Lüksemburg Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir! - Eraytur
Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir!

Avrupa kıtasının batısında bulunan Lüksemburg; Almanya, Belçika ve Fransa ile komşudur. Lüksemburg’un nüfusu tahmini olarak belirlenerek 543.476 şeklinde hesaplanmıştır. Ülkenin başkenti yine Lüksemburg’dur. Ülke genel anlamda turizm, teknoloji ve ekonomi alanında çok gelişmiştir.

Lüksemburg Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Lüksemburg da para birimi cinsi anlamında diğer Avrupa ülkeleri gibi Euro kullanır. Ülke etnik köken bakımından zengin olduğu için ülkede birden fazla kullanılan dil vardır. Toplamda üç tane resmi dili vardır. Ülkenin resmi olarak kullandıkları dillere bakacak olursak bunlar Lüksemburgca, Almanca ve Fransızcadır. İngilizce de bilindiği için İngilizce bilmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg için vize başvurusu yapacak olan kişilerin Konsolosluk tarafından istenen evrakları doldurması ve vize işlem ücretini ödemiş olması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmek için Schengen vizesi almaları zorunludur. Schengen devlet konsoloslukları aracılığı ile vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Kişiden istenilen evrakların yanında 2 adet biyometrik fotoğraf ve parmak izi de bulunmaktadır. Fiziksel engeli bulunan kişiler ve resmi amaçla devleti temsil eden heyet yeleri parmak izi işleminden muaf tutulabilmektedir.

Vize başvurunuzu seyahatinizin gerçekleşeceği tarihten en az 15 gün önce yapmanız mağdur olmamanız açısından önemlidir. Vize başvurusunu değerlendirme süreci yoğunluk, tatiller veya aksaklık oluşturacak başka sebepler dolayısıyla 30 güne kadar uzayabiliyor. Bu nedenle geç tarihlere bırakarak kendinizi riske atmamalısınız.

Lüksemburg Vizesi İçin İstenilen Evraklar

 • Başvuru formu
 • Fotoğraf: En fazla 3 ay içerisinde çekilmiş Uluslararası Sivil Havacılık kurallarına uygun 1 adet biyometrik fotoğraf
 • Pasaport: Pasaportunuzda kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfa ile giriş ve çıkış kaşelerinin bulunduğu sayfaların fotokopileri.
 • Seyahat planı: Adınıza düzenlenmiş Uçak ve Otel rezervasyonları
 • Banka Hesap bilgileri: Son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü
 • İşveren yazısı: Çalışıyorsanız seyahat süresince izinli olduğunuza dair iş yerinin izin belgesi.
 • Gelir belgeleri: Son 3 aya ait maaş bordrosu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ülkeye dönüş taahhüdü
Lüksemburg vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/luksemburg-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Başvurusu Adımları

 1. Lüksemburg vizesi başvurusu yapabilmek için sizden istenilen dosyaların bilgilerini hassasiyet ile doldurmanız gerekir.
 2. Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim halinde olun. Lüksemburg Vize ile ilgilenen departman size başvurunuzla ilgili tüm detayları mail olarak atacaktır. Süreci takip etmeniz için size yardımcı olacak ve sizi sürekli bilgilendirecektir.  
 3. Biyometrik bilgi beyanı. Bu işlem zorunlu bir işlemdir. Eğer son 5 yıl içinde zaten beyan edilmiş parmak iziniz varsa tekrar parmak izi vermenize gerek yoktur.
 4. Pasaport teslimi. Lüksemburg Konsolosluğu Vize Departmanı, biyometrik bilgilerini teslim etmiş veya biyometrik verilerini teslim etmesi lüzumsuz kişilerin işlem sürecini tamamladıktan sonra 15 iş gününde pasaportunuzu size teslim ediyor. Eğer resmi tatil varsa bu süreç değişebilir.

Lüksemburg Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Lüksemburg vize başvurunuzun sonuçlanması tamamen Lüksemburg Büyükelçiliği ile ilgili süreç tamamlama bölümüdür. Vize başvurunuzu erkenden yaparak kendinizi zor duruma sokmaktan kaçınmalısınız. Lüksemburg çok sık tercih edilen bir ülke olduğundan vize işlemleri bakımından yoğunluk yaşanabilmektedir. Bu yüzden vize işlemleriniz uzun sürebilir. En erken vize başvurusunu seyahatinizden 3 ay önce yapma şansınız vardır.

Fotoğrafın Biyometrik Ölçüleri

Lüksemburg vizesi dâhil tüm vizelerde istenilen fotoğraflar biyometrik fotoğraf çekimine uygun ölçülerde olmalıdır. Biyometrik fotoğraflar arka fonların beyaz renkli olması konusunda oldukça katıdır. Ayrıca yüzün tamamı görünür olmasını ister. Saçların yüzü kapatmadan fotoğrafa dâhil olması gerekir. Yüzde ve kulakta küpe veya piercing gibi aksesuarların olmaması gerekmektedir.

Lüksemburg Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler

10 yıldan daha eski olmayan ve geçerlilik tarihi de dönüş tarihinizden sonra 3 ay daha sürüyor olan pasaport;

 • Lüksemburg vize başvuru formu
 • Kullanılan pasaportların fotokopileri.
 • T.C. Kimlik fotokopisi
 • 2 Adet biyometrik fotoğraf
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi
 • Lüksemburg seyahatinizde ulaşım için kullanacağınız taşıtla ilgili bilgiler
 • Lüksemburg seyahatinizde ki kalacak yer bilgileri
 • Banka hesap dökümü. Maaş Bordrosu
 • Tapu ve Araç Ruhsat Fotokopileri
 • SGK İşe Giriş Belgesi ve SGK Hizmet Dökümü
 • Ticaret ve Sanayi Odası Bilgileri ve Kaydı
 • Varsa Vergi Levhası Kopyası
 • İmza Sirküleriler Tamamının Kopyası

Lüksemburg Vizesi Evrakları Nasıl Hazırlanmalı?

Lüksemburg vize başvurusu esnasında istenilen tüm evrakların eksiksiz ve doğru bilgi içermesi gerekmektedir. Konsolosluk tarafından verilecek olan vize için verilen belgelerde hata veya eksiklik tespit edilmesi vize reddi kararı ile sonuçlanabilir. Bu durum sicilinize işlenerek ilerisi için size olumsuz durumlar çıkarabilir.  Bu sebeple vize başvurusu yaparken sizden talep edilen tüm belgeleri açıkça ve doğru bir şekilde teslim etmelisiniz. Bunun yanı sıra pasaportunuzun geçerlilik süresi devam ediyor olmalı, en az iki sayfası boş olmalı ve yırtık sayfalarının bulunmaması gerekmektedir. Pasaportunuza işlenen vize bilgileri net bir şekilde okunuyor olmalıdır.

Lüksemburg Vizesi

Bordo pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ne tür bir amaçla gidecek olursa olsun Schengen vizesi almalıdır. Vize başvuru işlemlerini Lüksemburg Konsolosluğu ile anlaşmalı acentalar aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Lüksemburg vizesi alırken farklı çeşitteki vizelerden hangisinin sizin seyahat amacına uygun olduğuna karar verip ona göre başvuru yapmanız gerekmektedir. Belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlandığına emin olmalısınız. Onaylanan vize başvuru randevunuzun günü ve saatinde vize başvuru merkezinde bulunarak sizden istenilen zorunlu bir işlem olan parmak izini vermeniz gerekmektedir. Son 5 yıl içinde parmak izi vermiş kişilerin tekrar parmak izi verme işlemini tekrar etme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Tüm bu gerekli işlemleri tamamladıktan sonra vize başvurunuzun sonuçlanması beklenmelidir. Gecikme ve aksamaların olabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak başvurunuzu erken tarihlerde yapmanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Ayrıca vizeler için çok önemli bir detay da doğru bilgidir. Güncel olmayan veya yanlış bilgiler dolandırıcı olduğunuza dair şüphe uyandırarak sizi zorluklarla uğraşmak zorunda bırakabilir. Lütfen vize işlemleri için gerekli her konuda doğru bilgiler girmeye özen gösterin ki bir daha sorun yaşamayın!

Lüksemburg Vizesi Reddi

Lüksemburg vize başvurularında birçok sebep ret nedeni olabilir. Belgelerin yanlışlarla dolu olması, birbirileriyle örtüşmeyen bilgiler, yetersiz gelir beyanı ret sebebidir. Ayrıca herhangi bir suça karışmamış olmak büyük önem arz eder. Bu durumlarda vizenin reddi mümkündür.

Lüksemburg vize reddi aldıysanız, itiraz ve itiraz dilekçesi için https://www.eraytur.com/luksemburg-vize-reddi/ adresini ziyaret etmelisiniz.

Lüksemburg Vize Ücretleri

Vize Türü Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Turistik Vize 110 euro
Ticari Vize 110 euro
Ziyaret Vizesi 110 euro
Kültürel Vize 110 euro
0-6 Yaş Arası 110 euro
6-12 Yaş Arası 65 euro
Erasmus Müşteri temsilcisinden fiyat laınız.
Lüksemburg vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/luksemburgvize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Lüksemburg Vizesi Sık Sorulan Sorular

 

Lüksemburg vize istiyor mu?

Lüksemburg turistik, ticari veya aile ziyareti amacıyla ülkeyi seyahat edecek Türk vatandaşlarından bordo pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir.

Lüksemburg vizesi nasıl alınır?

Lüksemburg için ücretsiz vize randevusu oluşturulduktan sonra konsolosluğun istemiş olduğu evrakların randevu günü başvuru merkezine teslim edilmesi ve ücretin ödenmesi ile birlikte başvurlar yapılmış olur.

Lüksemburg schengen vizesi mi vermektedir?

Lüksemburg schengen ülkesi olup verdiği vize schengen vizesidir.

Lüksemburg vizesi, Schengen ülkelerine ait olan bir ülke olmasından kaynaklı seyahat edecek kişiler için vize uygulaması bulundurmaktadır. Kişinin Türkiye sınırları içerisinden çıkmadan önce vize Lüksemburg için vize alması gerekmektedir. Lüksemburg vize merkezi, Lüksemburg için yapılacak olan vize başvurusunu profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Kişi için gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Vize merkezlerinin Lüksemburg vize danışma bölümleri, deneyimli mevcut kadrosu ile kişinin vize başvuru dosyasını sonuç odaklı bir şekilde hazır hale getirmektedir. Ancak Lüksemburg vizesinin sonucuna ise sadece Lüksemburg Konsolosluğu yetkilileri karar vermektedir. Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların listesine ve Lüksemburg vizesi adına en güncel bilgilere bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Başvuru öncesinde evrakların kabulü ve bunun beraberinde değerlendirme süreci için kişinin seyahat tarihinden önce vize merkezine randevu alması gerekmektedir.

Başvurular ise vize merkez danışmanlıklarından ve yahut firmalarından yapılabilmektedir. Kişi konu hakkındaki ülke temsilcileri ile başvuru sürecinin detayları hakkında irtibata geçerek bilgilenebilmektedirler.

Kişi Lüksemburg vizesi için müracaat etmeden önce, yetkili makamlar tarafından talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazır hale getirmesi gerekmektedir. Bunun akabinde hazır hale getirilen evraklar vize başvuru merkezlerine teslim edilmektedir.

Kişinin vize başvuru merkezine ise bizzat gitmesi mecburidir. Evrak tesliminin tam olacak bir şekilde yapılması ve eksik evrak teslimi yapılmaması durumunda, ayrıca kişi seyahat nedenine göre bir vize türünde başvurusunu gerçekleştirmiş ise, başvuru süreç değerlendirmesinin olumlu sonuçlanması yüksek ihtimalle tahmin edilmektedir.

 

Bunun haricinde, kişinin evraklarını eksik teslim etmesinin sonucunda, konsolosluk başvuru yapan kişiden ek evrak talebinde bulunabilir ya da kişiyi mülakat yapmak amacı ile konsolosluğa çağırabilme hakkına sahiptir.

Lüksemburg Vize Başvurusu Nasıl ypılır?

Lüksemburg vize başvurusu yapılmadan önce, başvuru dosyasının eksiksiz olması adına belirtilen birkaç hususa ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu sırasında, dosyanın değerlendirme süreci adına tahsil edilen vize ücretinin başvuru yapan kişi tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Ancak, bazı muhtemel durumlar karşısında başvuru yapan kişi vize ücretlerinden muaf tutulmaktadır. Lüksemburg vizesi başvurularında 0 ve 6 yaş arasındaki çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. AB, İzlanda, Norveç ve İsviçre aile üyeleri ya da akrabaları ile kişi ziyaret gerçekleştirmek istiyor ise seyahat sırasındaki vize ücretleri talep edilmemektedir.

Bunun yanı sıra vize başvuruları, seyahatin gerçekleşme tarihinden en az 15 gün öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir. Ancak başvuru en fazla 3 ay öncesinden gerçekleşmektedir. Vize başvurularının değerlendirme zamanı bazı özel nedenlerden dolayı 30 güne kadar devam edebilmektedir. Başvurunun ayrıntılı açıdan değerlendirilmesinin elzem olduğu durumlarda ise belirtilen süre 60 güne kadar uzatılabilmektedir. Yapılacak olan vize başvurularının sağlıklı olması için, vize merkezlerinin ülke temsilcilerinden gerekli destek ve yardım alınabilmektedir.

Lüksemburg vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/luksemburg-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Ücreti Ne kadar Oldu?

Lüksemburg vize ücretinin güncel vize harç bedeli 780 TRY olarak belirlenmiştir.

Vize ücreti 60 €’dan 80 €’ya çıkmıştır. 6-12 yaş arası çocuklar için bu ücret 40 €’dur. Başvurularda, web sayfamızda bulabileceğiniz yeni başvuru formlarını kullanmak önem arzetmektedir.

Lüksemburg vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/luksemburgvize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport: Pasaportun en az 10 yıllık olması gerekmektedir. Ayrıca vizenin işlenebilir olması için yine en az 2 adet sayfanın da boş bulundurulması gerekmektedir.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 3 ay öncesinden çekilmiş olan Uluslarası Sivil Havacılık taleplerine uygun 1 adet fotoğraf.
 • Seyahat Planı: Kişinin otel ve uçak rezervasyon bilgilerini içermelidir.
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 ayın hesap hareketleri.
 
Lüksemburg vizesi nasıl alınır?
Lüksemburg vizesi almak için öncelikle seyahat amacınıza uygun bir vize türüne başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Daha sonra bu vize için talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak Lüksemburg Konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilir ve vizenizi alabilirsiniz.


Lüksemburg vize istiyor mu?
Evet, bu ülkeye seyahat etmek isteyen bordo pasaport yani umuma mahsus paspaprt sahiplerinin vize alması zorunludur. Ancak gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri 90 günlük ziyaretler için bu vizeden muaf tutulmışlardır.


Lüksemburg nasil gidilir?
Lüksemburg’a gitmek isteyen kişiler için İstanbul’dan direkt olarak uçuş seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca aktarmalı uçuşlar da yine pek çok hava yolunda mevcutttur.
Lüksemburg vize veriyor mu?
Lüksemburg, ülkesine gelecek olan yabancı uyruklu kişilere, gelme amacına göre vize vermektedir. Lüksemburg vize türleri; çalışma, eğitim, aile birleşimi, seyahat gibi farklı sınıflara ayrılmıştır.
Lüksemburg vizesi kaç günde çıkar?
Lüksemburg vize başvurusunun sonuçları ortalama 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.
Lüksemburg çalışma vizesi nasıl alınır?
Lüksemburg çalışma vizesini almak için öncelikle çalışma izni alınması gerekir. Çalışma izni işveren tarafından hazırlanmalı, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Bu belge ile birlikte iş davetiyesi, mesleki belgeler, gelir belgeleri gibi vize evraklarını hazırlamanız ardından çalışma vizesi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×