Malta Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Malta Vizesi

Malta Vize Formu ve Dilekçe

 

Malta vize formu ve vize talep dilekçesi, Malta vize başvurularında vize dosyasında bulunması gereken iki evraktır. Vize formu ve dilekçe ile vize başvuru sahibi kişisel bilgilerini, seyahat bilgilerini Malta dış temsilcilikleri vize bölümüne iletir.

 

Malta Schengen Vize Başvuru Formu

Malta Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global  Malta  Vize Başvuru Formu

Malta  Vize Başvuru Formu PDF

Malta Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Malta Dilekçe Örneği

 

Malta Vize Formu ve Dilekçe

Malta vize formu, Schengen vize kriterlerine uyumlaştırılmış bir başvuru formudur. Malta dış temsilcilikleri ve Malta vizesi başvuru merkezleri aracılığı ile elde edilen form çıktısı alınarak doldurulur ve vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile onaylanır.

Malta vize talep dilekçesi, vize başvuru sahibinin vize talebini Malta dış temsilcilikleri vize bölümüne ilettiği bir talep dilekçesidir. İngilizce ve Türkçe yazılabilen dilekçede seyahat amacı ve tarihleri belirtilir. Turistik vize ve ticari vize gibi farklı Malta vizesi türlerinde farklı şekilde hazırlanan vize talep dilekçesi seyahatin tüm ayrıntılarını içermelidir.

Malta vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra Malta vize evrakları ile oluşturulan vize başvuru dosyasına konulur. Vize başvuru dosyasının uzman danışmanlar tarafından hazırlanması sağlıklı bir vize başvurusu için en doğru yöntemdir.

Malta Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Malta vize formu Malta dış temsilciliklerinden veya vize başvuru merkezlerinden çıktısı alınarak elde edilir. Vize formu doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize danışmanları desteği ile hatasız olarak doldurulan vize formu ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Malta vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Malta seyahatine çıkacak kişinin bilgileri- Vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri yazılır.
 • Malta vize talebi için kullanılan pasaport bilgileri- Pasaport numarası, türü ve alınış, bitiş tarihleri belirtilir.
 • Malta seyahatine çıkacak kişinin aile bilgileri- Aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
 • Malta seyahatinin ayrıntıları- Seyahat amacı ve tarihleri belirtilir, konaklama ve ulaşım bilgileri verilir.
 • Daha önceki seyahatlerin bilgileri- Önceki gezi bilgilerinden bahsedilir.
 • Malta vizesi isteyen kişinin çalışma durumu, iş bilgileri- Vize başvuru sahibinin iş durumu ve çalışma bilgileri verilir.
 • Schengen vizesi bilgileri- Daha önce alınan Schengen vizesi bilgileri verilir.
 • Parmak izi verilip verilmediği-Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
 • Malta seyahatinin masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi- Masrafları karşılama yöntemi ve sponsor bilgileri verilir.
 • İsviçre, AB ve AET ülke vatandaşı aile bireylerinin bilgileri- Bu bölge ülkelerinin vatandaşı aile bireylerinin bilgileri yazılır.

Malta vize formu düzgün bir şekilde doldurulduktan sonra vize talep dilekçesi yazılmalıdır.

Malta Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Malta vize dilekçesi Malta dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılır ve talep edilen vize türüne göre düzenlenir. Uzman vize danışmanları eşliğinde İngilizce olarak da yazılabilen dilekçede vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve Malta seyahati bilgileri yer almalıdır. Farklı vize türleri için Malta vize talep dilekçesi farklı şekilde hazırlanır.

Malta turistik vize dilekçesinde seyahatin amacı ve tarihleri belirtildikten sonra Malta seyahatinin masraflarının karşılanma yöntemi açıklanır. Vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri dilekçede yer almalıdır. Dilekçeyi onaylayan kişi vize başvuru sahibidir, ıslak imza kullanılır.

Malta ticari vize dilekçesi firma antetli kağıdında hazırlanır. Şirket bilgileri verilir, vize başvuru sahibinin görev ve unvanları belirtilir. Malta’daki iş ortağı şirket bilgileri yazılmalıdır. Ticari vize dilekçesini şirket yetkilisi imza ve kaşe ile onaylar.

 
Malta vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/malta-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×