Senegal Vize Evrakları: 2023 Vize Nasıl Alınır? - Eraytur
Senegal Vizesi

Senegal Vize Evrakları: 2023 Vize Nasıl Alınır?

Senegal Batı Afrika’da bulunan bir ülkedir. Başkenti Dakar olan ülkenin nüfusu 16 milyonu geçmektedir. Nüfusun büyük çoğunluğu Müslümandır.

Resmi dili Fransızca olan ülke Türkiye vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Senegal vize evrakları dosyasını tamamlayan kişiler vize merkezleri aracılığı ile vize işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Senegal Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Umuma Mahsus pasaport sahipleri, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri turistik ve ticari amaçlı seyahatlerinde vize almak durumundadır. Diplomatik pasaportu olanlar 90 günü geçmeyen gezilerinde  vizesiz ülkeye giriş hakkına sahiptir.

Senegal Vize Evrakları- Turistik ve Ticari Vizeler İçin Gerekli Belgeler

Senegal vizeleri içinde en çok tercih edilen ve başvurulan vize türleri Turistik ve Ticari vizelerdir. Senegal’in doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen kişiler kısa süreli Turistik vize başvurularında bulunur. Senegal firmaları ile ticari ilişkiler geliştirmek isteyen firma sahipleri ve firma çalışanları iş seyahatleri için Ticari vize almak durumundadır.

Senegal kısa süreli vizeleri için Senegal Vize Evrakları dosyasında şu evraklar bulunmalıdır:

 • Pasaport- Pasaportun güncel ve yıpranmamış olması gerekir. Planlanan seyahat bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli bulunmalıdır. Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır. Renkli olarak sayfalarının ve alınmış vizelerin fotokopileri çektirilir.
 • Senegal Vize Başvuru Formu- İngilizce ve Fransızca hazırlanmış vize başvuru formundaki kişisel, mali ve mesleki bilgiler eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır. Seyahat tarihleri ve amacı belirtilmelidir.
 • Senegal Vize Talep Dilekçesi- Fransızca ve İngilizce yazılan vize  dilekçesinde seyahatin gayesi  belirtilmelidir. Seyahat tarihleri ve masraflarının karşılanma yöntemleri açıkça yazılmalıdır. Islak imza ile imzalanmalı ve tarih düşülmelidir.
 • Kimlik- Kimlik kartlarının renkli fotokopileri vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf- Son 6 ayda çekilmiş beyaz arka fonlu iki adet fotoğraf biyometrik nitelikte olmalıdır.
 • Seyahat belgeleri- Otel ve uçak rezervasyonları belgelendirilmelidir.
 • Ticari vize talep dilekçesi ve firma bilgileri- Ticari vize talep dilekçesi şirketin antetli kağıdına yazılır, seyahat gayesinin ticari olduğu belirtilir ve yetkili imza ve kaşesiyle onaylanır. Güncel firma bilgileri, faaliyet belgesi, sicil gazete ve vergi beyanname levhası fotokopileri, imza sirküleri verilir.
 • Senegal Ticari davet mektubu– İngilizce veya Fransızca yazılan ticari davet mektubu Senegal şirketinin başlıklı kağıdında hazırlanır.
 • Gelir belgeleri- Şahsi ve şirket banka hesap dökümleri son 3 aylık olarak banka imza ve kaşesiyle sunulur. Çalışanların, devlet memurlarının maaş bordroları 3 aylık onaylı olarak sunulur. Arsa, bina tapu fotokopileri, araç ruhsat fotokopileri hazırlanır. Varsa diğer gelirlerin belgeleri onaylı olarak hazırlanır.
 • Sağlık sigortası ve Sarıhumma aşı kartı- Uluslararası geçerliliği olan sağlık sigorta poliçesi ve Sarıhumma aşısı olunduğuna dair aşı kartı dosyaya eklenmelidir.
Mutlaka Oku! Senegal Büyükelçiliği iletişim bilgileri: http://senegalbuyukelciligi.com/tr

Senegal Vizesi Önemli Notlar 2023

Senegal’e Gitmek İçin Vize Almak Gerekli Midir?

Senegal’e gitmek adına vize almak kimi pasaport sahipleri için oldukça zordur Senegal devleti son yıllarda artmış olan turizm ve ticaret hacmi ile birlikte ülkeye girişleri kontrol altına alabilmek için giriş uygulamalarında hala bir sıkı yönetime başvurmuştur. Türkiye vatandaşlarından belirtilen pasaporta sahip derecesine kişilerin vizesi almak şarttır.

Senegal’e gitmek için vize almak isteyen kişiler umuma mahsus pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaport sahipleri tarafından ülkeye giriş için vize uygulaması tabi tutulmaktadır. Bu pasaportlar dışında diplomatik bir pasaporta sahip Bir vatandaş ise 180 günlük bir süre içerisindeki 90 günü geçmeyen seyahatler için vize almalarına gerek yoktur.

