İsrail Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir! - Eraytur
İsrail Vizesi

İsrail Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir!

İsrail, Orta Doğu’da bulunan, Akdeniz’e kıyısı bulunan ve başkenti Tel Aviv olan bir ülkedir ve İsrail Devleti resmi adıyla bilinir. 27.817 kilometre karelik bir toprağa sahiptir ve Filistin sorunu ile tanınmaktadır. Ayrıca Hayfa, Eylat, Netanya ve Akka önemli ve tanınan şehirlerindendir.

 

İsrail Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Yaklaşık 8 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti bordo (umumi) pasaportuna sahip olanlar İsrail Devleti’ne girmek için vize almak zorundadırlar fakat yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahipleri vizeden muaftırlar ve 180 gün içerisinde 90 gün boyunca İsrail Devleti sınırları içerisinde bulunabilirler.

Israil vizesi almak kolay mı?
İsrail vizesi almak için belirli şartların sağlanması, vize evraklarının istenilen kurallara göre hazırlanması önemlidir. Evraklarını doğru ve tam olarak teslim eden kişilerin hesaplarında yeterli tutar olması durumunda vize alınması zor değildir.
Israil vizesi ne kadar sürede çıkar?
İsrail vizesinin sonuçlanma süresi vize türüne ve konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Vize sonuçları, ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.
Türkler İsrail’e gidebilir mi?
İsrail, Türk vatandaşlarının ülkeye gelmesi için vize şartı koymuştur. Gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmanız ve onay almanız ardından ülkeye gidebilirsiniz.

İsrail’e gitmek isteyen umumi (bordo) pasaport sahipleri bazı belgeleri toplayıp İsrail Başkonsolosluğu’na vize almak amacıyla sunmak zorundadırlar.

İsrail Vize Talep Ediyor Mu?

İsrail’de pek çok ülke gibi vize talebinde bulunmaktadır. İsrail vize merkezleri aracılığı ile kişiye en uygun vizenin alınması adına süreç başlatılıp ilgili taraflara belge ve evraklar sunulmalıdır.

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail vizesinin nasıl alınacağına dair karar ilk önce, İsrail ülkesine yapılacak olan seyahat amacının belirlenmesinden geçmektedir. İsrail vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler ise, gidiş amacının doğrultusunda vize danışmanlarına belirlenmesi gereken vize türünün alınması gereken evrakları kişinin ilgili yerlere gitmesi ile süreç başlatılmaktadır. Gerekli görülen ve talep edilen evraklar ile vize merkezleri, kişinin adına ilgili mercilere başvuru talebinde bulunmaktadır. Ayrıca sürecin en hızlı ve engelsiz bir şekilde de yönetilmesini sağlamaktadır.

Müdahale edilemeyecek bir durum ya da ekstrem bir durumun mevcut olmaması durumunda başvurular şahsen yapılamamaktadır. Kişi tarafından doldurulması gereken formlar ve ibraz edilmesi gereken bilgilerin doğru ve birbiri ile tutarlı olması bu noktada oldukça önem arz etmektedir. İsrail vize başvurusunda ve sunulan evrakların neticesinde, doğru ve tutarlı bilgilerin ibraz edilmemesi halinde kişinin vize başvurusunun reddedilmesi oldukça yüksek bir ihtimaldir ve göz önünde bulundurulması gereken en önemli hususlardan sadece bir tanesidir.

Doğru ve tutarlı bilgiler doğrultusundan hazırlanmış olan evraklar ilgili taraflara sunulması ve başvurunun yapıldığı zamandan itibaren süreç son bulmaktadır.

İsrail Vize Başvurusu

Kişinin İsrail vize başvurusunda kullanacağı pasaportun planlanmış olan İsrail seyahat tarihi bitimi ile en az 1 yıl daha geçerliliği bulunmaktadır. İsrail vizesinin onaylanması adına ülkenin vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde kişi yerine getirmelidir. Vize merkezi İsrail bölümü, kişinin ihtiyacı üzerine vize türünü belirler ve yine kişinin adına İsrail başvurusunu tamamlayarak, planlanan seyahatin sorunsuz ve engelsiz bir şekilde gerçekleştirilmesi adına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca İsrail ülkesi ve Türkiye ülkesi ile yapılan anlaşmaların sonucunda özel bir pasaporta sahip olan kişiler, 180 günlük bir süre zarfının içerisindeki 90 günlük bir süreçte İsrail vizesinden muaf tutulmaktadırlar.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsrail vize evrakları arasında birçok belge bulunmaktadır. Bu belgelerden bahsetmek gerekirse şunlardır:

