Kamboçya Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023] - Eraytur
Kamboçya Vizesi

Kamboçya Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023]

Kamboçya Krallığı parlamenter monarşi ile yönetilen Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Başkenti Phnom Penh şehri olan ülkenin  diğer önemli şehirleri,  Sihanoukville, Siem Reap, Poipet ve Krong Battamban kentleridir. Kamboçya 16 milyona yaklaşan bir nüfus yoğunluğuna sahiptir.

Doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları ülkeye girebilmek için vize almak zorundadır, Husisi pasaport, Hizmet pasaportu ve Diplomatik pasaportu olanlar ise 6 ay içerisinde en fazla 30 gün süren seyahatlerinde vize almak zorunda değildir. Kamboçya Vize Evrakları dosyasını hazırlayan vize başvuru sahipleri vize merkezlerinde vize başvuru işlemlerini başlatabilirler.

Kamboçya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Kamboçya seyahatleri için verilen vize türleri genel olarak Turistik vize ve Ticari vize olmaktadır. Kamboçya vizelerinde e-vize ve kapı vizesi uygulamaları bulunmaktadır. E-vize başvuruları İnternet üzerinden yapılmakta e-başvuru formu doldurulup vize ücreti ödendikten sonra işlemler tamamlanmaktadır. 3 gün içerisinde sonuçlanan vize başvuruları sonucu e-vize mail yoluyla iletilmektedir. Gönderilen vizenin çıktısı alınarak sınır kapılarından geçilebilir. Başka bir ülkeden Kamboçya’ya girebilmek için sınır kapılarında da verilen kısa süreli vize uygulaması bulunmaktadır, ancak sınırda bir sorunla karşılaşmamak için vize işlemlerinin Türkiye’den yapılması daha uygun olacaktır.

San Marino için vize gerekli mi?
San Marino’ya girişler İtalya’dan gerçekleştiği için buraya seyahat edecek kişilerin İtalya vizesi almaları zorunludur. İtalya vizesi için ise bordo pasaport sahipleri vizeye tabi tutulurken resmi pasaport sahipleri ise vizeden muaf tutulmuşlardır. Fakat bu durum 90 gün ile sınırlıdır.
Kamboçya vizesi kaç gün?
Kamboçya turist vizesi almak isteyen kişiler ülke sınırları içerisinde en fazla 90 gün ikamet edebilmektedirler. 90 günden fazla kalmak isteyen kişiler ise D tipi ulusal vize başvurusunda bulunmalıdırlar.
Kamboçya ya nasıl gidilir?
Kamboçya’ya gitmek isteyen kişiler için ulaşım hava yolu ve otobüs ile sağlanabilmektedir. Ancak hem süre hem de konfor bakımından hava yolu tercih edilmekte ve bu ülkeye direkt olarak uçuş bulunmaktadır.

Türkiye’den yapılacak başvurularda Kamboçya Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınmalı ve Kamboçya Vize Evrakları yetkililere teslim edilmelidir. Bir hafta içerisinde Kamboçya Turistik ve Ticari vizeler başvuru sahiplerinin eline geçebilir.

Kamboçya Turistik Vize

Kamboçya’ya turistik tur, gezi, kültürel gezi amaçlı gitmek isteyen vize başvuru sahipleri Turistik vize almak durumundadır. Turistik vize başvurusunda bulunacaklar Kamboçya Vize Evrakları vize başvuru dosyasını tamamlayarak vize başvuru merkezlerine belgelerini iletirler.

Kamboçya Turistik Vize Başvuru evrakları şunlardır:

 • Pasaport aslı- Alınan vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaportun iki sayfası boş olmalıdır.
 • Pasaport fotokopileri- Pasaportun vize işlenmiş tüm sayfaları, temdit ve son sayfalarının renkli fotokopileri
 • Kamboçya vize başvuru formu- Online olarak doldurulan Kamboçya vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır.
 • Kamboçya vize talep dilekçesi- Kamboçya vize talep dilekçesi seyahat amacını ve tarihlerini net bir şekilde belirtir. Islak imzalı olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflar- 4×4 boyutlarında beyaz arka fonlu 2 adet biyometrik fotoğraf çektirilmelidir.
 • Konaklama rezervasyonları- Kamboçya’da kalınacak otellerin konfirme rezervasyonları verilmelidir.
 • Uçak bilgileri- Uçuş bilgileri onaylı olarak belirtilmelidir.
 • Kimlik belgeleri- Kimlik kartlarının renkli fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Finansal belgeler- Banka hesap dökümleri banka onaylı olmalıdır, faiz gelirleri , taşınmazların tapu fotokopileri verilmelidir.

Kamboçya Ticari Vize

Kamboçya’da iş amaçlı bulunmak isteyen iş dünyasından işverenler ve çalışanlar Ticari vize başvurusunda bulunup Kamboçya Vize Evrakları dosyasını tamamlamalıdır.

Kamboçya Ticari Vize  evrakları şunlardır:

 • Pasaport ve pasaport fotokopileri- Seyahat tarihinden 6 ay sonra geçerli pasaport ve sayfalarının renkli fotokopileri
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- 4×4 boyutlarında biyometrik fotoğraflar
 • Kamboçya vize talep dilekçesi- Ticari seyahat amacını belirten şirket başlıklı kağıdına yazılmış vize talep dilekçesi
 • Kamboçya vize başvuru formu- İnternetten doldurulan vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Şirket belgeleri- Son tarihli vergi levhaları, faaliyet belgeleri, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopileri, oda kayıtları onaylı olarak verilmelidir.
 • Kimlik belgeleri- Tüm kimlik kartlarının fotokopileri önlü arkalı ve renkli olarak çekilmelidir.
 • Kamboçya Ticari Davetiye– Kamboçya’daki şirketin yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olarak şirketin başlıklı kağıdına yazılmış ticari vize davetiyesi
 • Uçak ve otel rezervasyonları- Konfirme otel ve uçak rezervasyonları belgeleri sunulmalıdır.
 • Finansal belgeler- Şahsi ve şirket banka hesabı dökümleri bankaca onaylanmalıdır, diğer gelir kalemleri belgelenmelidir, araç ruhsatları, taşınmaz tapu fotokopileri hazırlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×