İsrail Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İsrail Vizesi

İsrail Vize Formu ve Dilekçe

 

İsrail vize formu ve dilekçesi, vize başvuru formunda bulunması gereken iki resmi evraktır. Vize formu doğru bilgilerle eksiksiz doldurulmalı, vize dilekçesi vize türüne göre düzenlenerek vize talebi İsrail dış temsilcilikleri vize bölümüne iletilmelidir.

İsrail Schengen Vize Başvuru Formu

İsrail Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

İsrail  Vize Başvuru Formu PDF

İsrail Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

İsrail Vize  Dilekçe Örneği

İsrail Vize Formu ve Dilekçe

İsrail vize formu, vize başvurusunda bulunan kişinin bilgileri ve seyahat ayrıntılarını öğrenmek amacıyla düzenlenmiştir. İlgili alanlardaki sorulara kesinlikle eksiksiz ve hatasız cevaplar verilmelidir. Form çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanır, vize formuna İsrail vize başvuru merkezleri üzerinden ulaşmak mümkündür.

İsrail vize dilekçesi başvurulan vize türünü ve seyahat ile ilgili ayrıntıları bildiren şahsi bir vize talep dilekçesidir. Vize türlerine göre farklı bir biçimde hazırlanan dilekçedeki bilgiler hatasız ve eksiksiz olmalıdır.

İsrail vize formu doldurulduktan, vize dilekçesi yazıldıktan sonra İsrail vize evrakları tamamlanarak vize başvuru süreci başlatılır.

İsrail Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İsrail vize formu İsrail dış temsilcilikleri tarafından vize talebinde bulunan kişinin bilgilerini toplamak amacıyla hazırlanmıştır. Formdaki sorular kesin bir şekilde, eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Herhangi bir hata yapmamak adına vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar eşliğinde doldurulmalıdır.

İsrail Vize Formu içerisinde yer alan alanlar şunlardır:

  • İsrail seyahatine çıkacak kişinin bilgileri- Kişisel bilgiler kimlik bilgileriyle aynı olmalıdır. Adres ve iletişim bilgileri verilmelidir.
  • İsrail seyahati ile ilgili ayrıntılar- İsrail seyahatinin amacı, tarihleri belirtilmelidir.
  • Mesleki durum, işyeri bilgileri- Meslek durumu, işyeri bilgileri verilmelidir. Emekliler ve öğrenciler durumlarını açıklamalıdır.
  • İsrail’deki konaklama bilgileri– İsrail’de konaklanacak otelin adı ve adresi belirtilmelidir.
  • İsrail Aile ziyaretinde davet gönderen kişinin bilgileri- Davetiye gönderen kişinin kişisel bilgileri açıklanmalıdır.
  • Diğer bilgiler, istekler, notlar- Diğer ayrıntılar ve notlar yazılmalıdır.

İsrail Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İsrail vize dilekçesi şahsi bir vize talep dilekçesidir ve İsrail dış temsilciliklerine hitaben yazılır. Farklı vize türlerinde hazırlanan dilekçeler şekil ve içerik yönünden değişmektedir.

İsrail Turistik Vize dilekçelerinde tarih düşüldükten sonra seyahat amacı ve tarihleri belirtilir. İsrail seyahatinin masraflarının karşılanma yöntemi açıklanır. Bir sponsor var ise sponsorun mali ve kişisel bilgileri verilmelidir. Gidilecek şehirler ve başka bir ülke ziyaret edilecekse o seyahatin bilgileri de verilmelidir. Islak imza ile onaylanan dilekçede vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri bulunmalıdır.

İsrail Ticari Vize dilekçeleri şirket antetli kağıdında yazılır. Seyahatin ayrıntıları belirtilir, İsrail’de iş yapılacak firmanın bilgileri verilir. İş ile ilgili organizasyon bilgileri dilekçede yer almalıdır. Vize başvuru sahibinin şirketteki görev ve unvanları belirtilmelidir. Dilekçe şirket yetkilisi tarafından imzalanır ve kaşelenir. İmza sirküleri ticari dilekçe ekinde olmalıdır.

İsrail vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra İsrail vize ücreti ödenerek vize başvuru süreci ile ilgili süreç başlatılır.

İsrail vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/israil-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×