedir. Konsolosluk tarafından belirtilmiş olan ölçülere ve arka fonu beyaz olmasına dikkat edilmektedir. Kişi fotoğraf çekimi sırasında herhangi bir mimik hareketinde bulunmamaktadır. Başvurudan bir ay önce yeni çekilmiş olan fotoğrafta kişinin son halini yansıtacak bir şekilde olması büyük bir önem arz etmektedir.
 • Başvuru formu: Seyahat edecek kişinin sadece imzalaması yeterlidir.
 • Kimlik fotokopisi: Kişinin kimlik numarasının bulunması şarttır.
 • Ulaşım bilgileri: Kişi uçak ile seyahat planlıyor ise, Türkiye sınırları içerisinde çıkış ve seyahat dönüşünü gösteren bir rezervasyon kodunu bulunması gerekmektedir. Otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahate çıkacak olan kişiler ise otobüs firması tarafından gidiş ve dönüş bilet rezervasyonunu kesinlikle ibraz etmesi gerekmektedir. Rezervasyonu temin edemeyenler için istenilmesi halinde, bize tarafından geçici bir rezervasyon işlemi yapılabilmektedir.
 • Otel rezervasyon: Kişinin kalacak olan adres bilgilerini içermesi muhakkak gerekmektedir. Vize talep dilekçesi: kişi sigortalı olarak çalışıyor ise şirketin yetkilisinin tarafından antetli bir kâğıda İngilizce dilinde yazılmış dilekçe olması şarttır. Şirketin kaşesinin bulunması gerekmektedir. Nijer vizesinin güncel harç bedeli ise 140 Euro olarak belirlenmektedir.

Nijer Vize Ücretleri 

Nijer vizesinin güncel harç bedeli ise 140 Euro olarak belirlenmektedir.

Nijer vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/nijer-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Nijer Vizesi Başvuru Evrakları Neler Olmalıdır?

Nijer vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/nijer-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Nijer Vizesi Nereden Alınır?

Nijer için yapılacak başvurularda yetkili tek merci Ankara’ da bulunan Nijer Büyükelçiliğidir. Siyah diploma sahipleri dışındaki tüm vatandaşlarımızın vize alması gerekmektedir. Telefon ile büyükelçilikten randevu alarak başvuruları mutlaka Ankara’ da yapmak gerekmektedir.

Randevu günü ve saatinde talep edilen tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanarak büyükelçilik önünde hazır beklenilmesi gerekmektedir. Randevu saatini kaçıranların yeniden randevu almaları gerekmektedir. Eğer büyükelçilikle uğraşmak istemiyorsanız yetkisi bulunan anlaşmalı acentalar aracılığı ile de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Gerekli evrakları tamamlayarak Nijer Büyükelçiliğine başvuru yaparak veya acentalar aracılığı ile başvuru yaparak vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Turistik veya çalışan olarak gidecek herkesin vize alması gerekmektedir. Nijerya’ da akrabası veya arkadaşı bulunan yolcular için ziyaret etmek istedikleri Nijer vatandaşlarından, kaldıkları eve dair çeşitli bilgilerin bulunduğu belgeleri isteyebilirler.

Nijer Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Her vize başvurusunda olduğu gibi Nijer vize başvurusu formu boşluk bırakılmadan, sorular atlanılmadan doldurulmalıdır. Bilgileriniz açık ve okunaklı olmalıdır. Fotoğrafınız uygun boyutlarda ve net olmalıdır. Doldurduğunuz hiçbir bilgide eksiklik veya yanlışlık olmamalıdır. Aksi takdirde tekrar form doldurmak zorunda kalabilir hatta vize başvurunuz iptal edilebilir.

Nijer kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/nijer-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Nijer Kapı Vizesi

Nijer vizesine acil ihtiyaç duymanız durumunda, firmamız Nijer resmi makamlarınca düzenlenmiş bu evrakı alabilmektedir. Nijer kapı vizesi için seyahatinizden 4 gün önce iletişime geçmeniz gerekmektedir. Nijer Kapı Vizesi için gerekli evraklarınızı da teslim ederek başvuru yapmanız gerekir.

Nijer Vize Reddi

Nijer vize başvuruları dosyaları konsolosluk veya büyükelçilikler tarafından pek çok  sebep ile reddedilebilir. Vize başvurularının reddedilmesindeki en önemli sebep vize evraklarındaki bilgilerde eksiklik veya yanlışlık olmasıdır. Yurt dışına çıkış ve vize işlemleri Nijer dış temsilcilikleri vize bölümünün titizlikle incelediği ciddi vize prosedürlerdir. En küçük detaylar vize işleminizin gecikmesine veya vize reddine sebep olabilir.

Bu nedenle istenilen tüm vize belgelerindeki bilgileri dosdoğru bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Daha önce ülkeye giriş yapıp Nijer ülke sınırları içerisinde suça karışmış kişilerin vize başvurularının reddedilmesi çok yüksek bir ihtimaldir. Bu gibi yasa dışı durumlarda özel güvenlik işlemlerine tabii tutulmak zorunda kalabilirsiniz.

