Küba Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Küba Vizesi

Küba Vize Formu ve Dilekçe

 

Küba vize formu ve dilekçe, Küba vize başvurularında vize başvuru sahibinin hazırlaması gereken iki resmi evraktır. Vize formu çıktısı alınarak doldurulur ve vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat bilgilerini içerir. Vize dilekçesi ise başvurulan vize türünün belirtilerek vize talebinin Küba dış temsilciliklerine iletildiği bir talep dilekçesidir.

Küba Schengen Vize Başvuru Formu

Küba Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Küba  Vize Başvuru Formu PDF

Küba Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Küba Vize  Dilekçe Örneği

Küba Vize Formu ve Dilekçe

Küba vize formu, Küba vizesi başvuru merkezleri ve Küba dış temsilciliklerinden elde edilebilir. Form çıktısı alınarak silinmez bir kalemle, eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Herhangi bir hata yapmamak açısından formun uzman vize danışmanları desteği ile doldurulması çok önemlidir.

Küba vize talep dilekçesi başvurulan vize türüne göre farklı şekilde düzenlenmektedir. Dilekçe ıslak imza ile imzalanarak Küba vize evrakları başvuru dosyasına eklenir. Vize formu ve dilekçedeki bilgiler kesinlikler doğru olmalı ve diğer belgelerdeki bilgilerle çelişmemelidir.

Küba Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Küba vize formu vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri, seyahat bilgileri, çalışma durumunu belirtmesi gereken bir başvuru formudur. Form İnternet üzerinden çıktısı alınarak doldurulur, verilen bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır. Başvuru formundaki bilgiler dikkate alınarak Küba dış temsilciliği vize bölümü vize başvuru dosyasını değerlendirir.

Küba vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

Küba vize talebinde bulunan kişinin bilgileri- Kişisel kimlik bilgileri, pasaport bilgileri forma yazılmalıdır. İletişim bilgileri formda bulunmalıdır.

Küba seyahatinin bilgileri- Küba seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri verilmelidir, seyahat amacı belirtilmelidir.

Küba vize başvurusunda bulunan kişinin çalışma bilgileri- Vize başvuru sahibinin çalışma bilgileri ve kurum bilgileri yazılmalıdır.

Küba seyahatinde kalınacak otel bilgileri- Küba’da kalınacak otelin adı ve adresi verilmeli, rezervasyon bilgileri belirtilmelidir.

Küba’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Küba’dan davetiye gönderen kişinin kişisel bilgileri yazılmalıdır.

Diğer belirtilmesi gereken bilgiler- Vize başvurusu için belirtilmesi gereken diğer noktalar yazılmalıdır.

Küba Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Küba vize dilekçesi Küba vize talebinin yetkili makamlara iletildiği bir vize talep dilekçesidir. Ticari ve turistik vize talepleri için farklı şekillerde düzenlenir. Küba vize dilekçesi vize başvuru merkezleri uzman desteği ile hazırlanarak hatasız bir şekilde vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Daha sonra Küba vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri başlatılır.

Küba turistik vize dilekçelerinde seyahatin amacı ve kesin seyahat tarihleri belirtilmelidir. Seyahatin finansmanının nasıl karşılanacağı açıklanmalı, sponsor varsa sponsor bilgileri verilmelidir. Küba vize dilekçesinde vize başvuru sahibinin adresi, iletişim bilgileri bulunmalıdır.

Küba ticari vize dilekçeleri çalışılan kurumun antetli kağıdında yazılır. Firma bilgileri ve adresi verilmeli, vize başvuru sahibinin firma görev ve unvanları belirtilmelidir. Küba’daki iş ortağı firma bilgileri de yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin imzası ve kaşe mutlaka olmalıdır.

Küba vize dilekçelerindeki bilgiler vize formundaki bilgilerle ve diğer gerekli evraklarla çelişmemelidir. Uzman danışman desteği ile bu iki belgenin düzenlenmesi en sağlıklı yoldur. Vize başvurularında en ufak hata yapmamaya özen gösterilmelidir.

 
Küba vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/kuba-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×