Malta Vize Evrakları: Yeni Liste [2021] - Eraytur
Malta Vizesi

Malta Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Malta Cumhuriyeti Güney Avrupa’da Akdeniz’in ortasında bulunan bir ada ülkesidir. Malta takımadaları 5 adada oluşur, başkenti Valletta olan ülkenin nüfusu 500 bine yaklaşmaktadır. 2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olan ülke Schengen vize bölgesine dair olan bir ülkedir. Malta’ya kısa süreli turistik ya da ticari seyahatte bulunmak isteyen kişiler Schengen kısa süreli C tipi vize başvurusunda bulunurlar. Malta vize evrakları denilen gerekli belgeleri hazırlayanlar vize başvuru işlemlerini vize merkezleri aracılığı ile gerçekleştirebilirler.

Mali Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Malta Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Schengen kısa süreli vizeler 180 gün içerisinde Schengen bölgesinde 90 gün kalabilme imkanı tanımaktadır. Schengen kısa süreli vizeleri tek girişli ve çok girişli olarak düzenlenir. Tek girişli vizelerle Malta’ya giriş çıkışlar sadece Schengen vize bölgesi ülkelere gidilecekse yapılabilir, Schengen bölgesinde olmayan ülkelere Malta üzerinden seyahat edebilmek için çok girişli Schengen vizesi almak gerekir.

Malta vizesi almak kolay mı?

Evet, eğer sizlerden istenen vize evrakları ve işlemlerini eksiksiz olarak gerçekleştirmişseniz, vize için gerekli şartlara uyum sağlamışsanız o zaman kolay bir şekilde vize alabilirsiniz.

Malta vize veriyor mu?

Evet, umuma mahsus bordo pasaport sahipleri için Malta’nın vize uygulaması bulunmaktadır. Ancak hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri için kısa süreli ziyaretler dahilinde vize istenmemektedir.

Malta vize ücreti ne kadar?

Malta vize ücreti için kısa süreli seyahatlerde ödenmesi gereken vize harç bedeli 60 Euro olarak belirlenmiştir.
Schengen vizeleri başvurularında vize türlerine ve kişinin mesleki durumuna göre farklı belgeler istenmektedir. Malta Vize evrakları dosyasında her vize türü için verilmesi gereken ortak belgeler bulundurulmalıdır. Ortak belgeler dışında ek belgeler başvurulan vize türüne ve kişilerin mesleki durumlarına göre talep edilmektedir. Ticari vizelerde iş ilişkilerini gösteren mali ve kurumsal belgeler istenir.

Malta Vize Evrakları Ortak Belgeler

Malta ve Schengen C tipi kısa süreli vizeler için Malta vize evrakları ortak belgeleri öncelikle temin edilmelidir. Bu belgeler tamamlandıktan sonra ek olarak istenen belgeler temin edilir.

Malta Vize Evrakları Ortak belgeler şunlardır:

 • Pasaport- Planlanan gezi tarihinden sonra 3 ay sonra da geçerli olacak pasaportun aslı gerekmektedir. İki sayfası vize işlenmesi için boş olmalıdır. Son on yıl içinde alınmış ve deforme olmamış olması gerekmektedir.
 • Pasaport fotokopileri- Geçerli pasaportun ve eski pasaportların vizeli sayfalarının renkli fotokopileri çektirilmelidir.
 • Malta vize başvuru formu- Vize başvuru formu doğru bilgilerle tamamen doldurulmalıdır. Verilen bilgiler diğer evraklarla tutarlı olmalıdır.
 • Malta vize şahsi dilekçesi- İngilizce veya Almanca yazılan vize talep dilekçesinde seyahat içeriği, amacı ve tarihleri belirtilir. Islak imza ile imzalanır.
 • Fotoğraf- Bir adet biyometrik fotoğraf vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Fotoğrafın ebatları 35x45mm boyutlarında olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı sureti- Kimlik belgelerinin renkli fotokopileri vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Seyahat evrakları- Onaylanmış otel ve ulaşım rezervasyonları belge halinde sunulmalıdır. Sağlık harcamalarını karşılayacak sağlık sigortası 30.000 Euro bedelli olmalıdır.
 • Gelir evrakları- Şahsi ve şirket banka hesapları, maaş bordroları, faiz- kira gelirleri, taşınmaz arsa ve bina tapu fotokopileri, emekli aylıkları özeti ve diğer tüm gelirler onaylanmış belgelerle verilmelidir.

Malta Turistik Vize İşveren Evrakları

Malta tatil seyahatine çıkacak firma işverenleri Malta vize evrakları dosyasında şu ek belgeleri bulundururlar:

 • SGK tescili- SGK 4B ve şirket tescili barkotlu olmalıdır.
 • İşverenin sahibi olduğu firmanın evrakları- İşverenin firmasının faaliyet belgesi, sicil gazete ve vergi levhası fotokopileri, imza sirküleri
 • Şirket yazısı- Şirket bilgilerinin yer aldığı antetli kâğıt.

Malta Turistik Vize Kamu Evrakları

Turistik seyahat amacıyla Malta’ya gidecek kişiler Devlet memurları Malta vize evrakları ortak belgeler dışında şu belgeleri hazırlarlar:

 • Görev kimliği- Resmi kurum tarafından verilen görev kimlik kartının fotokopisi
 • İzin bildirimi- Kurumdan alınan resmi izin belgesi imzalı ve mühürlü olmalıdır.
 • Maaş bildirimi- Maaş bordrosu 3 aylık ve onaylı olarak düzenlenmelidir.
 • Çalışma belgesi- Çalışma belgesi imzalı ve mühürlü olarak sunulmalıdır.
 • İşe giriş bildirgesi-hizmet dökümü- SGK barkotlu işe giriş bildirgesi ve tescil ve hizmet dökümü verilmelidir.

Malta Turistik Vize Çalışan Evrakları

Malta’ya kısa süreli seyahat edilecek firma çalışanları Malta vize evrakları ortak belgeler yanında bazı belgeler hazırlamak durumundadır.

 • Firma belgeleri- Çalışan kişinin firmasının vergi levhası, sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri
 • Gelir belgeleri- Çalışanın maaş bordrosu 3 aylık düzenlenmelidir ve şirket yetkilisinin onayı olmalıdır.
 • İzin belgesi- Gezi sırasında çalışanın izinli olduğunu gösteren belge şirket yetkilisinden onaylı olmalıdır.
 • Şirket yazısı- Şirket çalışanın görevlerini belirten şirket başlıklı yazısı
 • SGK tescili-  Tescil ve hizmet dökümü barkotlu olmalıdır, işe giriş bildirgesi verilmelidir.

Malta Turistik Vize Emekli Evrakları

Emekli kişiler Malta turistik vizesi alabilmek için Malta vize evrakları dosyasında şu ek belgeleri bulundururlar:

 • Emekli belgesi- Emekli kimlik kartının renkli fotokopisi
 • Emekli tescil bildirimi- Emekli tescili e-devlet sitesinden barkotlu olarak alınır.
 • Aylık bildirimi- Emekli aylığının yattığı banka hesabının dökümü bankaca imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Malta Turistik Vize İşsiz Evrakları

Çalışmayan kişiler Malta’ya gezi amacıyla gideceklerse Malta vize evrakları ortak belgelerin yanında şu belgeleri sunarlar:

 • SGK hizmet dökümleri- Daha önce çalışılan işlerde yatan sigorta primlerinin gösterildiği hizmet dökümü barkotlu örneği
 • Gelir belgeleri- Diğer gelir kalemlerinin onaylı belgeleri. Faiz-kira gibi gelir kaynaklarının onaylı suretleri
 • Sponsor garanti mektubu- Turistik gezi  masraflarını bir sponsor karşılayacaksa sponsorun kişisel ve finansal bilgilerini gösteren onaylı belgeler.

Malta Ticari Vize İşveren Evrakları

Ticari vize almak isteyen İşverenler Malta vize evrakları dosyasında ortak belgeler haricinde ek belgeler hazırlamak durumundadırlar.

 • Malta vize talep dilekçesi- Vize talep dilekçesi firmanın başlıklı kağıdına yazılır, gezinin ticari amaçlı olduğunu belirtilir, konsolosluğa hitaben yazılır.
 • Şirket bildirimleri- Firmanın güncel faaliyet belgesi, vergi levhası ve sicil gazete fotokopisi, imza beyanname ve sirküleri
 • Şirket banka bildirimleri- Son 3 aylık şirket banka hesap özeti bankaca kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Malta ticari davetiye- Malta şirketinin başlıklı kağıdına ticari davetiye yazılır, şirket yetkilisinin kimliği ve pasaport fotokopileri verilir.
 • Şirket yazısı- Firma başlıklı kağıdına şirketin bilgileri, kurucuları ve ortakları yazılır.

