Bangladeş Vize Ücreti - Eraytur
Bangladeş Vizesi

Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş vize ücreti vizelerin türünden ziyade ülkeye giriş sayısına göre belirlenmektedir. Ülkeye giriş sayıları tek giriş, çok giriş olmak üzere değişmektedir. Turistik, ticari ve aile-arkadaş ziyareti kategorileri vize ücretleri bakımından aynı kategoride değerlendirilir. Transit geçiş vizeleri tek ya da çok giriş olmasına göre ayrı ücretlere tabiidir.

Amerika Çalışma İzni: Kapsamlı Rehber

Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş vize ücreti, Bangladeş dış temsilcilikleri yani Bangladeş Büyükelçilikleri ve Başkonsoloslukları tarafından belirlenen harç ücretleri ve vize başvuru merkezinin verdiği dış temsilciliklerle koordinasyon hizmeti ile ek hizmetlerden oluşur.

Bangladeş vizesi kaç günde çıkar?

Bagnladeş seyahati için ortalama 2 – 3 hafta önce vizeye başvurulmalıdır. Nitekim en fazla 7 iş gününe yer verilse de süre zaman zaman uzayabilir.

Bangladeş Türkiye'den vize istiyor mu?

Vize muafiyeti siyah, gri ve yeşil pasaportlar için ele alınırken bordo pasaport sahiplerinin başvuruları beklenir

Bangladeş e nasıl gidilir?

Havayolu tercihiniz üzerine gerek aktarmalı gerekse aktarmasız olarak seyahat planlarınıza yön verebilirsiniz.

Bangladeş vize ücreti Amerikan doları üzerinden fiyatlanmaktadır, vize başvuru merkezlerinde de ödenebilen vize ücreti nakit olarak tahsil edilir. Bu yüzden vize başvurusunda bulunan kişilerin yanlarında Amerikan doları bulundurmaları gerekmektedir.

Güncel döviz kurları an be an değiştiğinden vize bütçe hesabı yaparken bu durum dikkate alınmalıdır. Vize başvuru merkezlerindeki standart koordinasyon hizmeti ve uzman hizmeti ile arzuya bağlı ek hizmetler Türk lirası üzerinden ödenebilir, kredi kartı ile ödeme şansı da bulunmaktadır.

Bangladeş Vize Ücreti Güncel Fiyatlar

Bangladeş vize ücreti, Bangladeş dış temsilcilikleri yetkisi altında belirlenir ve zaman içerisinde değişebilmektedir. Bu yüzden vize başvurularından önce vize başvuru merkezlerinden güncel fiyatlar öğrenilmelidir. Vize ücretleri ülkeye tek seferlik girişler ve çok seferlik girişler olarak belirlenir. Tek seferlik girişlerde Bangladeş’e bir kez giriş çıkış yapılabilir, çok seferlik giriş vize sahipleri Bangladeş’ten başka bir ülkeye çıkış yaptıktan sonra tekrar ülkeye giriş yapabilmektedir.

Güncel Bangladeş vize ücretleri şu şekildedir:

 • Tek girişli vizeler                                 58 USD
 • Çok girişli vizeler                               194 USD
 • Tek seferlik girişli transit vizeler          58 USD
 • Çok seferlik girişli transit vizeler        116 USD

Bu fiyatlar Konsolosluk harcı ve harici servis sağlayıcı hizmetlerinden oluşmaktadır. Vize başvuru merkezlerinin koordinasyon hizmetleri ve ek hizmet bedelleri ayrıca ödenir. Vize başvuru merkezleri vize başvurularında şu ek hizmetleri sunmaktadır:

 • Vize başvuru formu doldurulması, dilekçe hazırlanması- Bangladeş vize başvuru formu uzmanlar tarafından doldurulur ve vize dilekçesi uygun bir şekilde yazılarak hazırlanır.
 • Fotokopi, çıktı hizmetleri- Fotokopisi alınması gereken belgelerin fotokopileri çekilir, belge çıktı hizmetleri verilir.
 • Biyometrik fotoğraf çekimi- Biyometrik fotoğraflar vize prosedürlerine uygun olarak çekilir.
 • Bilgilendirme hizmetleri- Dileyen kişilere SMS ile vize süreci hakkında bilgi verilir.
 • Sağlık sigortası düzenlenmesi- Sağlık sigorta poliçeleri genel kurallar uygun bir şekilden tanzim edilir.
 • Kargo ve kurye hizmetleri- Belgelerin iletilmesi ve vize onayının sahibine ulaşması kargo-kurye aracılığı ile hızlıca sağlanır.
Bangladeş vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/banglades-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×