İsveç Vizesi

İsveç Vize Ücreti

İsveç vize ücreti

 

İsveç vize ücreti, İsveç dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize harçları ve vize ofisleri hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Vize harç ücreti Schengen vize kriterlerine göre belirlenmiştir, Euro üzerinden nakit olarak ödenir. Vize ofisi hizmet bedelleri Türk lirası karşılığı olarak ödenebilir.

2021 yılında belirlenen İsveç vize ücretleri tarifesi şu şekildedir:

İsveç Turistik Vize 80 Euro
İsveç Ticari Vize 80 Euro
İsveç Aile-Arkadaş Ziyareti Vize 80 Euro
İsveç Kültürel-Sportif Vize 80 Euro
İsveç Eğitim Vizesi 80 Euro
0-6 Yaş Arası Çocuklar Bedelsiz
6-12 Yaş Arası Çocuklar 80 Euro

 

Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Ermenistan, Karadağ, Makedonya, Moldova, Ukrayna, Rusya, Sırbistan, Gürcistan vatandaşları 35 Euro ödemektedirler. AB üyesi ülkelerin vatandaşlarının aile bireyleri vizeden muaftır. Araştırma ve akademik araştırma için giden öğrenciler, kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak 25 yaş altı bireylerden vize ücreti alınmaz.

İsveç Vize Ücreti Bilinmesi Gerekenler

İsveç vize ücreti zaman içerisinde değişebilmektedir, en sağlıklı vize ücreti bilgilerine İsveç vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/isvec-vize-basvuru-merkezleri/  bürolarından ulaşmak mümkündür. Vize başvuru merkezlerinde vize ücreti tahsilatı yapılmaktadır.

Vize ücretini ödeyen vize başvuru sahipleri İsveç vize işlemleri sürecini hemen başlatabilirler, uzman danışmanlar eşliğinde hazırlanan vize başvuru dosyaları İsveç dış temsilcilikleri ile etkili bir koordinasyon sonucu hemen işleme alınacaktır.

İsveç vize ücreti hakkında bilinmesi gereken noktalar şunlardır:

  • İsveç seyahati vize ücreti başkalarına devredilemez ve satılamaz.
  • İsveç seyahati vize ücreti İsveç vize reddi >> eraytur.com/isvec/-vize-reddi kararı sonrasında geri ödenmez.
  • Her yeni vize başvurusunda vize ücreti yeniden ödenmek durumundadır.
  • Vize ücreti vize başvuru merkezlerinde Euro olarak nakit ödenir.

İsveç vize ücreti sadece konsolosluk vize harçlarından oluşmaz, vize başvuru merkezlerinde verilen vize başvuru aracılık hizmetleri ve ek hizmetler hesaba katılmalıdır. Ek hizmetleri talebe bağlıdır, vize sürecini hızlandıran ve kolaylaştıran bu hizmetlerin her biri ayrı olarak ücretlendirilir.

Global Visa Services bünyesinde bulunan vize başvuru merkezlerinde İsveç vize evrakları >> eraytur.com/isvec-vize-evraklari/  listesine ulaşabilir ve vize başvurularınızı hemen başlatabilirsiniz. Vize başvuru dosyanız süratle İsveç dış temsilcilikleri vize bölümüne iletilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×