Nepal Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Nepal Vizesi Genel Evraklar

  Tarafımıza Ulaştırılması Gereken Nepal Turistik Vize Evrak Listesi aşağıdadır, 

  1 – Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

  2 – 2 Adet Bioyometrik Fotoğraf (Güncel, beyaz fon arkalı)

  3 – T.C. Kimlik Fotokopisi 

  Önemli Notlar:

  • Nepal vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Konsolosluk inisiyatifindedir. 
  • Nepal Vizesi veya tüm dünya ülkelerinin vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için vizemerkezi.com.tr web adresini ziyaret edebilir, vize prosedürlerine dair dilekçe, başvuru formu ve gerekli evrak listelerine bu web sitesinden ulaşabilirsiniz.  
  • Nepal Konsolosluğu gerek duyması halinde yukarıda bulunan evraklara ek olarak başvuru sahibinden yeni evraklar talep edebilmektedir. söz konusu yukarı daki evraklar farklılık gösterebilecektir. 

  Nepal Vizesi Önemli Notlar 2021

  Nepal Vizesi İşlemleri

  Evraklar standart ve temel evraklar olmak üzere konsolosluk evrak talebinde bulunabilir veya evrak listesi güncelleyebilmektedir. Standart evrakların hazırlandıktan daha sonra yetkilendirilmiş firmalar ile iletişime geçerek kişinin evrakları tam ve eksiksiz olduğu tespit edilebilmektedir. Tanımlanmış olan Nepal vizesi adına gerekli olan evrakları yanlarında açıklama bölümleri mevcuttur. Evrakların hazırlanırken mutlaka güncel olmasına dikkat edilmektedir.

  Birçok evraklar fotokopi olarak kabul edilmesine rağmen konsoloslukta sunulacak olan evrakların aslı olması Nepal vizesi almasını kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin alabildiği evrakları e-Devlet üzerinden barkotlu bir şekilde temin edilmesi, konsolosluğun adına teyit edilebilir evrak olduğu açısından güven oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra Nepal vize başvurusunun olumlu olarak değerlendirilmesi halinde mutlaka alınmış olan vizenin isim ve soy isim, doğum tarihi, pasaport numarası ve vizenin geçerlilik tarihleri mutlaka kontrol edilmektedir.

  Herhangi bir hata mevcut ise konsolosluk tarafından düzeltmek üzere dilekçeyle başvuru merkezine müracaat edilmelidir. Nepal vize başvurusu ortalama olarak 15 iş günü süresi boyunca sonuçlanmaktadır. Bu süre Konsolosluğun yoğunluğuna ve evrak durumuna, gidiş nedenine göre kısa olabilir ya da uzaya bilmektedir. Gerekli firmaların müşteri temsilcileri ile numaralar halinde ulaşarak gerekli destek ve hizmet talep edilebilmektedir.

  Belirtilen evrakların standart belgeler olup durumlarına göre ek evrak talebinde bunla bilen tek makam konsolosluklar ya da büyükelçiliklerdir.

  Nepal Vize Başvuruları İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

  • Pasaport: Pasaportun başvurudan önce on yıl içerisinde geçerli olmasına dikkat edilmektedir alınmış olan çipli pasaport Nepal vize başvurusunun gerçekleştirilmesi için pasaportun içerisinde bulunan en az iki adet sayfanın boş bulunması gerekmektedir. Kişinin Nepal ülkesine yapacak olan seyahatinin bitim tarihinden itibaren pasaportunun geçerlilik süresinin Nepal vizesi bitim tarihinden en az altı ay daha geçerli olması gerekmektedir. Nepal vize müracaatlarında sayfaları yırtık, herhangi bir yerinde deforme bulunan, resim ya da okunaklı kısmı kalmamış bir vaziyetteyse bunun yanında da tahriş olmuşsa Pasaportlar ile yapılacak olan başvuruları kabul edilmemektedir. Pasaportun imza kısmının olduğu yerde, pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması ya da imza atamaz ibaresinin geçmesi muhakkak yer almaktadır.
  • Fotoğraf: Nepal vizesi adına iki adet bir fotoğrafın son bir ay içerisinde çekilmiş olması ve gerekli ölçüler ile uyum sağlaması ibraz edilmektedir. Ayrıca fotoğrafında biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir. Nepal vize işlemleri için kullanılacak olan fotoğrafın, arka fonunu muhakkak beyaz olması gerekmektedir ve bunun yanı sıra kişilik mimik hareketlerin de bulunmamalıdır. Nepal vizesi adına iki adet bir fotoğrafın son bir ay içerisinde çekilmiş olması ve gerekli ölçüler ile uyum sağlaması ibraz edilmektedir. Ayrıca fotoğrafında biyometrik fotoğraf olması gerekmektedir. Nepal vize işlemleri için kullanılacak olan fotoğrafın, arka fonunu muhakkak beyaz olması gerekmektedir ve bunun yanı sıra kişilik mimik hareketlerin de bulunmamalıdır.
  • Ulaşım Bilgileri: Otobüs gibi toplu ulaşım araçları ile yolcular çıkacak olan kişilerin, otobüs firması tarafından gidiş ve dönüş bilet rezervasyonunu konsolosluktan beyan etmeleri gerekmektedir.
  • Otel Rezervasyonu: kalınacak adres bilgilerinin rezervasyon çıktısının olması gerekmektedir. Ayrıca rezervasyon çıktıları kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır. Kişinin otel rezervasyonu seyahat süresini tam olarak kapsayacak bir şekilde vizesini alacak olduğu otel rezervasyonu da isim ve soy isminin kesin olarak yazılması gerekmektedir. Çeşitli firmadan internet sitelerinde yapılmış olduğu otel rezervasyonları baz durumlarda kabul edilmemektedir. Onaylı olması muhakkak talep edilmektedir. Vize talep dilekçe detayları: dilekçede işe başlama tarihi, kişinin almış olduğu net maaş ve şirketteki görevi hakkında bilgilendirme yapılması gerekmektedir.

  Nepal Vize Ücreti 2021

  Nepal vizesi, kapı vizesi olarak Katmandu Havaalanında alınabilmektedir. Nepal kapı vizesinin ücreti talep edilen vize süresine bağlı olarak değişmektedir: 15 gün 25 USD, 30 gün 40 USD, 90 gün 100 USD’dır. 1 adet güncel fotoğraf ile birlikte sınırda alınabilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir