Lüksemburg Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vize Formu ve Dilekçe

 

Lüksemburg vize formu ve vize dilekçesi, Lüksemburg vize başvurularında vize başvuru sahibi tarafından doldurulması ve yazılması gereken iki belgedir. Vize başvuru sahipleri bu iki belgede kişisel bilgilerinin yanı sıra seyahatleri ile ilgili bilgileri verirler.

 

Lüksemburg  Vize Başvuru Formu 

Lüksemburg Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global  Lüksemburg  Vize Başvuru Formu

Lüksemburg Schengen Vize Başvuru Formu

Lüksemburg Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Lüksemburg Dilekçe Örneği

Lüksemburg Vize Formu ve Dilekçe

Lüksemburg vize formu Schengen vize kriterlerine uyumlaştırılmış bir başvuru formudur. Çıktısı alınarak doldurulan formda ilgili alanlar doldurularak ıslak imza ile onay verilir. Formdaki tüm alanlar doldurulmalı ve geçerli bilgiler verilmelidir.

Lüksemburg vize dilekçesi seyahat amacının ve tarihlerinin belirtildiği ve vize talebinin Lüksemburg dış temsilciliklerine iletildiği bir talep dilekçesidir. Kişisel bilgiler ve seyahat bilgileri net olarak belirtilmelidir. Farklı vize türlerinde dilekçenin hazırlanma şekli değişmektedir.

Lüksemburg vize formu ve dilekçesi Lüksemburg vize evrakları dosyasında mutlaka bulunmalıdır. Bu iki belgenin bulunmadığı vize başvuruları en baştan işleme alınmaz. Herhangi bir hata yapmamak için iki belge de hazırlanırken vize uzmanlarına danışmak gereklidir.

Lüksemburg Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Lüksemburg vize formu Lüksemburg dış temsilcilikleri ve Lüksemburg vizesi başvuru merkezleri İnternet sitelerinden elde edilebilir. Çıktısı alınan form okunaklı bir şekilde tükenmez kalemle doldurulmalı, biyometrik bir fotoğraf formda bulunmalıdır. Vize formundaki bilgiler doğru ve hatasız olmalıdır.

Lüksemburg vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Lüksemburg vize talebinde bulunan kişinin kişisel bilgileri- Lüksemburg vizesi isteyen kişinin kimlik belgelerinde yer alan kişisel bilgileri ve iletişim bilgileri yazılır.
  • Lüksemburg vizesi isteyen kişinin pasaport bilgileri- Lüksemburg vize talebinde bulunan kişinin pasaport numarası, pasaportun alınış ve bitiş tarihleri, türü belirtilir.
  • Lüksemburg seyahatinin ayrıntıları- Lüksemburg seyahatinin ve daha önceki seyahatlerin bilgileri verilir. Otel ve uçuş bilgileri belirtilir.
  • Lüksemburg seyahatine çıkan kişinin aile bireyleri bilgileri- Lüksemburg’a gidecek kişinin aile bireylerinin kişisel bilgileri yazılır.
  • Lüksemburg vizesi isteyen kişinin iş durumu bilgileri- Seyahate çıkacak kişin iş ve gelir durumu belirtilir.
  • Lüksemburg’a gidecek kişinin Schengen vize bilgileri- Daha önce alınan Schengen vizeleri hakkında bilgi verilir.
  • Lüksemburg seyahatinin masraflarının karşılanma yöntemleri- Lüksemburg seyahat masraflarını karşılama yöntemi belirtilir.
  • Lüksemburg vize talebinde olan kişinin AB, AET ve İsviçre vatandaşı aile bireylerinin bilgileri- Bu bölge ülkelerinin vatandaşı aile bireylerinin bilgileri verilir.
  • Lüksemburg’a gidecek kişinin parmak izi durumu- Lüksemburg seyahatinde bulunacak kişinin daha önce parmak izi verip vermediği işaretlenir.

Lüksemburg Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Lüksemburg vize dilekçesi Lüksemburg dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılır. Seyahat amacı ve seyahat tarihleri belirtilen dilekçe turistik ve ticari vize türlerinde şeklen ve içerik olarak farklı biçimlerde düzenlenir.

Lüksemburg turistik vize dilekçelerinde seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri belirtilir, seyahatin finansal yönünün nasıl karşılanacağı açıklanır. Sponsor aracılığı ile masraflar karşılanacaksa sponsor bilgileri verilir. Lüksemburg seyahatine çıkacak kişinin adresi, telefonu ve diğer iletişim bilgileri verilir. Başka Schengen vize bölgesi ülkesine gidilecekse o seyahatin tarihleri de verilir.

Lüksemburg ticari vize dilekçelerinde iş yerinin antetli kağıdı kullanılır. Vize başvuru sahibinin şirket görev ve unvanları belirtilir. Lüksemburg’da iş yapılacak firma bilgileri verilir. Dilekçe çalışılan kurumun yetkilisi tarafından imzalanır ve kaşelenir.

Lüksemburg vize formu ve dilekçesini hazırlayan kişiler yetkili vize başvuru merkezlerinde işlemlerini tamamlarlar. Lüksemburg vize reddi gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için uzman danışman desteği almak en iyi vize başvuru yöntemidir.

 
Lüksemburg vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/luksemburg-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×