Portekiz Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Portekiz Vizesi

Portekiz Vize Formu ve Dilekçe

Portekiz vize formu ve vize talep dilekçesi vize başvuru sahiplerinin Portekiz vize işlemlerinde hazırlaması gereken evraklardır. Vize başvuru formu ve Portekiz vize talep dilekçesi hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyasına konulur ve vize işlemleri başlatılır.

Portekiz Schengen Vize Başvuru Formu

Portekiz Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Portekiz  Vize Başvuru Formu PDF

Portekiz Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Portekiz Vize  Dilekçe Örneği

Portekiz Vize Formu ve Dilekçe

Portekiz vize formu Portekiz dış temsilcilikleri ve Portekiz vize başvuru merkezleri ofislerinden elde edilebilen Schengen vize kriterleri ile uyumlaştırılmış bir başvuru formudur. Vize başvuru sahipleri Portekiz seyahati ve kişisel bilgilerini forma işleyerek vize bölümüne iletir.

Portekiz vize talep dilekçesi, seyahat ayrıntıları ve kişisel bilgilerin yazılarak Portekiz konsolosluğu vize bölümüne iletildiği bir talep dilekçesidir. Dilekçede verilen bilgiler vize başvuru formu ile aynı olmalı ve hatasız, doğru bilgiler olmalıdır. Vize formu ve vize talep dilekçesi Portekiz vize evrakları başvuru dosyasına eklenir.

Portekiz Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Portekiz vize formu Schengen vize kriterlerine uygun olarak düzenlenmiştir, İnternetten çıktısı alınarak doldurulan formdaki bilgiler gerçek olmalıdır. Uzman vize danışmanları desteğinde AB resmi dillerinde ve Türkçe olarak doldurulabilir.

Portekiz vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Portekiz vize talebinde bulunan kişinin bilgileri- Vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri verilir.
 • Portekiz vize başvurusunda bulunan kişinin geçerli pasaport bilgileri- Geçerli pasaport türü, tarihleri ve numarası yazılır
 • Varsa eski pasaport ve Schengen vizesi bilgileri- Eski Schengen vizeleri hakkında bilgi verilir.
 • Portekiz seyahatinin ayrıntıları- Portekiz seyahatinin başlangıç bitiş tarihleri, ulaşım ve konaklama bilgiler yazılır.
 • Portekiz seyahat masraflarının karşılanma yöntemleri- Seyahatin finansal açıdan nasıl karşılanacağı yazılır, sponsor bilgileri verilir.
 • Eski vize başvurularında parmak izi verilip verilmediği- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
 • Portekiz vize talebinde bulunan kişinin aile bilgileri- Aile bireyleri hakkında bilgiler yazılır.
 • AB, AET ve İsviçre vatandaşı aile bireyleri- Schengen vize bölgesi ülke vatandaşı aile bireylerinin bilgileri verilmelidir.

Portekiz vize formu doldurulduktan sonra vize talep dilekçesi yazılmalı ve Portekiz vize ücreti ödenerek vize işlemleri başlatılmalıdır.

Portekiz Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Portekiz vize talep dilekçesi Polonya dış temsilciliklerine hitaben yazılan bir talep dilekçesidir. Portekiz seyahati ve kişisel bilgiler hakkında bilgiler verilir ve ıslak imza ile onaylanır. Farklı Portekiz vize türlerinde dilekçenin hazırlanma biçimi değişmektedir.

Portekiz vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer almalıdır:

 • Portekiz seyahatinin amacı ve talep edilen vize türü
 • Portekiz seyahatinin ayrıntıları, başlangıç ve bitiş tarihleri, başka bir Schengen ülkesine gidilecekse bunun bilgileri
 • Portekiz seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, eğer sponsor varsa sponsorun bilgileri
 • Portekiz vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri
Portekiz ticari vize talep dilekçesi farklı şekilde hazırlanır, şirket antetli kağıdında düzenlenmelidir. İş seyahatinin ayrıntıları verilir, şirket bilgileri yazılır. Portekiz şirketinin bilgileri de verilmek durumundadır. Portekiz ticari vize dilekçesini şirket yetkilisi imza ve kaşe ile onaylar.

Portekiz vize formu ve vize talep dilekçesi vize danışmanları desteğinde hazırlanmalı, vize başvuru dosyasına eklenmeli ve vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezlerinde yapılmalıdır.

Portekiz vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/portekiz-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×