Senegal Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Genel Evrak Listesi

  Tarafımıza ulaştırılması gereken Senagal Vizesi için gerekli evrak, belgeler

  1-    Pasaport
  2-    2 adet biyometrik fotoğraf
  3-    Kimlik fotokopisi
  4-    Pasaport aslı ve pasaport fotokopisi
  5-    Uçak bileti
  6-    Ticari amaçlı gidiyor ise (İngilizce veya Fransızca) davet yazısı
  7-    Turistik amaçlı gidiyor ise otel rezervasyonu
  8-    Sarı Humma Aşı kartı (Orjinal olarak iletiniz)

  Vize çıkış süresi: 7-10 iş günü

  Önemli notlar: 

  Senegal vize başvurları için Konsolosluğa şahsen gelmenize gerek yoktur. Kurumumuz tüm işlemlerinizi sizin adınıza sürdürür ve sonuçlandırmaktadır. 

  Yukarıda belirtilen evrakların tarafımıza kargo, kurye veya 3. bir kişi aracılığı ile ulaştırılması yeterlidir. Kargo ve Kurye aracılığı ile alınacak hizmetlere dair masraflar başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. 

  Senegal vize başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve vize hakkında verilecek kararlar Senegal Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. 


  Senegal Vizesi Önemli Notlar 2021

  Senegal’e Gitmek İçin Vize Almak Gerekli Midir?

  Senegal’e gitmek adına vize almak kimi pasaport sahipleri için oldukça zordur Senegal devleti son yıllarda artmış olan turizm ve ticaret hacmi ile birlikte ülkeye girişleri kontrol altına alabilmek için giriş uygulamalarında hala bir sıkı yönetime başvurmuştur. Türkiye vatandaşlarından belirtilen pasaporta sahip derecesine kişilerin vizesi almak şarttır.

  Senegal’e gitmek için vize almak isteyen kişiler umuma mahsus pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaport sahipleri tarafından ülkeye giriş için vize uygulaması tabi tutulmaktadır. Bu pasaportlar dışında diplomatik bir pasaporta sahip Bir vatandaş ise 180 günlük bir süre içerisindeki 90 günü geçmeyen seyahatler için vize almalarına gerek yoktur.

  Bunun yanı sıra, Senegal kapı vize uygulaması için bir yöntem başlamıştır ancak, birtakım aksaklıklardan dolayı vize ve pasaport için önceden hazırlanmış olması taraflarca tavsiye edilmektedir. Senegal’e geçmek için vize almak isteyen vatandaşlar, profesyonel Senegal vize  danışmanlarının ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

  Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

  Senegal vizesi nasıl alınır sorusu son dönemlerde ise ticari ve turistik olarak birçok talep edilen Senegal’e seyahat etmek isteyen kişiler için merak söz konudur. Senegal vizesi, umuma mahsus pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaportuna sahip olan kişiler için ülkeye girişlerde mecburi uygulamatır. Bunun beraberinde diplomatik sahip olan Pasaportlar 90 günü aşmamak koşulu ile yapacak oldukları Seyahat vize işleminden muaf olmaktadırlar.

  Senegal Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Vize başvurusunda bulunan kişinin pasaportun yeni, güncel ve yıpranmamış bir şekilde olması ülkeye giriş yapılacak olan kontroller de oldukça önemlidir bunun yanı sıra planlanan seyahat tarihinin bitim tarihinden itibaren ise en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaportun mevcut olması gerekmektedir. Çalışan vizesi başvurusunda bulunuyor ise kişi, başvuru yaparken sunmuş olduğu pasaport on yıldan eski almaması gerekmektedir. Var ise eski pasaportunda vize için gerekli evraklar ile birlikte sunulması gerekmektedir.
  • Kimlik: Türkiye ülkesine ait olan kişinin kimliğinin arkalı ve Önlü olacak bir şekilde fotokopisinin ikişer defa çekilmesi gerekmektedir. Ardından gerekli evraklar için hazır olan dosyasının içerisine eklenerek gerekli mercilere ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Senegal vize başvuru formu: Başvuru formu içerisinde, kişinin seyahat planına uyumlu, geleceğe yansıtan beğeniler ile doldurulmuş olması oldukça önem arz etmektedir. Eksik ya da yanlış bilgilerin akabinde kişinin başvurusu olumsuz yönde sonuçlanacaktIr.
  • Banka hesap dökümü: Kişinin son üç ay içersinde yapmış olduğu harcamalara bağlı olarak hesap hareketlerini imzalı bir şekilde dosya içerisine konulması gerekmektedir. Ayrıca en az 5.000 TRY bakiyeli bir hesap dökümünde olması gerekmektedir. Aksi halde yapılacak olan başvurular, masrafları karşılanamayacağını düşünüldüğünden dolayı ret kararı ile sonuçlanmaktadır.
  • Uçak bilet rezervasyon çıktıları: Kişinin daha önceden yapmış olduğu otel rezervasyon çıktıları gerekli evraklar barındıran dosyanın içerisine eklenmeli. Kişinin uçak biletinin çıktısını üzerinde gidiş ve dönüş tarihine ait olarak gösterilen tarihlerin net okunaklı olması gerekmektedir. Aksi halde başvuru süreci olumsuz bir yanıt ihtimaliyle karar verilmesi muhtemeldir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Kişinin 30.000 Euro bedeli nde olan bir sağlık sigortasına ihtiyaç vardır ve bu en önemli talep edilen dosyalar arasında bulunmaktadır.

  Senegal Vizesi Ücreti 2021

  Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiToplam Ücret
  1 AylıkTuristik1 Girişli8 İş Günü100 EURO
  1 AylıkTuristik Ekspres1 Girişli4 İş Günü130 EURO
  3 AylıkTuristikÇok Girişli8 İş Günü120 EURO
  3 AylıkTuristik EkspresÇok Girişli4 İş Günü150 EURO
  1 AylıkTicari1 Girişli8 İş Günü100 EURO
  1 AylıkTicari Ekspres1 Girişli4 İş Günü130 EURO
  3 AylıkTicariÇok Girişli8 İş Günü120 EURO
  3 AylıkTicari EkspresÇok Girişli4 İş Günü150 EURO

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir