Litvanya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Litvanya Vizesi

Litvanya Vize Formu ve Dilekçe

 

Litvanya Vize formu ve dilekçe, Litvanya vize başvuruları için hazırlanması gereken iki resmi belgedir. Vize formu ve dilekçe düzgün bir şekilde hazırlanarak vize başvuru dosyasında Litvanya dış temsilcilikleri vize bölümüne iletilir.

Litvanya Schengen Vize Başvuru Formu

Litvanya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global  Litvanya  Vize Başvuru Formu

Litvanya  Vize Başvuru Formu PDF

Litvanya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Litvanya Dilekçe Örneği

Litvanya Vize Formu ve Dilekçe

Litvanya vize formu Schengen vize kriterlerine göre düzenlenmiş bir başvuru formudur. Vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla düzenlenen formdaki sorular eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Litvanya dış temsilcilikleri ve Litvanya vizesi başvuru merkezleri kanalıyla elde edilen form çıktısı alınarak doldurulur ve vize başvuru dosyasına eklenir.

Litvanya vize dilekçesi vize başvuru sahibinin vize talebini Litvanya dış temsilciliklerine sunduğu bir şahsi talep dilekçesidir. Farklı vize türlerinde farklı şekillerde yazılan dilekçe seyahat bilgilerini ve kişisel bilgileri içerir.

Litvanya vize formu ve vize dilekçesi Litvanya vize evrakları arasında mutlaka bulunması gereken evraklardır. Başvurulan vize türüne göre gerekli diğer evraklar hazırlanarak vize başvuru merkezlerinde vize başvuru işlemi tamamlanır.

Litvanya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Litvanya vize formu İnternet üzerinden çıktısı alınarak doldurulmalıdır, tükenmez bir kalemle doldurulan forma bir adet biyometrik fotoğraf eklenmelidir. Formdaki sorulara tam ve hatasız bir şekilde cevap verilmelidir. Islak imza ile onaylanan form İngilizce ve Türkçe doldurulabilir.

Litvanya vize formunda doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Litvanya seyahati yapacak kişinin kişisel bilgileri- Vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri kimlik belgeleri ile uyumlu olmalıdır.
  • Litvanya vize başvurusunda kullanılan pasaport bilgileri- Pasaport türü, geçerlilik tarihleri ve numarası yazılır.
  • Litvanya vize başvuru sahibinin çalışma durumunu gösteren bilgiler- Litvanya seyahatine çıkacak kişinin şirket bilgileri verilir.
  • Litvanya seyahati hakkında bilgiler- Litvanya seyahatinin amacı ve tarihleri belirtilir. Konaklama bilgileri yazılır.
  • Daha önceki Schengen vize bilgileri- Schengen vizeleri hakkında bilgi verilir.
  • Daha önce parmak izi verilip verilmediği bilgileri- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
  • Litvanya seyahatine çıkacak kişinin aile bireyi bilgileri- Aile bireylerinin kişisel bilgileri yazılır.
  • Litvanya seyahatini karşılama yöntemleri- Litvanya seyahatinin masrafları karşılanma yöntemi işaretlenir. Sponsor bilgileri verilir.
  • AB, AET ve İsviçre vatandaşı aile bireyinin bilgileri- Schengen vize bölgesi ülke vatandaşlarının bilgileri verilir.

Litvanya vize formu doldurulduktan sonra vize dilekçesi yazılmalıdır. Her iki belgedeki bilgiler birbirleriyle çelişmemelidir ve bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır.

Litvanya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Litvanya vize dilekçesi talep edilen vize türünün belirtildiği, seyahat tarihlerinin ve amacının açıklandığı, seyahat masraf yöntemi hakkında bilgi veren bir vize talep dilekçesidir. Vize dilekçesi farklı vize türlerinde farklı şekilde yazılır.

Litvanya turistik vize dilekçelerinde seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri belirtilir, gidilecek yerler ve uçuş-konaklama bilgileri verilir. Seyahati bir sponsor finanse edilecek sponsor bilgileri verilir. Vize başvuru sahibinin adresi ve telefonu dilekçede bulunmalıdır. Dilekçe ıslak imza ile vize başvuru sahibi tarafından imzalanır.

Litvanya ticari vize dilekçesi çalışılan kurumun antetli kağıdında hazırlanır. Şirket ve kurum bilgileri dilekçede yer alır, vize başvuru sahibinin görev ve unvanları belirtilir, Litvanya’daki şirketin bilgileri de verilir. İş ortaklığı ve organizasyonlar açıklanır. Dilekçe şirket yetkilisinin imza ve kaşesi ile onaylanır. Şirket iletişim bilgileri dilekçede olmalıdır.

 
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×