Tayvan Vize Evrakları: Yeni Liste [2022] - Eraytur
Tayvan Vizesi

Tayvan Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Tayvan’a seyahat etmek isteyenler hangi pasaport türüne sahip olurlarsa olsunlar vize almalıdır. Tayvan 2013 yılında sınırda vize ita edilmesi uygulaması başlamıştır, 30 gün geçerli olan tek girişli vize Taoyua Uluslararası Havaalanından girişlerde verilmektedir.

 

Sınırda vize alanlar dönüş biletini ibraz etmek zorundadır. Sınırda problem yaşamak istemeyen kişiler 2016 yılından beri uygulanmakta olan e-vize uygulamasından kolayca vize başvurularını yapabilmektedir. Kısa süreli turistik, ticari, aile ziyareti, konferans ve spor etkinlikleri için verile e-vize uygulamasında çalışma izni, oturma izni başvuruları kabul edilmez. 30 günden fazla Tayvan’da kalacak kişiler vize başvuru merkezlerinde vize işlemlerini başlatabilirler. Bunun için Tayvan Vize Evrakları tamamlanmalıdır.

Tayvan Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Tayvan E-Vize Evrakları

Tayvan’a kısa süreli seyahatlerde bulunmak isteyen kişiler İnternet üzerinden dolduracakları vize başvuru formu ile vize işlemlerini başlatırlar.

Formu doldurmaya başlamadan önce gerekli belgelerin taranmış dosyaları hazırlanmalıdır. Taranmış dosyalar (.pdf, .avi, .flv, .jpg, .jpeg, .png, .gif) formatlarında olabilir. Vize onaylanırsa 72 saat içinde mail adreslerine elektronik onaylı olarak gönderilir.

Tayvan Turistik Vize

Tayvan’a turistik amaçlarla seyahat etmek isteyenler e-vize uygulamasıyla hızlıca vizelerine kavuşabilir. Turistik vize almak için gerekli Tayvan Vize Evrakları şunlardır:

  • 6 ay geçerliliği olan pasaport fotokopisi- Renkli olarak taranmalı, uygun formatlarda sisteme yüklenmelidir.
  • Vize ödendi dekontu- Uygun formatta taranmış banka dekontu sisteme yüklenir.
  • Kimlik belgeleri- Renkli olarak önlü arkalı taranan kimlik kartı veya nüfus cüzdanı sureti gereklidir.
  • Tayvan e-vize başvuru formu- Başvuru formu doldurulurken eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır.

Tayvan Ticari Vize

Tayvan ticari seyahatinde bulunanlar daha az evrak ile e-vize uygulamasının konforundan yararlanabilirler. Ticari seyahatler için verilmesi gereken Tayvan Vize Evrakları şu belgelerden oluşur:

  • Pasaport- 6 aylık geçerliliği bulunan pasaportun kişisel bilgileri içeren resimli bölümü renkli olarak taranmalıdır.
  • Kimlik kartı taranmış hali- Kimlik belgeleri renkli olarak önlü arkalı taranmalıdır.
  • Vize ödemesi- Vize ücretinin ödendiğine dair dekont taranarak sisteme yüklenmelidir.
  • Tayvan e-vize başvuru formu- Vize formu doldurulurken seyahat amacı ve tarihleri net bir şekilde belirtilmelidir.

Tayvan Vizesi Önemli Notlar 2022

Tayvan vizesi hakkında merak edilen ve sıkça sorulan soruları siz değerli okuyucularımız için  paylaşmak adına derledik. Aşağıdan Tayvan vizesi hakkında gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Tayvan Vizesi Hakkında

Tayvan’a çalışmak amacı ve ticari öğrenme amacıyla seyahat edecek olan şahısların seyahat nedenle uygun olarak detaylı bilgi almaları tavsiye edilmektedir. Tayvan’a seyahat etmek amacı ile seyahat nedenle uygun vize kategorisinden vize türünü seçilmesi şarttır.

Tayvan vize türleri, Tayvan turistik güzel, Tayvan ticari ve Tayvan öğrenci vizesi olarak kategoriler yer almaktadır. Tayvan turistik vize, Tayvan’a turistik neden ile seyahat edecek olan vatandaşların Tayvan’ın uygulamış olduğu vize türlerinden turistik vize kategorisinde başvuruda bulunmaları talep edilmektedir. Tayvan turistik vizenin geçerlik süresi için vizenin çıktığı andan itibaren 3 ay olarak belirlenmiştir. Tayvan turistik vize tek girişli ve çok girişli olarak başvuru yapan kişi tarafına verilmektedir. Çok girişli vize için daha önceden Tayvan vizesi şartı koşulmaktadır.

Vizenin kalış süresi ise 30 gün olarak belirlenmiştir. Tayvan ticari vize, Tayvan’a ticari neden doğrultusunda gitmek isteyen kişilerin, Tayvan’ın uygulamış olduğu vize türlerinden Tayvan ticari vizeleri için başvuru yapmaları gerekmektedir. Tayvan’a ticari seyahatte bulunacak kişilerin tek girişli veya çok girişte olan ticari vize türlerinden herhangi birini tercih etmeleri gerekmektedir.

Tayvan ticari vizesi adına talep edilen evraklar büyük elçiliğin belirtmiş olduğu prosedürlere göre hazırlanmalı, Tayvan’a seyahat edilecek firmadan gelen yazı evrak içerisine de eklenmelidir. Tayvan Büyükelçiliği daveti yazısının bulunmaması durumunda ticari vizesi kabul etmemektedir. Tayvan öğrenci vizesi, Tayvan ülkesinde eğitim nedeniyle gitmek isteyen bordo pasaport sahiplerinin Tayvan’da eğitim almak amacı ile vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri talep edilmektedir.

Hizmet ya da diplomatik pasaport sahibi kişiler ise, Tayvan seyahatlerinden hemen önce vize başvurularında bulunması gerekmektedir. Evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde ibraz edilmesi, bilgilerin doğru ve vizenin amacına uygun olacak şekilde belirtilmesi önem taşımaktadır. Tayvan öğrenci vizesi adına evrakların doğruluğunun kontrol edilmesi, konsolosluğa ibraz edilmiş olan bilgilerin doğru olmaması ya da evraklarda istenen bilgilerin eksik gönderilmesi vizenin sonuçlanma süresini olumsuz açıdan etkilemektedir.

Tayvan Vize Ücreti

Büyükelçiliği vize ücretini başvurunun işleme alınmasından önce talep etmektedir. Güncel Tayvan vize ücreti ise 250 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Tayvan adına  başvuru yapan kişinin evraklarına konsolosla gönderilmesinden sonra değil önce ödenmesi gerekmektedir herhangi bir nedenden dolayı vizenin ret alması halinde kişinin yapmış olduğu vize harç bedelinin iadesi tarafına yapılmamaktadır.

Tayvan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/tayvan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Tayvan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Tayvan vize işlemleri Büyükelçiliği yapılmakta olup, müze çıkış süresi ise yedi ila on iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bazı vize kategorileri sundukları kalış süresinin uzun olmasından dolayı daha uzun sürede sonuçlanır bilmektedir.

Aynı zamanda Tayvan Büyükelçiliğinden randevu tarihlerinin yoğun olması nedeniyle, tatil günlerine denk gelmesi ya da ek evrak talep edilmesi gibi durumlar olması halinde çıkış süresi bu nedenle uzayabilmektedir. Bu sebepten dolayı Tayvan vize başvurularını seyahat tarihinden minimum on gün öncesinden yapılması taraflar tarafından tavsiye edilmektedir.

Tayvan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu için ibraz edilecek olan pasaport, Tayvan seyahat tarihinin bitiş süresinden itibaren en az altı ay daha geçerli olması gerekmektedir. Tayvan vize işlemlerinde kullanacak olan pasaportun, vizenin işlenebilir olması nedeni ile içerisinde en az iki adet sayfanın da boş bulundurulması talep edilmektedir. Tayvan Büyükelçiliği servise başvuru formunu eksiksiz, tam ve okunaklı bir şekilde doldurulması için bilgilendirmede bulunmuştur. Tayvan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu adına sunulan belgelerin eksiksiz bir şekilde yetkili taraflara bildirilmesi gerekmektedir.         

Tayvan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/tayvan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×