Küba Vize Evrakları: Yeni Liste [2022] - Eraytur
Küba Vizesi

Küba Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Küba Cumhuriyeti Karayiplerde bir ada devletidir, başkenti Havana olan ülkenin son zamanlarda turistik olarak bir cazibe noktasına dönüşmesi söz konusudur. Küba’nın nüfusu yaklaşık 11 milyon civarındadır, Küba kültüründe İspanyol ve Afrika kültüründen izler görülür, amatör şarkıcıları dünyaca tanınan bir ülkedir, doğal güzellikleri yanı sıra kendine has bir yaşam tarzıyla insanların ilgisini çekmektedir. Küba vize işlemleri oldukça basittir, Küba Turistik vizesi için Küba vize evrakları istense de temel evrak deforme olmamış pasaportun aslı ve scan edilmiş çıktılarıdır.

Kongo Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Küba Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Küba turistik vizeleri ve ticari vizelerinde evrak dosyası hazırlandığında vize başvuru merkezlerinden vize işlemleri kolaylıkla başlatılır.

Küba için vize gerekli mi?

Evet, eğer Bordo pasaport sahibi bir Türk vatandaşı iseniz o zaman bu ülkeye giriş yapmanız için mutlaka seyahat amacınıza uygun vize almanız şarttır. Ancak resmi pasaporta sahip Türk vatandaşlarının kısa süreli ziyaretlerde vize almasına gerek yoktur.

Küba vizesi nasıl alınır?

Hangi vize türü için başvuruda bulunacaksanız ona uygun olarak talep edilecek evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra Küba Konsoloslukları, vize başvuru merkezleri ya da Küba Büyükelçiliği’ne müracaat ederek vize alabilirsiniz.

Küba'ya gitmek için ne gerekli?

Küba’ya gitmek isteyen kişiler eğer bordo pasaport sahibi ise ilk olarak seyahat amaçlarına uygun vize başvurusunda bulunarak vize almalıdır.

Küba Turist Vizesi

Küba Turist vizesi pasaporttan ayrı verilen bir belgedir. Seyahat eden kişiler adına onaylı vize kartları çıkarılmaktadır.

Yetkili vize servisinin kaşeli vize kartları Küba Büyükelçiliğinin barkotlu numarasını taşır. Küba vize evraklarını tamamlayanlara 6 aylık turist vize kartları hazırlanmaktadır, ancak genelde ülkede konaklamak için 30 gün süre verilir. Bu süre başvurulduğu takdirde bir 30 gün daha uzatılır. Küba turistik vize başvurusu Türkiye’nin her yerinden online başvuru şeklinde yapılabilir.

Küba vizesi olumlu sonuçlandığında vize başvuru merkezindeki adrese gönderilmektedir. Vize için şahsen başvuru yapma zorunluluğu yoktur.

Küba Turistik vizesi için istenen Küba vize evrakları şunlardır:

 • Pasaport- Pasaport seyahat tarihinden sonra 6 ay geçerli olmalıdır. Renkli olarak scan edilmelidir.
 • Fotoğraf- Biyometrik fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır. 45mmx60mm boyutlarında olan fotoğraflar beyaz arka zeminde çekilmelidir. 1 adet fotoğraf yeterlidir.
 • Kimlik fotokopisi- Kimlik belgelerinin renkli fotokopileri gerekmektedir.
 • Uçak bileti rezervasyonu- Gidiş dönüş tarihi belirtilmiş uçak rezervasyonları bildirilmelidir.

Küba Ticari Vize

Küba’da iş yatırımı yapmak isteyen kişiler turistik vize için istenen Küba vize evrakları dışında şu belgeleri hazırlar:

 • Yeni tarihli faaliyet belgesi- Şirketin güncel faaliyet belgesi ticari oda kaydı olarak sunulmalıdır.
 • Vergi beyannamesi levhası- Vergi levhası fotokopisi güncel olmalıdır.
 • Şirketin imza sirküleri- Şirketin imza sirküleri noter onaylı olmalıdır.
 • Ticari sicil gazetesi- Ticari sicil gazetesi fotokopisi verilmelidir.
 • Çalışanlar için maaş bordrosu- Çalışanların son 3 aylık maaş gelirleri belgelendirilmelidir.
 • Sigorta işe giriş tarihi- SGK işe giriş tarihi belgesi barkotlu olmalıdır.
 • Hesap cüzdanı ve kredi kartı ekstreleri- Banka hesap bilgileri ve kredi kartı özetleri imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

Vize Çıkış Süresi: 2 İş günü

Önemli Notlar:

 • Küba Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. 
 • Küba vizesi ile Amerika üzerinden giriş yapılamamaktadır.
 • Küba vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar Küba Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır.
 • Yukarıda bulunan belgeleri aşağıda bulunan adresimize ulaştırmanız yeterlidir.
 • Küba vizeniz Karta basım vize olup Küba vizenizi elden veya kargo ile gönderilecektir.
 • Kargo ve kurye masrafları müşteri tarafından karşılanacaktır.

