İsveç Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İsveç Vizesi

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç Aile Birleşimi vizesi, İsveç’te belli bir süre oturma hakkı sağlayan uzun süreli bir vize türüdür. Vize başvuru sahipleri yeni evlendikleri İsveç vatandaşı eşleriyle ya da İsveç’te oturma izni bulunan aile bireyleriyle aynı konutta yaşamak koşuluyla İsveç’e giriş hakkı talep ederler.

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç Aile Birleşimi vizesi için başvuruda bulunacak kişiler başvurularını İsveç dış temsilciliklerine şahsen yapmak durumundadır. Aile bireylerinin her biri vize başvurusu için ayrı başvuruda bulunmak zorundadır. Vize randevuları İsveç Vize Başvuru Merkezleri >> eraytur.com/isvec-vize-basvuru-merkezleri/  aracılığı ile alınabilir.

Isveç aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

İsveç vize işlemlerine dair 3 ile 5 iş günü aralığına yer verilir. Ancak söz konusu aile birleşimi olduğu zaman sürecin daha da uzun sürdüğü ve 30 günü bulduğu görülür.

Aile birleşimi ne kadar sürer?

Aile birleşimine dair ortalama süre 1 – 3 ay olarak belirtilir. Ek belgeler ve inceleme aşamalarından kaynaklı olarak bu süre 3 ayı da geçebilir.

Isveç oturma izni nasıl alınır?

İsveç Göçmen Ajansı üzerinden kayıt işlemlerine başvuranlar ilgili belgelerin ibrazı neticesinde oturma iznine sahip olabilir.

Aile Birleşimi vizeleri başvuru süreci diğer vize türleri ile aynı şekilde ilerlemektedir. Öncelikle İsveç vize formu >> eraytur.com/isvec-vize-formu-ve-dilekce/  doldurulur, ardından vize dilekçesi yazılır. Aile birleşimi vizesi için istenen gerekli evrak listesinde belgeler tamamlanarak vize başvuru süreci başlatılmış olur.

İsveç Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsveç Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan başvuruda istenen belgeler daha fazla olmakta ve vize başvuru dosyaları daha uzun sürede incelenmektedir. Başvuru sürecinin sonlanması 1-2 ayı bulabilmektedir. Başvuruların İsveç Vize Reddi >> eraytur.com/isvec-vize-reddi/  kararı ile olumsuz bir şekilde sonuçlanmaması için vize uzman danışmanlarının desteğini almak çok önemlidir.

İsveç Aile Birleşimi vizesi için istenen evraklar şunlardır:

