Afganistan Turistik Vize - Eraytur
Afganistan Vizesi

Afganistan Turistik Vize

Afganistan Turistik Vize İşlemleri

Afganistan’a turistik seyahat yapılacak durumlarda şahısların gerekli evrakları hazırlayarak ilgili yerlere başvuru yapması zorunludur.

Alınacak turistik vizesi ile Afganistan’a belirtilen tarihler içerisinde seyahat yapıla bilinir ve bu süre bitmeden şahısların ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

Afganistan Turistik Vize için Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport – Afganistan turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış
 • 2 – Afganistan vize başvuru formu – Afganistan Turistik vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş
 • 3 – Vize talep dilekçesi -Afganistan Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, Afganistan’a gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.
 • 4 – Otel ve uçak bileti rezervasyonu- Afganistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği seyahatin içerdiği tarih aralıklarını içeren otel rezarvasyonunu ve gidiş ve geliş uçak biletlerini görmek istemektedir.
 • 5 – 2 adet biometrik fotoğraf – Fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
 • 6 – Şirketin imza sirküleri-Agfanistan vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.
 • 7 – Faaliyet belgesi-Agfanistan vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.
 • 8 – Vergi levhası fotokopisi- Agfanistan vize müracaatında bulunulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren nitelikte olmalıdır.
 • 9 – Ticari sicil gazetesi fotokopisi-Agfanistan vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise Sicil gazete bu bilgileri içermelidir.
 • 10 – Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu
 • 11 – Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Afganistan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine eraytur.com/afganistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Afganistan Turistik Vize Kaç Günlük Alınabilir?

Afganistan turistik vizesi şahıslara en fazla 30 günlük süre ile verilmektedir. Şahıslar bu süreyi uzatmak üzere daha sonra yeniden başvuru yapabilirler. Ancak yine uzatma süresi de 30 gün ile sınırlı olacaktır.

Afganistan Turistik Vize için Nereye Başvurulur?

Afganistan turistik vizesi almak üzere şahısların Afganistan’ın Türkiye temsilciliklerine başvuru yapılması zorunludur. Afganistan Konsolosluğu başvuruları kabul eden yetkili birimdir.

Afganistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine eraytur.com/afganistan-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Afganistan Turistik Vize Biometrik Veri Gerekli Midir?

Biyometrik veri ibrazını şahıslar konsolosluk yetkilileri gerek gördüğü taktirde konsolosluğa giderek vermelidir. Bu verilerde göz taraması ve parmak izin gibi biyometrik veriler sisteme kayıt edilmek üzere alınmaktadır.

Afganistan Turistik Vize için Ne Zaman Başvurmak Gerekmektedir?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması önerilmektedir. Seyahat tarihine kadar vize sonuçlanacak ret çıkması durumunda yeniden başvuru yapmak üzere zaman da olacaktır.

Afganistan Turistik Vize Ne Kadar Sürede Çıkar?

Afganistan turistik vizesi 7 iş günü ile 10 iş günü arasında bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu süre evraklarda eksiklik olması durumunda birkaç gün daha uzayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×