Afganistan Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Afganistan Vizesi

Afganistan Vize Reddi ve Çözümü

Türkiye’den Afganistan’a gidecek kişiler vize başvurusunda bulunmalıdır, belirlenen vize türüne göre vize başvuruları vize merkezleri üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Vize başvurularını değerlendirmek Afganistan Büyükelçiliği ve Afganistan Başkonsolosluğu’nun yetkisi altındadır. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için Afganistan vize evrakları dosyasını eksiksiz olarak tamamlamalı ve kişisel bilgileriniz hakkında doğru bilgiler vermelisiniz. Gerekli koşullar oluşmadığı zaman Afganistan vize reddi durumu söz konusu olabilir. Bu duruma itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Afganistan Vize Reddi ve Çözümü

Afganistan Vize Reddi Hangi Durumlarda Gerçekleşir?

Afganistan Turistik ve Ticari seyahatler için yapılan vize başvurularında vize başvuru formu dikkatlice doldurulmalı, vize dilekçesi uygun bir şekilde yazılmalı ve vize ücreti ödenmelidir. Belli başlı Afganistan vize reddi nedenleri şunlardır:

  • Seyahat Amacının Net Olarak Belirtilmemesi- Afganistan seyahatinin hangi amaçla yapılacağı açık bir şekilde belirtilmelidir. Verilecek vize türü bu beyana göre tespit edilir. Konsolosluğa yanlış beyanda bulunmak suçtur. Turistik vize, Ticari vize ve diğer vize türleri seyahat amacına göre belirlenir, beyanınıza göre istenen evraklar belirlenir ve kontrolü sağlanır.
  • Eksik ya da Sahte Evrak Beyanı- Afganistan seyahati ve vizesi için istenen belgeler eksiksiz olarak vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Belgelerdeki beyanlar kesinlikle doğru olmalıdır. Konsolosluk yetkilileri eksik belge veya sahte evrak tespit ettiklerinde vize reddi kararı verebilir. Tüm belgeler güncel olmalıdır, pasaportlar son 10 yıl içinde alınmış olmalı ve 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.
  • Sınır Dışı Edilip Edilmeme Durumu- Daha önce Afganistan’dan sınır dışı etme kararı adınıza uygulanmamış olmalıdır. Bu kişiler bir daha Afganistan’a giriş yapamazlar.
  • Kamu Düzenini Tehdit Etme- Afganistan’da kamu düzenini tehdit edeceğiniz düşünülürse vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Daha önce herhangi bir dış ülkede suça karışmanız bunun en büyük nedenidir.
  • Geri Dönüleceği Garanti Edememe- Afganistan seyahati sonunda ülkenize geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekir. Şüpheli durumlarda vize başvurusu reddedilebilir.
  • Mali Durumu Kanıtlayamama- Afganistan seyahati yapacak kişiler seyahat masraflarını karşılayacaklarını gösteren yeterli mali güce sahip olmalıdır. Finansal yeterlilik vize başvuru sonucunun olumlu sonuçlanmasında en büyük etkenlerden biridir. Mali durumunu kanıtlayamayan kişiler vize reddi yanıtı alabilirler.
  • Sağlık Sigortasının Bulunmaması- Sağlık sigortası uluslararası geçerliliği olan bir poliçede hazırlanmalıdır. Sağlık sigortası olmayanlar Afganistan’a giriş yapamazlar.

Afganistan Vize Reddi Çözümü

Afganistan vize başvurusu Afganistan Başkonsolosluğu tarafından reddedilirse buna itiraz hakkı bulunmaktadır. Afganistan vize reddi kararında yer alan son başvuru tarihine kadar temyize gitme ve karara itirazda bulunma hakkı vardır.

İtiraz hakkı kabul edilirse, Afganistan vize başvurusu tekrar yapılabilir ve vize başvuru dosyası incelenerek yeni bir vize kararı verilir. Vize reddi kararlarında yapılan vize harç ücreti ve hizmet bedelleri ödemelerinin iadesi bulunmaz, her vize başvurusunda yeni bir vize harç ücreti ödenir.
Afganistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/afganistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×