 • İsveç vizesi talep eden kişinin kimlik belge fotokopileri- Tüm kimlik belgelerinin, nüfus cüzdanı, kimlik kartı, görev belgesi, öğrenci kimliği, emekli kartı, renkli fotokopileri
 • Geçerli pasaport aslı ve fotokopileri- Geçerli ve eski pasaportların renkli fotokopileri
 • Biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fonda çekilmiş, 3.5×4.5 cm boyutunda 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize başvuru sahibinin adli sicil kaydı ve nüfus kayıt örneği- Barkotlu temiz adli sicil kaydı ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İsveç vatandaşı eşin doğum belgesi- İsveç vatandaşı kişini uluslararası doğum belgesi
 • İsveç’teki aile bireyinin oturma ve çalışma izni, çalışma belgesi- İsveç’te geçerli olan oturma ve çalışma izni belgeleri, çalışma bilgilerini gösteren belgeler.
 • İsveç’teki evin tapu fotokopisi ya da kira kontratı- Evin tapu fotokopisi ya da kira kontratı verilmesi gerekmektedir.
 • Evli çiftler için uluslararası evlilik belgesi, Türkiye evlilik cüzdanı örneği- Türkiye’de evlenen kişilerin evlilik cüzdan örneği, uluslararası evlilik belgesi Form B
 • Vize isteyen kişinin gelir belgeleri- Tüm gelir belgeleri, maaş bordroları, banka hesap özetleri, kira-faiz gelirleri onaylı olarak sunulmalıdır.
 • İsveç vize başvuru formu ve dilekçe- Vize başvuru formu ve dilekçe düzgün şekilde hazırlanmalıdır.
 • Sağlık sigortası- Sağlık sigortası 30.000 Euro bedelle düzenlenir.
 • Dil yeterlilik sertifikası- İsveç’e gidecek kişinin dil bilgi düzeyini gösteren sertifikası olmalıdır.
 • Boşanma belgeleri- Boşanan kişiler için boşanma kararı örneği olmalıdır.
 • Velayet ve veraset belgeleri- 18 yaşından küçükler için velayet ve veraset belgeleri düzenlenmelidir.
İsveç vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/isvec-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İsveç Aile Birleşimi
İsveç aile birleşimi vizesi, belli kurallara ve aynı zamanda tanımlanmış olan değişik evraklara göre verilmektedir. Buna göre hem Türkiye sınırları içinde hem de İsveç’te hazırlanması gerekli olan bazı evrakların bulunduğunu unutmamak lazım.
İsveç Aile Birleşimi Bekleme Süresi 2020
İsveç aile birleşimi bekleme süresi çok uzun olmamasıyla dikkat çeker ve en erken 3 en geç ise 5 gün olarak tanımlanmıştır. Bunun ardından vize hazır olur.
Migrationsverket Türkçe
Migrationsverket, İsveç göçmenlik bürosunun resmi internet sayfası olarak dikkat çeker. Bunun Türkçe versiyonu da söz konusudur. Web alanına erişim için ilgili adresi kullanmak yeterlidir. Özellikle göçmen olarak bu ülkeye gitmek isteyen kişilerin, kayıt işlemlerini buradan yapmaları gerekmektedir.
İsveç Aile Birleşimi Vize Reddi Nedenleri
İsveç aile birleşimi vize reddi nedenleri birden çok olmasıyla dikkat çeker. Vizenin alınma amacı ile sunulan belgelerin aynı paralellikte olmaması büyük bir sorundur. Aynı zamanda verilen her türlü evrakta ortaya çıkabilecek bir yanlışlık veya eksiklik durumunda da ret yanıtını almanız söz konusu olabilir. Bunların tümünü göz önünde bulundurmak ve buna göre evrakları doğru bir biçimde hazırlamak önem arz eder.
İsveç Aile Birleşimi Belgeleri
İsveç aile birleşimi belgeleri arasında ilk sırada form yer alır. Bunun çok dikkatli şekilde doldurulması gerekmektedir. 3 tane fotoğrafın sunulması önem arz eder. En geç 90 gün önce çekilmiş olması şarttır. Bunun yanı sıra pasaport, unutulmaması gereken bir diğer evraktır.
Tüm dünyada geçerliliği bulunan bir evlilik kayıt belgesi ülke tarafından istenmektedir. İsveç vatandaşı olan eşin doğum belgesi bulunmalıdır. Boşanma ilanı ya da kararı söz konusu ise bunun resmi şekilde kanıtlanması esastır. Oturum izni de istenen bir diğer evraktır.
İsveç Aile Birleşimi

İsveç’te yaşayan eş ya da çocukların yanında ikamet etmek isteyenlerin alması gereken vize türlerinden olan İsveç aile birleşimi vizesi hakkında merak edilenler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunduktan sonra insanlar genelde vizenin açıklanma süresini merak ederler.  İsveç aile birleşimi bekleme süresi 2023 yılında 3 aylık bir sürece tekabül etmekteydi.

Peki, İsveç aile birleşimi bekleme süresi 2023 yılı için de aynı mı? Evet, bekleme süresinin bu sene için de 3 aylık bir zaman dilimine denk geldiğini söyleyebiliriz.

Bu aynı zamanda İsveç aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar sorusunun yanıtını oluşturmaktadır.

Diğer bir soru İsveç’te yaşamak için ne gerekli sorusudur. İsveç’te yaşamak için öncelikle uzun süreli vize türlerinden birine sahip olmak gerekir. Bu vize türü; eğitim vizesi olabilir, çalışma vizesi olabilir ya da aile birleşimi vizesi olabilir.

İsveç vatandaşı ile evlenmek isteyenler, daha sonrasında bu yol ile vatandaşlık hakkı kazanabileceklerini bilmelidir. Ancak bunun için geçerli olan tek şart bu değildir. Ayrıca İsveç aile birleşimi vizesi de İsveç vatandaşı biri ile evlendikten sonra alınan bir vizedir.

Son olarak İsveç aile birleşimi mülakat soruları konusunu merak edenler için bu soruların genelde, vize almak isteyen kişilerin işi, geliri ve yaptığı evliliğin sahte olup olmadığı hakkındaki sorulardan oluştuğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×