1. Pasaport

Elbette vize almanız için gereken ilk evraklardan birisi pasaporttur. Pasaport, ülkemizde artık nüfus müdürlükleri tarafından verilmektedir. Vize başvurusunda bulunacağınız pasaportun bazı kritelere sahip olması gerekmektedir. Aksi halde vize başvurunuz reddedilecektir. Bu kriterler şunlardır:

 • Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Pasaportunuzun geçerlilik tarihi, en az 1 yıl ve İsrail seyahatiniz bittikten 3 ay sonra daha geçerli olmalıdır.
 • Kadınlar, evlenmeden önceki soyadları ile pasaportlarını yenilemelidirler.
 • Pasaportunuzun fotoğrafı tanınacağınız şekilde olmalıdır.
 • Pasaportunuz yıpranmış veya yırtılmış olmamalı, belgede silik veya okunması zor yerler bulunmamalıdır.
 • Vize başvurusu esnasında varsa eski pasaportlarınız da sunulmalıdır.

2. İsrail Vize Evrakları 2020 Başvuru Formu

İsrail Devleti’ne vize başvurusu yaparken bir vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bu başvuru formunda sizin hakkınızda bilgiler talep edilmektedir. Bu sebeple yapacağınız başvuruların doğruluğundan ve tutarlılığından emin olmanız, vize reddi ile karşılaşmamanıza olanak sağlayacaktır. Bunu dikkate alarak vize başvurunuzu yapmanız büyük önem arz etmektedir.

3. İsrail Başkonsolosluğu’na Yazılacak Dilekçe (Talep Dilekçesi)

İsrail Başkonsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçede, seyahatinizin amacını, tarihlerini, nerede kalacağınızı, gideceğiniz başka bir ülke olup olmadığını, varsa hangi ülke olduğunu ve ulaşımı nasıl sağlayacağınızı, sağlayacağınız ulaşım aracı uçak ise uçak PNR numarasını, otobüs ise bilet fotokopisi ve PNR numarası ve o ülkede nerede kalacağınız gibi detayların belirtilmesi gerekmektedir.

Ayrıca seyahatinizin detaylarını belirtirken bu belge sizin sunum dilekçeniz gibi olacağından en altına “ekler” kısmı yazıp belgelerinizi numaralandırarak dilekçede belirtmeniz gerekmektedir.

4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

T.C nüfus cüzdanınızın, üstündeki T.C. kimlik numarası boş veya daktilo ile yazılmış olmadan, bilgisayar yazılı olanının bir fotokopisi belgeler arasına eklenmelidir. Nüfus cüzdanında yıpranmış veya okunmayan herhangi bir yer bulunmamalıdır. Ayrıca yeni T.C. kimlik kartlarının önlü arkalı fotokopisini de belgeler arasına ekleyebilirsiniz.

​5. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Uluslararası otoritelerce belirlenmiş standartlarda, yani suratınızda herhangi bir mimik ifadesi olmadan, aksesuar veya tanınmanızı güçleştirecek bir takı bulundurmadan, beyaz arka fonda ve fotoşop işlemi görmemiş iki adet fotoğrafın İsrail vize evrakları arasına yerleştirilmesi gerekmektedir. Fotoğrafın güncel olması ve sizin tanınabilirliğiniz konusunda bir şüpheye yer vermemesi gerekmektedir.

6. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Bu belge nüfus müdürlüklerinden ve e-devlet’ten barkodlu olarak temin edilebilmektedir. Nüfus müdürlüklerinden ıslak imzalı olarak alınması tavsiye edilir fakat e-devlet’ten de barkodlu olarak alınabilir.

7. Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu (İsrail Vize Evrakları arasına muhakkak eklenmeli.)

İsrail vize evrakları arasında bulunması gereken diğer belgelerden birisi de gidiş – dönüş uçak biletidir. PNR numarası açık bir şekilde belli olan bu belge firma tarafından onaylı olmalı ve ödemenin yapıldığına dair bir belge ile evraklar arasında yerini almalıdır.

8. Otel Rezervasyonu (İsrail Vize Evrakları arasına mutlaka eklenmeli.)

İsrail’e gitmeden önce kalacağınız otel tarafından resmi olarak onaylanmış PNR veya rezervasyon numarası bulunan rezervasyon belgesini temin etmeniz ve evraklar arasına koymanız gerekmektedir. Hangi tarihler arasında kalacağınız net olarak belirtilmelidir.

9. Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi

Seyahatinizde olası herhangi bir sağlık sorunu, kaza veya vefat gibi durumlarda alınacak önlemlerin sigorta tarafından temin edilmesi için gereken seyahat sağlık sigortası poliçesinin de belgeler arasında bulunması gerekmektedir. Bu seyahat poliçesi 30.000 Euro’yu kapsamalıdır.

10. Finansal Belgeler

İsrail vize evrakları 2022 yılı için gereken finansal belgeler şunlardır:

 • Banka hesap dökümleri (son 6 aylık)
 • Mali durumu ispat edecek olan tapu, otomobil ruhsatı gibi belgeler.
 • İşe giriş belgesi
 • SGK kayıtları
 • Çalışılan kurumun vergi levhası
 • İmza sirküleri gibi finansal durumunuzu net olarak belirten belgeler
İsrail vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/israil-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İsrail Vize Başvuru Formu

İsrail vize başvuru formunu eksiksiz ve sizden talep edilen dil ile doldurmanız gerekmektedir. Formdaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Bu sebeple formu dikkatlice okuyarak doldurmanız ve sizden talep edilen bilgileri doğru olarak vermelisiniz.

İsrail kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/israil-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

İsrail Vize Randevusu

İsrail vize başvuruları için randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat vize başvurusunda bulunacak kişinin başvuru esnasında şahsen bulunma zorunluluğu vardır. Bu sebeple siz de vize başvurusu sırasında şahsen işlemleri takip etmelisiniz.

İsrail Vize Ücreti Ne Kadar?

İsrail vize ücreti, İsrail’de öğrenim görecek Türk öğrenciler tarafından 50 USD olarak ödenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, öğrenim görecek öğrenciler dışında vize ücreti ödememektedirler. Ödeme yaptığınıza dair dekontu da İsrail vize evrakları arasına koymanız gerekmektedir.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Her kurum gibi, İsrail vizesinin ne zaman tarafınıza teslim edileceği kurumun iş yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu sebeple her ne kadar ne zaman çıkacağı net olarak bilinmese de İsrail vizesi için verilen ortalama süre 7 ila 9 gündür. Vizenin tarafınıza teslim edileceğinin bildirildiği günün erken veya geç olması, vizenizin reddedildiği veya kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

İsrail Vize Türleri Hangileri?

İsrail Devleti, farklı amaçlarla ülkeye girecek ziyaretçilere farklı vize rejimleri uygulamaktadır. Bu vize rejimlerinin çeşitleri şu şekildedir:

 • Göç Vizesi
 • Geçici Konaklama Vizesi (A/1)
 • Öğrenci Vizesi (A/2)
 • Din Adamı Vizesi (A/3) 
 • İsrail Aile Birleşimi Vizesi (A/4)
 • İsrail Çalışma Vizesi (B/19 (90 günden fazla konaklanacak ise çalışma vizesi verilir, kısa kalınacaksa da ticari vize verilir.)
 • İsrail Ziyaretçi Vizesi (B/2) (Turistik, aile veya arkadaş Ziyareti Vizesi)

İsrail Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsrail vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gerekenler özetle şunlardır:

 • Vize evraklarında beyan ettiğiniz bilgilerin herhangi bir şekilde yanlış veya yanıltıcı olmamasına özen göstermelisiniz. Bu durumun hukuki sonuçları olabileceğini unutmayınız.
 • Pasaportunuzdaki fotoğrafın tanınmanıza imkân tanıyacak şekilde olması ve pasaporttaki bilgilerin güncel olması gerektiğine dikkat etmelisiniz.
 • Vize dilekçenizde seyahatinizin detaylarını anlatmalı ve İsrail Başkonsolosluğu’na hitaben bu dilekçeyi yazmalısınız.
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı yapıp ödemeyi gerçekleştirdiğinize dair belgelerin kurumlar tarafından onaylı olması şarttır.
 • Bankanızdan alacağınız hesap döküm belgesinin banka tarafından onaylanmış olması, ıslak imza ve kaşeli olarak tarafınıza teslim edilmesi gerekmektedir. Bu banka hesap dökümü son 6 aylık finansal hareketleri içermeli ve en geç de son 1 haftalık hareketleri içermemelidir. Bu sebeple bu belgeyi en son almanız vize başvuru işlemlerini yaparken daha mantıklı olacaktır, bu sayede kapsayıcılığı daha geniş olacaktır.
İsrail vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/israil-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İsrail Vize İstiyor mu?

