Meksika Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Meksika Vizesi İçin Evrak Listesi

  1. En az 6  ay geçerliliği olan Renkli Taranmış Pasaport fotokopisi (Kişisel bilgileri içeren bölüm)
  2. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi 
  3. Meksika Vizesi Bilgi Formu (eksiksiz doldurun)

  Vize İşlem Süresi:

  Vize çıkış süresi 1-3 gündür. 

  KVKK Politikası ve Aydınlatma Metni

  NOT: Lütfen alttaki formu indirerek evraklarla birlikte ülke uzmanımıza ulaştırınız. Sayfanın tamamını okumadan evrakları iletmeyiniz.


  Meksika Vizesi Önemli Notlar 2021

  Meksika Vize Talep Ediyor Mu?

  Meksika vizesi elektronik aracılığı ile, sadece online üzerinden vize talebi gerçekleştirilebilmektedir. Gerekli makamlar tarafından onaylanan vize sonucunda ise vize, başvuru yapan kişinin e-mail adresine gönderilecektir. Bunun sonucunda e-posta adresine gönderilen vize sonucu ile başvuru yapan kişi Meksika’ya seyahat edebilme hakkına sahiptir.

  Meksika vize işlemleri yetkilendirilmiş vize merkezleri ya da firmaları aracılığı ile başvuru yapan kişinin şahsen merkeze gitmesine gerek kalmadan, talep edilen prosedürlere uygun bir şekilde vize işlem başvurusunu gerçekleştirmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatabilmek adına, talep edilen gerekli evrakların yetkili kuruma iletilmesi gerekmektedir. Meksika vize temsilcileri ise gerekli evrakları başvuru için hazır bir hale getirerek ve beraberinde düzenleyerek gerekli işlemlerin en doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Başvuruda bulunan kişi, süreç karar aşamasına gelene kadar yetkili kurum aracılığı ile işlemlerin takibini rahatlık ile yapabilmektedir.

  Meksika Vize Sonuçlanma Süresi

  Meksika vize başvurusunda yapılan işlemlerin sonucu ortalama olarak 1 ya da 2 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Başvuru sırasında gerekli görülen evrakların eksiksiz beyan edilmesi ve beyan edilen belgelerin de birbiri arasında uyumluluk göstermesi gerekmektedir. Aksi yaşanan durumlarda ise değerlendirme süreci sonrasında ret kararı ile sonuç bulabilmektedir ya da başvuru işleme alınmayabilmektedir. Başvuru işlem tarihinin, seyahat tarihine olumsuz bir etki etmeyecek şekilde ve resmî tatiller de göz önünde bulundurularak yapılması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

  Meksika E-Vize İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?

  Meksika e-vize işlemleri, kişilerin gerçekleştirecek olduğu seyahatlerin başvuruları için e-vize üzerinden online bir şekilde tamamlanabilmektedir. Meksika e-vizesinin başvurusunun kabul edilebilir olması için seyahatin SEA sistemi olan havayolu ile gerçekleşmesi talep edilmektedir. Ayrıca online vize başvuru aşamasında makamlar tarafından vize uygulaması dahili içerisinde bulunan ülkelerin vatandaşı olduğuna dair bir belgenin olduğu geçerli pasaport sahibi olunması gerekmektedir. T.C. pasaportuna sahip olan vatandaşlar söz konusu uygulama dahilinde bulunan ülkeler arasında bulunması nedeni ile T.C. pasaportuna sahip olan kişiler, başvuru işlemlerini online olacak bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

  Meksika e-vize sisteminin üzerinden online başvuru işlemlerini ancak T.C. bordo sahibi olan vatandaşlar gerçekleştirebilmektedir. Meksika e-vize başvurusunda bulunabilmek için seyahatin de havayolu ile gerçekleştirilecek olması zorunludur. Ayrıca elektronik vize karayolu ve denizyolu ile ülke sınırları içerisinde seyahat hakkı bulunmamaktadır.

  Meksika ülkesinin e-vizesi ile 30 gün bazında ülkeye sadece tek giriş yapılmaktadır. Ayrıca 180 gün ikamet edilebilmektedir. Meksika sınırlarının içerisinde turistik, ticari, dini ritüel ya da muhabir olarak seyahatte bulunacak olan kişilerin 180 gün ikamet süreli e-vize sahibi olmaları yeterli bir süre olarak kabul edilmektedir.

  Meksika Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  Meksika vizesi için gerekli olan evraklar şu şekilde talep edilmektedir;

  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 4 adet olacak şekilde, arka fonu beyaz ve talep edilen ölçülerde fotoğrafa sahip olunmalıdır. Güncel bir fotoğraf beyan edilmelidir.
  • Pasaport: Kişinin seyahatinin bitiminde en az 6 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport olmalıdır. İçerisinde de vizenin uygulanması için en az 2 adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir.
  • Banka Hesap Dökümü: Başvuruda bulunan kişinin son 3 ay içerisindeki banka hesap hareketlerinin banka tarafında onaylı olması şartı ile talep edilmesi doğrultusunda hazırlanması gerekmektedir.
  • Davetiye: Vize başvurusunda bulunan aşamasında özel ya da resmi bir kurum tarafınca davetiye alınacak ise sunulmalıdır.

  Meksika Vizesi Ücretleri 2021

  Meksika vize işlemleri sırasında 140 ₺ + KDV miktarı talep edilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir