Meksika Vizesi: 2023 Vize Nasıl Alınır? - Eraytur
Meksika Vizesi

Meksika Vizesi: 2023 Vize Nasıl Alınır?

Meksika’ya turistik gerçekleştirecek olan şahıslar e vize uygulaması ile vizelerini alabilirler. E vize ile Meksika’ya belirli bir süre için turistik giriş yapılabilir.

Bu uygulama sadece Ukrayna, Rusya ve Türkiye için geçerlidir. Geçerli tüm işlemleri yaparak şahıslar turistik seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bu süre bitmeden ülkeden çıkış yapmak gerekmektedir.

Meksika Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Meksika Vize Talep Ediyor Mu?

Meksika vizesi elektronik aracılığı ile, sadece online üzerinden vize talebi gerçekleştirilebilmektedir. Gerekli makamlar tarafından onaylanan vize sonucunda ise vize, başvuru yapan kişinin e-mail adresine gönderilecektir. Bunun sonucunda e-posta adresine gönderilen vize sonucu ile başvuru yapan kişi Meksika’ya seyahat edebilme hakkına sahiptir.

Meksika vize işlemleri yetkilendirilmiş vize merkezleri ya da firmaları aracılığı ile başvuru yapan kişinin şahsen merkeze gitmesine gerek kalmadan, talep edilen prosedürlere uygun bir şekilde vize işlem başvurusunu gerçekleştirmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatabilmek adına, talep edilen gerekli evrakların yetkili kuruma iletilmesi gerekmektedir.

Meksika vize temsilcileri ise gerekli evrakları başvuru için hazır bir hale getirerek ve beraberinde düzenleyerek gerekli işlemlerin en doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Başvuruda bulunan kişi, süreç karar aşamasına gelene kadar yetkili kurum aracılığı ile işlemlerin takibini rahatlık ile yapabilmektedir.

Meksika Vize Sonuçlanma Süresi

Meksika vize başvurusunda yapılan işlemlerin sonucu ortalama olarak 1 ya da 2 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sırasında gerekli görülen evrakların eksiksiz beyan edilmesi ve beyan edilen belgelerin de birbiri arasında uyumluluk göstermesi gerekmektedir.

Aksi yaşanan durumlarda ise değerlendirme süreci sonrasında ret kararı ile sonuç bulabilmektedir ya da başvuru işleme alınmayabilmektedir. Başvuru işlem tarihinin, seyahat tarihine olumsuz bir etki etmeyecek şekilde ve resmî tatiller de göz önünde bulundurularak yapılması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Meksika E-Vize İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?

Meksika e-vize işlemleri, kişilerin gerçekleştirecek olduğu seyahatlerin başvuruları için e-vize üzerinden online bir şekilde tamamlanabilmektedir. Meksika e-vizesinin başvurusunun kabul edilebilir olması için seyahatin SEA sistemi olan havayolu ile gerçekleşmesi talep edilmektedir.

Ayrıca online vize başvuru aşamasında makamlar tarafından vize uygulaması dahili içerisinde bulunan ülkelerin vatandaşı olduğuna dair bir belgenin olduğu geçerli pasaport sahibi olunması gerekmektedir.

T.C. pasaportuna sahip olan vatandaşlar söz konusu uygulama dahilinde bulunan ülkeler arasında bulunması nedeni ile T.C. pasaportuna sahip olan kişiler, başvuru işlemlerini online olacak bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Meksika e-vize sisteminin üzerinden online başvuru işlemlerini ancak T.C. bordo sahibi olan vatandaşlar gerçekleştirebilmektedir. Meksika e-vize başvurusunda bulunabilmek için seyahatin de havayolu ile gerçekleştirilecek olması zorunludur. Ayrıca elektronik vize karayolu ve denizyolu ile ülke sınırları içerisinde seyahat hakkı bulunmamaktadır.

Meksika ülkesinin e-vizesi ile 30 gün bazında ülkeye sadece tek giriş yapılmaktadır. Ayrıca 180 gün ikamet edilebilmektedir. Meksika sınırlarının içerisinde turistik, ticari, dini ritüel ya da muhabir olarak seyahatte bulunacak olan kişilerin 180 gün ikamet süreli e-vize sahibi olmaları yeterli bir süre olarak kabul edilmektedir.

Meksika vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/meksika-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Meksika vizesi için gerekli olan evraklar şu şekilde talep edilmektedir;

  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet olacak şekilde, arka fonu beyaz ve talep edilen ölçülerde fotoğrafa sahip olunmalıdır. Güncel bir fotoğraf beyan edilmelidir.
  • Pasaport: Kişinin seyahatinin bitiminde en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport olmalıdır. İçerisinde de vizenin uygulanması için en az 2 adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Başvuruda bulunan kişinin son 3 ay içerisindeki banka hesap hareketlerinin banka tarafında onaylı olması şartı ile talep edilmesi doğrultusunda hazırlanması gerekmektedir.
  • Davetiye: Vize başvurusunda bulunan aşamasında özel ya da resmi bir kurum tarafınca davetiye alınacak ise sunulmalıdır.