Nijer vize reddi aldıysanız, itiraz ve itiraz dilekçesi için https://www.eraytur.com/nijer-vize-reddi/ adresini ziyaret etmelisiniz.

Nijer e-Vize

2019 tarihinden itibaren Nijer e-Vize uygulaması başlamıştır. Nijer’de eğer iki haftadan daha fazla süre kalmayacaksanız e- vize uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Nijer e-Vize için Gerekli Belgeler

 • Pasaport ve varsa eski pasaport sayfalarının fotokopileri
 • 1 tane biyometrik fotoğraf
 • Seyahat amacınız içeren İngilizce dilekçe
 • Nijer’den gönderilmiş kabul mektubu
 • Davetiye gönderen firmanın bilgileri

Nijer elektronik vize işlemleri sonuçları ortalama 7 iş günü sonunda size ulaştırılır.

Nijer Vize Ücreti

Nijer vize ücretleri Tek Giriş Vize: 58 Dolar, Çift Giriş Vize: 110 Dolar olarak belirlenmiştir. Nijer Büyükelçiliği tarafından hızlandırılmış vizeye başvuru yapmışsanız bu uygulamanın ücretleri değişkenlik gösterebilir. Ancak çoğunlukla 2 kat ücret vermeniz gerekir.

Zaman zaman değişiklik gösteren kurlar dolayısıyla vize harç ücretleri de değişiklik gösterebilmektedir. İptal edilen vize başvurularında, Nijer Büyükelçiliği ödediğiniz hiçbir ücret için size geri ödeme yapmaz. Bu yüzden başvuru işlemlerinizi eksiksiz halletmeniz gerekmektedir.

Nijer vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/nijer-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Nijer Vizesi Türleri

 • Nijer turistik maksatlı vize
 • Nijer ticari maksatlı vize
 • Nijer aile ziyareti maksatlı vize
 • Nijer çalışma maksatlı vize
 • Nijer TWP vizesi
 • Nijer STR vize

Nijer Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Nijer vizesi için başvurucu yapacak kişilerin arka fon beyaz olacak şekilde son 6 ay içerisinde çekilmemiş fotoğraflar kabul edilmez. Fotoğrafta yüzünüz buğulanmamış bir şekilde açık ve net olarak görünüyor olmalıdır.

Küpe, kolye, piercing, güneş gözlüğü gibi aksesuarlar ile fotoğraf çekinilmemelidir. Yıpranmış veya yırtılmış fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraf ölçüleri sizden istenildiği gibi olmalıdır. Diğer türlü kabul edilmez.

Nijer Vizesi Reddi

Nijer vize başvurularında birçok sebep ret nedeni olabilir. Hazırlanması gereken belgelerin eksik olması ya da bilgilerin yanlış doldurulması, hatalı çekilen fotoğraf, birbirileriyle örtüşmeyen bilgiler, yetersiz gelir beyanı ret sebebidir. Ayrıca herhangi bir suça karışmamış olmak büyük önem arz eder.

Bu durumlarda vizenin reddi mümkündür. Vize başvurunuzun herhangi bir sebepten dolayı iptal edilmesi daha sonraki vize başvurularınızı olumsuz etkileyebilir. Çünkü bu işlem esnasındaki bilgiler konsolosluk tarafından kayıt alında tutulur. Daha sonra sorun yaşamamak için başvurularınızı dikkatli bir şekilde yanlış bilgiler vermeden doğruca hazırlayınız.

Nijer Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2023

Nijer vizesi almak için konsolosluklar üzerinden başvuru yapacaksanız, konsolosluğun resmi tatil gününde olmadığına dikkat etmelisiniz.

1 Ocak Pazartesi Yılbaşı
6 Nisan Cuma Kutsal Cuma
23 Nisan Salı Çocuk Bayramı
1 Mayıs Salı Emek ve Dayanışma Günü
7-10 Mayıs Çarşamba-Cuma Ramazan Bayramı
21 Mayıs Pazartesi Whit Monday
29 Mayıs Salı Demokrasi Günü
14 – 15 Haziran Perşembe – Cuma Dini Ramazan Bayramı
20 – 24 Ağustos Pazartesi – Cuma Dini Kurban Bayramı
1 Ekim Pazartesi Nijerya Milli Günü
29 Ekim Salı Cumhuriyet
20 Kasım Salı Mevlit Kandili
25-26 Aralık Salı – Çarşamba Noel Günü
27 Aralık Perşembe ​Boxing Day
     
Nijer vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/nijer-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Nijer vizesi nasıl alınır?
Nijerya vizesi almak isteyen kişiler hangi vize türü için başvuruda bulunacaksa bunun için istenen evraklar ile birlikte müracaatlarını Nijerya Konsolosluklarına gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda yetkilendirilen  vize başvuru merkezleri de müracaat kabul etmektedir.
Nijer vize istiyor mu?
Nijerya ile Türkiye arasında; bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri için vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu yüzden kısa süreli seyahatler için bu pasaport grubuna sahip olan kişilerin vize almaları zorunludur. Ancak diplomatik pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×