İsrail’e seyahat konusunda merak edilen pek çok soru vardır. Bunlardan en sık yöneltileni İsrail vize istiyor mu sorusudur. Ülkemiz ile İsrail arasında vize muafiyeti durumu söz konusu olmadığı için, İsrail’e yapılacak olan seyahatlerde vize alınması şarttır.

Peki, İsrail’e nasıl vize alınır? Bunun için yapmanız gereken ilk işlem, vize başvurusunda bulunmaktır. Eğer kısa süreli turistik vizesi için başvuru yapacaksanız o zaman bu kategoride sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde vize başvuru merkezlerine teslim etmek durumundasınız. İncelemeler sonucunda bir sorunla karşılaşılmazsa İsrail vizenizi alabilirsiniz.

İsrail’e vize kolay mı diye soranlar için gereken evraklar usule uygun olarak teslim edildiğinde vize alma konusunda sorun yaşanmayacağını söyleyebiliriz.

İsrail vize ücreti ne kadar diye merak edenler için de vize harç bedelinin 126 TL olarak belirlendiğini ve başvuru öncesinde bu harcın yatırılması gerektiğini ifade edebiliriz.

İsrail vizesi 2022 yılı için de aynı fiyat aralıkları geçerli idi. 2022yılında da bu konuda bir değişiklik meydana gelmemiştir.

İsrail’e turist olarak gitmek isteyenler de ülkede 1 ay ikamet etme hakkı tanıyan ve kısa süreli olan turistik vize türüne başvuruda bulunabilirler.

İsrail’ çalışmak için nasıl gidilir sorusunun yanıtı da uzun dönem kalma gerektiren çalışma vizesinden geçmektedir. Eğer bu ülkeden iş teklifi almışsanız o zaman bunu belgelendirerek, çalışma vizesi alabilmeniz mümkün.

İsrail'e Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?
İsrail’e çalışmak için gitmek isteyenlerin başvurularını sorunsuz bir biçimde tamamlamaları gerekmektedir. Bu noktada konsolosluğa gitmeye hiçbir zaman gerek kalmaz. Aracı kurum ile sürecin başlatılması sizin için büyük bir avantaj anlamına geliyor.
İsrail'de Kaçak Çalışmak
İsrail’de kaçak çalışmak bir suçtur. Bunu yapan kişilerin yakalanması halinde birtakım cezalarla karşı karşıya kalacaklarını hiçbir zaman unutmamaları lazım. Bundan dolayı en mantıklı şey, vize almak ve bunun sonrasında İsrail’de çalışmaktır.
İsrail'e Çalışma Vizesi Almak
İsrail’e çalışma vizesi almak için pasaportunuzun süresinin en az 1 yıl olması lazım. Tasarlanmış vize başvuru formunun doldurulması esastır. Bunun yanı sıra kimlik fotokopisi de talep edilmektedir. 2 tane 5×5 ölçülerinde olması şartıyla fotoğraf olmak zorundadır. Apostik kaşeli sabıka kaydı, yine aynı özelliğe sahip bir doğum belgesi talep edilir. Konsolosluğun kabul ettiği sağlık merkezlerinde Hiv başta olmak üzere birçok testin yapılması da gerekmektedir. Bunun ardından parmak izi alınır.
İsrail Vize Nasıl Alınır?
İsrail vize alım işlemlerinde konsolosluk ya da aracı kurum sayesinde sürecin devam ettirilmesi söz konusudur. Pasaport, nüfus kayıt örneği, imza sirküleri, otel ve uçak rezervasyonları, banka bilgileri, başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, davet söz konusu ise bunu gerçekleştirmiş olan şirketin bilgileri ve davet belgesi de bulunmak zorundadır. Bu sayede vizeyi alabilirsiniz.
İsrail'e Vize Var Mı?
İsrail vize isteyen bir ülkedir. Ancak şu an için Covid pandemisi dolayısıyla vize vermemektedir. Bundan dolayı beklemek ve konsolosluğun duyurusunu takip etmek şarttır.
İsrail'e Turist Olarak Gitmek
Turist olarak İsrail’e gitmek mümkündür. Bunun için hem vize başvuru ücretinin ödenmesi hem de gerekli olarak tanımlanmış olan evrakların tümünün toplanması, sorunsuz şekilde sunulması esastır.
İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesine dair en çok sorulan soruların yer aldığı bu yazı içerisinde ilk olarak İsrail’e vize nasıl alınır sorusunun yanıtından başlayalım.

İsrail’e gitmek için ne gerekli sorusu ile de benzerlik gösteren bu soru için sizlere gerekli olan şey vizedir. Çünkü İsrail vizesi olmadan bu ülkenin sınırları içerisine giremezsiniz. Vize almak için vize başvurusunda bulunmak gerektiğini belirtelim. Ancak bu konuda hangi vize türü alınacaksa ona göre evrak listesindeki evraklar tamamlanmalı ve vize başvuru ücreti yatırılarak ilgili evraklar ile birlikte başvuru merkezlerine müracaat edilmelidir.

İsrail’e çalışmak için nasıl gidilir sorusunun yanıtı bu bağlamda ilk olarak, çalışma vizesi türüne başvuruda bulunmak olacaktır. Bunun için davet mektubu ve istenen diğer evraklar hazırlanmalı ve vize harç bedeli de yatırılmalıdır.

İsrail vize ücreti 2022 yılı için 126 TL olarak belirtilmişti ve görünüşe göre bu yıl da vize ücreti için aynı rakam geçerli. Yani İsrail vizesi almak isteyen kişiler öncelikle bu tutarı yatırmalıdırlar.

İsrail turist kabul ediyor mu sorusu ise daha çok bu ülkeye turistik seyahatte bulunacak olan insanların sorduğu bir sorudur. İsrail’in turist kabul ettiğini ve başvurular konusunda detaylı bilgi almak adına bizleri arayabileceğinizi belirtelim.

İsrail vizesi olanlar hangi ülkelere giremez sorusu için ise bu ülkelerin; İran, Yemen, Kuveyt, Lübnan, Suriye, Libya ve Suudi Arabistan olduğunu belirtelim.

Son olarak İsrail vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı ise 5 ila 15 gün arasında değişmektedir.

İsrail'e Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İsrail’e çalışmak için gitmek isteyen kişilerin akıllarındaki bir numaralı soru İsrail’e çalışmak için nasıl gidilir sorusu olacaktır. İsrail’deki bir kurum ya da kuruluşta çalışmak için öncelikle çalışma vizesi almanız gerektiğini söyleyelim. Ancak bunun için burada bulunan ve sizi işe alacak olan kurumun sizlere iş davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Aksi takdirde çalışma vizesi alamazsınız.

İsrail’de çalışmak isteyenler genelde bu ülkenin iş alanlarını merak etmektedir. İsrail’de genelde inşaat sektöründe iş ilanları ve olanakları mevcut.

İsrail’de çalışan Türkler de genellikle bu sektöre yönelmiş hatta burada iyi mevkilerde bulunmaktadırlar. Eğer siz de bu ülkede çalışmak isterseniz inşaat sektörü alanında rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

İsrail’de çalışma saatleri 08.30 ile 17.00 arasındadır. Bu konuda ülkemizdeki çalışma saatleri ile neredeyse benzerlik göstermektedir.

İsrail çalışma vizesi alan kişiler ülke sınırları içerisinde 1 aydan fazla kalabilme hakkını ve çalışma iznine sahiptirler. Çalışma izni olduğu sürece ikamet hakkınız da olacaktır.

Çalışma vizesi ile değil ama İsrail’e turist olarak gitmek isteyenler ise, öncelikle turist vizesi almak durumundadır. Bu vize türü ile ülke sınırları içerisinde yalnızca 1 ay (30 gün) kalabilme şansınız vardır. 1 ayı aşacak olan ziyaretlerde yeniden vize yenilemeniz gerekmektedir.

İsrail vizesi hakkında aklınıza takılan tüm sorular için bizleri arayabilirsiniz. Ayrıca sizlere vereceğimiz danışmanlık hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

İsrail vizesi almak kolay mı?
İsrail vizesi almak isteyen kişiler, hükümetin belirlediği vize prosedür şartlarına uygunluk gösterdiği ve gerekli olan evrakları teslim ettikten sonra vize alma konusunda sorun yaşamazlar.

İsrail Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?
Evet, bu ülkeye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Ancak resmi pasaport sahibi kişilerin  kısa süreli ziyaretlerinde vize almasına gerek yoktur.
Israil vize ücreti ne kadar?
İsrail vizesi almak isteyen kişiler kısa süreli seyahatler için vize harç bedeli olarak 126 TL ödemek durumundadırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×