Cibuti Vize Evrakları: Gerekli Belgeler [2022] - Eraytur
Cibuti Vizesi

Cibuti Vize Evrakları: Gerekli Belgeler [2022]

Cibuti Cumhuriyeti Doğu Afrika’da bulunan bir ülkedir, 1977 yılında bağımsız olan ülke 11 şehirden ve 5 bölgeden oluşur. Başkenti Cibuti olan ülkenin yüzölçümü 23.200 kilometrekaredir. Bu küçük ülkenin nüfusu 1 milyona yaklaşmaktadır.Cibuti’ye gitmek isteyen Umumi Bordo pasaport sahipleri vize almak durumundadır, Diplomatik pasaportu olanlar, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 3 aya kadar olan seyahatlerde vize almazlar. Cibuti vize evrakları tamamlandıktan sonra vize başvurusu işlemleri başlatılır.

Cibuti Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

2018 yılında Cibuti kapı vizesi uygulaması yürürlükten kalkmıştır, vize almak isteyenler e-vize olanağından yararlanabilir veya vize başvuru merkezlerinden Cibuti dış temsilciliklerine başvurabilirler.

Cibuti vize türleri şunlardır;

 • Cibuti turistik vizesi
 • Cibuti ticari vizesi
 • Cibuti Aile ve Arkadaş Ziyaret vizesi

Cibuti E-Vize Evrakları

Cibuti’ye kısa süreli seyahatte bulunmak isteyenler vize başvurularını İnternet üzerinden yapabilirler. E-vize için istenen Cibuti Vize evrakları şunlardır:

 • 6 ay geçerliliği olan Pasaport fotokopisinin renkli taranmış hali, kişisel bilgileri içeren fotoğraflı bölüm taranmalıdır.
 • Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu.
 • Renkli olarak taranan kimlik belgeleri– Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı önlü arkalı taranmalıdır.
 • Renkli olarak taranmış yakın tarihli biyometrik fotoğraf

Cibuti Evrak Listesi Turistik ve Ticari Vizeler-Aile Ziyareti Vizeleri

Cibuti vizesi almak isteyen kişiler vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurusunda bulunduklarında Cibuti Vize Evrakları için bir başvuru dosyası hazırlamalıdır.

 Cibuti vizeleri için istenen belgeler şunlardır:

 • Vize başvuru formu Bir çıktısı alınarak doldurulan formdaki bilgiler doğru olmalı ve diğer belgelerdeki bilgilerle tutarlı olmalıdır.
 • Cibuti vizesi talep dilekçesi- Seyahat amacını belirten dilekçe seyahat tarihlerini içermelidir.
 • Pasaportlar- Geçerli pasaportun 2 sayfası boş olmalıdır, vizeli sayfalarının renkli fotokopileri çekilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraflar- Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf beyaz arka fonlu olmalıdır.
 • Kimlik Belgeleri- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının renkli fotokopileri çekilmelidir.
 • Banka hesap özeti- Son 3 aya ait banka hesap özetinde imza ve kaşe bulunmalıdır. Banka yetkilisinin imza sirküleri eklenmelidir.
 • Vukuatlı Nüfus Kaydı- Aile bireylerinin bilgilerinin bulunduğu Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği e-devletten alınabilir.
 • Biyometrik Veri- Daha önce parmak izi vermemiş kişiler parmak izi vermelidir.
 • Seyahat sağlık sigortası Uluslararası sağlık sigorta poliçesi vize başvuru merkezlerinde düzenlenir.
 • Otel ve uçuş rezervasyonlarıKonaklama ve uçuş bilgilerini gösteren rezervasyon belgeleri onaylı olmalıdır.
 • Uluslararası aşı kartı- Sarıhumma aşısı olunduğuna dair belge Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.
 • Davetiyeler Ticari vize ve akraba, aile, arkadaş ziyareti için davetiye mektubu Cibuti’den gönderilir.
 • Şirket belgeleri- Cibuti vize evrakları ortak belgeler dışında şirket sahibi ve çalışanları şirket belgelerini vermelidir. Orijinal 3 aydan eski olmayan faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazete fotokopisi hazırlanmalıdır.
 • Finansal belgeler- Şahsi ve şirket banka hesap dökümleri, tapular, kira-faiz gelirleri ve diğer gelir kalemleri belgelendirilmelidir.

Cibuti Vizesi Önemli Notlar 2022

Cibuti Vize İstiyor Mu?

Cibuti vize işlemlerinde taraflarca talep edilen şartlara uyulması adına vize başvuruları esnasında bordo pasaporta sahip olan bireylerin vize başvurusunda bulunmasını talep etmektedir. Cibuti ülkesine gitmek için müracaat eden kişilerin bilmesi gerekenler sağlık açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Bunlar özellikle Cibuti ülkesine seyahat edilmek istenen tarihin öncesinde hepatit, tetanos, sıtma, sarıhummaya karşı önlem alınmasını ve Türkiye sınırları içerisindeki Sağlık Bakanı onayı ile bir sağlık kontrolünde bulunaraktan Cibuti ülkesine seyahat etmeden önce bu işlemlerin gerçekleştirilmesidir.

Cibuti ülkesine gitmek adına yapılan başvuru işlemlerini eksiksiz ve hızlı bir süre ile hazırlanmasında vize danışmanlığından faydalanmak vize müracaatının olumlu bir yönde sonuçlanmasına etki etmektedir. Ayrıca vize ücreti de 210 Euro’dur.

Cibuti vize işlemleri içerisinde bulunan ilk ve en önemli adımlardan birisi de başvuru esnasındaki evrakların tam olmasıdır. Eksik evrak ile başvuru yapıldığı takdirde, kişinin yapmış olduğu başvurunun reddi muhtemeldir. Vizenin türüne, başvuru yapan şahsın mesleki durumuna, ayrıca vizenin kaç girişli olacağına göre değişkenlikler göstermektedir. Cibuti vizesi ile ilgili hangi evrakların hazırlanması gerektiğini iyi ve dikkatli bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir.

Cibuti Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Cibuti vizesi için taraflarca talep edilen ve gerekli olan evraklar;

 • Pasaport: Cibuti yolculuğundan sonra ülkeye dönüş tarihinden 1 yıl daha geçerli olan bir pasaport talep edilmektedir. Cibuti vizesinin işlenebilmesi adına pasaport içerisindeki sayfaların en az 2 adet boş bulunması gerekmektedir. Müracaat etmeden hemen önce pasaportun geçerlilik tarihi, aksilik yaşanmaması adına kontrol edilmelidir.
 • Biyometrik Fotoğraf: Başvuruda bulunan kişinin biyometrik fotoğrafta net gözükmesi kesinlikle önemli bir unsurdur. Bunun yanı sıra istenilen boyutlarda ve arka fonun beyaz olması talep edilmektedir.
 • İngilizce Vize Talep Dilekçesi: Taraflara (konsolosluğa) hitaben yazılmış olmalı ve seyahat gidiş-dönüş tarihleri net bir şekilde belirtilerek seyahat amacı da net bir şekilde belirtilerek yazılmalıdır.
 • Cibuti Vize Başvuru Formu: Cibuti ülkesi turistik seyahatler için doğru bilgilerin doğrultusunda Cibuti vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulup dosya içerisine eklenmelidir. Ayrıca uygunluğa uyumlu bir şekilde doldurulduktan sonra da başvuru yapan kişi tarafından bizzat imzalanıp teslim edilmelidir.

Cibuti Vizesinin Başvuru Formu

Cibuti vizesi müracaatlarının en önemli evraklarından bir tanesi olan Başvuru Formu ‘dur. En az 2 adet sayfadan oluşacak vize için istenilen başvuru formunun dili İngilizce ve beraberinde Türkçe dili olacak şekilde büyük harflerle ve tükenmez kalem ile eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Doldurulacak bu form, vize tarafından yetkilendirilen kişinin başvuru sahibi ile kanaat sahibi olmasını sağladıktan daha sonra eksik ve hata içeren bilgilerin verilmemesi gereklidir. Eğer doldurulan formun içerisinde eksik ya da hatalı bilgiler bulunuyor ise başvuru yapan kişinin vizesi olumsuz yönden sonuç doğurabilmektedir.

Bunun yanı sıra konsolosluk yetkililerinin vize müracaat değerlendirir iken formda ibraz edilen bilgiler ile belge talep edileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgilerin, seyahat tarihleri ve gidilmesinin nedeni gibi soruların da cevabı net bir şekilde olmalıdır.

Cibuti kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/cibuti-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Cibuti Vizesinin Reddi

Cibuti vizesinin değerlendirme ve karar verme aşamasındaki yetkililer yalnızca Büyükelçiliği’dir. Vize müracaatlarının reddedilmesinin gerekçeleri içerisinde evrakların eksik ve yahut hatalı olması da gelir bilgilerinin yetersiz olması halinde, vize yetkilileri tarafından vize bitiminde başvuru yapan kişinin ülkeyi terk etmeyeceğinin kanaatinin oluşmasıdır.
Cibuti vize reddi aldıysanız, itiraz ve itiraz dilekçesi için https://www.eraytur.com/cibuti-vize-reddi/ adresini ziyaret etmelisiniz.

Cibuti Vizesinin Ücreti

Vize Türü  Vize Girişi Vize Ücreti
Turistik – 3 Aylık Tek Girişli 165 EUR
Turistik – 6 Aylık Çok Girişli 210 EUR
Ekspres Turistik -3 Aylık Tek Girişli 210 EUR
Ekspres Turistik – 6 Aylık Çok Girişli 260 EUR
Ticari – 3 Aylık Tek Girişli 165 EUR
Ticari – 6 Aylık Çok Girişli 210 EUR
Ekspres Ticari – 3 Aylık Tek Girişli 210 EUR
Ekspres Ticari – 6 Aylık Çok Girişli 260 EUR
Cibuti vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/cibuti-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×