Tayvan Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Tayvan Vizesi

Tayvan Vize Reddi ve Çözümü

Tayvan vize reddi Tayvan dış temsilcilikleri vize bölümünce alınan bir karardır. Bu karar sonrasında vize başvuru sahibinin hazırladığı vize başvuru dosyaları kabul edilmez ve kişinin Tayvan’a girişine izin verilmez. Vize başvuru sahipleri Tayvan konsolosluğu nezdinde bu karara itiraz edebilir.

Tayvan Vize Reddi ve Çözümü

Tayvan vize reddi kararı Tayvan vize evrakları vize başvuru dosyasının incelenmesi sonucu verilen bir karardır. Vize bölümü yetkilileri kendilerine ulaşan vize evraklarını inceler, dosyadaki hataları ve eksiklikleri tespit eder, vize başvuru sahibinin konumunun Tayvan vize kriterlerine uygunluğunu denetler.

Tayvan vize başvuru merkezleri vize danışmanları desteğinde yapılan vize başvuruları hatasız olacak ve olumsuz bir şekilde sonuçlanmayacaktır. Vize başvuru sahipleri vize merkezlerinden randevu alarak vize reddi kararının nedenlerini öğrenebilir, vize başvuru dosyasındaki evrakları eksiksiz hazırlayabilir ve vize başvuru işlemlerini kolaylıkla hayata geçirebilir.

Tayvan Vize Reddi Kararının Nedenleri

Tayvan vize reddi kararının neden verildiğini bilmek vize başvuru sahipleri açısından çok önemlidir. Vize başvuru merkezlerinde vize danışmanları vize başvuru sahiplerini bu nedenler hakkında bilgilendirerek hatalı başvuru yapılmasını engeller.

Tayvan vize reddi kararı genelde şu nedenlerle verilir:

  • Tayvan vize formu ve vize talep dilekçesinin vize kriterlerine uygun tarzda düzenlenmemesi
  • Tayvan vize başvuru dosyasında eksik evrak ya da hatalı evrak bulunması. Hazırlanan belgeler doğru bilgiler içermelidir.
  • Tayvan seyahatine çıkacak kişinin seyahat bitiminden sonra ülkesine döneceğine dair güvence sunamaması, aile ve mesleki bağlantılarının zayıf bulunması.
  • Tayvan seyahatinin masraflarının vize başvuru sahibi tarafından karşılanacağına dair gelir belgelerinin bulunmaması, banka hesap bakiyesinde yetersiz para, düzenli bir gelirin olmaması, mal varlığının bulunmaması.
  • Tayvan seyahat sağlık sigortasının gerekli bedelle ve süreyle düzenlenmemesi
  • Tayvan’a seyahat edecek kişinin bulaşıcı hastalığı olması, ağır psikolojik ve fiziki rahatsızlıklarının bulunması
  • Tayvan’a gidecek kişinin kamu düzenini bozacak nitelikte ağır suçlarının olması, adli sicilinin bozuk olması, suç örgütleriyle bağlantısı olması, Tayvan’dan daha önce sınır dışı edilmiş olması, insanlığa karşı suç işlemiş olması, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı yapması

Bu nedenler dışında Tayvan dış temsilcilikleri başka özel nedenlerle vize reddi kararı verebilir, en detaylı bilgilere vize başvuru merkezleri uzman vize danışmanlarından ulaşmak mümkündür.

Tayvan Vize Reddi Kararı Çözümü

Tayvan vize reddi kararı verildikten sonra gerekçeli bir yazı ile vize başvuru sahibine iletilir. Vize başvuru sahibi bu karara bir dilekçe ile itiraz eder, sonuç alamazsa vize reddi kararını temyize götürme imkanı bulunmaktadır.

Tayvan vize reddi kararı hakkında bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta, bu kararın ardından vize başvuru sahibinin ödediği Tayvan vize ücreti bedellerini geri alamayacağıdır. Bu nedenle vize başvurusunda bulunan kişiler yetkili Tayvan vize başvuru merkezlerini tercih etmeli, alanında uzman kişilerle çalışmalıdır. Eraytur Vize Merkezleri yurdun dört bir yanından Tayvan vize başvurularını kabul eder, deneyimli personeli ile hızlıca vize işlemlerini sonuçlandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×