Küba Vizesi Önemli Notlar 2022

Küba Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Küba merkezleri, kişinin Küba vize işlemlerinde deneyimli bir kadro ile vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Vize merkezlerinin Küba vizesi işlem bölümleri, kişinin vize başvurusunun sonuca odaklı bir şekilde ilerlemesinde yardımcı olur ve gereken hizmetleri tarafa sağlamaktadır.

Küba yetkilileri tarafından, Küba vizesinin sonucuna ait karar verme yetkisine sahip olan tek kurumdur. Konsolosluk ve büyükelçilik taraflarınca belirtilmiş olan Küba vize evrak listesine ve Küba ülkesinin vizesi hakkında en yeni ve güncel bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Küba vizesi için başvur sürecine ait tüm bilgiler ve sorular mevcuttur.

Küba ülkesine yapılacak olan bütün kısa süreli seyahatler adına vize başvuruları, vize müracaat işlemleri için yetkilendirilmiş turizm ve seyahat firmaları ya da merkezleri aracılığı ile kabul görmektedir. Hızlı ve kolay bir süreç ile vize almak isteyen birey, vize merkezlerinin temsilcilerine ulaşım sağlamalıdır.

Küba Vizesi Başvuru Formu

Küba vizesi başvuru formu, yetkili taraflarından Küba vizesi adına başvuru yapan kişileri tanımak adına doldurulması istenen resmi bir formdur. Küba vizesi işlemleri sırasında doldurulan Küba vizesi formunda yanlış bilgilerin beyan edilmesi halinde cezai yaptırımlara neden olabilecek ve Küba vizesinin onay almasını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Kişinin yapacak olduğu Küba vizesi başvuruları için şahsi bir form doldurmasına gerek yoktur. Küba vizesi için kişinin başvurularındaki bilgiler, sisteme anlaşmalı olunan yetkililerce akredite edilmiş merkez ve yahut firmalar tarafından girilmektedir. Küba vizesinin vize merkezleri tarafından temin edilmesinin en büyük avantajı ise, tüm işlemlerin online olarak yapılabilmesidir. Vize işlemi onaydan geçtikten daha sonra Küba vize kartı vize merkezi temsilcileri tarafından kişinin bildirmiş olduğu posta adresine gönderimi sağlanır.

Küba vizesinin online başvuru formu doldurularak, kişi başvurusunu hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Vizesi 2 gün içerisinde form içerisinde de belirtilmiş olduğu adrese gönderilir. Bunun yanı sıra başvuru işlemini online yaparak, Küba turist kartını da ilgili ofis ya da merkezden kişi şahsen alabilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ise, Küba online vize başvurusu tüm Türkiye sınırları içerisinden yapılması da mümkündür.

Ancak, Türkiye’den alınmış bir Küba vizesi, Amerika’dan geçiş yapılacak ise kesinlikle geçersiz sayılacaktır. Amerika üzerinden geçiş sağlayacak bireyler, Amerika ülkesinden Küba vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Amerika hariç diğer ülkelerden Küba’ya geçilecek ve direkt olarak Türkiye üzerinden geçiş yapılacak ise herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Küba kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/kuba-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Küba Vizesi Başvurusu

Küba vizesi için en önemli evraklardan bir tanesi de pasaporttur. Kişinin Küba vizesi başvuruları esnasında kullanacak olduğu pasaportun herhangi bir deforme içermemesi gerekmektedir. Ve Küba’dan dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay da geçerliliğini koruması şarttır. Yıpranmış ya da zarar görmüş pasaport ile yapılacak olan işlemler, uçuş aktarmalarında ve yahut Küba’da olumsuz etmenlere yol açabilmektedir.

Küba vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/kuba-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Küba Vizesi Ücreti

Schengen vize işlemleri adına ödenmesi gereken ücretin, 8 gün süren seyahat sağlık sigortası da dahil olmak üzere 12 yaş üstünde bulunan vatandaşlar için toplam vize ücreti 145 Euro’dur. 12 yaş altında bulunan çocuklarda ise bu ücret değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle 12 yaş altındaki çocukların Küba vize ücreti 75 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret kapsamı içerisinde vize harcı, seyahat sağlık sigortası ve vize hizmet bedeli de dahildir.

Küba vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/kuba-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×