Bunun yanı sıra, Senegal kapı vize uygulaması için bir yöntem başlamıştır ancak, birtakım aksaklıklardan dolayı vize ve pasaport için önceden hazırlanmış olması taraflarca tavsiye edilmektedir. Senegal’e geçmek için vize almak isteyen vatandaşlar, profesyonel Senegal vize  danışmanlarının ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal vizesi nasıl alınır sorusu son dönemlerde ise ticari ve turistik olarak birçok talep edilen Senegal’e seyahat etmek isteyen kişiler için merak söz konudur. Senegal vizesi, umuma mahsus pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaportuna sahip olan kişiler için ülkeye girişlerde mecburi uygulamatır. Bunun beraberinde diplomatik sahip olan Pasaportlar 90 günü aşmamak koşulu ile yapacak oldukları Seyahat vize işleminden muaf olmaktadırlar.

Senegal vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/senegal-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Senegal Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Vize başvurusunda bulunan kişinin pasaportun yeni, güncel ve yıpranmamış bir şekilde olması ülkeye giriş yapılacak olan kontroller de oldukça önemlidir bunun yanı sıra planlanan seyahat tarihinin bitim tarihinden itibaren ise en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaportun mevcut olması gerekmektedir. Çalışan vizesi başvurusunda bulunuyor ise kişi, başvuru yaparken sunmuş olduğu pasaport on yıldan eski almaması gerekmektedir. Var ise eski pasaportunda vize için gerekli evraklar ile birlikte sunulması gerekmektedir.
 • Kimlik: Türkiye ülkesine ait olan kişinin kimliğinin arkalı ve Önlü olacak bir şekilde fotokopisinin ikişer defa çekilmesi gerekmektedir. Ardından gerekli evraklar için hazır olan dosyasının içerisine eklenerek gerekli mercilere ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Senegal vize başvuru formu: Başvuru formu içerisinde, kişinin seyahat planına uyumlu, geleceğe yansıtan beğeniler ile doldurulmuş olması oldukça önem arz etmektedir. Eksik ya da yanlış bilgilerin akabinde kişinin başvurusu olumsuz yönde sonuçlanacaktır.
 • Banka hesap dökümü: Kişinin son üç ay içerisinde yapmış olduğu harcamalara bağlı olarak hesap hareketlerini imzalı bir şekilde dosya içerisine konulması gerekmektedir. Ayrıca en az 5.000 TRY bakiyeli bir hesap dökümünde olması gerekmektedir. Aksi halde yapılacak olan başvurular, masrafları karşılanamayacağını düşünüldüğünden dolayı ret kararı ile sonuçlanmaktadır.
 • Uçak bilet rezervasyon çıktıları: Kişinin daha önceden yapmış olduğu otel rezervasyon çıktıları gerekli evraklar barındıran dosyanın içerisine eklenmeli. Kişinin uçak biletinin çıktısını üzerinde gidiş ve dönüş tarihine ait olarak gösterilen tarihlerin net okunaklı olması gerekmektedir. Aksi halde başvuru süreci olumsuz bir yanıt ihtimaliyle karar verilmesi muhtemeldir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Kişinin 30.000 Euro bedeli nde olan bir sağlık sigortasına ihtiyaç vardır ve bu en önemli talep edilen dosyalar arasında bulunmaktadır.

Senegal Vizesi Ücreti 2023

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
1 Aylık Turistik 1 Girişli 8 İş Günü 100 EURO
1 Aylık Turistik Ekspres 1 Girişli 4 İş Günü 130 EURO
3 Aylık Turistik Çok Girişli 8 İş Günü 120 EURO
3 Aylık Turistik Ekspres Çok Girişli 4 İş Günü 150 EURO
1 Aylık Ticari 1 Girişli 8 İş Günü 100 EURO
1 Aylık Ticari Ekspres 1 Girişli 4 İş Günü 130 EURO
3 Aylık Ticari Çok Girişli 8 İş Günü 120 EURO
3 Aylık Ticari Ekspres Çok Girişli 4 İş Günü 150 EURO
Senegal vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/senegal-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..
Senegal vize istiyor mu?
Senegal sınır kapısında vize uygulamalarına yer verir. Tüm pasaport türlerinin vizeye tabi tutulduğu belirtilir.
Senegal vizesi kac gunde cikar?
Konsoloslukların yoğun olduğu dönemlerde işlemler uzasa da çoğu zaman 4 – 5 iş gününe kdar sonucu öğrenirsiniz.
Senegal vizesi nedir?
Senegal’e giriş yaparken sorgulanan vize için yetkili acentelere başvurabilir ya da sınır kapısında müracaat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×