Afganistan Vize Ücreti - Eraytur
Afganistan Vizesi

Afganistan Vize Ücreti

Afganistan Vize Ücreti yapılan vize başvuru işlemleri karşılığından Afganistan Başkonsolosluğu adına tahsil edilen bir bedeldir. Konsolosluk harçlarının karşılığı Afganistan Başkonsolosluğu’nun yetkisindedir ve zaman içerisinde güncellenmektedir. Vize ücreti ödendi dekontu olmadan vize başvuru işlemlerine başlamak mümkün değildir. Afganistan vize başvurusu yapan kişiler vize harçlarını güncel olarak öğrenmeli, vize harcı için gerekli olan bütçelerini hazırlamalı ve vize merkezlerinde USD veya USD karşılığı Türk lirası olarak nakit ödemelidir.

İspanya Vize Reddi ve Çözümü

Afganistan Vize Ücreti

Afganistan vize ücreti için ayrılacak vize bütçesi sadece konsolosluk harç bedellerinden oluşmaz. Vize başvuru merkezlerinde verilecek uzman danışman hizmetleri, fotokopi ve diğer çıktı masrafları, biyometrik fotoğraf çekimi, başvuru formu doldurma ve dilekçe yazma işlemleri, vize alımından sonra verilen kargo ve kurye hizmetleri vize alım bütçesinde bulunması gereken kalemlerdir. Vize başvurusu yapan kişiler vize başvuru hizmetlerini ayıracakları vize bütçesine eklemeli ve başvuruları sırasında bu bedelleri uygun ödeme yöntemleri ile karşılamalıdır.

Afganistan’dan Türkiye’ye vize nasıl alınır?

Afganistan’dan seyahate dair Türkiye temsilciliklerine başvuru yapılması ve vizeye bağlı olarak geri programlarına yer verilmesi gerekir.

Afganistan iş vizesi kaç gün içinde alınır?

İş vizesine dair belgelerin eksiksiz ve doğru olması üzerine yaklaşık 7 iş gününe kadar sonucu öğrenirsiniz.

Afganistan pasaport ücreti ne kadar?

Afgan e-pasaport için belirlenen tutar Afgani tutarı üzerinden belirtilir. 2019 yılından bu tutar 10.000 Afgani olarak netlik kazanmıştır.

Vize başvuru harç ücretleri ve hizmet bedelleri vize başvurusunun işlem görebilmesi için ödenmesi gereken idari bedelleri içermektedir. Vize başvurusu Afganistan Başkonsolosluğu tarafından reddedildiğinde harç ücreti ve hizmet bedelleri geri ödenmez. Sadece Afganistan vize başvuru dosyası herhangi bir işleme konulmadığında ödenen hizmet bedellerinin iadesi mümkün olabilmektedir.

Afganistan Vize Ücreti 2021

Afganistan Başkonsolosluğu tarafından belirlenen güncel Afganistan vize ücreti 2021 yılı için şu şekildedir:

  • Afganistan Turistik Vize Konsolosluk Harç Ücreti 100 USD ve karşılığı Türk lirası
  • Afganistan Ticari Vize Konsolosluk Harç Ücreti 100 USD ve karşılığı Türk lirası
  • Afganistan Sınır Kapısı Vize Harç Ücreti                 35 USD

Afganistan vizesi için Hindistan ve Pakistan vatandaşı olan kişiler ile Diplomatik Pasaportu bulunanlar bir ücret ödemez. Belirtilen ücretler sadece Konsolosluk Harç Ücreti için geçerlidir, vize başvuru merkezinde verilen hizmetler, kargo ve kurye hizmetleri bu rakama dahil değildir. Vize harç ücretleri Türk lirası karşılıkları güncel döviz hareketlerine göre değişebilmektedir.

Vize başvurusunda bulunan kişiler müşteri temsilcilerimizden veya bizzat vize merkezimize gelerek güncel vize harçları ve Afganistan vize ücreti hakkında bilgi edinebilirler.

Afganistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/afganistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×