Cibuti Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Cibuti Vizesi

Cibuti Vize Formu ve Dilekçe

Cibuti vize formu ve dilekçe, Cibuti vize başvurularında vize başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken belgelerdir. Vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel, mesleki, finansal ve seyahat bilgileri almak için hazırlanan vize başvuru formu ve seyahat amacına uygun vize türünün talep edildiği vize talep dilekçesi dikkatlice doldurulmalı ve hazırlanmalıdır. İki belge de vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile onaylanır ve Cibuti dış temsilcilikleri vize bölümünün değerlendirilmesine sunulur.

Cezayir Vize Formu ve Dilekçe

Cibuti Vize Formu ve Dilekçe

Cibuti vize formu, Cibuti dış temsilcilikleri tarafından hazırlanan bir bilgi formudur. Çeşitli kategorilerde soruların bulunduğu form, eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmalıdır. Formda verilen bilgiler kesinlikle yanlış beyanlar içermemelidir. Vize başvuru değerlendirilmeleri formda verilen bilgiler ışığında yapılır, gerekli evraklardaki bilgilerle formda verilen bilgiler karşılaştırılır. Bütün belgelerdeki kişisel bilgiler mutlaka aynı olmalıdır.

Cibuti vize var mı?

Cibuti giriş işlemleri için kısa süreli ya da uzun süreli vize alma zorunluluğu getirilmiştir.

Cibuti nasıl bir ülke?

Cibuti Kızıldeniz ve Umman Körfezi kapsamında stratejik bir öneme sahip olan ülkeler arasında yer almaktadır.

Cibuti anlamı nedir?

Cibuti Doğu Afrika’da yer alan bir ülkedir. Fransızca ve Arapça resmi dilleri arasındadır.

Cibuti vize dilekçesi, seyahat amacına göre istenilen vize türündeki ülkeye giriş onayının talep edildiği şahsi ya da kurumsal bir resmi yazıdır. Seyahat tarihleri, seyahat masrafları hakkında bilgiler, ulaşım ve konaklama bilgileri dilekçede bulunur. Vize başvurusunda bulunan kişiler ülkeye giriş izni istedikleri bu yazının sonunda şahsi ıslak imzalarını atarlar ya da kurumsal yetkilinin imzası ve kaşesi dilekçede bulunur.

Cibuti Vize Formu Alanları

Cibuti vize formu ülkenin vize departmanınca hazırlanmış resmi bir bilgi alma formudur. İnternet üzerinden elde edilen form, vize başvuru merkezlerinden de temin edilebilir. Form çıktısı alınarak, tükenmez kalemle doldurulmalı, büyük harfler kullanılmalı ve gerekli bütün alanlar cevaplanmalıdır.

Cibuti vize formu içerisinde şu kategorilerdeki bilgiler toplanır:

  • Kişisel bilgiler- İsim, soy isim, adres, telefon gibi bilgiler verilir.
  • Pasaport bilgileri- Pasaport türü, numarası, başlangıç-bitiş tarihleri yazılır
  • Aile bilgileri- Aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin mali bilgileri- Gelirler, maaş, banka hesap bilgisi yazılır
  • Mesleki ve şirket bilgileri- İş durumu, şirket adı, adresi, görev gibi alanlar doldurulur.
  • Seyahat bilgileri- Seyahat tarihleri, ulaşım ve konaklama tarihleri verilir.
  • Davet eden kişi bilgileri- Cibuti’ye davet eden kişinin bilgileri yazılır.
  • Güvenlik bildirimi- Sabıka kaydı, suç bilgileri gibi güvenlikle ilgili alanlar doldurulur.

Cibuti Vize Dilekçesi Bulunması Gereken Bilgiler

Cibuti vize dilekçesi Cibuti Konsolosluğu’na hitaben yazılan Türkçe ve İngilizce hazırlanabilen bir talep dilekçesidir. Dilekçede tarih ve vize başvurusunda bulunan kişinin isim ve adres, telefon bilgileri muhakkak bulunmalıdır. Vize talep dilekçesinde seyahat tarihleri, ülkeye giriş çıkış tarihleri, seyahatin amacı belirtilir. Ulaşım ve konaklama bilgileri ayrıntılı olarak verilir. Masrafların karşılanma yöntemleri açıklanır, bir sponsor var ise sponsorun bilgilerinde bahsedilir.

Cibuti ticari vize dilekçeleri ilgili firmanın antetli kağıdında yazılır, firma adı ve iletişim bilgileri verilir. Vize başvurusunda bulunan kişinin görev ve unvanı yazılmalıdır. Seyahat masrafının firmaca karşılanacağı belirtilmelidir. Firmanın yetkili kişisinin imza sirküleri dilekçeye eklenir, dilekçede yetkili kişi imza ve kaşesi bulunmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×