Letonya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Letonya Vizesi

Letonya Vize Formu ve Dilekçe

Letonya vize formu ve dilekçe, Letonya kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularında vize başvuru sahibinin vize talebini ve kişisel bilgilerini ilettiği iki resmi evraktır. Vize formu ve dilekçe düzgün bir şekilde hazırlanarak Letonya dış temsilcilikleri vize bölümüne iletilmek üzere Letonya vize başvuru dosyasında bulundurulmalıdır.

Letonya Vize Formu ve Dilekçe

Letonya vize formu, Letonya vizesi için başvuru yapan kişinin kişisel, seyahat ve iş durumu hakkında soruları yanıtladığı bir başvuru formudur. Letonya dış temsilcilikleri ve Letonya vizesi başvuru merkezleri vasıtasıyla elde edilebilen form çıktısı alınarak eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Formda kesinlikle doğru bilgiler verilmelidir, ıslak imza ile onaylanan form İngilizce, Almanca, Fransızca ve Türkçe olarak doldurulabilir.

Letonya vize talep dilekçesi seyahat amacının belirtildiği ve talep edilen vize türünde vize talebinin iletildiği şahsi bir dilekçedir. Turistik ve ticari vize türlerinde farklı olarak yazılan ve hazırlanan dilekçe ıslak imza ya da kaşe ile onaylanır. Verilen tüm bilgiler doğru olmalı ve Letonya vize evrakları bulunan vize başvuru dosyasında sunulmalıdır.

Letonya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Letonya vize formu Schengen uyumlaştırılmış bir başvuru formudur ve İnternet üzerinden çıktısı alınabilir. Form tükenmez bir kalemle doldurulmalı, bir biyometrik fotoğraf forma eklenmeli ve gerekli alanlar eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvuru merkezlerinde uzman danışman desteği ile doldurulması en sağlıklı yöntemdir.

Letonya vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Letonya vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri- Vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri yazılır.
  • Letonya vize başvurusu yapan kişinin pasaport bilgileri- Pasaport türü, alınış tarihi, geçerlilik tarihi, pasaport no belirtilir.
  • Vize başvuru sahibinin mesleki ve çalışma bilgileri- İş bilgileri ve gelir bilgileri verilir. Şirket adı, adresi ve şirketteki görev belirtilmelidir.
  • Letonya seyahati ile ilgili bilgiler- Letonya seyahatinin amacı ve tarihleri belirtilmelidir. Otel ve uçuş bilgileri verilmelidir.
  • Vize başvuru sahibinin parmak izi bilgileri- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenmelidir.
  • Letonya’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Davetiye gönderilmesi gereken Letonya vize türlerinde davetiye gönderen kişinin bilgileri verilmelidir.
  • Letonya seyahati masraflarını karşılama yöntemi- Letonya seyahat masrafları karşılanma yöntemi işaretlenmeli, bilgiler verilmelidir.
  • AB, AET ve İsviçre vatandaşı aile bireylerinin bilgileri- Schengen vize bölgesi ülke vatandaşı aile bireylerinin bilgiler yazılmalıdır.

Letonya vize formu doldurulduktan sonra Letonya vize dilekçesi yazılmalı ve Letonya vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri başlatılmalıdır.

Letonya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Letonya vize dilekçesi Schengen vize kriterlerine uygun bir başvuru yapılması için talep edilen vize türünün belirtildiği bir talep dilekçesidir. Letonya dış temsilciliklerine hitaben yazılan dilekçe İngilizce olarak da hazırlanabilir. Turistik ve ticari vize dilekçeleri ayrı yöntemlerle düzenlenir.

Letonya turistik vize dilekçelerinde seyahat amacı, seyahat tarihleri ve seyahat finans yöntemi belirtilmelidir. Masraflar sponsor aracılığı ile karşılanacaksa sponsor bilgileri verilmelidir. Letonya turistik vize dilekçelerinde vize başvuru sahibinin adresi ve diğer iletişim bilgileri verilmelidir.

Letonya ticari vize dilekçeleri çalışılan ya da sahibi olunan şirketin antetli kağıdında yazılır. Şirketin yetkilisi dilekçeyi imzalamalı ve kaşelemelidir. Letonya’da iş yapılacak firma bilgileri dilekçede yer almalıdır. İş organizasyonları ve planları dilekçede belirtilir, vize başvuru sahibinin şirket görev ve unvanları yazılır. Şirket adresi ve iletişim bilgileri dilekçede yer alır.

Letonya vize formu ve dilekçesi herhangi bir hatayla düzenlenmemesi için uzman vize danışmanları gözetiminde hazırlanmalıdır.

Letonya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/letonya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×