Tayvan Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Tayvan Turistik Vize

  Tayvan Vizesi İçin Evrak Listesi

  1. En az 6  ay geçerliliği olan Renkli Taranmış Pasaport fotokopisi (Kişisel bilgileri içeren bölüm)
  2. Yatırılan Banka Dekontu 
  3. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi 
  4. Tayvan E-Vize Başvuru Bilgi Formu

  Vize İşlem Süresi:

  Vize çıkış süresi 3 ile 5 gündür. 

  KVKK Politikası ve Aydınlatma Metni


  Tayvan Ticari Vize

  Tayvan Vizesi İçin Evrak Listesi

  1. En az 6  ay geçerliliği olan Renkli Taranmış Pasaport fotokopisi (Kişisel bilgileri içeren bölüm)
  2. Yatırılan Banka Dekontu 
  3. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi 
  4. Tayvan’daki şirketten alınmış davet mektubu
  5. Tayvan E-Vize Başvuru Bilgi Formu

  Vize İşlem Süresi:

  Vize çıkış süresi 3 ile 5 gündür. 

  KVKK Politikası ve Aydınlatma Metni

  NOT: Lütfen alttaki formu indirerek evraklarla birlikte ülke uzmanımıza ulaştırınız. Sayfanın tamamını okumadan evrakları iletmeyiniz.


  Tayvan Vizesi Önemli Notlar 2021

  Tayvan vizesi hakkında merak edilen ve sıkça sorulan soruları siz değerli okuyucularımız için  paylaşmak adına derledik. Aşağıdan Tayvan vizesi hakkında gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

  Tayvan Vizesi Hakkında

  Tayvan’a çalışmak amacı ve ticari öğrenme amacıyla seyahat edecek olan şahısların seyahat nedenle uygun olarak detaylı bilgi almaları tavsiye edilmektedir. Tayvan’a seyahat etmek amacı ile seyahat nedenle uygun vize kategorisinden vize türünü seçilmesi şarttır.

  Tayvan vize türleri, Tayvan turistik güzel, Tayvan ticari ve Tayvan öğrenci vizesi olarak kategoriler yer almaktadır. Tayvan turistik vize, Tayvan’a turistik neden ile seyahat edecek olan vatandaşların Tayvan’ın uygulamış olduğu vize türlerinden turistik vize kategorisinde başvuruda bulunmaları talep edilmektedir. Tayvan turistik vizenin geçerlik süresi için vizenin çıktığı andan itibaren 3 ay olarak belirlenmiştir. Tayvan turistik vize tek girişli ve çok girişli olarak başvuru yapan kişi tarafına verilmektedir. Çok girişli vize için daha önceden Tayvan vizesi şartı koşulmaktadır.

  Vizenin kalış süresi ise 30 gün olarak belirlenmiştir. Tayvan ticari vize, Tayvan’a ticari neden doğrultusunda gitmek isteyen kişilerin, Tayvan’ın uygulamış olduğu vize türlerinden Tayvan ticari vizeleri için başvuru yapmaları gerekmektedir. Tayvan’a ticari seyahatte bulunacak kişilerin tek girişli veya çok girişte olan ticari vize türlerinden herhangi birini tercih etmeleri gerekmektedir.

  Tayvan ticari vizesi adına talep edilen evraklar büyük elçiliğin belirtmiş olduğu prosedürlere göre hazırlanmalı, Tayvan’a seyahat edilecek firmadan gelen yazı evrak içerisine de eklenmelidir. Tayvan Büyükelçiliği daveti yazısının bulunmaması durumunda ticari vizesi kabul etmemektedir. Tayvan öğrenci vizesi, Tayvan ülkesinde eğitim nedeniyle gitmek isteyen bordo pasaport sahiplerinin Tayvan’da eğitim almak amacı ile vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri talep edilmektedir.

  Hizmet ya da diplomatik pasaport sahibi kişiler ise, Tayvan seyahatlerinden hemen önce vize başvurularında bulunması gerekmektedir. Evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde ibraz edilmesi, bilgilerin doğru ve vizenin amacına uygun olacak şekilde belirtilmesi önem taşımaktadır. Tayvan öğrenci vizesi adına evrakların doğruluğunun kontrol edilmesi, konsolosluğa ibraz edilmiş olan bilgilerin doğru olmaması ya da evraklarda istenen bilgilerin eksik gönderilmesi vizenin sonuçlanma süresini olumsuz açıdan etkilemektedir.

  Tayvan Vize Ücreti

  Büyükelçiliği vize ücretini başvurunun işleme alınmasından önce talep etmektedir. Güncel Tayvan vize ücreti ise 250 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Tayvan adına  başvuru yapan kişinin evraklarına konsolosla gönderilmesinden sonra değil önce ödenmesi gerekmektedir herhangi bir nedenden dolayı vizenin ret alması halinde kişinin yapmış olduğu vize harç bedelinin iadesi tarafına yapılmamaktadır.

  Tayvan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

  Tayvan vize işlemleri Büyükelçiliği yapılmakta olup, müze çıkış süresi ise yedi ila on iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bazı vize kategorileri sundukları kalış süresinin uzun olmasından dolayı daha uzun sürede sonuçlanır bilmektedir.

  Aynı zamanda Tayvan Büyükelçiliğinden randevu tarihlerinin yoğun olması nedeniyle, tatil günlerine denk gelmesi ya da ek evrak talep edilmesi gibi durumlar olması halinde çıkış süresi bu nedenle uzayabilmektedir. Bu sebepten dolayı Tayvan vize başvurularını seyahat tarihinden minimum on gün öncesinden yapılması taraflar tarafından tavsiye edilmektedir.

  Tayvan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu için ibraz edilecek olan pasaport, Tayvan seyahat tarihinin bitiş süresinden itibaren en az altı ay daha geçerli olması gerekmektedir. Tayvan vize işlemlerinde kullanacak olan pasaportun, vizenin işlenebilir olması nedeni ile içerisinde en az iki adet sayfanın da boş bulundurulması talep edilmektedir. Tayvan Büyükelçiliği servise başvuru formunu eksiksiz, tam ve okunaklı bir şekilde doldurulması için bilgilendirmede bulunmuştur. Tayvan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu adına sunulan belgelerin eksiksiz bir şekilde yetkili taraflara bildirilmesi gerekmektedir.                                                  

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir