Meksika Vize Evrakları: Yeni Liste [2021] - Eraytur
Meksika Vizesi

Meksika Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Meksika’ya seyahat edecek kişiler turistik ve ticari vize alabilmek için e-vize uygulaması ile kolayca vize başvurusunda bulunabilir. Meksika Vize Evrakları e-vize başvurusunda daha temel belgelerden oluşur. E-vize Meksika’ya girişlere izin veren bir elektronik giriş belgesidir. Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf oldukları için Umumi pasaport sahipleri, hizmet ve hususi pasaport sahipleri e-vize işlemlerinden yararlanabilir.

Malta Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Meksika Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Turistik, ticari, gazetecilik, eğitim ve transit geçiş amaçlarıyla Meksika’da bulunacak kişiler 30 günlük e-vize alabilirler. Özel amaçlı seyahatlerde vize başvuru merkezlerine vize için müracaat etmek gerekir.

Meksika vize veriyor mu?

Evet, Diplomatik pasaport haricindeki tüm pasaport gruplarının bu ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatler için vize almaları zorunlu kılınmıştır. Ancak siyah pasaport sahipleri kısa süreli ziyaretlerde vize uygulamasından muaftırlar.

Meksika vize ücreti ne kadar?

Meksika vize ücretleri başvurulan vize türüne göre farklılık göstermekte olup kısa süreli vizeler için harç bedeli 150 TL olarak belirlenmiştir.

Meksika Elektronik Vize nasıl alınır?

Başvurmak istediğiniz vize türüne uygun evrakları sisteme taratarak yüklemeye dayalı e-vize uygulamasını kullanabilmek için SAE sistemine kayıtlı hava yolları ile seyahat etmeniz gerekmektedir.

Çok girişli Schengen vizesi sahipleri, ABD vizesi, Kanada vizesi, Japonya vizesi ve İngiltere vizesi olanlar Meksika’ya vizesiz giriş yapabilirler. E-vize uygulamasıyla kısa süreli Meksika seyahatleri vizesi için İnternet ortamından başvurular mümkündür. Temel Meksika vize evrakları renkli olarak taranarak bu kolay işlem sonucu hızlıca Meksika vizesi alınabilir.

Meksika Vize Evrakları-Elektronik Vize İçin İstenen Belgeler

E-vize Meksika’ya 30 günlük tek girişli bir vize uygulamasıdır. Bir aylık sürenin aşılmaması gerekir, çok girişli vizeler için diplomatik temsilciliklere başvurmak gereklidir. Onaylanan e-vize sınır girişlerinde yetkililer tarafından elektronik sistem üzerinden kontrol edilmektedir. Yine de mail olarak gönderilen elektronik vizesinin bir çıktısının alınması ve seyahat süresince vize sahibinin e-vize çıktısını yanında bulundurması faydalı olacaktır.

Meksika Vize Evrakları E-vize için istenen belgeler şunlardır:

 • 6 ay geçerliliği bulunan renkli olarak taranmış pasaport sureti, kişisel bilgilerin olduğu resimli bölüm taranmalıdır.
 • Renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdan ya da kimlik kartı sureti
 • Vize takip formu, gerçeğe uygun bilgilerin verildiği, eksiksiz olarak doldurulan ve ıslak imza ile imzalanan belge taranmalıdır.
 • Meksika vizesi bilgi formu, eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve imzalanmalı, taranmalıdır.

Vizenin sonuçlanması 1-3 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Meksika Ticari Vize Evrakları

Meksika Ticari vizelerinde Ticari davetiye istenmektedir. Davet mektubunda:

 • Davet edilen kişinin adı ve soyadı
 • Davet eden Meksika şirketinin ismi, resmi sicil kaydı, resmi sicil kayıt numarası, faaliyet alanı, iletişim bilgileri
 • Davet edilen kişinin Meksika’daki iş projeleri ve faaliyetleri
 • Ticari seyahatin tarihleri ve seyahat süresi
 • Seyahat masraflarının davet eden firma tarafından karşılanacağına dair bilgi ve seyahat sonrası davet edilen kişinin ülkesine döneceğinin güvencesi
 • Davet mektubunu düzenleyen şirket yetkilisinin imzası ve kimlik belgesinin fotokopisi
 • Davet eden firmanın son bir yıllık banka hesap dökümü ve diğer mali bilgiler.

Ticari davetiyenin kişinde iş seyahati için gidecek işveren ve çalışanlar şu belgeleri düzenler:

 • Güncel şirket bilgileri- Son tarihli vergi levhası, faaliyet sektör belgesi, ticari sicil gazetesi sureti, imza beyanname-sirküleri fotokopileri
 • SGK bildirimleri- SGK hizmet-tescil dökümü, işe giriş bildirgesi
 • Gelir bildirimleri- İmzalı ve kaşeli ilgili bankadan alınan banka hesap dökümü, maaş bordroları

Meksika Vizesi Önemli Notlar 2021

Meksika Vize Talep Ediyor Mu?

