Malta Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Malta Vizesi

Malta Vize Reddi ve Çözümü

Malta vize reddi kararı Malta dış temsilcilikleri vize bölümünce verilen bir karardır. Bu karar sonucunda vize başvuru sahibinin vize talebi kabul edilmez ve Malta’ya girişine izin verilmez. Malta vize reddi kararına itiraz hakkı mevcuttur.

Malta Vize Reddi ve Çözümü

Malta vize reddi kararı vize bölümünce yapılan incelemeler sonucunda verilir. Malta vize evrakları vize başvuru dosyasındaki her belge titizlikle incelenir ve vize başvuru sahibinin kişisel ve çalışma durumu bilgileri değerlendirilir. Schengen vize kriterlerine uygun bulunmayan vize başvuruları için vize reddi kararı verilmektedir.
Vize ne gibi durumlarda reddedilir?

Eksik olan belgeler vize reddine neden olur. Bununla birlikte mali durumun yetersiz olması da sonucu olumsuz yönde etkiler.

Malta vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

En az 5000 TL limite uymanız ve hesap bakiyenizi yüksek tutmanız vize adına önem arz eder.

Malta vizesi almak kolay mı?

Zorlayıcı vize prosedürlerinin üzerinde durulmaz. Bunun için Malta’ya seyahat edecek T.C. vatandaşları kısa sürede başvurularını tamamlar ve vize sonucunu öğrenir.

Malta vizesi başvuru merkezleri uzman vize danışmanları denetiminde yapılacak vize başvuruları yüksek vize kabul oranlarına sahiptir. Vize başvuru sahipleri vize merkezlerinde tüm belgelerini kontrol ettirmeli, doğru kişisel bilgiler vermelidir. Vize belgelerinin tamamlanması vize garantisi anlamına gelmez.

Malta Vizesi Reddi Kararı Neden Verilir?

Malta vizesi reddi kararı verilmesinin en önemli nedeni Malta vize başvuru dosyasında yapılan hatalar ve eksik belgelerdir. Vize danışmanları vize sürecinin her aşamasında vize başvuru sahiplerine yol gösterir ve hatasız bir başvuru yapılmasını sağlar.

Malta vize reddi kararı verilmesinin en önemli nedenleri şunlardır:

  • Malta vize formu ve vize talep dilekçesinin düzgün hazırlanmaması- Malta vize formu ve dilekçesi hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır.
  • Malta vize başvuru dosyasında yapılan hatalar- Verilen tüm belgeler doğru olmalıdır, birbirleriyle çelişmemelidir. Eksi belge vize başvuru dosyasında bulunmamalıdır.
  • Malta seyahati yapacak kişinin ülkesine dönme garantisi verememesi- Malta seyahatine çıkacak kişinin ülkesi ile sağlam bağları olmalıdır, seyahat sonrası ülkesine döneceğine dair güvence vermelidir.
  • Malta vize talebinde bulunan kişinin finansal yetersizliği- Malta seyahatinin masraflarını karşılayacak düzeyde banka hesap bakiyesi, gelir ve mal varlığı bulunmalıdır. Bir sponsor varsa bilgileri doğru olmalıdır.
  • Malta seyahat sağlık sigortasının uygun düzenlenmemesi- Malta seyahat sağlık sigortası en az 30.000 Euro bedelle yapılmalıdır, süresi seyahat tarihleri ile uyumlu olmalıdır.
  • Malta seyahati yapacak kişinin sağlık sorunları- Malta’ya gidecek kişinin bulaşıcı hastalığı olmamalıdır.
  • Malta vizesi talep eden kişinin güvenlik riski oluşturması- Malta’ya vize talebinde bulunan kişinin suç organizasyonları ile bağı olmamalıdır. Vize başvuru sahibi güvenlik riski oluşturmamalıdır.

Malta vize reddi kararının nedenlerinin bilinmesi sağlıklı bir vize başvurusu yapılabilmesi açısından çok önemlidir. Malta vize başvuru merkezlerinde yapılan vize başvuruları vize başvuru sahibi gerekli koşulları oluşturduğunda büyük bir olasılıkla kabul edilecektir.

Malta vize Reddi Kararı Çözümü

Malta vize reddi kararı verildikten sonra vize başvuru sahibi bir yazı ile bilgilendirilmektedir. Bu yazıyı alan vize başvuru sahibi Malta konsolosluklarına itiraz da bulunabilir. Yapılan itiraz kabul edilmezde Malta vizesi reddi kararını temyize götürmek mümkündür.

Malta vize reddi kararı sonrasında ödenen Malta vize ücreti bedelleri geri ödenmez. Malta vizesi başvuru sahibi yeni bir vize başvurusunda tüm vize ücreti bedellerini tekrar ödemek zorundadır. Bu nedenler vize başvuru sahipleri uzman desteği almalı ve vize başvurularını vize merkezleri aracılığı ile yapmalıdır.

Global Visa Services vize merkezleri Malta ve Schengen vizesi konusunda deneyimli kadrosu ile yıllardır hizmet vermektedir. Tüm vize başvurularınızın güvenli adresi olan vize merkezlerimiz kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyet göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×