Senegal Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Senegal Vizesi

Senegal Vize Formu ve Dilekçe

 

Senegal vize formu ve Senegal vize talep dilekçesi Senegal vize başvurularında hazırlanması gereken iki evraktır. Vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi ile birlikte vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri, seyahat bilgileri ve finans bilgileri Senegal dış temsilcilikleri vize bölümüne sunulur.

Senegal Schengen Vize Başvuru Formu

Senegal Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Senegal  Vize Başvuru Formu PDF

Senegal Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Senegal Vize  Dilekçe Örneği

Senegal Vize Formu ve Dilekçe

Senegal vize formu, Senegal Konsolusluğu tarafından vize başvuru sahiplerinin bilgilerini toplamak amacıyla düzenlenmiş bir başvuru formudur. Senegal vize başvuru merkezleri ofislerinden ve Senegal dış temsilciliklerinden elde edilen form doğru bilgilerle çıktısı alınarak doldurulur ve vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile onaylanır.

Senegal vize talep dilekçesi Senegal Konsolosluğuna hitaben yazılan bir talep dilekçesidir. Seyahat bilgilerinin, kişisel bilgilerin verildiği talep dilekçesi farklı vize türlerine göre farklı şekilde hazırlanarak Senegal vize evrakları vize başvuru dosyasına eklenir.

Senegal vize formu ve vize talep dilekçesi uzman vize danışmanları desteğinde hazırlanmalıdır. Tüm vize işlemleri vize başvuru merkezlerinde güvenle ve hızlıca gerçekleştirilmektedir.

Senegal Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Senegal vize formu Senegal dış temsilcilikleri ve vize başvuru merkezleri aracılığı ile elde edilebilen bir başvuru formudur. İnternetten çıktısı alınarak doldurulan vize başvuru formu okunaklı bir yazı ile doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Vize danışmanı desteği ile doldurulması daha uygundur.

Senegal vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Senegal vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, adı-soyadı, adresi, iletişim bilgileri
 • Senegal seyahatinde kullanılacak geçerli pasaport bilgileri, pasaport türü, numarası, alınış tarihi ve bitiş tarihi
 • Senegal seyahatinin ayrıntıları, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, gidilecek yerler, ulaşım bilgileri
 • Senegal vize talebinde bulunan kişinin çalışma ve iş bilgileri, kişinin mesleği, çalıştığı kurumun bilgileri, emekli, çiftçi, öğrenci, ev hanımı ise bu durumun bildirilmesi
 • Senegal’de kalınacak konaklama tesisi bilgileri, otelin adı, adresi, otele giriş ve çıkış tarihleri
 • Senegal’den davetiye gönderen kişinin bilgileri, aile ziyareti için aile bireyi bilgileri, iş seyahati için Senegal’deki şirketin yetkilisinin bilgileri
 • Diğer bildirilmesi gereken bilgiler için alanlar, bu bölümde vize başvuru sahibinin özel durumları yazılır.

Senegal vize formu doldurulduktan sonra vize talep dilekçesini hazırlamak ve Senegal vize ücretiödeyerek vize başvuru işlemlerini başlatmak gerekir.

Senegal Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Senegal vize talep dilekçesi Senegal dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılır. Vize başvuru sahibi Senegal seyahatinin amacına göre belirlenen vize türüne uygun bir şekilde dilekçeyi hazırlar. Seyahat tarihleri ve seyahat masraflarını karşılama yöntemleri belirtilir.

Senegal vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer almalıdır:

 • Senegal seyahatinin amacı ve bu amaca uygun vize türünün belirtilmesi
 • Senegal seyahatinin başlagıç ve bitiş tarihleri, ulaşım bilgileri, konaklama bilgileri, nereye gidileceği, bu seyahat sırasında başka ülkelerin seyahat edilip edilmeyeceği ve o seyahatin bilgileri
 • Senegal seyahatinin masraflarının karşılama yöntemleri, bir sponsor aracılığı ile seyahat finanse edilecekse sponsorun bilgileri
 • Senegal vize talebinde bulunan kişinin adresi, telefonu ve iletişim bilgileri

Senegal ticari vize dilekçesi şirketin antetli kağıdına yazılır. Vize başvuru sahibi şirketteki görev ve unvanlarını belirtir. Senegal’de iş yapılacak firma bilgileri verilir, ticari vize talep dilekçesini şirket yetkilisi onaylar, imza ve kaşesi dilekçede bulunmalıdır.

Senegal vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/senegal-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×