Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi

Lüksemburg aile birleşimi vizesi, vize başvurusu yapan kişilere Lüksemburg’da belli bir süre oturma imkanı tanıyan uzun süreli bir ulusal vize türüdür. Aile birleşimi vizesinden Lüksemburg vatandaşları ile evlenen kişiler veya Lüksemburg oturma izni ve çalışma izni bulunan kişinin aile bireyleri yararlanır.

Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi

Lüksemburg aile birleşimi vizesi için başvuru yapacak kişiler Lüksemburg dış temsilciliklerine şahsen başvuruda bulunmak durumundadır. Her aile bireyi ayrı ayrı Lüksemburg aile birleşimi vize başvurusunda bulunur.

Lüksemburg aile birleşimi vizesi için vize başvuru dosyaları Lüksemburg vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/luksemburg-vizesi-basvuru-merkezleri/  uzman danışmanları tarafından hazırlanır ve vize başvuru merkezlerinde Lüksemburg dış temsilciliklerinden vize randevusu alınır. Aile birleşimi vizesinin hatasız tamamlanması için uzman desteği alınması yerinde olacaktır.

Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg aile birleşimi vizesi başvuruları için gerekli evrakların listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Vize başvuru sahipleri çiftler ayrı ayrı evraklarını hazırlamak durumundadır. 18 yaşından küçük çocukların Lüksemburg aile birleşimi vize hakkından yararlanabilmesi için ebeveyn izinleri gereklidir.

Lüksemburg aile birleşimi vizesi başvurularında şu evrakların hazırlanması gereklidir:

 • Lüksemburg vize formu >> eraytur.com/luksemburg-vize-formu-ve-dilekce/ ve vize talep dilekçesi- Lüksemburg vize formu ve dilekçe düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır.
 • Lüksemburg vize başvuru dosyası için biyometrik fotoğraflar- 2 adet biyometrik fotoğraf Lüksemburg vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Geçerli pasaport aslı ve fotokopileri- Lüksemburg vize başvuru sahibinin geçerli pasaportunun ve eski pasaportlarının renkli fotokopileri çekilmelidir.
 • Kimlik belgelerinin renkli fotokopileri- Nüfus kimlik kartı ve diğer resmi kimlik belgelerinin fotokopileri verilmelidir.
 • Lüksemburg vize talebinde bulunan kişinin nüfus kayıt örneği- Lüksemburg’a gidecek kişinin barkotlu vukuatlı nüfus kaydı örneği hazırlanmalıdır.
 • Lüksemburg vizesi isteyen kişinin adli sicil kaydı- Vize başvuru sahibinin adli sicil kaydı barkotlu olarak İnternet üzerinden alınabilir.
 • Vize talebinde bulunan kişinin ve aile bireyinin gelir belgeleri- Tüm gelir belgeleri, banka hesap özeti, maaş bordroları, araç ruhsatları, taşınmaz tapu fotokopileri verilmelidir.
 • Lüksemburg vatandaşı eşin doğum belgesi- Lüksemburg vatandaşı eşin doğum belgesi uluslararası geçerliliği bulunan belge olmalıdır.
 • Lüksemburg oturma ve çalışma izni belgeleri- Lüksemburg’daki oturma izni ve çalışma izni belgeleri düzenlenmelidir.
 • Lüksemburg’daki konutun kira kontratı ya da tapu fotokopisi- Lüksemburg’da oturulacak konutun kira kontratı ya da tapu fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik formu- Uluslararası evlilik belgesi örneği düzenlenmelidir.
 • Türkiye evlenme cüzdan örneği- Evlenme cüzdanı Türkiye’den alındıysa bu cüzdanın örneği verilmelidir.
 • Boşanmış kişilerin boşanma belgeleri- Boşanmış kişilerin boşanma ilamı hazırlanmalıdır.
 • Çocukların durumunu gösterir belgeler- 18 yaşından küçük çocukların veraset ve velayet belgeleri noter tarafından onaylı olmalıdır.
 • Lüksemburg seyahat sağlık sigorta poliçesi- Seyahat sağlık sigorta poliçesi uygun şekilde düzenlenmelidir.
 • Gerekiyorsa dil sertifikası- A1 düzeyinde dil sertifikası vize başvuru sahiplerinden istenebilir.

Lüksemburg aile birleşimi vizesi genellikle bir yıl süreyle verilir ve süre bitiminde uzatılmak durumundadır. Çalışma ve sürekli oturma izni başvuruları ayrı olarak yapılmalıdır.

Aile birleşimi vizeleri için vize başvuru merkezlerinden uzman desteği kolaylıkla alınabilir.

Lüksemburg vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/luksemburg-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Lüksemburg Aile Birleşimi Vizesi
Lüksemburg aile birleşimi vizesi için eş veya çocuk statüsünde olmanız gerekir. Ebeveyn de bu gruptadır.
Lüksemburg vize istiyor mu?
Lüksemburg vize istemektedir.
Lüksemburg çalışma izni nasıl alınır?
Lüksemburg’da bir yerde çalışıyor olmanız gerekir ve bu belgelenmelidir. Aldığınız ücret de önemlidir.
Lüksemburg Vize nasıl alınır?
Hangi vizeyi alırsanız alın başvuru yapmak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×