Meksika Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Meksika Vizesi

Meksika Vize Formu ve Dilekçe

 

Meksika vize formu ve vize dilekçesi, Meksika vize başvurularında doldurulması ve yazılması gereken iki evraktır. Vize formu ve dilekçesinde verilen bilgiler doğru olmalı ve eksiksiz olarak verilmelidir. Vize başvuru merkezlerindeki vize uzmanları bu iki belgenin hazırlanmasında yardımcı olacaktır.

Meksika Schengen Vize Başvuru Formu

Meksika Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Meksika  Vize Başvuru Formu PDF

Meksika Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Meksika Vize  Dilekçe Örneği

Meksika Vize Formu ve Dilekçe

Meksika vize formu Meksika dış temsilcilikleri ve Meksika vizesi başvuru merkezleri aracılığı ile İnternetten çıktısı alınarak doldurulur. Vize başvuru sahipleri kişisel bilgilerini ve seyahat bilgilerini doğru bir şekilde forma yazmalıdır.

Meksika vize dilekçesi seyahat amacına göre belirlenen vize türündeki talebin Meksika dış temsilcilikleri vize bölümüne iletildiği bir şahsi talep dilekçesidir. Meksika vize türlerine göre farklı şekillerde hazırlanan vize dilekçelerinde seyahat amacı ve tarihleri belirtilir.

Meksika Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Meksika vize formu çıktısı alınarak doldurulan, Meksika dış temsilcilikleri tarafından hazırlanan bir başvuru formudur. Vize başvuru sahipleri Meksika vize evrakları vize başvuru dosyasına başvuru formunu mutlaka eklemelidir. Vize danışmanı desteğiyle doldurulan formda hata yapma oranı oldukça düşecektir.

Meksika vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Meksika vize talebinde bulunan kişinin kişisel bilgileri- Vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri ve adresi, iletişim bilgileri yazılır.
  • Meksika vize başvurusunda bulunan kişinin pasaport bilgileri- Geçerli pasaportun türü, pasaport alınış-bitiş tarihleri, pasaportun numarası verilmelidir.
  • Meksika seyahati hakkında bilgiler- Meksika seyahatinin tarihleri kesin olarak belirtilmelidir, gidilecek yerler belirtilmelidir.
  • Meksika vize talebi yapan kişinin iş durumu ve çalışma bilgileri- Vize başvuru sahibinin işyeri bilgileri verilmelidir, meslek bilgileri ve görevler yazılmalıdır.
  • Meksika vizesi isteyen kişinin konaklama bilgileri- Meksika’da kalınacak otelin bilgileri verilmelidir. Konaklama tarihleri yazılmalıdır.
  • Meksika’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Meksika’dan davetiye gönderen kişinin kişisel bilgileri yazılmalıdır.

Meksika vize formu doldurulduktan sonra doğru bilgilerle hazırlanan Meksika vizesi talep dilekçesi yazılmalı ve Meksika vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri başlatılmalıdır.

Meksika Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Meksika vize dilekçesi seyahat amacının ve tarihlerinin belirtildiği vize talep dilekçesidir. Farklı vize türlerinde vize dilekçesini farklı şekillerde hazırlamak gerekir. Vize dilekçesi Türkçe yazılabilir, Meksika konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır.

Meksika turistik vize dilekçelerinde seyahat tarihleri ve seyahat ayrıntıları verilir. Seyahatin masraflarını karşılama yöntemi belirtilmeli, sponsor varsa sponsor bilgileri verilmelidir. Meksika vize başvuru sahibinin adresi-iletişim bilgileri dilekçede yer almalıdır.

Meksika ticari vize dilekçesi firmanın antetli kağıdında hazırlanır. Vize başvuru sahibinin şirket görev ve unvanları Meksika vize dilekçesinde bulunmalıdır. Şirket bilgileri verilmeli, Meksika’daki iş ortağı firma bilgileri de yazılmalıdır. Vize talep dilekçesi şirket yetkilisi tarafından imzalanır ve kaşelenir.

Meksika vize formu ve dilekçesi hatasız şekilde hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyasına eklenir ve uzman vize danışmanları desteğinde vize başvuruları Meksika dış temsilcilikleri ile koordine edilir. Vize başvuru merkezlerinde yapılan vize başvuruları en doğru yöntemdir.

Meksika vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/meksika-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×