Letonya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Letonya Vizesi

Letonya Aile Birleşimi Vizesi

Letonya Aile Birleşimi Vizesi, Letonya’da uzun süreli oturma imkanı sağlayan bir vizedir. Aile birleşimi vizesinden Letonya vatandaşları ile evlenen kişiler veya Letonya’da oturma-çalışma izni bulunan kişilerin aile bireyleri yararlanır. Her aile bireyi aile birleşimi vizesi için Letonya dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmak durumundadır.

Tayvan Vize Reddi ve Çözümü

Letonya Aile Birleşimi Vizesi

Letonya Aile Birleşimi vizesi daha çok evrakla yapılan bir ulusal vize statüsündedir. Vize başvuru dosyaları titizlikle incelenir, bu nedenle vize başvuru dosyalarının Letonya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/letonya-vizesi-basvuru-merkezleri/  aracılığı ile hazırlanması gerekir. Vize başvuru merkezlerinde Letonya dış temsilcilikleri ile koordinasyon sağlanarak vize randevuları da alınır.

Letonya vizesi kaç günde çıkar?

Vize Letonta Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir ve yaklaşık olarak 10 iş gününe kadar sonucu öğrenirsiniz.

Letonya vizesi nasıl alınır?

Başvuru formunu doldurmanız, pasaport ve kimlik belgeleriniz eşliğinde bizzat başvuru yapmanız esas alınır.

Letonya Schengen ülkesi mi?

Letonya seyahatlerine dair Schengen vizesine sahip olanlar ayrıca ülke vizesi için başvuruda bulunmak zorunda değil.

Aile birleşimi vizesi için gerekli Letonya vize evrakları >> eraytur.com/letonya-vize-evraklari/  hazırlanarak vize başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Vize başvuru dosyaları uzman vize danışmanı desteği ile hazırlanarak vize randevusuna katılmak en sağlıklı vize başvuru yöntemidir.

Letonya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Letonya Aile Birleşimi vizesi için vize başvuru sahibi ve Letonya’da yaşayan aile bireyi ayrı ayrı belge düzenlemelidir. 18 yaşından küçük çocuklar için ebeveyn izinleri verilmelidir. Aile birleşimi vize başvuruları şahsen Letonya dış temsilciliklerinden randevu alınarak yapılabilir.

Letonya Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Letonya Vize Formu >> eraytur.com/letonya-vize-formu-ve-dilekce/ ve Dilekçe- Letonya vize formu ve dilekçe düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır. Uzman desteği alınması yararlıdır.
 • Geçerli pasaport, eski pasaport ve Schengen vizesi fotokopileri- Geçerli pasaport ve eski pasaportlar, Schengen vizesi fotokopileri renkli fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Nüfus Kimlik Kartı ve diğer kimlik belgelerinin fotokopileri- Kimlik kartı ve diğer resmi kimlik belgelerinin fotokopileri sunulmalıdır.
 • Letonya vize talebinde bulunan kişinin nüfus kaydı örneği- Letonya vize başvurusunda bulunan kişinin vukuatlı nüfus kaydı barkotlu olarak alınmalıdır.
 • Letonya seyahatinde bulunacak kişinin biyometrik fotoğrafları- Letonya vize başvuru dosyasında uygun şekilde 2 adet biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.
 • Letonya vize talebinde bulunan kişinin adli sicil kaydı- Letonya’ya gidecek kişinin adli sicil kaydı barkotlu olarak, onaylı şekilde alınmalıdır.
 • Letonya vizesi almak isteyen kişini gelir belgeleri- Vize talebinde bulunan kişinin ve Letonya’da bulunan kişinin gelir belgeleri, maaş bordroları, banka hesap özetleri onaylı bir şekilde sunulmalıdır.
 • Letonya vatandaşı kişinin doğum belgesi- Letonya vatandaşı eşin uluslararası doğum belgesi hazırlanmalıdır.
 • Letonya’da oturma izni, çalışma izni bulunan kişilerin durumlarını gösteren belgeler- Letonya’daki aile bireyi çalışma izni ve oturma izni belgelerini düzenlemelidir.
 • Letonya’da bulunan aile bireyinin çalışma belgeleri- Letonya’daki aile bireyinin çalışma durumunu gösteren belgeler hazırlanmalıdır.
 • Letonya’daki konutun tapu ya da kira kontratı fotokopileri- Letonya’da ikamet edilecek konutun tapu ya da kira kontratı fotokopileri verilmelidir.
 • Evli kişilerin dünyada geçerli evlilik belgesi- Uluslararası evlilik belgesi evli çiftlerce düzenlenmelidir.
 • Türkiye’de evlenmiş kişilerin evlilik cüzdanı fotokopisi- Türkiye’de alınan evlilik cüzdanı fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • Boşanmış kişilerin boşanma belgeleri- Boşanan kişilerin boşanma ilamları hazırlanmalıdır.
 • Çocukların durumun gösteren belgeler- 18 yaşından küçük çocukların velayet-vesayet belgeleri yeminli tercümanca çevirileri yapılarak düzenlenmelidir.
Letonya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/letonya-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×