Vize Hizmetleri

Nijer Vize Başvurusu

Nijer vize merkezine hoş geldiniz.

NİJER VİZESİ

 

Nijer Turistik Vize
Nijer Ticari Vize
Nijer Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Nijer Transit Vize
Nijer Erasmus Vizesi

Nijer Aile Birleşimi Vizesi

 

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Nijer’e turistik seyahat edecek olan şahıslar gerekli evraklarını hazırlayarak müracaatlarını yapmalıdır. Bu vize ile gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapıldığı taktirde kısa sürede vize sahibi olunabilir. Vize sahibi olan kişiler Nijer’e turistik seyahatlerini belirtilen tarih aralıkları içerisinde gerçekleştirebilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Nijer turistik vizesi şahıslara en fazla bir arlık süre ile verilmektedir. bu süreden daha fazla Nijer’de kalacak olan şahıslar bu süre bitmeden daha sonra Nijer turistik vizesinin süresini uzatmak üzere başvuru yapması gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Nijer’in Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvuru yapılması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Pasaport: Nijer'e seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport.

2. İki adet biometrik fotoğraf (45x35mm): Son 6 ay içerisinde çekilmiş

3. Nijer vize başvuru formu: Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müracaatçı tarafından bizzat imzalanmış 1 adet Nijer Vizesi başvuru formu

4. Sarı Hummaya karşı aşılama sertifikası: Şahıslar hastalığa karşı aşı yaptırılmalı ve bu aşı kağıdını evraklar arasında bulundurmalıdır.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri ibrazı konsolosluk yetkililerinin istediği ölçüde verilmesi gereken bilgilerdir. Eğer yetkililer biyometrik veri ibrazını zorunlu kılıyor ise şahıslar konsolosluğa giderek biyometrik verilerini vermek durumundadır. Nİjer turistik vizesi için de biyometrik verisi istenir ise konsolosluğa giderek bu veriler verilebilir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapması şahıslara Nijer turistik vizesi almak için tavsiye edilmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Nijer turistik vizesi 10 gün ile 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Evraklar teslim edildikten sonra 10 iş günü içerisinde açıklanması resmi tatil günlerinin araya girmesine bağlı olarak da değişmektedir. Evraklarda herhangi bir eksiklik olması durumunda şahısların turistik vizesi alması  için sonuçlanacak süresi uzamaktadır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Nijer ticari vizesi şahısların Nijer’de herhangi bir şirket ile ticari iş yapacakları durumda verilecek bir  vizedir. Bu vize ile şahıslar ticari işlemlerini yapabilir ve ticari faaliyetlerin gerçekleştirecekleri firma ile işlemlerini yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Ticari vizesi şahıslara en fazla bir aylık olarak verilir bu süre iş durumuna ve şahısların ekonomik durumuna göre bu süre daha uzun olarak da verilmektedir. bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapılması için Nijer Konsolosluğu’na başvuru yapılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Nijer Konsolosluğu bütün vize işlemlerini alan ve başvuru yapılacak yetkili mercidir. Buraya yapılacak başvurularda konsolosluk yetkileri evraklarda yer alan bilgileri diğer sistemlerde yer alan bilgiler ile karşılaştırmaktadır.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Nijer’de beraber çalışılacak olan firmadan davetiye gönderilmesi ve bu davetiyede firmaya ait bütün bilgiler de yer almalıdır. Şirkete ait bilgilerin yer alması vizenin daha kolay şekilde çıkması açısında önemlidir. Aynı zamanda hazırlanması gereken evraklar içerisinde şirket sahiplerinin de hazırlaması gereken evrakların detaylı listesi aşağıda verilmiştir. Evrakların hazırlanmasında bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Nijer'e seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport.

 

2. Eğer var ise eski pasaportlarınız.(Pasaport hamilinin imzası bulunması ve pasaport'un yırtık ve yıpranmamış olmaması gerekmektedir.)

 

3. Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müraacatçı tarafından bizzat imzalanmış 1 adet Nijer Vizesi başvuru formu

 

4. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf.

 

5. Nijer'de ziyaret edilecek şirketin antetli kağıdına düzenlenmiş, başvuru sahibinin pasaport numarasının ve isminin yer aldığı davetiye.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir. Seyahatte aksaklık yaşanmaması adına şahıslar seyahat edilecek tarihten önce başvuruların yapmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Nijer Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile Nijer Konsolosluğu’ndan müsait gün için randevu almak mümkündür.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Nijer’de ikamet eden aile ve arkadaş ziyareti sırasında alınması gereken bu vize ile ziyaret gerçekleştirilebilir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi alırken hazırlanması gereken evraklar aşağıda yer almaktadır. Bu evraklar aşağıda belirtildiği gibi hazırlanmalı ve gerektiği gibi konsolosluk yetkilisine teslim edilmelidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Nijer aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara bir aylık olarak verilir. En fazla bir aylık verilen Nijer aile ve arkadaş ziyareti vizesi daha fazla da alınmak üzere yeniden başvuru yapılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Nijer Konsolosluğu şahısların vize başvurularını alan yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Pasaport: Nijer'e seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize için boş sayfaları olan pasaport.

