Afganistan Vize Ücreti - Eraytur
Afganistan Vizesi

Afganistan Vize Ücreti

Afganistan Vize Ücreti yapılan vize başvuru işlemleri karşılığından Afganistan Başkonsolosluğu adına tahsil edilen bir bedeldir. Konsolosluk harçlarının karşılığı Afganistan Başkonsolosluğu’nun yetkisindedir ve zaman içerisinde güncellenmektedir. Vize ücreti ödendi dekontu olmadan vize başvuru işlemlerine başlamak mümkün değildir.

Afganistan vize başvurusu yapan kişiler vize harçlarını güncel olarak öğrenmeli, vize harcı için gerekli olan bütçelerini hazırlamalı ve vize merkezlerinde USD veya USD karşılığı Türk lirası olarak nakit ödemelidir.

Afganistan Vize Ücreti 2023

Afganistan Başkonsolosluğu tarafından belirlenen güncel Afganistan vize ücreti 2023 yılı için şu şekildedir:

Afganistan Turistik Vize Konsolosluk Harç Ücreti 100 USD ve karşılığı Türk lirası
Afganistan Ticari Vize Konsolosluk Harç Ücreti 100 USD ve karşılığı Türk lirası
Afganistan Sınır Kapısı Vize Harç Ücreti 35 USD

Afganistan vizesi için Hindistan ve Pakistan vatandaşı olan kişiler ile Diplomatik Pasaportu bulunanlar bir ücret ödemez. Belirtilen ücretler sadece Konsolosluk Harç Ücreti için geçerlidir, vize başvuru merkezinde verilen hizmetler, kargo ve kurye hizmetleri bu rakama dahil değildir. Vize harç ücretleri Türk lirası karşılıkları güncel döviz hareketlerine göre değişebilmektedir.

Afganistan vize ücreti için ayrılacak vize bütçesi sadece konsolosluk harç bedellerinden oluşmaz. Vize başvuru merkezlerinde verilecek uzman danışman hizmetleri, fotokopi ve diğer çıktı masrafları, biyometrik fotoğraf çekimi, başvuru formu doldurma ve dilekçe yazma işlemleri, vize alımından sonra verilen kargo ve kurye hizmetleri vize alım bütçesinde bulunması gereken kalemlerdir.

Vize başvurusu yapan kişiler vize başvuru hizmetlerini ayıracakları vize bütçesine eklemeli ve başvuruları sırasında bu bedelleri uygun ödeme yöntemleri ile karşılamalıdır.

Vize başvuru harç ücretleri ve hizmet bedelleri vize başvurusunun işlem görebilmesi için ödenmesi gereken idari bedelleri içermektedir. Vize başvurusu Afganistan Başkonsolosluğu tarafından reddedildiğinde harç ücreti ve hizmet bedelleri geri ödenmez. Sadece Afganistan vize başvuru dosyası herhangi bir işleme konulmadığında ödenen hizmet bedellerinin iadesi mümkün olabilmektedir.

Afganistan vize ücreti S.S.S.

Afganistan pasaport ücreti ne kadar?
Afgan e-pasaport için belirlenen tutar Afgani tutarı üzerinden belirtilir. 2019 yılından bu tutar 10.000 Afgani olarak netlik kazanmıştır.
Afganistan vize ücreti ne kadar?
Afganistan vize ücreti 100 dolar ile başlar ancak vizeye göre değişebilir.
Afganistan’dan Türkiye Vizesi Kaç Para?
Afganistan’dan Türkiye’ye giriş yapacak olan kişilerin Türkiye vizesi alması zorunludur. Vize başvurusu için gerekli evrakların Türkiye konsolosluğuna teslim edilmesi ardından vize ücretini ödeyerek işlem yapılabilir. Afganistan’dan Türkiye vizesi kaç para: Türkiye vize ücreti 758,90 TL’dir.

Afganistan Vize Ücreti

 

Vize başvurusunda bulunan kişiler müşteri temsilcilerimizden veya bizzat vize merkezimize gelerek güncel vize harçları ve Afganistan vize ücreti hakkında bilgi edinebilirler.

Afganistan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/afganistan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×