Malta Vize Ücreti - Eraytur
Malta Vizesi

Malta Vize Ücreti

Malta vize ücreti, Malta vize başvurularında ödenen vize harç ücretleri ve başvuru merkezleri hizmet bedellerinden oluşur. Euro olarak belirlenen vize harç ücreti nakit olarak tahsil edilmektedir, hizmet bedelleri ise Euro karşılığı Türk lirası olarak ödenebilir.

Malta Vize Ücreti

2023 yılında geçerli olacak Malta vize ücreti bedelleri şu şekilde belirlenmiştir:

Malta vizesi kaç TL?

Malta vizesine dair belirtilen harç ücreti 80 Euro şeklindedir. Bir de hizmeti ücreti olarak 40 Euro değerine yer verilir.

Malta için vize gerekiyor mu?

Umuma Mahsus Pasaport sahibi olanlar muaf kabul edilmediği için Malta seyahati için vize prosedürlerini ele almalıdır.

Malta Schengen vizesi mi?

Schengen statüsünde olduğu için bu yönde tercihinizi yaparak seyahat programlarına yön verebilirsiniz.

Malta turistik vize kısa süreli 80 Euro
Malta ticari vize kısa süreli 80 Euro
Malta transit vize 80 Euro
Malta eğitim vizesi kısa süreli 80 Euro
Malta aile ziyareti vizesi kısa süreli 80 Euro
0-6 yaş arası çocuklar Bedelsiz
6-12 yaş arası çocuklar 40 Euro

 

Bu ücretler sadece vize harç ücretlerinden oluşmuştur, bu rakamlara ek olarak Malta vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/malta-vizesi-basvuru-merkezleri/  hizmet bedelleri ödenmelidir. Ek hizmet bedelleri ise isteğe bağlıdır ve ayrı olarak tek tek ücretlendirilir.

Malta vize ücreti başvuru merkezlerinde tahsil edilmektedir. Ödendi dekontu Malta vize evrakları >> eraytur.com/malta-vize-evraklari/  vize başvuru dosyasında bulunmalıdır. Vize ücreti ödendikten ve vize evrakları hazırlandıktan sonra vize başvuru işlemi hızlıca başlatılır.

Malta Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Malta vize ücreti Malta dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harç ücretleri ve vize başvuru merkezi hizmet bedellerinden oluşur. Vize başvuru sahipleri Euro olarak belirlenen vize ücretlerini günlük döviz kurlarını hesaba katarak başvurularını yapmalıdır. Vize harç ücretleri zaman içerisinde değişebilmektedir. En sağlıklı güncel vize ücret bilgileri başvuru merkezlerinden alınabilir.

Malta vize ücreti hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

  • Malta vize ücretleri başkasına satılamaz ve devredilemez.
  • Malta vize ücretleri başvurulan vize türü için kullanılır.
  • Malta vize reddi >> eraytur.com/malta-vize-reddi/ kararı sonrasında ödenen ücretler geri alınamaz.
  • Vize başvuru sahipleri her Malta vizesi başvurusunda tüm ücretleri yeniden ödemek durumundadır.

Malta vize ücreti ödendikten sonra Malta vize evrakları başvuru dosyası Malta dış temsilcilikleri vize bölümü ile koordinasyon sağlanarak süratle işleme alınır. Vize başvuru merkezlerimizdeki deneyimli vize uzmanları Malta vizesi konusunda vize başvuru sahiplerine her türlü bilgiyi verir ve vize başvuru sürecinin her aşamasında yardımcı olur.

Global Visa Services deneyimi ile Malta vize başvurularınızı güvenle yerine getirir, vizeli pasaportlarınıza hızlıca kavuşursunuz.

Malta Vize Ücreti 2023

Malta vize ücreti 2023 80 Euro olarak belirlenmiştir. Her sene ödenmesi gereken harç tutarında bazı revizyonlar yapılabilmektedir.

Malta vize ücreti ödeme adımının hangi yöntem ile yapılması gerektiği konusunda bir kısıtlama getirilmemiştir. Konsolosluklar size ödeme yapmanız gereken IBAN numarası ile alakalı gerekli bilgilendirmeyi sunacaktır.

Malta vize ücreti 2023 senesinde de 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ödeme adımlarının sonrasında kişilerin vize başvurularının ret yanıtı alması durumunda, ödenmiş olan harç tutarının iade edilmesine imkan verilmeyecektir.

Malta vize ücreti 2023 ödeme adımlarında kredi kartını da kullanabilirsiniz. Ödeme adımının akabinde ödemenin tamamlandığına dair makbuzunuzu saklamayı da ihmal etmemelisiniz.

Malta vizesi 2023 talep adımlarının hemen sonrasında size bir referans numarası da sunulacaktır. Bu referans numarası üzerinden vize talep aşamanızın değerlendirme durumunu takip edebilirsiniz.

Malta vizesi kalktı mı; Malta’ya giriş için vize alma zorunluluğu devam etmektedir. Vize talep adımlarını firmamız üzerinden tamamlayarak, süreci daha kolay ve pratik bir hale getirme fırsatınız vardır.

Malta uçak bileti nüshaları özellikle turistik vize alırken talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Ayrıca nerede kalacağınıza ilişkin bilgi vermek için, otel rezervasyon datalarını da talep etmelisiniz.

Malta öğrenci vizesi almak diğer vize türlerine göre daha kolaydır. Özellikle öğrenci değişim programları da verimliliği artıran kıstaslar arasında yer alır.

Malta Schengen vizesi kısa süreli vize olarak belirlenmiştir. Bu kısa süreli vizeyi alarak diğer Schengen ülkelerine de serbest şekilde giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×