Malta Ticari Vize Çalışan Evrakları

Firma görevleri ile Malta’ya gidecek çalışan kimseler ticari vize alabilmek için Malta vize evrakları ortak belgeler dışında şu belgeleri verirler:

 • Malta vize talep dilekçesi- Şirketin antetli kağıdına yazılan vize talep dilekçesinde seyahatin ticari amaçla yapılacağı belirtilir.
 • Şirket bildirimleri- Güncel faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazete fotokopisi ve imza sirküleri verilir.
 • Maaş bordroları- Son 3 aylık maaş bordroları şirket muhasebesinden onaylı olmalıdır.
 • SGK belgeleri- SGK işe giriş bildirgesi ve tescil-hizmet dökümü barkotlu olarak sunulur.
 • Şirket banka bildirimleri- Son üç aylık banka hesap özeti banka yetkilisinin imzası ve kaşesi ile onaylanmalıdır.
 • Malta ticari davetiye- Malta’daki şirketin antetli kağıdına yazılan ticari davet mektubu iş ilişkilerini gösterir. Daveti yapan yetkilinin kimlik ve pasaport fotokopileri verilir.
 • Şirket yazısı- Şirket antetli kağıdında çalışanın görev ve yetkileri belirtilir.

Malta Vizesi Önemli Notlar 2021

Malta Vizesi

Vize hakkında merak edilen tüm soruları, yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Malta Vizesi İşlemleri

Malta’ya yapılacak olan kısa süreli planlanan seyahatlerin başvuruları, konsolosluğun vize müracaatı için yetkilendirmiş olduğu vize merkezleri ya da firmaları aracılığı ile yapılabilmektedir. Malta vizesi için kişinin sürat ile başvuru yapmasını gerektiren acil vize başvuruları için vize merkezleri ile iletişime geçilmelidir.

Vize merkezleri, Malta vizesi için yapılacak olan işlemlerde uzman ve profesyonel kadrosu ile gerekli olan hizmeti ve desteği kişiye sağlamaktadır. Vize merkezinin Malta vizesi adına mevcut bulunan bölümü, deneyimli bir kadro ile kişinin gerekli olduğu vizeyi almasına adına yardımcı olmaktadır. Ancak Malta vizesi hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek kurum Malta Konsolosluğu’dur. Konsolosluk tarafınca belirtilmiş olan Malta vize evrakları ve listesi hakkında tüm güncel bilgilere yazımızda ulaşabilirsiniz.

Malta vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/malta-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Malta Vize Merkezi

Vize merkezleri, konsolosluk tarafından yetki sahibi verilmiş vize danışmanlık kurumlarıdır. Kişinin yapacak olduğu Malta vize müracaatları ise sadece vize merkezleri aracılığı ile sağlanmaktadır. Bu konuda takip edilecek olan adımlar ise sıra ile aşağıdaki gibidir.

Kişi, vize merkezi ile Malta vizesi almaya karar verdiğinde ilk adım olarak alanında uzman olan vize merkezi müşteri temsilciliği ile telefon aracılığı ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Telefon ile iletişim sırasında kişi Malta’ya seyahat amacını belirterek, seyahat tarihi aralığını ve kişisel bilgilerini detaylı bir şekilde uzmanlar ile görüştükten daha sonra ve türünü ve hazırlaması gerekli olan evrakları belirlemektedir. Kişinin hazırlaması gereken evrak listesi, vize merkezi tarafından kişinin e-mailine ya da telefonuna kısa mesaj yolu ile gönderilmektedir.

Detaylı evrak listesi kişinin eline ulaştıktan daha sonra yapması gereken tek şey, tarafına belirtilmiş olan evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlamaktadır.

Daha sonrasında da dosya haline getirmektedir. Bu nokta itibari ile vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi de dahil olmak üzere bütün hazırlanan evrakların hatasız olması halinde vize reddi olasılığı da en aza indirgenmiş olur.

Bu da kişi açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Evraklar hazır bir hale getirildikten sonra kişi vize merkezine bizzat teslim edebileceği gibi kargo yolu ile de evrakları/dosyayı merkeze iletebilme hakkına sahiptir. Ancak kişi kargo yolu ile teslimi gerçekleştirecek ise muhakkak karo takip numarasını bir yere not etmesi taraflarca tavsiye edilmektedir.

Evraklar uzmanlara ulaşım sağladıktan daha sonra, kişinin şahsi e-mailine bilgi gönderilecektir. Eksik ve yahut hatalı olup olmadığı detaylı bir şekilde merkez tarafından kontrol edildikten daha sonra herhangi bir evrak içerisinde eksik ya da hatalı bir bilgi mevcut ise başvuru merkezine kişinin parmak izi vermek üzere, randevu alındıktan sonra bizzat gitmesi gerekmektedir.

Vize merkezi, Malta vizesi başvurusundan sonra bir diğeri ise belirlenmiş bir vize randevusudur. Son 5 yıl içerisinde, Schengen veri tabanına parmak izi vermeyen kişiler, bunun doğrultusunda şahsen başvuru merkezine gelmeleri talep edilmektedir. Bu işlem esnasında ise vize merkezinde bulunan bir danışman kişiye eşlik etmektedir. Bu da kişinin süreci daha kolay bir açıdan, kolay bir şekilde tamamlamasını sağlamaktadır. Ancak, belirlenmiş olan randevu gününde ya da saatinde vize merkezinde bulunmayan kişiler, tekrardan vize başvurusu için randevu almaları gerekmektedir. Pasaport, başvuru dilekçesi ve fotoğraf hazır olmalıdır. Süreç 7 ila 15 gün içinde sonuçlanır. Vize ücreti ise 110 Euro’dur.

Malta vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/malta-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Malta Vize Ücreti 2021

Malta vize ücreti 2021 60 Euro olarak belirlenmiştir. Her sene ödenmesi gereken harç tutarında bazı revizyonlar yapılabilmektedir.

Malta vize ücreti ödeme adımının hangi yöntem ile yapılması gerektiği konusunda bir kısıtlama getirilmemiştir. Konsolosluklar size ödeme yapmanız gereken IBAN numarası ile alakalı gerekli bilgilendirmeyi sunacaktır.

Malta vize ücreti 2021 senesinde de 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ödeme adımlarının sonrasında kişilerin vize başvurularının ret yanıtı alması durumunda, ödenmiş olan harç tutarının iade edilmesine imkan verilmeyecektir.

Malta vize ücreti 2020 ödeme adımlarında kredi kartını da kullanabilirsiniz. Ödeme adımının akabinde ödemenin tamamlandığına dair makbuzunuzu saklamayı da ihmal etmemelisiniz.

Malta vizesi 2021 talep adımlarının hemen sonrasında size bir referans numarası da sunulacaktır. Bu referans numarası üzerinden vize talep aşamanızın değerlendirme durumunu takip edebilirsiniz.

Malta vizesi kalktı mı; Malta’ya giriş için vize alma zorunluluğu devam etmektedir. Vize talep adımlarını firmamız üzerinden tamamlayarak, süreci daha kolay ve pratik bir hale getirme fırsatınız vardır.

Malta uçak bileti nüshaları özellikle turistik vize alırken talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Ayrıca nerede kalacağınıza ilişkin bilgi vermek için, otel rezervasyon datalarını da talep etmelisiniz.

Malta öğrenci vizesi almak diğer vize türlerine göre daha kolaydır. Özellikle öğrenci değişim programları da verimliliği artıran kıstaslar arasında yer alır.

Malta Schengen vizesi kısa süreli vize olarak belirlenmiştir. Bu kısa süreli vizeyi alarak diğer Schengen ülkelerine de serbest şekilde giriş yapabilirsiniz.

Malta Vizesi Ücretleri 2021

VİZE KATEGORİSİ VİZE ÜCRETİ (EURO)
Schengen Vizesi (12 yaş üzeri)  80
D Vizesi (90 günden daha fazla) 100
Öğrenci Vizesi (90 günden Fazla) 70
Schengen Vizesi (6-12 yaş arası ve anlaşmalı ülkeler)  40
Schengen Vizesi (6 yaş altı) 0
Malta vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/malta-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×