Meksika Vizesi: En İyi Vize Rehberi - Eraytur
Meksika Vizesi

Meksika Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Meksika’ya turistik gerçekleştirecek olan şahıslar e vize uygulaması ile vizelerini alabilirler. E vize ile Meksika’ya belirli bir süre için turistik giriş yapılabilir. Bu uygulama sadece Ukrayna, Rusya ve Türkiye için geçerlidir. Geçerli tüm işlemleri yaparak şahıslar turistik seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bu süre bitmeden ülkeden çıkış yapmak gerekmektedir.

Malta Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Meksika Vizesi: En İyi Vize Rehberi

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Meksika turistik vizesi en fazla 180 günlük bir zaman dilimi için şahıslara vize verilir. Bu süre bitmeden ülkeden çıkış yapmak gerekmektedir. Ancak bu vize tek girişli olarak verilmektedir. Ülkeden çıkış yapıldığı taktirde tekrar giriş yapılamaz.

Meksika vize veriyor mu?

Meksika, ülkesine gelmek isteyen yabancı uyruklu kişilere gelme amacına göre vize vermektedir. Meksika vize türleri; aile birleşimi, evlilik, çalışma, turistik, ticari gibi sınıflara ayrılmıştır.

Meksika Elektronik Vize nasıl alınır?

Meksika e-vize başvurusu, Meksika konsolosluğu tarafından yetki verilen vize merkezlerine yapılır. Online olarak yapılacak vize başvurusu için vize başvuru formunun doldurulması ve gerekli evrakların online olarak vize merkezine gönderilmesi gerekir.

Meksika vizesi kaç gün?

Meksika vizesi 30 gün ve 180 gün gibi farklı sürelerde verilmektedir. Ülkeye gidecek olan kişiler, ikamet edecekleri süreye göre farklı vize türlerine başvuru yapabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika Konsolosluğu şahısların turistik vize başvurularını yapacakları yetkili birimdir. Bütün Meksika vizelerini onaylamaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport e vize uygulaması ile başvuru yapmak için gereklidir. Bunun dışında bir evrak talep edildiği taktirde şahıslar Meksika turistik vizesini inceleyen konsolosluk görevlisine gerekli olan evrağı istenilen tarihte teslim etmelidir.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Meksika vizesi almak isteyen Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri her başvuruda şahsen Konsolosluğa gelip parmak izi vermek zorundadır. Umumi pasaport sahipleri Konsolosluğa gelmeden elektronik vize aldıklarından dolayı parmak izi vermeleri gerekmemektedir. Ancak gerek görüldüğü taktirde şahısların konsolosluğa giderek parmak izi gibi biyometrik veri ibrazında bulunması gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edeceğiniz tarihten 20 gün önce başvuru yapılması iyi olacaktır. Bu süre vizenin onaylanması için yeterlidir. Şahıslar vize çıktıktan sonra bir ay içerisinde ülkeye girişlerini yapmalıdır. Seyahat planı yapılırken Meksika turistik vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bu hususu da göz önüne alması gerekmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Meksika turistik vizesi şahısların başvuruların yapmasının ardından evraklarda kesiklik olmaması durumunda 20 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Ticari vize Meksika’ya ticari seyahat gerçekleştirecek olan şahısların alması gereken bir vize türüdür. Ticari vizesi şahısların bütün ticari faaliyetlerde bulunacağı durumlarda almalıdır. Fuar, seminer, toplantı gibi ticari faaliyetlere katılmak mümkündür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Meksika ticari vizesi şahıslara belirli bir süre için verilmektedir. Bu süre şahısların yapacakları ticari faaliyetlere göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak verilen süre ise 180 günlük olarak ayarlanmıştır. Sadece tek girişli olarak verilmektedir ve bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapmak gerekmektedir. Şahıslar Meksika ticari vizesi süresini yapacakları işe göre uzatabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika Konsolosluğu şahısların bütün vize işlemlerini alan yetkili birimdir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Meksika Ticari Vize başvurusu için ulusal mevzuata uygun bir Davetiye; davet eden Meksikalı şirket tarafından yazılmalıdır. Davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin sebebi, seyahat tarihleri ve davet eden kişinin kimlik bilgisi, şirketteki görevi, firmanın ünvanı ve  iletişim bilgisini içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Davetiye,  antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

Meksika Ticari Vize başvuruları için geçerliliği olan pasaportlarda aranan şartlar; son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümünün imzalı ve pasaport  temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir.

Biometrik Fotoğraf

Meksika Ticari Vize başvuru işlemleri için gereken fotoğraf; 4 adet, güncel tarihli,  beyaz arka fonda çekilmiş ve renkli biometrik olması gerekmektedir.

  • Meksika Ticari Vize Davetiyesi
  • Meksika Vize Talep Dilekçesi
  • Meksika Ticari Vize işlemi için başvuru sahibinin seyahat amacını belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır.

Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; Meksika Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, Şirket/Kurum yetkilisi tarafından antetli kağıda; – iş seyahatinin sebebi, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının karşılanması, seyahat süresi izinli olduğu ve seyahat bitimi işe geri döneceği taahhüdünü içeren bir dilekçe olmalıdır. İmza ve kaşeli olmalıdır. 

Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

Finansal Durumu Gösteren Evraklar

Meksika Konsolosluğu, Meksika’ya ticari seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat masrafının karşılığı olacak maddi teminatı; son 3 aylık aktif banka hesap hareketi; şahıs/ şirket hesabının dökümü olarak görmeyi talep eder. Bankanın ıslak imza ve kaşesi ile bankanın imza sirküleri ekte hazır bulunmalıdır.

Meksika Ticari Schengen Vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren Maaş Bordrosu;  bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

İş/Mesleki Durumu Belgeleyen Resmi Evraklar

Meksika Ticari Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirketle ilişkisini ibraz eden belgeler; SGK İşe Giriş Bildirgesi; son çalıştığı şirkette çalışma süresi 1 yılı doldurmamış ise; önceki çalıştığı şirketten temin edilmelidir.

SGK Aylık Prim Bordrosu; son 4 aylık ibraz edilmelidir.

Meksika vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/meksika-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir. Bu süre ticari vizenin çıkması ve seyahatin yapılması için yeterli olacak süredir. Meksika ticari vizesinin çıkma süresi de 20  iş günüdür.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ile irtibata geçilebilinir.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Aile ve arkadaş ziyareti yapmak izleyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Meksika vizesi alabilirler ve aşağıda yer alan evrakları hazırlayarak ilgili yerlere başvurularını yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

En fazla 180 günlük tek girişli olarak Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınabilir. Bu süre uzatılmak üzere başvuru yapılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için  şahısların Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Meksika temsilciliklerine başvuru yapması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

Son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaportun 2. sayfasındaki hamilin imzası bölümünün imzalı ve pasaport  temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat edilmelidir.

Biometrik Fotoğraf

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize başvuru işlemleri için gereken fotoğraf; 4 adet, güncel tarihli,  beyaz arka fonda çekilmiş ve renkli biometrik olması gerekmektedir.

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti vize davetiyesi

Meksika Vize Talep Dilekçesi

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize işlemi için başvuru sahibinin seyahat amacını belirten bir dilekçe hazırlanmalıdır.

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

Finansal Durumu Gösteren Evraklar

Meksika Konsolosluğu, Meksika’ya seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat masrafının karşılığı olacak maddi teminatı; son 3 aylık aktif banka hesap hareketi; şahıs/ şirket hesabının dökümü olarak görmeyi talep eder. Bankanın ıslak imza ve kaşesi ile bankanın imza sirküleri ekte hazır bulunmalıdır.

Meksika Aile ve arkadaş ziyareti Vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren Maaş Bordrosu;  bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

İş/Mesleki Durumu Belgeleyen Resmi Evraklar

Meksika Aile Arkadaş vizesi başvuru işlemlerinde bulunacak vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Firmayla ilişkisini gösteren belgeler; Barkotlu SGK İşe Giriş Bildirgesi; son çalışılan firmada çalışma süresi 1 yılı doldurmamışsa önceki çalıştığı firmadan alınır.

SGK Aylık Prim Bordrosu; son 4 aylık ibraz edilmelidir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede seyahat yapacak olan şahısın ve aile ya da arkadaşın da bütün bilgileri yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir başka ülkeye giderken Meksika üzerinden geçiş yaparak gitmek isteyen şahısların alması gereken vize türüdür. Bu vize ile seyahat etme hakkı elde edilemez. Sadece geçiş hakkı elde edilebilinir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sadece bir geçiş vizesi olduğu için şahıslara günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Meksika Konsolosluğu şahısların Meksika transit vizesi için başvuru yapacakları yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Pasaport
  • Biyometrik fotoğraf
  • Vize başvuru dilekçesi
  • Finansal Durumu Gösteren Evraklar
  • Finansal Durumu Gösteren Evraklar

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihine bir ay kala başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ve yetkili seyahat acenteleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Meksika Vizesi

Meksika ile Türkiye arasında yapılan 17 Aralık 2013 tarihinde iki ülke arasında vize kolaylığı anlaşması sağlanmıştır. Meksika ile yapılan bu anlaşma çerçevesinde turistik, ticari, iş, eğitim, basın, transit geçiş gibi sebepler ile ülkeye yapılan ziyaretler açısından büyük ölçüde rahatlama sağlanmıştır.  Anlaşma sağlanan tarihten itibaren, Meksika vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin ‘Meksika Elektronik Vize Onay Sistemi’ ( EOS) aracılığı ile bilgilerin online olarak eksiksiz doldurması önem kazanmaktadır. Bilgilerini eksiksiz ve şartlara uygun olarak tamamlayan kişiler sorunsuz bir şekilde Meksika vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olurlar.

Meksika vize başvuru formu internet ortamında online olarak doldurulan ve sizin kişisel bilgilerinizi ve seyahat amacınızı içeren bir belgedir. Türkiye Cumhuriyet vatandaşları Meksika vizesi ile ülkeye giriş yapabilirler. Uygulamaya giren Elektronik Meksika Vize onay sistemi kısa süreli yapılan seyahatler için uygundur. Meksika vizesi online başvuru sayesinde SAEsistemine kayıtlı olan tur acentaları aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Meksika vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/meksika-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Meksika Vizesi

Meksika vizesi almak için firmamızın iletişim numaraları üzerinden yetkililerimize ulaşarak onlardan yönlendirme talep edebilirsiniz.

Meksika e-vize almak için başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Başvuru formunun doldurulması ve evrakların derlenmesinin sonrasında yaklaşık olarak 4 hafta içerisinde vizeniz yanıt alacaktır.

Meksika vizesi için gerekli belgeler arasında öncelikli olarak pasaportunuza dikkat etmelisiniz. Sunulan pasaportun güncel olmasına ve en az 3 sayfasının kullanıma uygun olmasına önem verilmelidir.

Meksika vizesi nasıl alınır; vize talep adımlarında aile birleşimi için talepte bulunabilirsiniz. Eşinizin Meksikalı olması durumunda aile birleşimi için evlilik belgelerinizin tüm detayları ile resmi şekilde sunulması istenmektedir.

Meksika’nın vize istemediği ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor. Hem kısa süreli hem de uzun süreli kalma adımlarınızda kesinlikle vize talep etme zorunluluğu vardır.

Meksika vizesi yeşil pasaport için uygun ülkelerdendir. Yeşil pasaportu olan kişilerin aksi bir durum söz konusu değilse, giriş adımlarında asla bir sorun meydana gelmeyecektir. Firmamız ile iş birliği kurmak vize alım adımını sizin için daha kolay biri hale getirecektir.

Meksika vizesi kaç günde çıkar; en geç 4 hafta içerisinde vize alma adımını sorunsuz şekilde tamamlama fırsatını elde edebilirsiniz.

Meksika turist kartı ve vizesi almak için kısa süreli vize talep etmeniz yeterlidir. Bu vizeyi almak için ülkeye giriş çıkış adımınızı tamamlayacak olan uçak biletlerinizi ve otel rezervasyonunuzu da ayrıca sunmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×