Vize Hizmetleri

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan vize merkezine hoş geldiniz.

PAKİSTAN VİZESİ

 

Pakistan Turistik Vize
Pakistan Ticari Vize
Pakistan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Pakistan Transit Vize
Pakistan Erasmus Vizesi

Pakistan Aile Birleşimi Vizesi

 

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Pakistan’a turistik seyahat gerçekleştirecek olan şahısların Pakistan turistik vizesi alması şartı aranmaktadır. Bu vize ile şahıslar turistik seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak ticari faaliyet gerçekleştirecek olan kişilerin kesinlikle turistik vizesi ile bu seyahati gerçekleştiremezler. Bu yüzden turistik vizesi ile sadece turistik seyahatler yapılabilmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Pakistan turistik vizesi şahıslara en fazla 90 günlük süre ile verilmektedir. Bu süre bitmeden şahısların turistik vizesi için yeniden başvuru yapması ya da ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Pakistan Konsolosluğu turisti vize başvuru işlemlerini alan yetkili birimdir. Turistik vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu işlemler için Pakistan Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Vize Başvuru Formu. Eksiksiz, İngilizce olarak doldurulmuş olmalı ve vize başvuru sahibinin ıslak imzasını taşımalıdır.

2. Pasaport. Pakistan turistik vize başvurusunda kullanılacak pasaportun vizenin bitiş tarihinin akabinde en az 6 ay geçerli olması önemli bir koşuldur. Pasaport süreniz yetersiz ise başvurunuz kabul edilmez veya başvuru ret ile sonuçlanır.

3. Kimlik Fotokopisi. Pakistan turistik vize başvurularında nüfus cüzdanı fotokopisi gereki evrakların arasında olmalıdır. Türkiye'de oturma izni olan yabancıların kimlik kartı gereklidir.

4. Fotoğraf. İki biometrik fotoğraf. Biyometrik fotoğraflarınızın pasaportunuzda kimlik kısmında yer alan fotoğrafın ebatlarında olması ancak güncel olması koşulu vardır.

5. Uçak Bileti ve Otel Rezervasyonu. Seyahatinize dair uçak bilet rezervasyonu Pakistan turistik vizesi için gerekli evraklar arasında olacaktır. Seyahat tarihlerinizin başvuru formunda belirttiğiniz şekilde olması gerekmektedir.

6. Davet Mektubu. Turist vizesi için Pakistan’daki turizm acentesinden davet mektubu. Pakistan turistik vize başvurularında davetiye Pakistan’daki turizm acentesi tarafından gönderilir.

7. Dilekçe. Şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğu'na hitaben İngilizce olarak yazılacak olan Pakistan vize talep dilekçesi şirketin kaşe ve şirket yetkilisinin ıslak imzasını içermelidir. Başvuru yapıldıktan sonra dilekçe içeriği değiştirilemez.

8. Banka Hesap Dökümü. Son 3 aya ait banka hesap dökümünün Pakistan turistik vize başvuru sahibine ait olması gerekmekte olup, bakiyesi Pakistan’da bulunulan sürenin uzunluğuyla doğru orantılı olmalıdır.

9.Seyahat Sağlık Sigortası. Pakistan turistik vize başvurusunda sağlık sigortası istenmektedir.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri ibrazı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak şahısların biyometrik verileri ile ilgili konsolosluk yetkilileri veri ibrazı ister ise bu durumda konsolosluk binasına giderek bu verileri vermek gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması gerekmektedir. Bu süre seyahatte plan değişikliği olmaması için önemlidir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Pakistan turistik vizesi şahısların evraklarını teslim ettikten sonra 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Bu süre evraklarda çıkacak bir soruna göre uzayabilir. Ayrıca resmi tatil günlerinin de araya girmesi ile şahısların turistik vizesinin çıkma süresi uzamaktadır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Pakistan ticari vizesi ticari faaliyetleri gerçekleştirmek üzere alınacak bir vize türüdür. Bu vize türü ile fuar ya da toplantılara katılma hakkı elde edilir ve ticari faaliyetler gerçekleştirilebilinir. Bu işlemler için ticari vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Diğer vize işlemleri ile ticari faaliyetler gerçekleştirilemez.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Ticari vize şahıslara en fazla 90 günlük olarak verilir. Bu süre şahıslar için kısa olur ise bu durumda yeniden başvuru yapılmak üzere evraklar yeniden hazırlanmalıdır. Süreyi uzatmak için şahıslar vize bitmeden ülkeden çıkmak durumundadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili merci Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Pakistan Konsolosluğu’dur. İstanbul’da herkesin ulaşabileceği bir noktada bulunmaktadır.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Ticari vize almak üzere alınacak davetiyede beraber ticari faaliyet yapılacak olan şirketin tüm bilgileri yer almalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Pasaport. Başvuruda kullanılacak pasaportun vize bitiş tarihinden sonra en az 6 geçerliliği olmalı, yıpranmış ve okunaksız pasaportlar işleme alınmamaktadır.