Meksika Vizesi Ücretleri 2022

Meksika vize işlemleri sırasında 140 ₺ + KDV miktarı talep edilmektedir.

Meksika vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/meksika-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Meksika Turistik Vize

 

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Meksika turistik vizesi en fazla 180 günlük bir zaman dilimi için şahıslara vize verilir. Bu süre bitmeden ülkeden çıkış yapmak gerekmektedir. Ancak bu vize tek girişli olarak verilmektedir. Ülkeden çıkış yapıldığı taktirde tekrar giriş yapılamaz.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika Konsolosluğu şahısların turistik vize başvurularını yapacakları yetkili birimdir. Bütün Meksika vizelerini onaylamaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport e vize uygulaması ile başvuru yapmak için gereklidir. Bunun dışında bir evrak talep edildiği taktirde şahıslar Meksika turistik vizesini inceleyen konsolosluk görevlisine gerekli olan evrağı istenilen tarihte teslim etmelidir.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Meksika vizesi almak isteyen Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri her başvuruda şahsen Konsolosluğa gelip parmak izi vermek zorundadır. Umumi pasaport sahipleri Konsolosluğa gelmeden elektronik vize aldıklarından dolayı parmak izi vermeleri gerekmemektedir. Ancak gerek görüldüğü taktirde şahısların konsolosluğa giderek parmak izi gibi biyometrik veri ibrazında bulunması gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edeceğiniz tarihten 20 gün önce başvuru yapılması iyi olacaktır. Bu süre vizenin onaylanması için yeterlidir. Şahıslar vize çıktıktan sonra bir ay içerisinde ülkeye girişlerini yapmalıdır. Seyahat planı yapılırken Meksika turistik vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bu hususu da göz önüne alması gerekmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Meksika turistik vizesi şahısların başvuruların yapmasının ardından evraklarda kesiklik olmaması durumunda 20 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Meksika Ticari Vize

NEDİR?

Ticari vize Meksika’ya ticari seyahat gerçekleştirecek olan şahısların alması gereken bir vize türüdür. Ticari vizesi şahısların bütün ticari faaliyetlerde bulunacağı durumlarda almalıdır. Fuar, seminer, toplantı gibi ticari faaliyetlere katılmak mümkündür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Meksika ticari vizesi şahıslara belirli bir süre için verilmektedir. Bu süre şahısların yapacakları ticari faaliyetlere göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak verilen süre ise 180 günlük olarak ayarlanmıştır. Sadece tek girişli olarak verilmektedir ve bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapmak gerekmektedir. Şahıslar Meksika ticari vizesi süresini yapacakları işe göre uzatabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika Konsolosluğu şahısların bütün vize işlemlerini alan yetkili birimdir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Meksika Ticari Vize başvurusu için ulusal mevzuata uygun bir Davetiye; davet eden Meksikalı şirket tarafından yazılmalıdır. Davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin sebebi, seyahat tarihleri ve davet eden kişinin kimlik bilgisi, şirketteki görevi, firmanın ünvanı ve  iletişim bilgisini içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Davetiye,  antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

Meksika Ticari Vize başvuruları için geçerliliği olan pasaportlarda aranan şartlar; son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümünün imzalı ve pasaport  temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir.

Biometrik Fotoğraf

Meksika Ticari Vize başvuru işlemleri için gereken fotoğraf; 4 adet, güncel tarihli,  beyaz arka fonda çekilmiş ve renkli biometrik olması gerekmektedir.

Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; Meksika Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, Şirket/Kurum yetkilisi tarafından antetli kağıda; – iş seyahatinin sebebi, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının karşılanması, seyahat süresi izinli olduğu ve seyahat bitimi işe geri döneceği taahhüdünü içeren bir dilekçe olmalıdır. İmza ve kaşeli olmalıdır. 

Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

Finansal Durumu Gösteren Evraklar

Meksika Konsolosluğu, Meksika’ya ticari seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat masrafının karşılığı olacak maddi teminatı; son 3 aylık aktif banka hesap hareketi; şahıs/ şirket hesabının dökümü olarak görmeyi talep eder. Bankanın ıslak imza ve kaşesi ile bankanın imza sirküleri ekte hazır bulunmalıdır.

Meksika Ticari Schengen Vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren Maaş Bordrosu;  bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

İş/Mesleki Durumu Belgeleyen Resmi Evraklar

Meksika Ticari Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirketle ilişkisini ibraz eden belgeler; SGK İşe Giriş Bildirgesi; son çalıştığı şirkette çalışma süresi 1 yılı doldurmamış ise; önceki çalıştığı şirketten temin edilmelidir.

SGK Aylık Prim Bordrosu; son 4 aylık ibraz edilmelidir.

Meksika vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/meksika-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir. Bu süre ticari vizenin çıkması ve seyahatin yapılması için yeterli olacak süredir. Meksika ticari vizesinin çıkma süresi de 20  iş günüdür.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ile irtibata geçilebilinir.

Meksika Ziyaretçi Vize

NEDİR?

Aile ve arkadaş ziyareti yapmak izleyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Meksika vizesi alabilirler ve aşağıda yer alan evrakları hazırlayarak ilgili yerlere başvurularını yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

En fazla 180 günlük tek girişli olarak Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınabilir. Bu süre uzatılmak üzere başvuru yapılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için  şahısların Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Meksika temsilciliklerine başvuru yapması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

Son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümünün imzalı ve pasaport  temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir.

Biometrik Fotoğraf

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize başvuru işlemleri için gereken fotoğraf; 4 adet, güncel tarihli,  beyaz arka fonda çekilmiş ve renkli biometrik olması gerekmektedir.

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti vize davetiyesi

Meksika Vize Talep Dilekçesi

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize işlemi için başvuru sahibinin seyahat amacını belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır.

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

Finansal Durumu Gösteren Evraklar

Meksika Konsolosluğu, Meksika’ya seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat masrafının karşılığı olacak maddi teminatı; son 3 aylık aktif banka hesap hareketi; şahıs/ şirket hesabının dökümü olarak görmeyi talep eder. Bankanın ıslak imza ve kaşesi ile bankanın imza sirküleri ekte hazır bulunmalıdır.

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren Maaş Bordrosu;  bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

İş/Mesleki Durumu Belgeleyen Resmi Evraklar

Meksika Aile Arkadaş vizesi başvuru işlemlerinde bulunacak vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Firmayla ilişkisini gösteren belgeler; Barkotlu SGK İşe Giriş Bildirgesi; son çalışılan firmada çalışma süresi 1 yılı doldurmamışsa önceki çalıştığı firmadan alınır.

SGK Aylık Prim Bordrosu; son 4 aylık ibraz edilmelidir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede seyahat yapacak olan şahısın ve aile ya da arkadaşın da bütün bilgileri yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Meksika Transit Vize

NEDİR?

Bir başka ülkeye giderken Meksika üzerinden geçiş yaparak gitmek isteyen şahısların alması gereken vize türüdür. Bu vize ile seyahat etme hakkı elde edilemez. Sadece geçiş hakkı elde edilebilinir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sadece bir geçiş vizesi olduğu için şahıslara günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika Konsolosluğu şahısların Meksika transit vizesi için başvuru yapacakları yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Pasaport
  • Biyometrik fotoğraf
  • Vize başvuru dilekçesi
  • Finansal Durumu Gösteren Evraklar
  • Finansal Durumu Gösteren Evraklar

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihine bir ay kala başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ve yetkili seyahat acenteleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Meksika Vizesi Elektronik Vize

Meksika ile Türkiye arasında yapılan 17 Aralık 2013 tarihinde iki ülke arasında vize kolaylığı anlaşması sağlanmıştır. Meksika ile yapılan bu anlaşma çerçevesinde turistik, ticari, iş, eğitim, basın, transit geçiş gibi sebepler ile ülkeye yapılan ziyaretler açısından büyük ölçüde rahatlama sağlanmıştır. 

Anlaşma sağlanan tarihten itibaren, Meksika vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin ‘Meksika Elektronik Vize Onay Sistemi’ ( EOS) aracılığı ile bilgilerin online olarak eksiksiz doldurması önem kazanmaktadır. Bilgilerini eksiksiz ve şartlara uygun olarak tamamlayan kişiler sorunsuz bir şekilde Meksika vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olurlar.

Meksika vize başvuru formu internet ortamında online olarak doldurulan ve sizin kişisel bilgilerinizi ve seyahat amacınızı içeren bir belgedir. Türkiye Cumhuriyet vatandaşları Meksika vizesi ile ülkeye giriş yapabilirler. Uygulamaya giren Elektronik Meksika Vize onay sistemi kısa süreli yapılan seyahatler için uygundur. Meksika vizesi online başvuru sayesinde SAEsistemine kayıtlı olan tur acentaları aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Meksika vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/meksika-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Meksika Vizesi S.S.S.

Meksika Vizesi Almak Zor mu?
Eğer sizlerden talep edilen vize şartlarına uyuyorsanız, vize evraklarını tam ve eksiksiz bir şekilde teslim etmişseniz ve banka hesabınızda yeteri kadar para bulunuyorsa o zaman bu ülkeden vize almakta zorlanmazsınız.
Meksika vize veriyor mu?
Evet, Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport gruplarının bu ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatler için vize almaları zorunlu kılınmıştır. Ancak siyah pasaport sahipleri kısa süreli ziyaretlerde vize uygulamasından muaftırlar.
Meksika vize ücreti ne kadar?
Meksika vize ücretleri başvurulan vize türüne göre farklılık göstermekte olup kısa süreli vizeler için harç bedeli 150 TL olarak belirlenmiştir.
Meksika Elektronik Vize nasıl alınır?
Başvurmak istediğiniz vize türüne uygun evrakları sisteme taratarak yüklemeye dayalı e-vize uygulamasını kullanabilmek için SAE sistemine kayıtlı hava yolları ile seyahat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×