Vize Hizmetleri

Afganistan Vize Başvuru Merkezi

Afganistan vize merkezine hoş geldiniz.

AFGANİSTAN VİZESİ

 

Afganistan Turistik Vize
Afganistan Ticari Vize
Afganistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Afganistan Transit Vize
Afganistan Erasmus Vizesi

Afganistan Aile Birleşimi Vizesi

 

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Afganistan’a turistik seyahat yapılacak durumlarda şahısların gerekli evrakları hazırlayarak ilgili yerlere başvuru yapması zorunludur. Alınacak turistik vizesi ile Afganistan’a belirtilen tarihler içerisinde seyahat yapılabilinir ve bu süre bitmeden şahısların ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Afganistan turistik vizesi şahıslara en fazla 30 günlük süre ile verilmektedir. Şahıslar bu süreyi uzatmak üzere daha sonra yeniden başvuru yapabilirler. Ancak yine uzatma süresi de 30 gün ile sınırlı olacaktır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Afganistan turistik vizesi almak üzere şahısların Afganistan’ın Türkiye temsilciliklerine başvuru yapılması zorunludur. Afganistan Konsolosluğu başvuruları kabul eden yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1- Pasaport - Afganistan turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış

2 - Afganistan vize başvuru formu - Afganistan Turistik vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş

3 - Vize talep dilekçesi -Afganistan Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, Afganistan’a gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

4 - Otel ve uçak bileti rezervasyonu- Afganistan Konsolosluğu/Büyükelçiliği seyahatin içerdiği tarih aralıklarını içeren otel rezarvasyonunu ve gidiş ve geliş uçak biletlerini görmek istemektedir.

5 - 2 adet biometrik fotoğraf - Fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

6 - Şirketin imza sirküleri-Agfanistan vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.

7 - Faaliyet belgesi-Agfanistan vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.

8 - Vergi levhası fotokopisi- Agfanistan vize müracaatında bulunulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren nitelikte olmalıdır.

9 - Ticari sicil gazetesi fotokopisi-Agfanistan vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise Sicil gazete bu bilgileri içermelidir.

10 - Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu

11 - Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi

 

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri ibrazını şahıslar konsolosluk yetkilileri gerek gördüğü taktirde konsolosluğa giderek vermelidir. Bu verilerde göz taraması ve parmak izin gibi biyometrik veriler sisteme kayıt edilmek üzere alınmaktadır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması önerilmektedir. Seyahat tarihine kadar vize sonuçlanacak ret çıkması durumunda yeniden başvuru yapmak üzere zaman da olacaktır.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Afganistan turistik vizesi 7 iş günü ile 10 iş günü arasında bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu süre evraklarda eksiklik olması durumunda birkaç gün daha uzayabilir.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Ticari vizesi şahıslara fuar, toplantı, kongre, eğitim, seminer gibi faaliyetlere katılmak amacıyla alınan bir vize türüdür. Afganistan ticari vizesi alarak ticari faaliyetleri Afganistan’da yürütmek mümkündür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Afganistan ticari vizesi şahıslara en fazla 30 günlük süre ile verilmektedir. Bu süre daha sonra uzatılmak üzere başvuru yapılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Afganistan ticari vizesi almak için Türkiye Cumhuriyeti’nde başvuru yapılacak yetkili birim Afganistan Konsolosluğu’dur.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede ticari vize alarak ticari faaliyet gerçekleştirilecek şirketten gelecek davetiye önem arz etmektedir. Davetiyede şirkete ait tüm resmi bilgilerin yer alması gerekir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1- Pasaport

2 - Afganistan vize başvuru formu

NOT: Afganistan ticari vize başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise kişi tarafından doldurulacak Afganistan vize başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır.

3 - Vize talep dilekçesi

4 - Otel ve uçak bileti rezervasyonu

5 - 2 adet biometrik fotoğraf

6 - Şirketin imza sirküleri

7 - Faaliyet belgesi

8 - Vergi levhası fotokopisi

9 - Ticari sicil gazetesi fotokopisi

10 - Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu

11 - Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği

12- Davetiye-Afganistan’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler bulunmalıdır. Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri içermelidir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihe kadar başvurunun yapılacak zamanı iyi ayarlanmalıdır. Ticari vizenin çıkma süresi de göz önüne alındığı taktirde başvuru yapılacak süre belirlenebilir. Afganistan ticari vizesi için başvuru yapılacak en doğru zaman seyahat tarihine iki hafta kala olarak belirlenebilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Afganistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için şahısların gerekli evraklarını hazırlayarak gerekli birimlere başvurusunu yapması esastır. Başvuru yapılıp evraklar teslim edildikten sonra kısa sürede Afganistan aile ve arkadaş ziyareti vizesine sahip olabilirsiniz. Bu vize ile ziyareti gerçekleştirerek süre bitmeden ülkeye dönüş sağlanmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Afganistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi en fazla 30 günlük süre ile verilmektedir. Bu süre uzatılmak üzere yeniden başvuru yapılması esastır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Afganistan Konsolosluğu başvuru yapılacak yetkili mercidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1 - Pasaport

2 - Vize başvuru formu

3 - Vize talep dilekçesi

4 - 2 adet biometrik fotoğraf

5 - Davetiye

6 - Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü olmadığına dair doktor raporu

7 - Başvuru sahibinin gelir durumuna yönelik dokümanlar

 

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiye aile ve arkadaş vizesi almak için olması gereken en önemli evraktır. Bu evrak eksik olması halinde vizenin onaylanması söz konusu olmayacaktır. Davetiyede ziyaret yapılacak kişinin bütün kimlik bilgileri yer almalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden iki hafta önce başvuru yapılması gerekir. Aksi halde seyahatte sorun yaşanabilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için Afganistan Büyükelçiliği ve Afganistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekir.  

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Afganistan üzerinden transit geçiş sağlayacak olan şahısların gerekli evrakları hazırlayarak transit vizesi alması gerekir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizesi de bir geçiş vizesi olduğu için günlük olarak verilmez geçiş hakkı sunmaktadır. Geçiş sağlamak için transit vizesinin alınması şarttır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Afganistan Konsolosluğu başvuruları alan yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1- Pasaport

2 - Afganistan vize başvuru formu

NOT: Afganistan ticari vize başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise kişi tarafından doldurulacak Afganistan vize başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır.

3 - Vize talep dilekçesi

4 - Otel ve uçak bileti rezervasyonu

5 - 2 adet biometrik fotoğraf

6 - Şirketin imza sirküleri

7 - Faaliyet belgesi

8 - Vergi levhası fotokopisi

9 - Ticari sicil gazetesi fotokopisi

10 - Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu

11 - Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması gerekmektedir. Bu süre seyahatte aksaklık yaşanmaması için önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri hizmet vermektedir. Vize merkezleri aynı zamanda evrakları hazırlamak için de rehberlik hizmeti sunmaktadır.

 

 

 

Afganistan seyahati kısa bir süreye tekabül ediyorsa, davetiye, ticari bir amaç ve ziyaret gibi gerekçelerden oluşmuyorsa Afganistan turist vizesi için başvuru yapmalıdır. Fuar, toplantı, seminer gibi içerikler ise Afganistan ticari vizeye dâhildir. Afganistan turist vizesi maksimum 30 günlük bir süreyi içermektedir. Talep edilmesi halinde vizenin süresi 30 gün gün süreyle uzatılabilmektedir.

Afganistan Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinde bulunan başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Afganistan vize başvuru formunun eksiksiz, gerçeğe uygun ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgileri destekleyecek şekilde doldurulması gerekmektedir.

 
 

Afganistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

AFGANİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • DAVETİYE ;

- AFGANİSTAN ’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE MAİL ORTAMINDA

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ MAİLİ

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 AFGANİSTAN VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

AFGANİSTAN VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 AFGANİSTAN VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

 AFGANİSTAN VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 AFGANİSTAN VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

AFGANİSTAN VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 AFGANİSTAN VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 AFGANİSTAN VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

AFGANİSTAN VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

 

Afganistan Vize Formu

Öneml Açıklama: BORDO,YEŞİL,GRİ PASAPORTLARA VİZE İSTENMEKTEDİR. SİYAH (DİPLOMATİK) PASAPORTLAR SAHİPLERİ VİZESİZ SEYAHAT EDEBİLİRLER

Başvuru Bölgeler 3 HAFTA İŞLEM SÜRESİ EXPRESS VİZE 2 İŞ GÜNÜNDE ÇIKMAKTADIR

Afganistan’a turistik seyahat yapılacak durumlarda şahısların gerekli evrakları hazırlayarak ilgili yerlere başvuru yapması zorunludur.

Afganistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.