Vize Hizmetleri

Bangladeş Vize Başvuru Merkezi

Bangladeş vize merkezine hoş geldiniz.

BANGLADEŞ VİZESİ

 

Bangladeş Turistik Vize
Bangladeş Ticari Vize
Bangladeş Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Bangladeş Transit Vize
Bangladeş Erasmus Vizesi
Bangladeş Aile Birleşimi Vizesi

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bangladeş turistik vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafımdan çok tercih edilen bir vize türüdür. Bu vize türü ile şahıslara Bangladeş’te turistik gezi yapma hakkı tanınmaktadır. Turistik gezi yapılırken şahısların vize süresi bitmeden çıkış yapmaları bildirilir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi Türk vatandaşları Bangladeş’e yapacakları 3 ay süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Bordo pasaport sahibi şahıslar ise vize almalıdır. Borda pasaport sahibi kişiler en fazla 90 günlük süre ile Bangladeş turistik vizesi alabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Bangladeş Konsolosluğu’dur. Bu konsolosluk bütün vize işlemleri ile ilgilenmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Vize başvuru formu
 2. Pasaport. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, 2 boş sayfası olmalıdır
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi veya kimlik kartı
 4. 2 adet 3,5x4,5cm ebatlarında arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
 5. İngilizce vize talep dilekçesi. Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmış kaşe, imzalı
 6. İşe giriş bildirgesi ve 3 aylık maaş bordrosu, kaşeli ve imzalı
 7. Banka hesap dökümü son 3 ayı gösteren, 4000 TL bakiyeli banka imza sirküleri ile birlikte

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri eğer konsolosluk yetkilisi gerek görürse verilmesi gerekmektedir. Bunun için yetkili kişi Bangladeş turistik vizesi başvurusu yapan kişiyi konsolosluk binasına çağırabilir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat etmeden iki hafta önce ya da bir ay önce başvuru yapılması vize alırken bir sorun çıkmaması adına şahıslara tavsiye edilmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

7 iş günü ile 10 iş günü içerisinde bu vizenin çıkması muhtemeldir. Ancak evrak eksikliği durumlarında ve resmi tatillerin araya girmesi durumunda bu süre uzayabilir.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Fuar, toplantı, kongre, eğitim, seminer gibi iş amaçlı seyahat gerçekleştirecek olan kişiler ile beraber aynı zamanda ticari faaliyet yürütecek kişiler de Bangladeş ticari vizesi almak zorundadır. Bu vize ile bu işlemler yapılabilinir aksi halde bu etkinliklere katılmaya izin verilemez ve ticari faaliyetleri yürütmek için gereken yasal işlemlerin yapılmasına izin verilmez.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Bangladeş ticari vizesi şahıslara en fazla 90 günlük süresi iel verilir. Bunun yanı sıra Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi Türk vatandaşları Bangladeş’e yapacakları 3 ay süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

İstanbul Bangladeş Başkonsolosluğu şahısların ticari vize işlemleri için başvurularını kabul etmektedir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Ticari vize başvurusu yaparken teslim edilecek evraklar arasında kesinlikle olması gereken evrak davetiyedir. Bu davetiye ile şahıslara ticari vize verilmesine karar verilir. Davetiyede şirketin tüm bilgileri yer almalıdır ve yetkili kişinin imzasını da taşımalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Pasaport – En az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

2 - Bangladeş vize başvuru formu - Islak imzalı olmalıdır.

 

3 - Vize talep dilekçesi - Bangladeş ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği yer almalıdır.

4 - 2 adet biometrik fotoğraf - Bangladeş ticari vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 2 adet, 3,5x4,5 cm ölçülerinde olmalıdır.

 

5 - Şirketin imza sirküleri; Bangladeş vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.

 

5- Faaliyet belgesi; Bangladeş vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.

6- Vergi levhası fotokopisi; Bangladeş vize müracaatında bulunulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren nitelikte olmalıdır.

Ticari sicil gazetesi fotokopisi; Bangladeş vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise sicil gazete bu bilgileri içermelidir.

6 - Davetiye-Bangladeş'e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler bulunmalıdır. Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri içermelidir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Başvuru yapmak için doğru zaman seyahatten bir ay önce, en geç iki hafta kala başvuru yapılması tavsiye edilir.

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gereklidir.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bangladeş’te ikamet eden aile ve arkadaşı ziyaret etmek amaçlı olarak alınacak vizede ticari vize başvurusunda olduğu gibi davetiye çok önemli bir evrak olarak bulunmaktadır. Davetiye bulunmadığı durumlarda Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınması zorlaşacaktır. Bu yüzden vize başvurusu yaparken Bangladeş’te ikamet eden aile ya da arkadaştan bir davetiye almanızı önermekteyiz.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara ne fazla 30 günlük ve 90 günlük süre ile verilmektedir. Bu süreyi uzatmak üzere yeniden ücret yatırarak başvuru yapılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Bangladeş Başkonsolsoluğu başvuru yeridir. İstanbul’da herkesin ulaşabileceği bir noktada yer almaktadır. Adresi aşağıdaki gibidir;

Beybostanı sok. no:30/A, Beylerbeyi, Üsküdar/İSTANBUL Posta Kodu: 34394

Çalışma Saatleri

Bangladeş Konsolosluğu Pazartesi-Cuma: 09.00-15.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

Vize başvuru formu

Vize talep dilekçesi

 2 adet biometrik fotoğraf

Davetiye

Banka hesap dökümü

 

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiye yukarıda belirtildiği üzere çok önemlidir. yanına seyahat yapılacak olan kişinin tüm kimlik ve adres, iş bilgilerini içermelidir. Seyahati yapacak kişinin de adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler bulunmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması önerilmektedir. Bu süre şahısların seyahatte sorun yaşaması için önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların vize merkezleri ve yetkili seyahat acenteleri ile irtibata geçmesi gerekir.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir başka ülkeye giderken Bangladeş üzerinden aktarma yapacak şahısların konsolosluktan transit vizesi alması zorunludur. Transit vizesi ile havaalanından geçiş hakkı elde edilir ve geçiş ülkede dolaşım seyahat etme hakkı sunmaz. Şahıslar sadece geçişlerine bu vizeyi kullanabilirler. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi Türk vatandaşları Bangladeş’e yapacakları 3 ay süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu nedenle de bu şahısların geçişlerinde vize almalarına gerek yoktur.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizesi bir geçiş vizesi olduğundan şahıslara sadece geçişleri için verilir. Bu vize günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Bangladeş Konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır ve adresi herkesin ulaşabileceği bir noktadır. Bütün vize başvuruları ve pasaport işlemleri için buraya başvuru yapılması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Vize başvuru formu
 2. Pasaport. Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, 2 boş sayfası olmalıdır
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi veya kimlik kartı
 4. 2 adet 3,5x4,5cm ebatlarında arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf
 5. İngilizce vize talep dilekçesi. Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmış kaşe, imzalı
 6. İşe giriş bildirgesi ve 3 aylık maaş bordrosu, kaşeli ve imzalı
 7. Banka hesap dökümü son 3 ayı gösteren, 4000 TL bakiyeli banka imza sirküleri ile birlikte

 

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten iki hafta önce başvuru yapılması önerilir. Bu süre evrak durumunuza göre ya da konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişebilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Seyahat acenteleri ve vize merkezleri Bangladeş Konsolosluğu tarafından görevlendirilir. Randevular bu yetkili vize merkezleri ile seyahat acenteleri ile alınmaktadır.

 

Bangladeş’e seyahat planı olan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Bangladeş vizesi almaları gereklidir. Bangladeş ve Türkiye arasındaki vize prosedürüne istinaden umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Bangladeş’e seyahatleri öncesinde vize almaları gereklidir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları Bangladeş’e 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 
 

Bangladeş Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

BANGLADEŞ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • DAVETİYE ;

- BANGLADEŞ’de/da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE MAİL ORTAMINDA

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ MAİLİ

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 BANGLADEŞ VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

BANGLADEŞ VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 BANGLADEŞ VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

 BANGLADEŞ VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 BANGLADEŞ VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

BANGLADEŞ VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 BANGLADEŞ VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 BANGLADEŞ VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

BANGLADEŞ VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

Bangladeş Vize Formu

Bangladeş:

 • Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir.
 • Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bangladeş turistik vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafımdan çok tercih edilen bir vize türüdür. Bu vize türü ile şahıslara Bangladeş’te turistik gezi yapma hakkı tanınmaktadır. Turistik gezi yapılırken şahısların vize süresi bitmeden çıkış yapmaları bildirilir.

Öneml Açıklama: YEŞİL,GRİ VE DİPLOMATİK PASAPORT SAHİPLERİ VİZESİZ SEYAHAT EDEBİLİRLER

Büyük Elçlk Birlik Mahallesi,391. Cadde No:16, 06610, Çankaya / ANKARA Telefon: (312) 495 27 19 - 20 Faks: (312) 495 27 44 bdootankara@ttmail.com

Başvuru Bölgeler BÖLGE AYRIMI YOKTUR