Cibuti Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Cibuti Vizesi

Cibuti Vize Formu ve Dilekçe

Cibuti vize formu ve dilekçe, Cibuti vize başvurularında vize başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken belgelerdir. Vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel, mesleki, finansal ve seyahat bilgileri almak için hazırlanan vize başvuru formu ve seyahat amacına uygun vize türünün talep edildiği vize talep dilekçesi dikkatlice doldurulmalı ve hazırlanmalıdır. İki belge de vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile onaylanır ve Cibuti dış temsilcilikleri vize bölümünün değerlendirilmesine sunulur.

Cibuti Schengen Vize Başvuru Formu
Cibuti Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
Cibuti  Vize Başvuru Formu PDF
Cibuti Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği
Cibuti Vize  Dilekçe Örneği

Cibuti Vize Formu ve Dilekçe

Cibuti vize formu, Cibuti dış temsilcilikleri tarafından hazırlanan bir bilgi formudur. Çeşitli kategorilerde soruların bulunduğu form, eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmalıdır. Formda verilen bilgiler kesinlikle yanlış beyanlar içermemelidir. Vize başvuru değerlendirilmeleri formda verilen bilgiler ışığında yapılır, gerekli evraklardaki bilgilerle formda verilen bilgiler karşılaştırılır. Bütün belgelerdeki kişisel bilgiler mutlaka aynı olmalıdır.

Cibuti vize dilekçesi, seyahat amacına göre istenilen vize türündeki ülkeye giriş onayının talep edildiği şahsi ya da kurumsal bir resmi yazıdır. Seyahat tarihleri, seyahat masrafları hakkında bilgiler, ulaşım ve konaklama bilgileri dilekçede bulunur. Vize başvurusunda bulunan kişiler ülkeye giriş izni istedikleri bu yazının sonunda şahsi ıslak imzalarını atarlar ya da kurumsal yetkilinin imzası ve kaşesi dilekçede bulunur.

Cibuti Vize Formu Alanları

Cibuti vize formu ülkenin vize departmanınca hazırlanmış resmi bir bilgi alma formudur. İnternet üzerinden elde edilen form, vize başvuru merkezlerinden de temin edilebilir. Form çıktısı alınarak, tükenmez kalemle doldurulmalı, büyük harfler kullanılmalı ve gerekli bütün alanlar cevaplanmalıdır.

Cibuti vize formu içerisinde şu kategorilerdeki bilgiler toplanır:

  • Kişisel bilgiler- İsim, soy isim, adres, telefon gibi bilgiler verilir.
  • Pasaport bilgileri- Pasaport türü, numarası, başlangıç-bitiş tarihleri yazılır
  • Aile bilgileri- Aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin mali bilgileri- Gelirler, maaş, banka hesap bilgisi yazılır
  • Mesleki ve şirket bilgileri- İş durumu, şirket adı, adresi, görev gibi alanlar doldurulur.
  • Seyahat bilgileri– Seyahat tarihleri, ulaşım ve konaklama tarihleri verilir.
  • Davet eden kişi bilgileri- Cibuti’ye davet eden kişinin bilgileri yazılır.
  • Güvenlik bildirimi- Sabıka kaydı, suç bilgileri gibi güvenlikle ilgili alanlar doldurulur.

Cibuti Vize Dilekçesi Bulunması Gereken Bilgiler

Cibuti vize dilekçesi Cibuti Konsolosluğu’na hitaben yazılan Türkçe ve İngilizce hazırlanabilen bir talep dilekçesidir. Dilekçede tarih ve vize başvurusunda bulunan kişinin isim ve adres, telefon bilgileri muhakkak bulunmalıdır. Vize talep dilekçesinde seyahat tarihleri, ülkeye giriş çıkış tarihleri, seyahatin amacı belirtilir. Ulaşım ve konaklama bilgileri ayrıntılı olarak verilir. Masrafların karşılanma yöntemleri açıklanır, bir sponsor var ise sponsorun bilgilerinde bahsedilir.

Cibuti ticari vize dilekçeleri ilgili firmanın antetli kağıdında yazılır, firma adı ve iletişim bilgileri verilir. Vize başvurusunda bulunan kişinin görev ve unvanı yazılmalıdır. Seyahat masrafının firmaca karşılanacağı belirtilmelidir. Firmanın yetkili kişisinin imza sirküleri dilekçeye eklenir, dilekçede yetkili kişi imza kaşesi bulunmalıdır.

Cibuti Vizesi S.S.S.

 

Cibuti anlamı nedir?
Cibitu Afrika’da Müslüman bir ülkeye verilen isimdir. Ülkede konuşulan dil Fransızca ve Arapçadır. Cibuti Doğu Afrika’da yer alan bir ülkedir. Fransızca ve Arapça resmi dilleri arasındadır. Fransız dilini benimseyen Cibuti, liman ile ticaret alanında adını duymayı başarmış bir merkezdir. Cibuti, Doğu Afrika ülkesinin ve aynı zamanda ülkenin başkentinin adıdır. Cibuti, doğusunda Kızıldeniz’in yer aldığı önemli liman kentlerine sahiptir. Cibuti isminin anlamı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.
Cibuti nasıl bir ülke?
  Cibuti’ bir Afrika ülkesidir ve resmi dili Fransızca ve Arapça’dır. Ülkenin dini inanışı İslam olmakla birlikte aynı zamanda çok önemli ticaret noktalarını da bünyesinde barındırmaktadır. Cibuti Kızıldeniz ve Umman Körfezi kapsamında stratejik bir öneme sahip olan ülkeler arasında yer almaktadır. Doğu Afrika sınırları içerisinde bulunan küçük ve ekonomik şehirler arasında gösterilir. Cibuti, Doğu Afrika ülkesidir. Resmi dili Fransızcadır. Uluslararası ticaret noktalarından biri olduğu liman kentleri önem kazanmıştır. Başkenti Cibuti şehridir.
Cibuti vize var mı?
Cibuti’ye vize alınması gerekir bu nedenle vize işlemleri yapılmalıdır ancak bu sadece bordo pasaport sahipleri için geçerli olmaktadır. Evet, bu ülkeye seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi kişilerin ülke sınırlarına giriş yapmadan önce vize almaları zorunludur. Ancak resmi pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Cibuti giriş işlemleri için kısa süreli ya da uzun süreli vize alma zorunluluğu getirilmiştir. 3 aya kadar siyah, yeşil ve gri pasaportlara sahip olanlar muaf kabul edilirken bordo pasaport için vize uygulamalarına yer verilir. Cibuti, Türk vatandaşlarının 90 günü geçmeyecek ziyaretleri için vize talep etmez. 90 günden uzun süre ülkede ikamet edecek olan Türk vatandaşları, gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır. Diplomatik, Hizmet ve de Hususi pasaportlara dair 3 aylık muafiyete yer verilir. Söz konusu bordo pasaport için de muafiyet bulunmaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×