Gine Vize Evrakları: Turistik - Ticari [2023] - Eraytur
Gine Vizesi

Gine Vize Evrakları: Turistik – Ticari [2023]

 

Gine Cumhuriyeti, Afrika’nın batısında yer alan Atlas Okyanusu kıyısında bir ülkedir. Ülkenin başkenti Conakry şehridir ve komşuları Mali, Fildişi Sahili, Senegal, Liberya, Sierra Leone, Gine-Bissau devletleridir. 1958 yılında bağımsız olan Gine 12 milyonu geçen nüfusuyla daha çok İslam dinine mensup oldukça genç bir demografiye sahiptir. Gine 90 günden az seyahatler için Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Diplomatik pasaport sahipleri 3 aydan az seyahatlerde vizeden muaftır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler  Gine vize evrakları dosyasında talep edilen belgeleri hazırlayarak yetkili  vize başvuru merkezlerinde işlemlerini başlatabilirler.

Gine Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Gine Turistik Vize Evrakları

Gine seyahatinde bulunacak turistler kendilerinden istenen belgeleri hazırlamalı ve ortalama iki hafta sürecek vize işlemleri için vize başvuru merkezlerine başvurmalıdır.

Gine vize evrakları arasında Turistik vize için tamamlanması gereken belgeler şunlardır:

 • Pasaport ve pasaport fotokopileri- En az 1 yıl geçerliliği bulunan pasaportun renkli fotokopileri
 • Kimlik belgeleri- Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesinin renkli fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Altı ay içinde çekilmiş beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraflar
 • Sarı humma aşı kartı fotokopisi ve Bulaşıcı hastalığı yoktur raporu- Onaylı aşı kartı ve bulaşıcı hastalık yoktur raporu devlet hastanesi veya özel hastaneden alınmış
 • Banka hesap dökümü- Şahsi banka hesabının son 3 aylık hareketlerini gösteren hesap özeti. Onaylı, imzalı, kaşeli
 • SGK tescil ve hizmet dökümü- Sigorta prim günlerini gösteren tescil ve hizmet dökümü
 • SGK İşe giriş bildirgesi- Çalışanlar ve devlet memurları için barkotlu işe giriş bildirgesi
 • Uçak ve otel rezervasyonları- Konaklama ve uçuş rezervasyonları bilgisi
 • Davetiye- Gine’deki aile bireylerinden veya firmadan gönderilen davetiye mektubu. Davet eden kişinin kimlik ve pasaport fotokopileri ile birlikte
 • Şirket belgeleri- Güncel şirket bilgileri; vergi levhası, imza sirküleri, ticari oda kaydı, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi
 • Vize başvuru formu- Fransızca doldurulan eksiksiz ve hatasız vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi- Seyahat amacını, tarihlerini ve masrafları karşılama yöntemini belirten ıslak imzalı dilekçe
 • Finansal belgeler-  Tüm gelirleri gösteren belgeler, taşınmaz arsa, bina tapu fotokopileri, kira gelirleri belgeleri

Gine Ticari Vize Evrakları

Gine’de bir ticaret seyahatinde bulunacak işverenler ve çalışanlar ticari vize başvurusunda bulunur. Ticari vize alabilmek için şu Gine vize evrakları gereklidir:

 • Pasaport- En az 1 yıl geçerliliği bulunan geçerli pasaport ve renkli fotokopileri
 • Kimlik fotokopisi- Kimlik kartının önlü arkalı renkli fotokopisi
 • Vize başvuru formu- Doğru bilgilerle doldurulmuş vize başvuru formu çıktısı
 • Vize dilekçesi- Şirketin antetli kağıdında seyahatin ticari amaçla yapılacağını belirten iş planlarını ve organizasyonları ayrıntılı olarak gösteren vize talep dilekçesi
 • Fotoğraflar- 2 adet beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraf
 • Aşı kartı- Sarıhumma aşı kartı ve bulaşıcı hastalığı yoktur raporu
 • SGK belgeleri- SGK tescil ve hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi
 • Gelir belgeleri- Çalışanlar için maaş bordrosu, son 3 aylık onaylı. Diğer gelir belgeleri
 • Ticari davetiye- Gine’deki şirketin antetli kağıdına yazılmış davetiye mektubu
 • Güncel şirket evrakları- Güncel vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, oda kaydı
 • Rezervasyonlar-  Otel ve uçak rezervasyonları belgeleri
 • Sağlık testleri ve raporlar- Covid 19 testi, Eliza testi raporları

Bu belgelerler turistik ve ticari vize başvurusunda bulunduktan sonra vize işleminin sonuçlanması ortalama 6-8 iş günüdür.

Gine Vizesi Önemli Notlar 2022

Gine Vize İşlemleri

Gine ülkesinin vize uygulama işlemlerinde pasaport ayrımı yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı bordo, yeşil ve gri pasaporta sahil olan bireyler Gine vize uygulamasına tabi tutulurlar. Ancak bu ayrımın yanı sıra özel pasaporta sahip olan bireyler (diplomatik) 180 gün içerisindeki 90 günlük bir süreç baz alınarak vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Gine ülkesine yapılacak olan seyahatlerin süresine göre verilecek gün, gerçekleştirilecek seyahatin sıklığına ve süresine göre değişkenlikler göstermektedir. Gine turistik vize müracaatları, minimum 1 ay tek giriş izinli ve yahut en fazla 1 yıl olacak şekilde çok girişli izin vermektedir.