 

2. Nijer vize başvuru formu: Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve müraacatçı tarafından bizzat imzalanmış 1 adet Nijer Vizesi başvuru formu

 

3. İki adet biometrik fotoğraf (45x35mm): Son 6 ay içerisinde çekilmiş

4. Davetiye (Nijer'de davet eden kişinin pasaport numarasının ve isminin yer aldığı)

5. Sarı Hummaya karşı aşılama sertifikası: Şahıslar hastalığa karşı aşı yaptırılmalı ve bu aşı kağıdını evraklar arasında bulundurmalıdır.

 

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

 

Nijer aile ve arkadaş ziyareti vizesi alırken Nijer’de ikamet eden aile ya da arkadaşın göndereceği davetiye büyük önem taşımaktadır. Bu davetiyede şahısların yanına gidecekleri kişinin iş ve adres bilgilerinin yanı sıra kimlik bilgilerinin de bulunması gerekmektedir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması seyahat tarihine kadar vizenin çıkması için ihtiyaç duyulacak zamanın da bulunmasını sağlayacaktır. Bu yüzden seyahatten bir ay önce en geç başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alınması için şahıslar vize merkezleri ile irtibata geçebilir ve vize için gerekli evrakları hazırlamak için rehberlik hizmeti sunmaktadır.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir başka ülkeye giderken şahısların Nijer üzerinden gidecekleri durumlarda transit vizesi alması gerekmektedir. Transit geçişlerde şahıslar bütün detaylı bilgileri Nijer Konsolosluğu’ndan ve Nijer konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezlerinden öğrenmek mümkündür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sadece bir geçiş vizesi olduğundan şahıslara uzun süreli olarak transit vizesi verilemez. Sadece şahıslara sınırdan ve havalimanından geçiş hakkı sunmaktadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Nijer Konsolosluğu başvuru yapılacak yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Pasaport

2. İki adet biometrik fotoğraf (45x35mm)

3. Nijer vize başvuru formu

4. Sarı Hummaya karşı aşılama sertifikası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre seyahatte aksaklık olmaması için önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahıslar vize merkezleri ile irtibata geçebilirler.

 

 

Vatandaşlarımızın Nijer’e gelmeden önce sağlık kontrolünden geçmeleri, sarıhumma, menenjit, hepatit ve çocuk felci aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Kısa süreliğine gelen vatandaşlarımızın, doktor tavsiyesine göre önleyici sıtma ilacı kullanmaları mümkündür. Sağlık önlemleri ve gerekli aşılar konusunda T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün tavsiyelerine uyulması gerekmekte olup güncel ve detaylı bilgi için belirtilen internet adresinden ulaşılabilir: www.seyahatsagligi.gov.tr.

Ülkede yerel para birimi FCFA’nın yanısıra Avro ve Dolar da kullanılabilmektedir. Ülkede birçok ürünün fiyatı Türkiye’nin yaklaşık iki-üç katıdır. Alışverişi pazarlıkla yapmak ve söylenen fiyatın, gerçek fiyatın genelde en az iki katı olduğunu göz önünde bulundurmak önemlidir.

Vatandaşlarımızın kesinlikle gece karayolu yolculuğu yapmamaları, çöl gibi güvensiz ve kontrolü güç bölgelerde dolaşmamaları, gösteri ve miting gibi kitle eylemlerinden uzak durmaları tavsiye olunmaktadır. Niamey dışına yapılacak karayolu seyahatleri öncesi Nijer makamlarına bilgi verilmesi yararlıdır.

Türkiye ile Nijer arasında Diplomatik Pasaport Hamilleri için Vizelerin Karşılıklı Kaldırılmasına Dair Mutabakat Muhtırası, 8 Ocak 2013 tarihinde imzalanmış ve yürürlük kazanmıştır. Diplomatik hariç tüm pasaport türleri vizeye tabidir.

 
 

Nijer Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

NİJER VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • DAVETİYE ;

- NİJER ’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE 

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ

 

 

 

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 NİJER VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

NİJER VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 NİJER VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 NİJER VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

NİJER VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 NİJER VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 NİJER VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

NİJER VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

 

Nijer Vize Formu

Nijer:

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir.
  • Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir.
  • Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili Türk vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır

Nijer vizesi, Nijer konsolosluğu, Nijer vize merkezi, Nijer Vize ücreti, Nijer vizesi gerekli evraklar, Vfs Global Nijer, İdata

Nijer ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.