Zambiya Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023] - Eraytur
Zambiya Vizesi

Zambiya Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023]

Zambiya Cumhuriyeti Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir kara devletidir. Denize kıyısı olmayan ülke 1964 yılında Birleşik Krallık ’tan bağımsızlığını almıştır. Başkenti Lusaka şehridir, 18 milyona yaklaşan nüfusuyla Zambiya bakır madenleri ihracatı ile ekonomisini ayakta tutmaktadır.

Zambiya’ya turistik seyahatler ve ticari seyahatlerde bulunmak isteyen Umumi pasaport sahipleri vize almak durumundadır. Zambiya Vize Evrakları hazırlanarak yapılan başvurular e-vize kolaylığı ile hızlıca sonuçlanmaktadır.

Zambiya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Zambiya Elektronik Vize

Zambiya elektronik vize uygulaması ile turistik ve ticari vize almak isteyenler için az evraklı bir başvuru sürecini yürürlüğe almıştır. Online olarak doldurulan başvuru formunun yanı sıra Zambiya Vize Evrakları taranmış olarak vize sistemine yüklenmelidir.

E-vize için hazırlanması gerekli evraklar şunlardır:

  • Pasaport- Pasaportun renkli scan edilmiş hali sisteme yüklenmelidir. Pasaportun başvuru tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
  • Biyometrik Fotoğraf- Biyometrik nitelikteki fotoğraf taranarak bir dosya halinde(JPEG, png gibi) sisteme yüklenmelidir.
  • Davetiye- Zambiya Göçmenlik ofisi tarafından hazırlanan davetiyenin taranmış hali.
  • Aşı kartı- Sarıhumma aşısının olunduğuna dair aşı kartının taranmış hali sisteme yüklenmelidir.
  • Dönüş bileti rezervasyonu- Ülkeden ayrılacağınız ulaşım araçlarının biletlerinin rezervasyonları bildirilmelidir.

Online başvuru formları Zambiya Göçmenlik Ofisinin İnternet sitesinden doldurulmaktadır. Vize çıkış süresi 2-4 gündür, ekspres vize hizmetiyle 1 iş gününde vize alınabilir. Vize sürelerini uzatmak için Zambiya Göçmenlik Ofisine başvurmak gereklidir. 30 günlük vize uzatmalarında ücret talep edilmez, yıl içinde 90 gün içerisinde iki kere vize uzatması yapılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×