Portekiz Vize Ücreti - Eraytur
Portekiz Vizesi

Portekiz Vize Ücreti

Portekiz vize ücreti, Portekiz dış temsilcilikleri vize harç ücretlerinden ve Portekiz vize başvuru merkezi >> eraytur.com/portekiz-vize-basvuru-merkezleri/ hizmet bedellerinden oluşur. Euro üzerinden belirlenen Portekiz vize harç ücretleri nakit olarak ödenmelidir. Vize başvuru merkezleri Euro karşılığı Türk lirası olarak ödenebilir.

Portekiz Vize Ücreti

2021 yılında geçerli olan Portekiz vize ücreti bedelleri şu şekildedir:

Portekiz Türkiye'den vize istiyor mu?

Siyah, gri ve yeşil pasaport sahiplerinin vize muafiyeti 90 gündür. Ancak bordo pasaport sahiplerinin muafiyet hakkı bulunmaz ve vize aşamalarına yer vermeleri istenir.

Portekiz turist vizesi veriyor mu?

90 gün kalma sınırına bağlı olarak kısa süreli olan turist vizesine başvurabilir ve ortalama 7 – 15 iş gününde sonucu öğrenebilirsiniz.

Portekiz vizesi nasıl alınır?

Portekiz vizesi için pasaport başta olmak üzere özlük belgeleri istenir. Online başvuru formunu dolduran ve ödeme yapanlar müracaat eder.

 • Portekiz kısa süreli Turistik vize harç ücreti
80 Euro
 • Portekiz kısa süreli Ticari vize harç ücreti
80 Euro
 • Portekiz Transit vize harç ücreti
80 Euro
 • Portekiz aile-arkadaş ziyareti vize harç ücreti
80 Euro
 • Portekiz kısa süreli Eğitim vize harç ücreti
80 Euro
 • 0-6 yaş arası çocuklar için vize harç ücreti
Bedelsiz
 • 6-12 yaş arası çocuklar için vize harç ücreti
40 Euro

 

Bu ücretler sadece Portekiz dış temsilciliklerine ödenen vize harç ücretleridir, Portekiz kısa süreli vizeler için işlem yapılması gereken vize başvuru merkezi aracılık hizmetleri ve ek hizmet bedelleri bu rakamlara eklenmelidir. Portekiz vize ücretleri ödendikten sonra Portekiz vize evrakları >> eraytur.com/portekiz-vize-evraklari/ vize başvuru dosyasına ödendi dekontu eklenmelidir.

Portekiz Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Portekiz vize ücreti bedelleri günlük döviz hareketlerinden etkilenmektedir. Vize başvuru sahipleri vize harç ücreti karşılığı Euro-Türk lirası döviz değerlerini takip etmelidir.

Vize başvuru merkezleri hizmet bedelleri de Euro karşılığı Türk lirası olarak belirlenir. En güncel Portekiz vize ücretlerine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Portekiz vize ücreti hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Portekiz vize ücretleri üçüncü şahıslara satılamaz veya devredilemez.
 • Portekiz vize ücretleri sadece Portekiz vizeleri için kullanılır.
 • Portekiz vize ücretleri sadece talep edilen Portekiz vize türü için geçerlidir.
 • Portekiz vize reddi >> eraytur.com/portekiz-vize-reddi/ kararı verildikten sonra ödenen vize ücret bedelleri iade edilmez.
 • Yeni Portekiz vize başvurularında vize harç ücretleri-vize merkezleri hizmet bedelleri yeniden ödenir.

Vize başvuru sahipleri zaman ve para kaybetmemek için yetkili Portekiz vize başvuru merkezlerinde işlem yapmalı ve uzman vize danışmanı desteği almalıdır. Vize uzmanları gözetiminde hazırlanan vize başvuru dosyaları hatasız olacaktır, vize reddi kararı gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşılmaz.

Gaziantep ve Ankara vize başvuru merkezlerimizde yapacağınız işlemler güvenli bir şekilde Portekiz vizenize kavuşmanızı sağlayacaktır.

Portekiz vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/portekiz-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×