Gine vize başvuru işlemlerinde karar, yetkili merciiler tarafından Büyükelçiliğe aittir. Ancak bu dış temsilciliğin alanında ise herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Bu nedenden kaynaklanarak, yetkili taraflara şahsen gidilmemektedir. Kişinin evrakları yetkilendirilmiş merkezler tarafından gönderilerek başvuru işlemi yapılmaktadır. Yetkili merkezler ya da firmalar, kişiye vize başvurusu hakkında her türlü desteği ve özeni sağlamaktadır.

Gine Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gine vizesi için gerekli olan evrakların listesi şu şekildedir;

Pasaport: Kişinin başvuru sırasında kullandığı mevcut pasaportunun 10 yıldan eski olmamasına özen gösterilmelidir. Pasaport içerisinde herhangi bir sayfanın yırtık ya da eksik olmaması gerekmektedir. Ayrıca vize işleminin uygulanması adına pasaport içerisinde en az 2 sayfanın da boş bulundurulması şarttır. Pasaport, Gine ülkesine yapılacak seyahat tarihinden en az 6 daha geçerli olması talep edilen koşullar arasında bulunmaktadır.

Biyometrik Fotoğraf: Gine vizesi için son 6 ay içerisinde çekilmiş olan güncel ve gerekli nitelikleri taşıyan 2 adet biyometrik fotoğrafın dosya içerisinde bulunması gerekmektedir. İstenilen niteliklerde ve özellikle başvuru yapan kişinin fotoğrafta net bir şekilde görülmesi istenilen koşulları sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çekilmiş olan biyometrik fotoğrafın da arka fonu beyaz olmalıdır.

Başvuru Form Belgesi

Kimlik Fotokopisi

Ulaşım Bilgileri

Gine Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Gine ülkesinin başvuru ücretinin güncel bedeli 350 Euro olarak belirtilmiştir. Bunun yanı sıra Gine vize ücretleri yetkililer tarafından dövizde yaşanan kur dalgalanmaları sebebi ile ve ayrıca başvuru yapılan kategoriye göre de farklılıklar göstermektedir.

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı Toplam Ücret
1 Aylık Turistik 1 Girişli 200 EUR
1 Aylık Ekspres Turistik 1 Girişli 250 EUR
1 Aylık Ticari 1 Girişli 200 EUR
1 Aylık Ekspres Ticari 1 Girişli 250 EUR
3 Aylık Turistik Çok Girişli 250 EUR
3 Aylık Ekspres Turistik Çok Girişli 300 EUR
3 Aylık Ticari Çok Girişli 250 EUR
3 Aylık Ekspres Ticari Çok Girişli 300 EUR
6 Aylık Turistik Çok Girişli 300 EUR
6 Aylık Ekspres Turistik Çok Girişli 350 EUR
6 Aylık Ticari Çok Girişli 300 EUR
6 Aylık Ekspres Ticari Çok Girişli 350 EUR
1 Yıllık Turistik Çok Girişli 350 EUR
1 Yıllık Ekspres Turistik Çok Girişli 400 EUR
1 Yıllık Ticari Çok Girişli 350 EUR
1 Yıllık Ekspres Ticari Çok Girişli 400 EUR
Gine vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/gine-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Gine Vizesi Reddi

Gine vizesi başvuruları sürecinin başvuru yetkisi gerekli merciiler tarafından sağlanmaktadır. Vize yetkililerinin, kişinin vizesini reddetme hakkına sahip değillerdir. Ayrıca gerekçeleri ile de açıklama yapmak gibi bir zorunlulukları da bulunmamaktadır. Fakat Gine vizesi başvurularının reddedilmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. Örnek verecek olursak; vize yetkilileri kişinin evraklarında eksiklik ya da hata bulmuş olabilmektedir. Banka tarafınca gösterilmiş olan para miktarının seyahat masraflarının karşılanamayacağı veya masraflara yetmeyeceği düşünülebilmektedir. Yetkililer, Gine ülkesinin vizesinin son bulduğu tarihte kişinin ülkesine dönemeyeceğini kanaat getirmiş olabilmektedir. Bu ve bunun gibi benzerlik gösteren durumlarda ise kişi, Gine vizesinin ret cevabına itiraz edebilme hakkına da sahiptir. Bu nedenden dolayı başvurusu esnasında yaşanılabilecek problemler ile karşılaşılmaması ve ret cevabının alınmaması için gerekçeleri en aza indirgemek adına vize başvurusunda bulunmadan önce kişinin danışmanlık alması tavsiye edilmektedir.

Ayrıca Gine vizesinin başvurusu esnasında talep dilekçesinin başvuruda bulunan kişi adına yürütülmesini ve kişisel bilgilerin beyan edilmesini mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Gine Vize işlemlerinde kullanılacak pasaportun en az 10 yıl geçerliliğinin olması da talep edilen diğer hususlar arasında yer almaktadır.

Gine vize reddi aldıysanız, itiraz ve itiraz dilekçesi için https://www.eraytur.com/gine-vize-reddi/ adresini ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×