İsveç Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İsveç Vizesi

İsveç Vize Formu ve Dilekçe

 

İsveç vize formu ve dilekçesi, İsveç vize başvurularında vize başvuru sahibinin bilgilerini toplayan ve vize talebini İsveç dış temsilciliklerine ileten iki resmi belgedir. Bu belgeler dikkatle doldurulmalı, hatasız bir şekilde kişi bilgileri ve seyahat bilgileri verilmelidir.

İsveç Schengen Vize Başvuru Formu

İsveç Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global  İsveç  Vize Başvuru Formu

İsveç  Vize Başvuru Formu PDF

İsveç Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

İsveç Dilekçe Örneği

İsveç Vize Formu ve Dilekçe

İsveç vize formu, Schengen vize kriterlerine uygun olarak hazırlanmış bir vize başvuru formudur. İlgili alanlara vize başvuru sahibinin bilgileri girilmeli, formdaki gerekli alanlar tamamen doldurulmalıdır. Islak imza ile onaylanan form İsveç dış temsilcilikleri İnternet sitesinden ya da İsveç vize başvuru merkezleri aracılığı ile elde edilebilir.

İsveç vize dilekçesi, başvurulan vize türünü belirten ve seyahat ayrıntıları hakkında bilgi veren bir vize talep dilekçesidir. Vize türlerine göre farklı şekillerde hazırlanan dilekçe şahıs ve kurum bilgilerini içermelidir. Seyahat amacının belirtildiği dilekçede gerekiyorsa bazı belgeler ek olarak sunulmalıdır.

İsveç Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İsveç vize formu, Schengen vize bölgesine ilk giriş İsveç’ten yapılacaksa doldurulması gereken bir formdur. Schengen vize kriterlerine göre düzenlenmiş formda vize başvuru sahibinin şahsi, iş durumu ve aile bireyleri hakkında sorular sorulmaktadır.

İsveç vize evrakları arasında bulunan İsveç vize formu içinde doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • İsveç seyahatine çıkacak kişinin şahsi bilgileri- Kişisel bilgiler kimlik belgeleriyle aynı olmalıdır, adres ve iletişim bilgileri verilmelidir.
  • İsveç seyahati hakkında bilgiler- Seyahat tarih ve amaçları yazılmalıdır.
  • Daha önceki seyahat bilgileri- Daha önceki seyahat bilgileri verilmelidir.
  • İş durumu ve çalışma durumu bilgileri- Çalışma durumu belirtilmeli, şirket ve kurum bilgileri verilmelidir.
  • Eski Schengen vizeleri hakkında ayrıntılar- Daha önce alınmış Schengen vizeleri bilgileri yazılmalıdır.
  • Parmak izini durumu- Parmak izi durumu işaretlenir.
  • Aile bireylerinin bilgileri ve AB-İsviçre vatandaşı aile bireyi bilgisi- Aile bireylerinin bilgileri verilir, AB-İsviçre vatandaşı aile bireyi varsa hakkında bilgi yazılır.
  • Güvenlik ve mali durumla ilgili sorular- Güvenlik ve mali durumla ilgili sorular doğru bir şekilde cevaplanmalıdır.

İsveç Vize Dilekçesi Yazma Kuralları

İsveç vize dilekçesi seyahat amacı belirtilerek başvurulacak vize türünde vizenin verilmesini talep eden bir dilekçedir. Başvurulan vize türüne göre şekil açısından farklı biçimlerde yazılır. Verilen bilgiler vize başvuru formuyla aynı olmalıdır. Dilekçe İsveç dış temsilciliklerine hitaben İngilizce veya Türkçe yazılabilir.

İsveç Turistik vize dilekçeleri için özel bir kağıt gerekmez. Dilekçede gezi amacı yazılmalı, bu amaca göre vize talebi iletilmelidir. Seyahat tarihleri kesin bir dille yazılmalıdır, masrafları karşılama yöntemi açıklanmalıdır. Sponsor varsa sponsorun bilgileri verilmelidir. Vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri dilekçede bulunmalıdır.

İsveç Ticari vize dilekçeleri firma antetli kağıdında hazırlanır, şirket yetkilisi imzası ve kaşesi taşır. Şirketin adı ve adresi belirtilmelidir. İsveç’teki firmanın bilgileri de verilmelidir. Vize isteyen kişinin firma unvan ve görevleri yazılmalıdır.

İsveç vize formu ve dilekçesi tamamlandıktan sonra İsveç vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri başlatılır, vize evrakları eksiksiz tamamlanmalı ve vize başvuru merkezlerinden uzman danışman desteği alınarak sağlıklı bir vize süreci tamamlanmalıdır.

İsveç vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/isvec-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×