2. Fotoğraf. iki adet biometrik fotoğraf. Biyometrik fotoğrafınızın ölçüsü 35x45 mm. olmalıdır. Fotoğraflardan biri Pakistan vize başvuru formu için gerekmekte olup ilgili kutu üstüne yapıştırılır. Biyometrik fotoğrafınız son alinizi yansıtması gerekmektedir.

3. Davetiye. Pakistan vize davetiyesi. Pakistan Ticaret Odası onaylı davetiye, Pakistan şirketinin İletişim bilgilerini, seyahatin amacını ve tarihlerini içerecek şekilde düzenlenip noter onaylı olmalıdır. Davetiyesiz Pakistan ticari vize başvuruları kabul edilmemektedir.

4. Dilekçe. Ticari vize talep dilekçesi. Pakistan’a ticari amaçlı gidecek olan vize başvuru sahibi işveren veya şirket yetkilisi tarafında şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğu' na hitaben yazılmış şirketin kaşe ve şirket yetkilisinin ıslak imzasını bulunduran İngilizce Vize Talep Dilekçesini başvuru evrakları arasına eklemelidir.

5. Kimlik fotokopisi. Nüfus cüzdanı fotokopisi. Türkiye'de oturum izni olan yabancıların kimlik kartı.

6. Uçak ve otel rezervasyonları. Pakistan ticari vize işlemlerinde uçak ve otel rezervasyonlarının fotokopileri ibraz edilmelidir. Eğer satın alınmış uçak bileti var ise veya otele ödeme yapıldığınız gösteren belge mevcutsa, söz konusu evrakların da fotokopilerinin dosyaya eklenmesi gerekecektir.

7. Pakistan ticari vize başvuru formu. Pakistan ticari vize başvuru formunda seyahat amacı doğru şekilde bildirilmelidir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce Pakistan  ticari vizesi alınmak üzere evrakların hazırlanarak konsolosluk yetkilerine teslim edilmesi gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Pakistan’da ikamet eden aile ve arkadaşı ziyaret etmek üzere şahısların bu vizeyi alması gerekmektedir. Pakistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için Pakistan’da ikamet eden şahıstan bir davetiye alınması ve bu davetiyenin de evraklar içerisinde bulunması gerekmektedir. Davetiyenin bulunmaması şahısların Pakistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi almasına imkan vermektedir. Bu açıdan davetiyenin bulunması önemlidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Pakistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi evraklar hazırlanıp sunulduktan sonra gerekli görüldüğü taktirde 90 günlük olarak verilmektedir. Bu süreyi uzatmak üzere yeniden başvuru yapılması gerekir. Ancak şahıslar yeniden yapacakları başvurular için evrakları hazırlamalı ve yeniden vize ücreti ödemesi gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Pakistan Konsolosluğu’na başvuru yapılması gerekmektedir. Bunun dışında yetkili başka bir merci bulunmamaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1- Pasaport

2- İki adet biometrik fotoğraf

3- Ziyaretine gidilen aile yakınınızdan yazılmış davet yazısı - Pakistan Noter onaylı

