Küba Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Küba Turistik Vize Başvuruları için tarafımıza ulaştırılması gereken evrakların listesi; 

  1 – Renkli scan edilmiş Pasaport fotokopisi (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

  2 – Kişi yabancı uyruklu ise; T.C. ikamet izni belgesi 

  Vize Çıkış Süresi: 2 İş günü

  Önemli Notlar:

  • Küba Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. 
  • Küba vizesi ile Amerika üzerinden giriş yapılamamaktadır.
  • Küba vize başvurularınız hakkında verilecek olan kararlar Küba Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır.
  • Yukarıda bulunan belgeleri aşağıda bulunan adresimize ulaştırmanız yeterlidir.
  • Küba vizeniz Karta basım vize olup Küba vizenizi elden veya kargo ile gönderilecektir.
  • Kargo ve kurye masrafları müşteri tarafından karşılanacaktır.

  Küba Vizesi Önemli Notlar 2021

  Küba Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Küba merkezleri, kişinin Küba vize işlemlerinde deneyimli bir kadro ile vize danışmanlığı hizmeti vermektedir. Vize merkezlerinin Küba vizesi işlem bölümleri, kişinin vize başvurusunun sonuca odaklı bir şekilde ilerlemesinde yardımcı olur ve gereken hizmetleri tarafa sağlamaktadır.

  Küba yetkilileri tarafından, Küba vizesinin sonucuna ait karar verme yetkisine sahip olan tek kurumdur. Konsolosluk ve büyükelçilik taraflarınca belirtilmiş olan Küba vize evrak listesine ve Küba ülkesinin vizesi hakkında en yeni ve güncel bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Küba vizesi için başvur sürecine ait tüm bilgiler ve sorular mevcuttur.

  Küba ülkesine yapılacak olan bütün kısa süreli seyahatler adına vize başvuruları, vize müracaat işlemleri için yetkilendirilmiş turizm ve seyahat firmaları ya da merkezleri aracılığı ile kabul görmektedir. Hızlı ve kolay bir süreç ile vize almak isteyen birey, vize merkezlerinin temsilcilerine ulaşım sağlamalıdır.

  Küba Vizesi Başvuru Formu

  Küba vizesi başvuru formu, yetkili taraflarından Küba vizesi adına başvuru yapan kişileri tanımak adına doldurulması istenen resmi bir formdur. Küba vizesi işlemleri sırasında doldurulan Küba vizesi formunda yanlış bilgilerin beyan edilmesi halinde cezai yaptırımlara neden olabilecek ve Küba vizesinin onay almasını doğrudan olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

  Kişinin yapacak olduğu Küba vizesi başvuruları için şahsi bir form doldurmasına gerek yoktur. Küba vizesi için kişinin başvurularındaki bilgiler, sisteme anlaşmalı olunan yetkililerce akredite edilmiş merkez ve yahut firmalar tarafından girilmektedir. Küba vizesinin vize merkezleri tarafından temin edilmesinin en büyük avantajı ise, tüm işlemlerin online olarak yapılabilmesidir. Vize işlemi onaydan geçtikten daha sonra Küba vize kartı vize merkezi temsilcileri tarafından kişinin bildirmiş olduğu posta adresine gönderimi sağlanır.

  Küba vizesinin online başvuru formu doldurularak, kişi başvurusunu hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Vizesi 2 gün içerisinde form içerisinde de belirtilmiş olduğu adrese gönderilir. Bunun yanı sıra başvuru işlemini online yaparak, Küba turist kartını da ilgili ofis ya da merkezden kişi şahsen alabilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ise, Küba online vize başvurusu tüm Türkiye sınırları içerisinden yapılması da mümkündür.

  Ancak, Türkiye’den alınmış bir Küba vizesi, Amerika’dan geçiş yapılacak ise kesinlikle geçersiz sayılacaktır. Amerika üzerinden geçiş sağlayacak bireyler, Amerika ülkesinden Küba vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Amerika hariç diğer ülkelerden Küba’ya geçilecek ve direkt olarak Türkiye üzerinden geçiş yapılacak ise herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

  Küba Vizesi Başvurusu

  Küba vizesi için en önemli evraklardan bir tanesi de pasaporttur. Kişinin Küba vizesi başvuruları esnasında kullanacak olduğu pasaportun herhangi bir deforme içermemesi gerekmektedir. Ve Küba’dan dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay da geçerliliğini koruması şarttır. Yıpranmış ya da zarar görmüş pasaport ile yapılacak olan işlemler, uçuş aktarmalarında ve yahut Küba’da olumsuz etmenlere yol açabilmektedir.

  Küba Vizesi Ücreti

  Schengen vize işlemleri adına ödenmesi gereken ücretin, 8 gün süren seyahat sağlık sigortası da dahil olmak üzere 12 yaş üstünde bulunan vatandaşlar için toplam vize ücreti 145 Euro’dur. 12 yaş altında bulunan çocuklarda ise bu ücret değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle 12 yaş altındaki çocukların Küba vize ücreti 75 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret kapsamı içerisinde vize harcı, seyahat sağlık sigortası ve vize hizmet bedeli de dahildir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir