İsrail Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İsrail Vizesi

İsrail Vize Formu ve Dilekçe

İsrail vize formu ve dilekçesi, vize başvuru formunda bulunması gereken iki resmi evraktır. Vize formu doğru bilgilerle eksiksiz doldurulmalı, vize dilekçesi vize türüne göre düzenlenerek vize talebi İsrail dış temsilcilikleri vize bölümüne iletilmelidir.

İspanya Vize Formu ve Dilekçe

İsrail Vize Formu ve Dilekçe

İsrail vize formu, vize başvurusunda bulunan kişinin bilgileri ve seyahat ayrıntılarını öğrenmek amacıyla düzenlenmiştir. İlgili alanlardaki sorulara kesinlikle eksiksiz ve hatasız cevaplar verilmelidir. Form çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanır, vize formuna İsrail vize başvuru merkezleri üzerinden ulaşmak mümkündür.

Israil turist kabul ediyor mu?

İsrail vize işlemlerinde online randevu ile süreci başlatmıştır.

Israil vizesi nasıl alınır?

Konsolosluğun internet sitesinde bulunan link üzerinden vize randevunuzu alabilir ve belgelerinizi derlemiş şekilde randevu gün ve saatinde orda bulunmalısınız.

Israil vize başvurusu nereye yapılır?

İsrail vize başvuru adımlarını konsolosluk üzerinden tamamlamanız sonrasında size bir referans numarası sunulur. Bu referans numarası üzerinden takip adımları tamamlanabilir.

İsrail vize dilekçesi başvurulan vize türünü ve seyahat ile ilgili ayrıntıları bildiren şahsi bir vize talep dilekçesidir. Vize türlerine göre farklı bir biçimde hazırlanan dilekçedeki bilgiler hatasız ve eksiksiz olmalıdır.

İsrail vize formu doldurulduktan, vize dilekçesi yazıldıktan sonra İsrail vize evrakları tamamlanarak vize başvuru süreci başlatılır.

İsrail Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İsrail vize formu İsrail dış temsilcilikleri tarafından vize talebinde bulunan kişinin bilgilerini toplamak amacıyla hazırlanmıştır. Formdaki sorular kesin bir şekilde, eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Herhangi bir hata yapmamak adına vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar eşliğinde doldurulmalıdır.

İsrail Vize Formu içerisinde yer alan alanlar şunlardır:

  • İsrail seyahatine çıkacak kişinin bilgileri- Kişisel bilgiler kimlik bilgileriyle aynı olmalıdır. Adres ve iletişim bilgileri verilmelidir.
  • İsrail seyahati ile ilgili ayrıntılar- İsrail seyahatinin amacı, tarihleri belirtilmelidir.
  • Mesleki durum, işyeri bilgileri- Meslek durumu, işyeri bilgileri verilmelidir. Emekliler ve öğrenciler durumlarını açıklamalıdır.
  • İsrail’deki konaklama bilgileri- İsrail’de konaklanacak otelin adı ve adresi belirtilmelidir.
  • İsrail Aile ziyaretinde davet gönderen kişinin bilgileri- Davetiye gönderen kişinin kişisel bilgileri açıklanmalıdır.
  • Diğer bilgiler, istekler, notlar- Diğer ayrıntılar ve notlar yazılmalıdır.

İsrail Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İsrail vize dilekçesi şahsi bir vize talep dilekçesidir ve İsrail dış temsilciliklerine hitaben yazılır. Farklı vize türlerinde hazırlanan dilekçeler şekil ve içerik yönünden değişmektedir.

İsrail Turistik Vize dilekçelerinde tarih düşüldükten sonra seyahat amacı ve tarihleri belirtilir. İsrail seyahatinin masraflarının karşılanma yöntemi açıklanır. Bir sponsor var ise sponsorun mali ve kişisel bilgileri verilmelidir. Gidilecek şehirler ve başka bir ülke ziyaret edilecekse o seyahatin bilgileri de verilmelidir. Islak imza ile onaylanan dilekçede vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri bulunmalıdır.

İsrail Ticari Vize dilekçeleri şirket antetli kağıdında yazılır. Seyahatin ayrıntıları belirtilir, İsrail’de iş yapılacak firmanın bilgileri verilir. İş ile ilgili organizasyon bilgileri dilekçede yer almalıdır. Vize başvuru sahibinin şirketteki görev ve unvanları belirtilmelidir. Dilekçe şirket yetkilisi tarafından imzalanır ve kaşelenir. İmza sirküleri ticari dilekçe ekinde olmalıdır.

İsrail vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra İsrail vize ücreti ödenerek vize başvuru süreci ile ilgili süreç başlatılır.

İsrail vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/israil-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İsrail Vize Başvuru Formu

İsrail vize başvurusu için en fazla dikkat edilmesi gereken ve titizlik isteyen evrak İsrail vize başvuru formu olarak bilinmektedir. Bu formu doldururken tükenmez kalem kullanmalı ve sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde yazmalısınız. Ayrıca başvuru formu için gerekli olan imza da siz ait olmalıdır.

İsrail’e vize var mı merak edenler için ise bu ülkeye yapacağınız seyahatlerde, seyahat sebebiniz her ne olursa olsun vize almak durumunda olduğunuzu söyleyelim. Ayrıca yine seyahat sebebinize uygun olan bir vize türüne başvuruda bulunmanız gerektiğini de unutmayın.

Peki, İsrail vize ücreti 2020 yılında nasıldır? Geçtiğimiz yıl içerisinde 126 TL olarak belirtilen vize ücreti 2021 yılında da bir değişikliğe uğramamıştır.

Yani İsrail vize ücreti ne kadar merak edenlere bu yıl içerisinde harç bedeli olarak 126 TL yatırmaları gerektiğini söyleyebiliriz.

İsrail’e turist olarak gitmek isteyen kişiler ise, ülkeye giriş yapabilmek için İsrail turistik vizesi almak durumundadırlar. Bu vize ile birlikte ülke sınırları içerisinde yaklaşık 1 ay ikamet edebilirler.

Uzun süreli kalma durumundan bahsedildiğinde ise akıllara İsrail’e çalışmak için nasıl gidilir sorusu gelmektedir. Çünkü çalışma vizesi ile birlikte ülke sınırları içerisinde 1 aydan fazla kalabilmek mümkündür. Ancak çalışma izni alabilmek için, işveren kişiden bir davet mektubu alınması gerekmektedir. Çalışma vizesi içerisine oturma izni (ikamet izni) de dahildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×