Bangladeş Vize Ücreti - Eraytur
Bangladeş Vizesi

Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş vize ücreti vizelerin türünden ziyade ülkeye giriş sayısına göre belirlenmektedir. Ülkeye giriş sayıları tek giriş, çok giriş olmak üzere değişmektedir. Turistik, ticari ve aile-arkadaş ziyareti kategorileri vize ücretleri bakımından aynı kategoride değerlendirilir. Transit geçiş vizeleri tek ya da çok giriş olmasına göre ayrı ücretlere tabiidir.

Tek girişli vizeler 58 USD
Çok girişli vizeler 194 USD
Tek seferlik girişli transit vizeler 58 USD
Çok seferlik girişli transit vizeler 116 USD

Bangladeş vize ücreti, Bangladeş dış temsilcilikleri yani Bangladeş Büyükelçilikleri ve Başkonsoloslukları tarafından belirlenen harç ücretleri ve vize başvuru merkezinin verdiği dış temsilciliklerle koordinasyon hizmeti ile ek hizmetlerden oluşur.

Bangladeş vize ücreti Amerikan doları üzerinden fiyatlanmaktadır, vize başvuru merkezlerinde de ödenebilen vize ücreti nakit olarak tahsil edilir. Bu yüzden vize başvurusunda bulunan kişilerin yanlarında Amerikan doları bulundurmaları gerekmektedir.

Güncel döviz kurları an be an değiştiğinden vize bütçe hesabı yaparken bu durum dikkate alınmalıdır. Vize başvuru merkezlerindeki standart koordinasyon hizmeti ve uzman hizmeti ile arzuya bağlı ek hizmetler Türk lirası üzerinden ödenebilir, kredi kartı ile ödeme şansı da bulunmaktadır.

Bangladeş Vize Ücreti Güncel Fiyatlar

Bangladeş vize ücreti, Bangladeş dış temsilcilikleri yetkisi altında belirlenir ve zaman içerisinde değişebilmektedir. Bu yüzden vize başvurularından önce vize başvuru merkezlerinden güncel fiyatlar öğrenilmelidir. Vize ücretleri ülkeye tek seferlik girişler ve çok seferlik girişler olarak belirlenir.

Tek seferlik girişlerde Bangladeş’e bir kez giriş çıkış yapılabilir, çok seferlik giriş vize sahipleri Bangladeş’ten başka bir ülkeye çıkış yaptıktan sonra tekrar ülkeye giriş yapabilmektedir.

Güncel Bangladeş vize ücretleri şu şekildedir:

 • Tek girişli vizeler                                 58 USD
 • Çok girişli vizeler                               194 USD
 • Tek seferlik girişli transit vizeler          58 USD
 • Çok seferlik girişli transit vizeler        116 USD

Bu fiyatlar Konsolosluk harcı ve harici servis sağlayıcı hizmetlerinden oluşmaktadır. Vize başvuru merkezlerinin koordinasyon hizmetleri ve ek hizmet bedelleri ayrıca ödenir. Vize başvuru merkezleri vize başvurularında şu ek hizmetleri sunmaktadır:

 • Vize başvuru formu doldurulması, dilekçe hazırlanması– Bangladeş vize başvuru formu uzmanlar tarafından doldurulur ve vize dilekçesi uygun bir şekilde yazılarak hazırlanır.
 • Fotokopi, çıktı hizmetleri- Fotokopisi alınması gereken belgelerin fotokopileri çekilir, belge çıktı hizmetleri verilir.
 • Biyometrik fotoğraf çekimi- Biyometrik fotoğraflar vize prosedürlerine uygun olarak çekilir.
 • Bilgilendirme hizmetleri- Dileyen kişilere SMS ile vize süreci hakkında bilgi verilir.
 • Sağlık sigortası düzenlenmesi– Sağlık sigorta poliçeleri genel kurallar uygun bir şekilden tanzim edilir.
 • Kargo ve kurye hizmetleri- Belgelerin iletilmesi ve vize onayının sahibine ulaşması kargo-kurye aracılığı ile hızlıca sağlanır.
Bangladeş vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/banglades-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş Vize Ücreti S.S.S

Bangladeş vize ücreti ne kadar?
Vize uygulamalarına dair sadece belgelere değil 58 USD olan harç ödemelerinin de üzerinde durulur.

Bangladeş tek girişli vize ücreti 58 USD, çok girişli vize ücreti 194 USD olarak belirlenmiştir. Bu ücretlerle birlikte vize merkezi ücretinin de ödenmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×