Meksika vizesi elektronik aracılığı ile, sadece online üzerinden vize talebi gerçekleştirilebilmektedir. Gerekli makamlar tarafından onaylanan vize sonucunda ise vize, başvuru yapan kişinin e-mail adresine gönderilecektir. Bunun sonucunda e-posta adresine gönderilen vize sonucu ile başvuru yapan kişi Meksika’ya seyahat edebilme hakkına sahiptir.

Meksika vize işlemleri yetkilendirilmiş vize merkezleri ya da firmaları aracılığı ile başvuru yapan kişinin şahsen merkeze gitmesine gerek kalmadan, talep edilen prosedürlere uygun bir şekilde vize işlem başvurusunu gerçekleştirmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatabilmek adına, talep edilen gerekli evrakların yetkili kuruma iletilmesi gerekmektedir. Meksika vize temsilcileri ise gerekli evrakları başvuru için hazır bir hale getirerek ve beraberinde düzenleyerek gerekli işlemlerin en doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Başvuruda bulunan kişi, süreç karar aşamasına gelene kadar yetkili kurum aracılığı ile işlemlerin takibini rahatlık ile yapabilmektedir.

Meksika Vize Sonuçlanma Süresi

Meksika vize başvurusunda yapılan işlemlerin sonucu ortalama olarak 1 ya da 2 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sırasında gerekli görülen evrakların eksiksiz beyan edilmesi ve beyan edilen belgelerin de birbiri arasında uyumluluk göstermesi gerekmektedir. Aksi yaşanan durumlarda ise değerlendirme süreci sonrasında ret kararı ile sonuç bulabilmektedir ya da başvuru işleme alınmayabilmektedir. Başvuru işlem tarihinin, seyahat tarihine olumsuz bir etki etmeyecek şekilde ve resmî tatiller de göz önünde bulundurularak yapılması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Meksika E-Vize İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?

Meksika e-vize işlemleri, kişilerin gerçekleştirecek olduğu seyahatlerin başvuruları için e-vize üzerinden online bir şekilde tamamlanabilmektedir. Meksika e-vizesinin başvurusunun kabul edilebilir olması için seyahatin SEA sistemi olan havayolu ile gerçekleşmesi talep edilmektedir. Ayrıca online vize başvuru aşamasında makamlar tarafından vize uygulaması dahili içerisinde bulunan ülkelerin vatandaşı olduğuna dair bir belgenin olduğu geçerli pasaport sahibi olunması gerekmektedir. T.C. pasaportuna sahip olan vatandaşlar söz konusu uygulama dahilinde bulunan ülkeler arasında bulunması nedeni ile T.C. pasaportuna sahip olan kişiler, başvuru işlemlerini online olacak bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Meksika e-vize sisteminin üzerinden online başvuru işlemlerini ancak T.C. bordo sahibi olan vatandaşlar gerçekleştirebilmektedir. Meksika e-vize başvurusunda bulunabilmek için seyahatin de havayolu ile gerçekleştirilecek olması zorunludur. Ayrıca elektronik vize karayolu ve denizyolu ile ülke sınırları içerisinde seyahat hakkı bulunmamaktadır.

Meksika ülkesinin e-vizesi ile 30 gün bazında ülkeye sadece tek giriş yapılmaktadır. Ayrıca 180 gün ikamet edilebilmektedir. Meksika sınırlarının içerisinde turistik, ticari, dini ritüel ya da muhabir olarak seyahatte bulunacak olan kişilerin 180 gün ikamet süreli e-vize sahibi olmaları yeterli bir süre olarak kabul edilmektedir.

Meksika vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/meksika-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Meksika vizesi için gerekli olan evraklar şu şekilde talep edilmektedir;

 • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet olacak şekilde, arka fonu beyaz ve talep edilen ölçülerde fotoğrafa sahip olunmalıdır. Güncel bir fotoğraf beyan edilmelidir.
 • Pasaport: Kişinin seyahatinin bitiminde en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport olmalıdır. İçerisinde de vizenin uygulanması için en az 2 adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir.
 • Banka Hesap Dökümü: Başvuruda bulunan kişinin son 3 ay içerisindeki banka hesap hareketlerinin banka tarafında onaylı olması şartı ile talep edilmesi doğrultusunda hazırlanması gerekmektedir.
 • Davetiye: Vize başvurusunda bulunan aşamasında özel ya da resmi bir kurum tarafınca davetiye alınacak ise sunulmalıdır.

Meksika Vizesi Ücretleri 2021

Meksika vize işlemleri sırasında 140 ₺ + KDV miktarı talep edilmektedir.

Meksika vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/meksika-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×