Zambiya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021] - Eraytur
Zambiya Vizesi

Zambiya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Zambiya Cumhuriyeti Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir kara devletidir. Denize kıyısı olmayan ülke 1964 yılında Birleşik Krallık ’tan bağımsızlığını almıştır. Başkenti Lusaka şehridir, 18 milyona yaklaşan nüfusuyla Zambiya bakır madenleri ihracatı ile ekonomisini ayakta tutmaktadır. Zambiya’ya turistik seyahatler ve ticari seyahatlerde bulunmak isteyen Umumi pasaport sahipleri vize almak durumundadır. Zambiya Vize Evrakları hazırlanarak yapılan başvurular e-vize kolaylığı ile hızlıca sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Zambiya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Zambiya Elektronik Vize

Zambiya elektronik vize uygulaması ile turistik ve ticari vize almak isteyenler için az evraklı bir başvuru sürecini yürürlüğe almıştır. Online olarak doldurulan başvuru formunun yanı sıra Zambiya Vize Evrakları taranmış olarak vize sistemine yüklenmelidir.

Zambiya vize istiyor mu?

Zambiya, Türkiye’den vize talep eden ülkeler arasında yer alır. Türk vatandaşları, seyahat, ticari, çalışma, eğitim gibi vize türlerinden birini alarak ülkeye gidebilir.

Zambiya’ya nasıl gidilir?

Zambiya’ya gitmek için öncelikle gitme amacına göre bir vize türüne müracaat etmeniz gerekir. Vize başvurusu için yetkili vize merkezlerinden randevu alarak gerekli belgeleri teslim etmeniz istenir. Vize onayı alan kişiler, ülkeye aktarmalı uçuş yaparak gidebilir.

Zambiya vizesi nasıl alınır?

Zambiya vizesi almak için vize başvuru formunu doldurmanız ve vize merkezlerinden randevu almanız istenir. Randevu tarihinde gerekli evrakları vize merkezine teslim ederek vize ücretini ödemeniz ardından işleminiz tamamlanır.

E-vize için hazırlanması gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport- Pasaportun renkli scan edilmiş hali sisteme yüklenmelidir. Pasaportun başvuru tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf- Biyometrik nitelikteki fotoğraf taranarak bir dosya halinde(JPEG, png gibi) sisteme yüklenmelidir.
 • Davetiye- Zambiya Göçmenlik ofisi tarafından hazırlanan davetiyenin taranmış hali.
 • Aşı kartı- Sarıhumma aşısının olunduğuna dair aşı kartının taranmış hali sisteme yüklenmelidir.
 • Dönüş bileti rezervasyonu- Ülkeden ayrılacağınız ulaşım araçlarının biletlerinin rezervasyonları bildirilmelidir.

Online başvuru formları Zambiya Göçmenlik Ofisinin İnternet sitesinden doldurulmaktadır. Vize çıkış süresi 2-4 gündür, ekspres vize hizmetiyle 1 iş gününde vize alınabilir. Vize sürelerini uzatmak için Zambiya Göçmenlik Ofisine başvurmak gereklidir. 30 günlük vize uzatmalarında ücret talep edilmez, yıl içinde 90 gün içerisinde iki kere vize uzatması yapılabilir.

Zambiya Vize Türleri

Zambiya vize evrakları verilen vize türleri şu şekildedir:

 • Zambiya tek girişli vize- Vize süresi boyunca Zambiya’ya tek giriş yapılabilir.
 • Zambiya çok girişli vize- vize geçerliliği boyunca Zambiya’ya 2’den fazla giriş imkanı tanır. Genellikle 90 gün boyunca geçerlidir.
 • Zambiya Transit vize- Karayolu ile ülkeye giriş yapanlara verilir ve en çok 7 gün geçerliliği vardır.
 • Zambiya Tripper vize- Zambiya’yı 24 saatten az süre ile seyahat eden kişilere tekne gezintileri için verilir. Victoria Falls ve Kazungula sınır kontrollerinde temin edilir.
 • Zambiya Gratis Vizesi- Diplomatik pasaport mektuplarının sunumlarıyla ilgili diplomatik topluluk üyelerine verilen ücretsiz vizedir.

Zambiya vizesi online bir vizedir. Vizeniz pasaportunuza basılmayacaktır.

Zambiya Vizesi Önemli Notlar 2021

 Zambiya Vizesi İşlemleri

Zambiya vizesi adına yapılacak işlem sürecinde profesyonel bir biçimde ele alan vize merkezlere kişinin ihtiyaç duyduğu vizeyi almak adına eksiksiz evrak toplama, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama gibi ve beraberinde randevu alma aşamalarında profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenmektedir.

Vize merkezi Afrika departmanının güvenilir ve bunun beraberinde güvenilir kadrosu ile evrakların konsoloslukların talep ettiği bir şekilde hazırlanıp, prosedürlere uygun bir şekilde sunulması için en hızlı işlemleri sağlamaktadır. Bordo pasaporta sahip, yeşil pasaport, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlar, Zambiya yolculukları için vize almaları gerekli olan pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve seyahat bitim tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerliliğini koruması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra vize başvurusu esnasında vize onayı için pasaporta 3 boş sayfanın da olması zorunludur. Zambiya vize başvurusu 3 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanacağından dolayı Zambiya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, seyahat etmeyi planladıkları tarihten en az 15 gün içerisinde başvuru yapmalıdırlar. Zambiya Cumhuriyeti’ne yolculuk yapacak olan vatandaşların, burada pasaport hamili vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek adına konsolosluk tarafından vize için müracaat etmeleri gerekmektedir.

Zambiya ülkesine seyahat etmeyi planlayan borda pasaporta sahip olan vatandaşlar, turistik giriş hakkı tanıyan tek, çift ya da çok girişli vize işlemlerini Zambiya Konsolosluğuna müracaat yapmadan vize olarak temin edebilme hakkına sahiptirler. Zambiya hakkında Angola, Namibya, Mozambik, Tanzanya, Mozambik ve Malavi ile komşu olan ve ismini Afrika’nın dördüncü büyük nehri Zambezi’den alan Zambiya tropikal iklimi yaşamaktadır.

Zengin tarımı ve maden sahaları alanıyla önemli ülkelerden biri olarak parlamaktadır. Bağımsızlığını kazandığı yıldan bu yana kadar korumuş olduğu siyasi istikrar ve zengin maden kaynakları ile dikkat çekmektedir Afrika’nın insan yapımında en büyük gölü ve dünyanın insan yapımı ikinci en büyük gölü olarak bilinen Kariba Gölü ülkenin güney sınırı boyunca uzanmaktadır.

Zambiya vize başvurusu nasıl yapılmaktadır?

Zambiya ülkesine seyahat edecek olan Türkiye pasaportune sahip iseler ülkeye giriş yapabilmek için konsolosluktan gerekli olarak müracaat etmeleri gerekmektedir; burada pasaporta sahip olan kişiler turistik veya bunun doğrultusunda ticari amaç ile seyahat etmeleri halinde 30 güne kadar ikamet hakkı tanıyan tek, çift ya da çok girişli vize işlemlerini konsolosluğuna başvurarak yapmadan internet üzerinden de online bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler.

Zambiya vize türleri nelerdir?

Zambiya vizesi tek bir giriş vizesi ve tek bir giriş vizenin geçerli diye süresince kişinin sadece bir kez Zambiya’ya girmesine izin verilmektedir çift giriş müzesi de çift giriş vizenin geçerli süresince seyahat edecek kişinin Zambiya’ya ilk kez girmesine olanak tanımaktadır birden fazla giriş vizesi karşılıklı olarak üç yıllık bir geçerlik süresini sahip olan Amerika Birleşik Devletlerindeki vatandaşların haricinde tek, çift ya da çoklu vize, ilk ihraç tarihinden bu yana dek 90 gün için geçerli olmaktadır. Transit müzeler ise Zambiya’ya girmek adına vize talep eden kişiye karayolu taşımacılığı yoluyla geçişBir günlük bir süre zarfı içerisinde gerçekleşmektedir. Günlük turist vizesi ile Zambiya 24 saatten de kısa bir süre amacıyla seyahat eden aynı zamanda limandan çıkış yapan bir turiste giriş limanında verilmektedir. Bunun yanı sıra sınırda komşu bir ülkeye ziyaret etmek ve 24 saat içerisinde tekrar giriş yapmakta bulunmak isteyen kişiler, Zambiya’yı ziyaret eden turistlere de uygulanmaktadır. Günlük vize sadece Victoria Şelalesi ve sınır kontrolleri nde uygulanmaktadır.

Zambiya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/zambiya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×