4- Davet eden kişinin kimlik ve pasaport fotokopileri

5- Şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce Vize talep dilekçesi

6- Kimlik fotokopisi

7- Pasaportunuzun işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede yanına gidilecek olan şahısın bütün kimlik ve adres bilgileri yer almalıdır. Bu bilgilerin teyidi konsolosluk görevlisi kişi tarafından yapılacaktır. Bu sebeple de şahısların bu davetiyede yer alan bilgilerin doğruluğundan emin olması gerekecektir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması gerekmektedir. Bu süre şahısların seyahatlerinde aksaklık yaşamamsı adına önemlidir ve biletlerinin yanmamsı için göz önüne alınması gerekir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahıslar Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan konsoloslukların görevlendirdiği vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Pakistan transit vizesi için şahıslar gerekli evraklarını aşağıda yer aldığı gibi hazırlanmalıdır. Aşağıda yer alan evrakları hazırlarken evraklarda doğru bilgilerin bulunmasına özen gösterilmelidir. Transit vizesi sadece geçiş vizesidir ve şahıslara ülkede dolaşım hakkı sunmaz. Şahıslar ülkede seyahat edecekler ise seyahatlerine uygun vize başvurusunda bulunmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Pakistan transit vizesi şahıslara geçiş hakkı sunduğu için sadece bir geçiş vizesi olarak verilmektedir. Günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Pakistan Konsolosluğu başvuru yapılacak yetkili mercidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1- Pasaport

2- İki adet biometrik fotoğraf

3- Ziyaretine gidilen aile yakınınızdan yazılmış davet yazısı - Pakistan Noter onaylı

4- Davet eden kişinin kimlik ve pasaport fotokopileri

5- Şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce Vize talep dilekçesi

6- Kimlik fotokopisi

7- Pasaportunuzun işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ya da iki hafta öncesinde başvuru yapılması gerekecektir. Seyahatin plana uygun yürümesi için erkenden başvuru yapmak önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

 

Pakistan Vizesi için Gerekli Evraklar

  1. İngilizce vize talep dilekçesi (Vize müracaatında bulunan kişinin çalışmakta olduğu firma yetkilisi tarafından yazılmalıdır.) 
  2. Vize başvuru formu.Büyük harflerle doldurulmuş İngilizce Pakistan vize başvuru formu
  3. Pasaport. (En az 2 boş sayfası bulunan ve vize bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerli olan)
  4. Fotoğraf. İki adet fotoğraf
  5. Davetiye. Pakistan Vize Davetiye (vize türüne göre davetiyeyi gönderen kurum veya kişi değişmektedir)
  6. Ticari vize için görüşmede bulunulacak firmadan davetiye 
  7. Uçak bileti rezervasyon fotokopisi
 
 

Pakistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

PAKİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • DAVETİYE ;

- PAKİSTAN ’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE 

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ

 

 

 

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 PAKİSTAN VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

PAKİSTAN VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 PAKİSTAN VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 PAKİSTAN VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

PAKİSTAN VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 PAKİSTAN VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 PAKİSTAN VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

PAKİSTAN VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

 

Pakistan Vize Formu

Öneml Açıklama: YEŞİL ,GRİ VE DİPLOMATİK PASAPORT SAHİPLERİ VİZESİZ SEYAHAT EDEBİLİRLER.

İşlem Süres 3 İŞ GÜNÜ

Büyük Elçlk İran Caddesi No:37,06700 G.O.P., Ankara Telefon: 427 14 10 – 13 Faks: 467 10 23 E-Posta: parepankara@yahoo.com URL: www.pakembassyankara.com Konsolosluk Güllü Sk. No.20, 3. Levent,İstanbul Telefon: (212) 324 58 27 - 324 91 54 Faks: (212) 324 51 70

Pakistan vizesi, Pakistan konsolosluğu, Pakistan vize merkezi, Pakistan Vize ücreti, Pakistan vizesi gerekli evraklar, Vfs Global Pakistan, İdata

 

Vize Merkezi

angelinabo2 / 06/01/2020 20:43

Hardcore Galleries with hot Hardcore photos http://pornpartywomen.mayeurporn.fetlifeblog.com/?jaquelin porn viseos free 3gp download porn free amatuer porn video website free asian porn sample mpegs college group porn.

Pakistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.