Kamboçya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  1 – Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

  2 – Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)

  3 – 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (Güncel, beyaz fon arkalı)

  4 – Kimlik ve Pasaport Fotokopileri 

  5 – Hotel ve Uçak Bileti Rezervasyonları (Kurumumuzdan temin edebilirsiniz)

  Ekspres Vize Çıkış Süresi: 2 İşgünü 


  Kamboçya Vizesi Önemli Notlar 2020

  Kamboçya Vize İşlemleri

  Kişinin yapacak olduğu Kamboçya vize işlemleri, başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Kurum, Kamboçya vize başvurusunun süresince işlemleri prosedüre uygun bir biçimde gerçekleştirerek süreç sona erene kadar başvuru yapan kişinin takip edebilmesine olanak sağlamaktadır. Başvuru esnasında taraflarca talep edilen evrakların, kuruma iletilmesi ve vize başvuru ücretinin ödenmesi adına işlem süreci başlatılmaktadır.

  Kamboçya vize temsilcileri, başvuruda bulunan kişiye ait gerekli olan evrakları düzenleyerek başvuruya hazır bir hale getirmektedir. Talep edilen evrakların düzenlenme aşamasında herhangi bir eksiklik ya da hatanın tespit edilmesi halinde başvuruda bulunan kişi ile iletişime geçilerek, başvuru sürecinin en doğru şekilde son bulmasını sağlamaktadır.

  Kamboçya ülkesinin kısa süreli turistik vizesi ile Kamboçya ülkesinin sınırları içerisinde 30 güne kadar konaklama yapılabilmektedir. Kişi, Kamboçya vizesi için başvuru işlemini şahsen yapması gerekmez. Gerekli kurumlar aracılığı ile oldukça hızlı ve kolay bir biçimde tamamlanmaktadır. Vize uzmanları ise başvurunun bütün aşamalarında, oluşabilecek tüm hata ve engellerin önüne geçmektedir.

  Kamboçya E-Vize

  Kamboçya ülkesine yapılacak olan e-vize başvurularında, sistem üzerinden online bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. T.C. vatandaşları yalnızca umuma pasaport (bordo) sahipleri için online hizmet vermektedir. Kamboçya için yapılacak elektronik başvurularda ise kişinin gerekli evraklarını sisteme yüklemesi ve ardından vize ücretinin ödeme işlemini de online olarak yapması gerekmektedir. Bu bütün işlemlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanması, e-vize başvuru sürecini resmen başlatmaktadır. Kişinin yapmış olduğu Kamboçya elektronik e-vize başvurusu değerlendirme aşamasından geçtikten sonra, sonuç belirtilen e-mail adresine gönderilmektedir.

  Kamboçya E-Vize Başvurusu

  Kamboçya ülkesine seyahat gerçekleştirmeyi planlayan vatandaşlar, gerekli talep edilen evrakları online bir şekilde sunarak, ardından vize ücretini de online üzerinden ödeyerek elektronik vize talebinde bulunma imkanına sahiptir. Vize merkezi olarak Kamboçya e-vize merkezi ise, başvuru süreci boyunca profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunarak sürecin en doğru şekilde gerçekleşmesi adına kişiye destek olmaktadır. Başvuruyu yapacak kişinin şahsen bulunmaması nedeni ile gerekli evrakları online olarak kuruma ulaştırması ve beraberinde vize ücretini de online olarak ödemiş olması gerekmektedir. Tüm bunlar başvuru sürecini başlatmaya yeterli olacaktır.

  Kamboçya Vize Başvuru Ücreti

  Kamboçya vize başvuru ücreti kişinin başvurmuş olduğu vizeye göre de farklılıklar göstermektedir. Ancak son zaman ve güncellemelerin doğrultusunda e-vize ücreti 37 USD, kapı vizesi ise 30 USD olarak belirlenmiştir.

  Kamboçya Vizesi İçin Talep Edilen (Gerekli) Evraklar

  Kamboçya vize başvuru işlemleri esnasında aşağıda yer alan, talep edilen evrakların eksiksiz olarak iletilmesi halinde başvuru süreci resmen başlatılmaktadır.

  • Pasaport: Seyahat bitimin en az 6 ay kadar daha mevcut pasaportun devam etmesi gerekmektedir. Vize uygulamasının işlenebilmesi açısından pasaport içerisindeki sayfalardan en az 2 adet boş bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun da en az 10 yıllık olması gerekmektedir.
  • Dilekçe: Vize talep dilekçisinin başvuru yapan kişi tarafından neden seyahat edildiğine dair bilginin olması ve gidiş-dönüş tarihlerini kapsayan bir bilgini bulunması gerekmektedir. Daha sonra dilekçe başvuru yapan şahıs tarafından ıslak imzalı bir şekilde imzalanmalıdır. Ardından dosyanın içerisine konmalıdır.
  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde güncel bir biyometrik fotoğrafın bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca fotoğraf 2 adet olup, talep edilen niteliklere de uygun olmalıdır.
  • Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Bilgileri: Başvuran kişiye ait olmalıdırlar.
  • Otel ve Uçak Rezervasyonları: Başvuran kişinin adına olmalıdır ve otel ve uçak rezervasyonlarının çıktısı gerekli dosyaların içerisine eklenmelidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir